Aktuálně

12.3.2016 /19:00/ aktualizováno 14.3.2016 /20:30/

V Sony překvapují: Venomův sólový snímek se opět dává do pohybu

Poprvé se měl jeho sólový snímek podívat do kin po Spider-Manovi 3 od Sama Raimiho, jelikož byl plánovaný čtvrtý díl původní trilogie zrušen a studio Sony Pictures si potřebovalo udržet práva. Nakonec se rozhodlo pro reboot Amazing Spider-Man a krvelačné monstrum se mělo stát součástí provázaného světa až později v nerealizovaném projektu Sinister Six, a poté dostat vlastní film.

Amazing Spider-Man se setkal s vesměs pozitivní kritikou, avšak pokračování získalo nálepku nejhoršího filmu se Spider-Manem ze všech pěti dosud vzniklých a celosvětově vydělalo 708 mil. dolarů, což při rozpočtu 200 mil. dolarů Sony příliš nepotěšilo. Plánovaná trojka tak byla zrušena a začátkem roku 2015 bylo oznámeno, že se pavouk stane se součástí marvelovského universa. Samostatné filmy z jeho světa bude dál distribuovat a financovat Sony, které si zároveň ponechá nad značkou kontrolu.

Nyní v Sony přišli s nečekanou novinkou - oživují sólovku Venoma, kterou hodlají brzy přivést do kin. Co to znamená pro oblíbeního pavouka?

Nic moc. Producenty Spider-Mana jsou Amy Pascal a Kevin Feige. Ten se nedávno nechal slyšet, že se Spider-Manovi postaví záporáci, kteří se v žádném z předchozích snímků neukázali. O sólovkách nemluvě. Takže můžeme rovnou zapomenout, že by se Venom objevil v novém rebootu Spider-Mana (česká premiéra 6. července), jelikož jsme ho mohli poprvé spatřit ve Spider-manovi 3. Takže nás čeká sólovka jen s Venomem. To se přirozeně moc nelíbí fanouškům komiksové předlohy, jelikož tihle dva prostě do jednoho snímku patří. Sony nehodlá od plánů na sólový snímek ustoupit a rádo by s ním nastartovalo novou sérii. Útěchou může být to, že bychom mohli vidět Venomův střet se šíleným a ještě brutálnějším Carnagem.

Na scénáři Venoma právě pracuje Dante Harper, který se podílel na vřele přijaté sci-fi Na hraně zítřkaTomem Cruisem a Emily Blunt v hlavních rolích. Původní verzi připravili pánové Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool). Produkují Avi Arad a Matt Tolmach, kteří spolupracovali na obou dílech Amazing Spider-Man. Režisér zatím není znám. V minulosti se počítalo s Alexem Kurtzmanem. Ten se ovšem upsal nové Mumii.

Datum premiéry také nebylo potvrzeno, ale když vše půjde podle plánu, tak bychom se sólového snímku ještěřího záporáka mohli dočkat v roce 2018.

V komiksech má Venom dvě tváře. První je neúspěšný novinář Eddie Brock, jehož ve snímku Spider-Man 3 ztvárnil herec Toher Grace. Ten Spider-Mana z celého srdce nenávidí, a když se z něho stane krvelačná bestie, hodlá se mu za všechny křivdy pomstít. Druhým je Flash Thompson, Peterův bývalý spolužák, který během války v Iráku přišel o obě nohy a vláda mu nabídla stát se novým hostitelem pro Venomova symbionta. Nabídku přijal a stal se vládním agentem bojujícím se super-teroristickými hrozbami.

-
-
Honza Kocián
Autor:
Honza Kocián

Čtěte dál:

Amazing Spider-Man 3 měl mít úplně absurdní zápletku

Když se v Sony rozhodli, že dají sérii Amazing Spider-Man vale a raději předají otěže do rukou Marvelu, ne každého to potěšilo. Jedním z nich je například...

Jaký bude nový celovečerní Spider-Man? Komedie na střední škole!

Minulý týden byl konečně obsazen nový Spider-Man. Po dlouhém castingovém boji se jím stal devatenáctiletý Tom Holland. Již nějakou dobu víme, že Spidey...

Studio zvažuje, že by se v Amazing Spider-Man 3 vrátila Gwen Stacy

Je veřejným tajemstvím, že má studio Sony obrovské problémy s pavoučí sérií. Poté, co místo plánované čtyřky Sama Raimiho (skutečně se na ni chvíli...

Concept art k Amazing Spider-Man 2 ukazuje, jak mohl ve filmu vypadat Rhino

Mohlo by se zdát, že díky komiksům mají filmaři cestičku - pokud jde o vzhled důležitých postav - vyšlapanou. Ne vždy ale to, co funguje v rámci statických...

Režisér Kroniky se možná vrhne na Venoma

O samostatném filmu jednoho z nejdůležitějších záporáků Spider-Manova universa se mluvilo již v době Spider-Mana 3, kdy si ho ve filmu zahrál Topher Grace.

Ankety

Zasloužily by si Krotitelky duchů ještě jednu šanci?
 • Určitě, byly vtipné.
 • Ne, nedaly to.
 • Nemám názor.
více k tématu:
Kdy se do kin podívají animovaní Krotitelé duchů?
Těšíte se na reboot Matrixu?
 • Rozhodně!
 • Nejsem si jistý.
 • Ano, ale jen v případě, že půjde vlastní cestou.
 • Ne, původní trilogie reboot nepotřebuje.
více k tématu:
Jednou na to dojít muselo - chystá se reboot Matrixu
Jaký je váš nejoblíbenější kumpán z původního Trainspottingu?
 • Begbie
 • Renton
 • Sick Boy
 • Spud
 • Tommy
více k tématu:
Vybrali si život. Fenomén Trainspotting se po 21 letech vrací
Který díl Pirátů z Karibku se vám líbil nejvíce?
 • Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly
 • Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže
 • Piráti z Karibiku - Na konci světa
 • Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
více k tématu:
Zápletka Pirátů z Karibiku 5 konečně prozrazena!
Sdílet tuto stránku:

Partneři: