Inception (USA, originální název)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller
Motto: Vaše mysl je místem činu.

Obsah

:
Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek „Počátek“, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Christopher Nolan

Herci

:
Leonardo DiCaprio Joseph Gordon-Levitt Ellen Page Tom Hardy Ken Watanabe ...
Premiéra: 22. 7. 2010
Distributor: Warner
DVD: 8. 12. 2010

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (19982 bodů)

  Velice zajímavý film,kteří nutí k přemýšlet

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2015
  sabule (12805 bodů)

  Film je vskutku dobrý,ale trochu na hlavu a je možná problém ho pochopit a jestli od něj na okamžik odejdete,tak se pak asi už nechytnete.

 • 100%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9539 bodů)

  Přemýšlím, co vytknout Nolanově režii, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si vybavím brilantně zinscenovanou honičku v úzkých uličkách Tangeru, dechberoucí scény v Paříži nebo horrorovou scénu ve výtahu z hotelového pokoje na pláž. ve finále mi je úplně jedno, že se to hodně lidem nelíbí, mě se to líbí moc a ten film je bomba.

 • 70%
  1
  0
  8. 12. 2014
  Arthur Logoff (7419 bodů)

  Film je skvěle natočený, herci jsou výborní a scénář velmi originální. Po čtvrtém shléhnutí mi ale připadal méně a méně úžasný, než předtím. Má svá slabá místa (například úplně na konci si musí být vědom faktu, že není v realitě, protože scénu s dětmi už mnohokrát viděl, přesto pro kontrolu spustil svůj talisman). Ale je to skvělý zážitek, kvalitní sci-fi, kterého už není tolik. Film je nutno sledovat po celou dobu velmi pozorně, jinak je v tom pak hokej :)

 • 100%
  1
  0
  4. 10. 2016
  lamps (7146 bodů)

  Sakra, ten Nolan to zase dokázal. Nemám tušení, jak by Počátek i se svou geniální až snovou myšlenkou dopadl, kdyby se ho býval ujal zcela jiný štáb. Jistý si ale jsem tím, že pouze zásluhou téhle úspěšné konstalace, Nolenovy úžasné režie, charakterů DiCapria, Hardyho, Levitta a Ellen Page a nadpozemské Zimmerovy hudby mohlo dojít k naprosto výjimečnému a neopakovatelnému filmovému zážitku, jaký by moje omezená slovní zásoba nikdy nedokázala popsat- vizuálně strhující, obsahově nadčasový a zároveň maximálně soudržný i dějově komplexní.... Nejlepší sci-fi tohoto století ;)

 • 65%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6270 bodů)

  Nolan potvrdil, že je pan režisér.

 • 90%
  0
  0
  28. 9. 2012
  Standa. (5566 bodů)

  Tohle se nedá nějak jednoduše vysvětlit(vlastně ani moc složitě), to se prostě musí vidět! Masterpiece.

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2013
  Cettlovka (5015 bodů)

  Nevím, kde se stala chyba, ale v tomto snímku jsem se úplně ztratila. Chce to vidět ho ještě jednou, ale nějak na to "nemám čas". Bude to nejspíš tím, že mne moc nezaujal.

 • 100%
  1
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4421 bodů)

  tak na tenhle film jsem se hrozně těšila. Strhující trailer vás donutí se na to podívat, abyste si řekli, tak to tu ještě nebylo. Nedokážu najít cokoliv, co by vyrovnalo pocit, z tohoto velkolepého filmu. Právě zde ukázal Christopher Nolan, jakým geniem vlastně je. Jen si odskočil z Temného rytíře na něco méně stresového a stvořil film, který nemá obdoby nejen svým hereckým obsažením, ale hlavně dokonalými efekty a impozantní pointou, která vás nutí nejen k zamyšlení ale i k tomu podívat se znovu a znovu. Skvělá hudba, úžasný scénář a hlavně zakončení, které vás nechá dál nad tím přemýšlet...

 • 90%
  0
  0
  26. 7. 2015
  mimon (4333 bodů)

  Super film k zamyšlení..

 • 95%
  0
  0
  15. 7. 2010
  Tom Hardy (3863 bodů)

  Není nic nebezpečnějšího, než se příliš ponořit do života ve vlastní hlavě. Christopher Nolan servíruje mnohem méně „eye-candy“ podívanou, než by diváci mohli čekat a za 160 milionů dolarů roztáčí kolotoč časové smyčky o několika rovinách, která stojí na přesném načasování a na divácké pozornosti. S Temným rytířem to má společné barevné vyznění i ladění hudby, jinak ale stojí Počátek ryze na vlastních nohách… no, na vlastních, je to vlastně takový Matrix 21. století, ale je to podívaná dostatečně osobitá, aby to nevadilo. Nolan je v současné době bez debat nejjistější režisér/scenárista, který umí vzít i obehraná témata a využít je naprosto strhujícím způsobem. Lepší než Temný rytíř Inception není, ale to je asi to nejhorší, co mě na adresu filmu napadá. P.S. Udržet u 148 minut dlouhého filmu pozornost takový způsobem, že si člověk až během závěrečných titulků uvědomí, že se ani jednou nepodíval na hodinky, to je machrovina. Neskutečně se těším na další projekce...

 • 95%
  0
  0
  13. 9. 2013
  saboter (3529 bodů)

  Promyšlený působyvý chytlavý a kde co všechno.Jeden znejlepších filmů vůbec.

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Geniální Christopher Nolan vystartoval zhurta s prostřeným stolem nejjemnějším bavlněným ubrousem,kterým se s kouskem bavlnky snaží divákovy okamžitě protáhnut přes smyčku "snu ve snu“.Snad aby věděl,že má pro nás napnout všechny smysly a mozkové závity,protože se na něj chystá originální a náročná podívaná.Ještě než stihne nalít doušek arch.suchého vína,představí nám Cobba (Leonardo DiCaprio) a mladinkou Ellen Page v hlavní roli po boku s esy Cillian Murphy,Joseph Gordon-Levitt,Tom Hardy, Ken Watanabe.Nolan látku pojal svým klasickým stylem,obklopen osvědčenými spolupracovníky (kameraman Wally Pfister,střihač Lee Smith,skladatel Hans Zimmer),rozjíždí další sytou atmosférickou misi snů..Barevná paleta,zvuková plnost a precizní hudbou,kde Počátek bude patřit do esencí velkolepé hollywoodské podívané,do které se ponoříme s velkým nádechem adrenalinu v předtavách světa Christophera Nolana po 150minut,kdy v posledních sekundách budete možná foukat na kaču v stříbrném plátně. "Specializuju se na velmi zvláštní typ bezpečnosti" "Ochranu podvědomí" "Mluvíte o snech?" "Jsem připraven!"

 • 90%
  0
  0
  26. 7. 2010
  Petrson (3196 bodů)

  A zase Matrix trochu jinak, proč ne ? Slepice nebo vejce ? Kdo ví jak to tu všechno vzniklo :). Dobrá práce, na mne až příliš stříleček.

 • 90%
  0
  0
  22. 9. 2015
  evismaior (3044 bodů)

  Parádní nápad ohledně možnosti vstupovat do cizích snů a ovlivňovat je, a to hned na několika úrovních (sny ve snu). Vizuálně nesmírně zajímavě - neboť ve snech je přece možné cokoli, třeba i obrátit celé město naruby. Krásně vystavěný příběh, kde nechybí akce, vztahy mezi přáteli, rodiči a dětmi, manželi, láska doslova až za hrob, dramatické zvraty ani herecké umění Leonarda DiCapria, který mi snad až v tomto filmu poprvé vůbec ničím nevadil. I ostatní herci potěší (Michael Caine jako otec hlavního hrdiny a Joseph Gordon-Levitt či Tom Hardy v roli jeho spolupracovníků). Film uhání v tempu doslova překotném a divák nesmí propásnout snad ani jednu vteřinu, aby neztratil souvislosti, takže na večerní pokoukání v telce v kruhu ukecané rodiny to fakt moc není:-) Pravda ústřední motiv - vnuknout někomu myšlenku, aby zničil otcovo pracně vybudované impérium - i přesto, jak složitě Cobb se svým týmem celou záležitost vykonstruovali - přece jen mi připadá dost nepravděpodobné, že by někdo mohl od základu změnit své myšlení na základě jediné události - přestože Cillian Murphy hraje onoho podceňovaného syna bravurně. A ke konci už mi paradoxně přišly zbytečně dlouhé ty neustálé střílečky, už toho bylo prostě moc a navíc (po oné scéně "to si neumíš vysnít lepší zbraň?") už to působilo i dost zbytečně. Ale to jsou tak asi jediné výtky, které mohu k tomu filmu mít.

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2928 bodů)

  Tento film beru jako nejzmatenější film na světě. V tomhle je ještě víc nadpřirozena než ve Star Wars :-). Nolan z Batmana přesedlal na chvíli na Počátek. Tento film pro mě bude asi navždy hádankou. Mnoho věcí jsem nechápal, nepáchu a asi nikdy nepochopím, ale to ten film dělá ještě zvláštnějším a zajímavějším. Je to velmi velká patlanina, která však má neuvěřitelné efekty. Musím říct, že Nolan když psal scénář, tak byl buď v nejinteligentnější formě v životě a nebo byl neuvěřitelně sjetej. Tak či onak, je to film pravzvláštna, sci-fi tajemství a nadpřirozena.

 • 75%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2731 bodů)

  A přece se točí... takhle vypadá blockbusterová tvorba na úrovni.

 • 95%
  0
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (2667 bodů)

  Pokud se u filmu koukáte na mobil a píšete Smsky, tak tento film rozhodně vynechejte. Pokud se nebudete koukat, tak vám to bude připadat, jako absolutní blbost. Jenže on je to výborný film, který stále překvapuje a má zajímavou zápletku. Strašně rád koukám, když se děj snažím někomu vysvětlit a ten absolutně nechápe, co to tady kecám.

 • 100%
  0
  0
  22. 1. 2013
  karlik4801 (1924 bodů)

  Tak tohle je skvělý a přímo nadlidsky fenomenální film, po prvním shlédnutí jsem tak nadšený, dlouho jsem takovouhle povedenost neviděl. Pro mě je to zase něco nového a silně překvapivého. Celé mě to vtáhlo do děje, ale abych všemu porozuměl, musím Počátek vidět ještě několikrát a už teď vím, že se budu bavit. Celým filmem mě doprovázela skvělá hudba, ne, geniální hudba. Leonardo DiCaprio odvádí skvělý výkon a Tom Hardy, to je jeden z největších borců poslední doby. A konec ? Ten byl úžasný a vřelo ve mě napětí a z větší části nadšení.

 • 95%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1654 bodů)

  Nolan opět v akci. Ten chlap to prostě s režií umí a já mu fandím, jen ať točí dál, jen když mu to půjde takhle. Mno a co se DiCapria týče, nedávno jsme se s kamošema bavili, jestli on natočil nějaký vyloženě špatný film a na nic co jsme viděli jsme nepřišli. Palec nahoru

 • 90%
  0
  0
  11. 11. 2016
  Arnarmo (1653 bodů)

  Přiznávám, že jsem ho pořádně docenil až po druhém shlédnutí. Přeci se jenom jedná o hlubokou myšlenku. Jinak ale kvalitní sci-fi s originálním scénářem a výtečnými herci. Obávám se akorát, že s postupujícími shlédnutími mě přestane bavit a nebudu to tak hltat jako poprvé. Ale to je asi u každého filmu. Skvělý a zajímavý film, který doporučuji.

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2014
  janin (1582 bodů)

  Nejlepší film s Leem, za tento film měl dostat oskara.

 • 80%
  0
  0
  9. 10. 2015
  leafroller (1573 bodů)

  Myslím, že myšlenka tvoření a sdílení snů je sama o sobě tak silná, že nebylo potřeba přidávat k ní nějaké omleté varování o ztrátě pojmu reality. Varování, díky kterému je navíc narušena logika "snové mechaniky" přidáním jakéhosi mimořádného prvku sloucího Limbus. Varování, které lze navíc kdykoli vyjmout a film nejenže nic neztratí, ale jen získá. No ale stalo se a zase tak hrozné to není.
  Od začátku byl film také obestřen aurou nepřekonatelných efektů, na které jsem se těšil téměř stejně, jako na myšlenku samotnou. Co k tomu dodat? Jsou tam pěkné věci. Nejokatější jsou asi fyzikální "hrátky" a fantazie mladé architektky. Na mě ale spíše zapůsobily hrátky ve stavu beztíže, kterých je tam díkybohu požehnaně a které byly ve své době skoro revoluční. Jinak by se totiž o auře nedalo mluvit ani zdaleka. Jinými slovy: triková výbava je sice možná nadstandardní, nicméně stále spíše doplňková. Nehledě na to, že vám budou tak vařit závity, abyste udrželi nit, že si je vychutnáte až tak napodruhé či napotřetí. A to je vlastně fajn, ne? U kterého filmu můžete několikrát po sobě najít něco nového...?

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Tak za mě nic moc ale efekty dobré i herci.

 • 90%
  0
  0
  7. 9. 2010
  Siddharta (1424 bodů)

  Hezká varianta vnímání světa, realit je nespočetně hodně, je otázka, jaký z těch snů si vybereme a chceme žít.

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2012
  hroufie (1410 bodů)

  I přes kvalitní herecké obsazení, skvělou režii a kvalitní technické stránce se nemůžu zbavit dojmu, že si film hraje na něco, čím není. Nadprůměrný snímek, rozhodně ne však kultovní, jak mnozí tvrdí.

 • 100%
  0
  0
  5. 6. 2012
  wiecej (1397 bodů)

  Výborné herecké obsazení a skvělý příběh. Nolan si pohrál nejenom s perfektně vystavěným příběhem, ale také se výbornými triky a kulisami.

 • 60%
  0
  0
  20. 2. 2012
  krakenvalo (1394 bodů)

  No tak ja si ho idem teraz pozriet a dám komentár !!!

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1157 bodů)

  Opravdu skvělý film, na který se člověk může podívat i několikrát za sebou, každá scéna je unikátní a každý divák je uchvácen, tento snímek se mi moc líbil... a snad natočí něco podobného...
  Člověk musí někdy myslet i na pěkné detaily, na které tady bylo rozhodně myšleno, jen jsem nepochopil co tam dělal ten vlak…

 • 100%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (989 bodů)

  Ano, tak tohle je Nolan. Skvělý výběr herců.

1 2 3 dalsi posledni
87 92 ?
 • Michael Jackson 100%
 • dav 60%
 • Daduna 95%
 • tomas-mach 60%
 • monika-tomas-somanovavasarab 100%
 • Togl 95%
 • deeppool 90%
 • bohhous22 100%
 • Trable 80%
 • Julikapi 90%
všechna hodnocení (566)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 6 v žebříčku uživatele tlaca971
1. místo z 16 v žebříčku uživatele stejskal.vera
1. místo z 33 v žebříčku uživatele JanTung
1. místo z 24 v žebříčku uživatele michal-bernard
1. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
1. místo z 29 v žebříčku uživatele keli
1. místo z 15 v žebříčku uživatele nov.milan
1. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
1. místo z 11 v žebříčku uživatele sevcik.bronislav
1. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: