Rozhovory

18.3.2017 /16:00/

Langmajer, Liška a Čermák se špunty na vodě. Jak se jim natáčela rodinná komedie?

Rodinná komedie Jiřího Chlumského Špunti na vodě (2017) do českých kin vstoupí ve čtvrtek 13. dubna. V hlavních rolích se představí známí tuzemští herci, kteří vezmou svoje ratolesti, rozloučí se s ženskými protějšky a vyrazí na vodu. Jaké bylo natáčení? To přiblíží Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Tatiana Vilhelmová a producent Ludvík Mareček.

Liší se nějak natáčení rodinné komedie například od natáčení dramatu? Je na place uvolněnější atmosféra?
Jiří Langmajer: Já jsem žádné velké drama nikdy nenatáčel, ale když to srovnám například s natáčením filmu Na vlastní nebezpečí, tak tady to byl určitě větší klídek. Při podobném natáčení je hlavně důležité, jaký se sejde štáb. A díky tomu je to natáčení fajn. Atmosféra byla uvolněnější hlavně díky panu režisérovi.

Jezdíte na vodu i mimo natáčení?
Langmajer: Já se ve svém volném čase jezdím potápět. To je moje forma spojení s vodou.

Jiří Langmajer a Hynek Čermák.

Jaká je vaše oblíbená rodinná komedie?
Langmajer: Moje oblíbená komedie je třeba Fotr je lotr. Ale podle jedné skvělé komedie jsme jednou dělali i divadlo – Když Harry potkal Sally. To je strašně starý film, fantastická komedie, ale to už asi nikomu nic neřekne.
Hynek Čermák: Já vlastně nemám žádnou oblíbenou rodinnou komedii…napadá mě třeba Grinch, ten mě baví!

Jak jste zvládali takový houf dětí a dorostenců na place?
Langmajer: Mám být upřímný? Já mám už děti dospělé, takže mě to už trochu zmáhalo. Ten věčný křik, vrčení, pískání, kvičení, plácání – prostě mě to zmáhalo psychicky, nicméně děti mám rád. Ale tady jich bylo trochu víc, než bych normálně dokázal snést.
Čermák: Ano, chvílemi už to bylo dost náročné, bylo tam spousta hluku a křiku… Ale dalo se tomu vyhnout uzavřením se do sebe.

Upoutávka:

Jak jste si užila natáčení filmu Špunti na vodě vy?
Tatiana Vilhelmová: Bylo to skvělé! Výborná parta, zábava, krásná místa jsem viděla… Byla to moje první spolupráce s panem Chlumským a byla jsem překvapená, jak umí být zábavný a jakou umí nastolit přátelskou atmosféru.

Kolik kostýmů se namočilo?
Producent Ludvík Mareček: Skoro všechny. Největším kostýmním oříškem bylo schovat neopreny pod trička s krátkým rukávem a kraťasy. Během natáčení totiž byla docela zima - obzvláště v červnu. A neopren se stal věrným druhem našich hereckých protagonistů. Mnoho záběrů proto končilo zoufalým výkřikem pana režiséra: "Stop, zase je vidět neopren!"

Kolikrát se sjížděl jez a kolikrát se na něm herci převrhli?
Mareček: Jez se sjížděl minimálně 20x. Posádka Jirky Langmajera se vykoupala minimálně 5x. Z posádky Hynka Čermáka se připojil jen Filip Antonio, který po projetí šlajsny bez varování skočil do vody. Největší dobrodružstvím bylo skákání jezu v podání Pavla Lišky. Vsadil jsem se s režisérem o 100,- Kč, že to Lišák neudělá, a samozřejmě prohrál. Pavel jez skočil 3x! A to i přes jasný zákaz koordinátora kaskadérů.  

Jaké scény byly nejnáročnější?
Mareček: Scény na divoké vodě - ztroskotání. Každou loď drželi 3 kaskadéři, byla zima, zkrátka klasická pohoda. Podobně příjemné bylo noční natáčení s dětmi. V jednu hodinu ráno nejmladší Karolínka usnula a už se nedala probudit.

-
-

Čtěte dál:

„Děti jsou nejsilnější lidé na planetě,“ říká režisér Pohádek pro Emu Rudolf Havlík

Do českých kin jdou měsíc před Andělem Páně 2 (2016) a slibují romantickou rodinnou podívanou, u které se člověk pobaví, dojme a naladí na život s dětmi...

Recenze: Bezva ženská na krku - lepší film, než jsem se obával

S Petrou Hřebíčkovou se rozvede její úspěšný manžel Jiří Langmajer a ona se vydává "najít sama sebe" na vesnici (kde nikdy předtím nežila), učit ve škole...

Pavel Liška objevuje svět vltavínů v dramatu Zloději zelených koní

Ve čtvrtek 8. září do českých kin zamíří novinka Dana Wlodarczyka (Indián a sestřička, Případy 1. oddělení) o kopáčích vltavínů a jedné utajované...

Ve Špuntech na vodě budou sjíždět řeku Langmajer, Liška, Čermák a kupa dětí

Sjíždění řeky patří k tradičním letním radovánkám. Těch filmových zase tolik není. Po dobrodružném filmu Na vlastní nebezpečí (2007) se pádla znovu chopí...

Tatiana Vilhelmová: „Žijeme ve společnosti, která je stále do něčeho tlačená.“

24. července vstoupí do kin filmový debut herce a režiséra Miroslava Krobota Díra u Hanušovic (2014). Syrová komedie z jesenické vesnice nese prvky černého...

Ankety

Zasloužily by si Krotitelky duchů ještě jednu šanci?
 • Určitě, byly vtipné.
 • Ne, nedaly to.
 • Nemám názor.
více k tématu:
Kdy se do kin podívají animovaní Krotitelé duchů?
Těšíte se na reboot Matrixu?
 • Rozhodně!
 • Nejsem si jistý.
 • Ano, ale jen v případě, že půjde vlastní cestou.
 • Ne, původní trilogie reboot nepotřebuje.
více k tématu:
Jednou na to dojít muselo - chystá se reboot Matrixu
Jaký je váš nejoblíbenější kumpán z původního Trainspottingu?
 • Begbie
 • Renton
 • Sick Boy
 • Spud
 • Tommy
více k tématu:
Vybrali si život. Fenomén Trainspotting se po 21 letech vrací
Který díl Pirátů z Karibku se vám líbil nejvíce?
 • Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly
 • Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže
 • Piráti z Karibiku - Na konci světa
 • Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
více k tématu:
Zápletka Pirátů z Karibiku 5 konečně prozrazena!
Sdílet tuto stránku:

Partneři: