Nová Fantastická čtyřka, Cameron a… ?

Nová Fantastická čtyřka, Cameron a… ? 3 obrázky v galerii
Nenáročná podívaná pro mladé už prvním dílem bruslila na hraně snesitelnosti. Dvojka to prohrála nejen u kritiků, ale i tržbami u studia. Vznikne proto (jak jinak) restart (a jak jinak, než 3D), který donedávna hledal režiséra. Nyní ho má a fanoušci nevědí, jak s tou informací naložit.

Vítězem je totiž Shawn Levy. Ano, slyšíte správně. Pod dohledem Jamese Camerona, který má novou Fantastickou čtyřku produkčně na starost, se bude ohánět režisér filmů Dvanáct do tuctu, Růžový panter (remake), Noc v Muzeu 1 a 2 či Noční rande. Nic z toho není extra povedená záležitost, ale všechno to byly hity. Levy má zkrátka něco a to něco dokáže čarovat i v rámci průměrných produktů. Očividně si chce Levy vysloužit i jiné, než komediální ostruhy, takže krom blížícího se akčňáku Real Steel s Hughem Jackmanem v hlavní roli (který se, pravda, z upoutávky nejeví vůbec zle) se s chutí vrhne i na Fantastickou čtyřkou. Těžko říct, jestli je to dobře. Původní filmy měly celkem slušně vybranou hereckou sestavu a skapaly především na infantilitě a nezáživnosti. Nerad bych Levyho podceňoval, ale obojí tak nějak sedí i na jeho filmografii. Chtějí tedy producenti 3D remake uvést jiným způsobem, nebo jet v zajetých teenagerovských komediálních kolejích, jen s novým týmem? Bojím se tipovat.

Přesto nelze zakrýt zklamání ohledně výberu, pokud vezmeme v potaz, že se původně okolo projektu točila jména jako Darren Aronofsky, Timur Bekmambetov nebo Louis Leterrier. To je zkrátka úplně jiná liga.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články