30.4.2010, 12:02

54 zbrusu nových českých filmů!

Mašín chystá Mašíny, Hurvínek bude 3D, Hřebejk obviní Vetchého z obtěžování mladých dívek, Bohdalová s Brzobohatým se po čtyřiceti letech znovu sejdou ve filmu, Zelenka chystá atentát na francouzského papouška, Havlovi bude krýt záda nejspíš Michálek... Nabízíme exkluzivní přehled o nejzajímavějších českých filmech, které mají vykročeno do života.

ODCHÁZENÍ

r. Václav Havel

s. Václav Havel

k. Jan Malíř

h. Michal Pavlíček

hr. Josef Abrhám, Dagmar Havlová, Vlasta Chramostová, Ivana Uhlířová, Eva Holubová, Barbora Seidlová, Jan Budař, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Stanislav Zindulka, Jan Kraus, Jiří Macháček, Miroslav Krobot, Jaroslav Dušek, Josef Polášek, Pavel Landovský

p. Jaroslav Bouček

Filmová adaptace režisérovy stejnojmenné divadelní hry o bývalém kancléři Vilému Riegrovi, který s částí své rodiny obývá vládní vilu, odkud se bude muset brzy vystěhovat. Václav Havel soudí: „Rád bych – vlastně poprvé v životě – sám interpretoval svou dramatickou látku. Mám o chystaném filmu dost přesnou představu, mám do práce chuť, mám dobré spolupracovníky a film je obsazen výbornými herci. Chci svou relativní nezkušenost obrátit v klad: snadněji se, doufám, vyvaruji různých návyků, klišé a konvencí.“

Proslýchá se, že pomocným režisérem na projektu by mohl být Vladimír Michálek.

n. léto 2010

NEVINNOST

r. Jan Hřebejk

s. Petr Jarchovský

hr. Ondřej Vetchý

p. Tomáš Hoffman, Rudolf Biermann

Dramatický příběh ze současnosti, v němž je vážený muž obviněn ze zneužívání mladých dívek. Scénář se původně jmenoval S pravdou ven, protože v něm měl důležitou roli stejnojmenný televizní pořad, protože ale došlo k posunům ve scénáři, změnil se i název.

n. od srpna 2010

PTÁČEK LETÍ

r. Bohdan Sláma

s. Bohdan Sláma

hr. Anna Geislerová, Leoš Noha

p. Pavel Strnad

Podle producenta Pavla Strnada jde „o příběh ze současnosti, z malého města, který je velice silný a přitom zábavný“.

n. jaro 2011

OLDIES BUT GOLDIES

r. Jiří Strach

s. Marek Epstein

k. Martin Šec

hr. Radoslav Brzobohatý, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Tatiana Pauhofová

p. Jaroslav Bouček

Vtipný, poetický a místy až nekompromisně upřímný film o starých lidech, kteří se ocitli v prazvláštním bezčasí v duchu hesla „příliš brzy na smrt, příliš pozdě na život“. Neměli by se pokusit vyrvat ze chřtánu rychle ubíhajícího času aspoň jeden ze svých nesplněných snů? Bývalý profesor na gymnáziu a herečka, jejíž kariéra byla stejně zářivá jako krátká, se vydávají na cestu a moc si přejí, aby nebyla jejich poslední.

n. od srpna 2010

NATY ANEB OSUDU NEUTEČEŠ

r. Juraj Nvota

s. Iva Hlaváčková, Juraj Nvota, Michal Kovali

k. Jan Malíř

hr. Dorota Nvotová, Ondřej Vetchý, Jan Budař, Anna Geislerová

p. Marian Urban

Kontroverzní sedmnáctiletá Naty má vysoké IQ, ale nízké EQ. Pochází z poněkud zvláštní rodiny, cítí se odstrčená a méněcenná. Její schopnost přizpůsobovat se okolnostem a podle nich improvizovat ve svém konání jí pomohou sblížit se s úspěšným mužem, otcem kamarádky, která tragicky zahynula.

n. říjen 2010 a jaro 2011

LIDICE

r. Alice Nellis

s. Zdeněk Mahler, Alice Nellis

k. Ramunas Greičius

hr. Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Václav Jiráček, Martha Isssová, Jakub Prachař, Lina Hendrichová, Jan Budař, Pavel Liška, Norbert Lichý, Milan Kňažko, Matěj Hádek

p. Adam Dvořák

Lidice jsou docel obyčejnou středočeskou vesnicí, která se snaží přežít válku, jak jen to jde. Největší místní událostí je rvačka, při které opilý otec nešťastnou náhodou zabije svého syna. Zatímco Šíma nastupuje svůj trest ve vězení, obec se díky jednomu milostnému vztahu stává obětním beránkem v kauze atentátu na Hendricha.

n. od července do konce roku 2010

OBČANSKÝ PRŮKAZ

r. Ondřej Trojan

s. Petr Jarchovský

k. Martin Štrba

h. Petr Ostrouchov

hr. Anna Geislerová, Martin Myšička, Václav Kopta, Kristýna Liška-Boková, Libor Kovář, Matouš Vrba, Jan Vlček, Jakub Šárka, Oldřich Vlach, Jiří Macháček, Magdalena Sidonová, Lukáš Latinák

p. Ondřej Trojan

Praha, 1973-1977. Jaké léta jsou to pro čtyři kamarády Petra, Popelku, Aleše a Míťu? Na začátku příběhu získávají občanský průkaz, který je nejen osobním dokladem, ale i zdrojem příštích nekonečných potíží a samoúčelných šikan ze strany státu a jeho prodloužené ruky – Veřejné bezpečnosti. Aniž to hrdinové tuší, jeho získáním pro ně opravdu končí bezstarostné dětství a nastávají problémy zvané dospělost.

pr. 21. října 2010

ROMÁN PRO MUŽE

r. Tomáš Bařina

s. Michal Viewegh

k. Tomáš Sysel

h. Richard Müller (?)

hr. Miroslav Donutil, Tatiana Pauhofová, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová

p. Rudolf Biermann

Filmová adaptace scenáristova stejnojmenného bestselleru vypráví příběh tří sirotků, kteří v dobách komunismu vyrůstali bez rodičů, a současná doba každého z nich posunula do zcela jiné životní pozice. Jeden z nich vážně onemocní, což ho donutí zbývající dva pozvat na společný výlet do luxusního hotelu Kempinski ve Vysokých Tatrách, během kterého se ovšem začnou otevírat staré rány a nevyřčené křivdy. „Rád bych tento film natočil jako tragikomedii,“ říká režisér, „humor a nadhled v detailu, ale tragika a zamyšlení ve výsledném celku“.

pr. 23. září 2010

ALOIS NEBEL

r. Tomáš Luňák

s. Jaromír 99, Jaroslav Rudiš

k. Jan Baset Střítezský

h. Petr Kružík

v. Jaromír 99

hr. Miroslav Krobot, Marie Ludvíková, Karel Roden, Leoš Noha, Alois Švehlík

p. Pavel Strnad

Adaptace stejnojmenné úspěšné komikové trilogie zachovává výtvarný styl předlohy a pomocí technologie zvané rotoscoping kombinuje hraný a animovaný film dohromady.

Končí 80. let minulého století a výpravčí Alois Nebel slouží ve stanici Bílý Potok v Jeseníkách. Přecitlivělého samotáře čas od času přepadávají jakési mlhy a on znovu prožívá traumata, o kterých jsme si mysleli, že už jsou za námi. V psychiatrické léčebně se posléze potkává s Němým, neznámým mlčenlivým mužem, o němž nikdo neví, proč přišel a koho hledá…

pr. jaro 2011

VÁLKA S MLOKY

r. Agnieszka Holland, Tomáš Krejčí

s. Jana Ozoráková

k. David Ployhar

h. Ondřej Brousek

p. Tomáš Krejčí, Jiří Košťál

Filmová adaptace slavného románu Karla Čapka. Chtěli jsme je. Rozšířili jsme je po celé planetě. Naučili jsme je býti lidmi… A oni nám teď pomáhají zbavit se nás samotných. Hladina moří a oceánů stoupá.¨

n. 2011

HABERMANNŮV MLÝN

r. Juraj Herz

s. Josef Urban, Wolfgang Limmer

k. Saša Šurkala

h. Elia Cmíral

hr. Mark Waschke, Karel Roden, Hannah Hezsprung, Oldřich Kaiser, Ben Becker, Wilson Gonzales Ochsenknecht, Zuzana Kronerová, Jan Hrušínský, Radek Holub, Andrej Hryc

p. Karel Dirka, Jan Kuděla, Pavel Nový

Příběh vychází ze skutečných událostí, které se odehrály v malé sudetské vsi mezi rokem 1938, tedy rokem Mnichovské dohody, a rokem 1945, kdy končí válka a začíná odsud německého obyvatelstva. Právě tato krutá a nespravedlivá léta velmi výrazně ovlivnila životy dvou velkých přátel – Čecha a Němce.

pr. 7. října 2010

K MOŘI

r. Karin Babinská

s. Petra Soukupová

k. Martin Douba

p. Pavel Berčík

Česko-chorvatská adaptace knihy, která získala Cenu Jiřího Ortena: Petr plánuje rodinnou dovolenou, ale jeho žena Klára musí na poslední chvíli do nemocnice. Petr přesto k moři odjede a kromě svých dvou dcer s sebou místo Kláry vezme Jitku, svou nejstarší dceru z prvního manželství. Protože se s ní však Petr příliš nevídá, musí řešit situace a problémy, o jejichž existenci neměl ani ponětí. Režisérka Pusinek v případě tohoto scénáře mluví o „výjimečně citlivě napsaném příběhu“.

n. 2010

KUKY SE VRACÍ

r. Jan Svěrák

s. Jan Svěrák

k. Vladimír Smutný

h. Michal Novinski

v. Jakub Dvorský

hr. Ondřej Svěrák, Kristýna Fuitová-Nováková, Filip Čapka, Oldřich Kaiser, Vasil Fridrich, Michal Slaný

ml. Zdeněk Svěrák, Petr Čtvrtníček, Jiří Macháček, Jiří Lábus, Pavel Liška, Ondřej Vetchý

p. Jan Svěrák, Eric Abraham

Šestiletý Ondra trpí astmatem, proto jeho maminka důsledně dbá na nezávadnost prostředí, v němž se pohybuje. Jednoho dne proto do popelnice putuje i růžový medvídek Kuky. Ondra si večer před spaním představuje, jak se chce Kuky vrátit domů a co všechno pro to musí podniknout. Naivní dětská představa opřená o vědomosti předškoláka a živená steskem po oblíbené hračce spřádá stejně tak napínavý jako dojemný příběh.

pr. 20. května 2010

ŠTĚNĚ

r. Jiří Adamec

s. Zdeněk Mahler

p. Lívia Filusová

Příběh starého muže, který se následkem tragické události ocitne náhle sám. Osud ho přivede k malému chlapci, který stejně jako on cítí potřebu lásky a lidského naplnění.

pr. listopad 2011

VE STÍNU KONĚ

r. David Ondříček

s. Marek Epstein

k. Pawel Edelman

hr. Ivan Trojan, Sebastian Koch

p. Kryštof Mucha

Období po Stalinově a Gottwaldově smrti přináší v Československu nejen měnovou reformu, ale také politické procesy se silným protižidovským tažením. Snímek sleduje dvě linie, jimiž ukazuje na pokrytectví tehdejšího režimu: restrikce komunistů proti židovským komunitám vrcholí procesem s Rudolfem Slánským a zároveň omilostňování usvědčených nacistických zločinců a jejich následné využívání jako agentů tajné policie.

n. od února 2011

V JINÉM STAVU

r. Jiří Kunst

s. Magda Bittnerová, Tomáš Holeček, Jiří Kunst

k. David Šachl

h. Robert Jíša

hr. Jan Bárta, Martin Zahálka, Roman Štabrňák, Valerie Zawadská, Antonín Hardt, Ctirad Götz, Hana Seidlová, Petra Hobzová

Pátek, běžný den, v němž se částečně protnou či překryjí tři příběhy – sedmadvacetiletého Adama, který se domnívá, že se ničeho nebojí, úspěšného čtyřicátníka Honzy, který se chystá na otravný výlet s otcem, jehož už v dětství neměl rád, a tichého zakřiknutého dispečera záchranné služby Robina. Pro něj se páteční směna stane doslova peklem. Režisér Kunst se snaží ve svém debutu odpovědět na otázku, jestli člověka může změnit strach?

n. probíhá od léta 2007

VEJŠKA

r. Tomáš Vorel

s. Tomáš Vorel

hr. Jiří Mádl, Tomáš Vorel, Jr., Filip Vorel

p. Tomáš Vorel

Volné pokračování divácky úspěšného snímku Gympl, v němž se hlavní hrdinové Petr Kocourek a Michal Kolman tentokrát budou potýkat s nástrahami vysokoškolského studia.

n. podzim 2010

PŘEŽÍT SVŮJ ŽIVOT (TEORIE A PRAXE)

r. Jan Švankmajer

s. Jan Švankmajer

k. Jan Růžička, Juraj Galvánek

v. Jan Švankmajer

hr. Václav Helšus, Klára Issová, Zuzana Kronerová, Emílie Došeková, Daniela Bakerová, Jana Olhová, Marcel Němec, Pavel Nový, Ludmila Hanuláková, Karel Brožek

p. Jaromír Kallista

Mottem česko-slovenské koprodukce je citát jednoho z prokletých básníků Gérarda de Nervala, který tvrdil, že „sen je druhý život“. Švankmajerova psychoanalytická komedie o stárnoucím muži, který útěkem do snu řeší svoje traumata z dětství, jež jsou pro něho zdrojem strachu ze života, se to snaží dokázat.

pr. 4. listopadu 2010

NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ

r. Robert Sedláček

s. Robert Sedláček

k. Petr Kozlovský

hr. Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Johana Švarcová, Jiří Vyorálek, Igor Bareš

p. Radim Procházka

Režisér, jeho producentka, jejich kameraman a zvukařka. Umělci, kteří sice za sebou mají filmy se spoustou cen, Českých lvů a pochvalných kritik, ale nechodí na ně diváci. Živoří a jejich další spolupráce se řítí do ztracena, protože režisérův životní projekt nezískal grant, což automaticky znamená, že se nebude točit. Frustrovaný režisér stojí uprostřed rekordmanů v kuriózních disciplínách jako je prolézání squashovou pálkouči sbírání čtyřlístků a přemýšlí, o čem by tak natočil svůj příští film… Autobiograficky laděný snímek režiséra filmů Pravidla lži a Muži v říji.

pr. srpen 2010

POSLEDNÍ Z APORVERU

r. Tomáš Krejčí

s. Jana Ozoráková, Michal Zelenka, Tomáš Krejčí

k. David Ployhar

h. Ondřej Brousek

hr. Petr Forman, Filip Cíl, David Vobořil, Jana Pidrmanová, Nela Boudová, Eduard Jenický, Maysu Earpová, Tami Stronach, Michal Zelenka, Tomáš Klus, Václav Jiráček

p. Tomáš Krejčí, Jiří Košťál

Trikový fantasy film kombinuje živé herce, animovaný film a počítačově vytvořené prostředí. Vypráví příběh chlapce Rybliho a dívky Maysu, kteří svou láskou zachrání svět Aporveru před zkázou. Režisér Krejčí říká: „Celková stylizace filmu navazuje na odkaz českého režiséra Karla Zemana. Film bude z velké části skládán z ručně kreslených komponentů, jež budou následně rozanimovány a spojeny v interakci s živými herci. Vznikne tak jedinečný a doposud nikdy nerealizovaný styl, který kráčí novou vývojovou cestou.“

pr. podzim 2011

MŮJ VYSVLEČENEJ DENÍK

r. Martin Dolenský

s. Jan Hlaváč, Martin Dolenský, Johana Rubínová

k. Pavel Berkovi

h. Filip Goméz

hr. Veronika Kubařová

p. Štefan Voržáček

Teenagerská komedie vznikne podle bestselleru sedmnáctileté studentky: Johana žije s otcem a macechou, její matka zemřela, když byla ještě malá. Před dvěma lety zažila první velkou lásku, která skončila sebevražedným pokusem. Od té doby se snaží milostným karambolům vyhýbat. Štěstí ale nemá – s klukem, do něhož se zamiluje, se vyspí její nejlepší kamarádka! Režisér Dolenský je podepsaný pod filmem Chyťte doktora!, momentálně s Karlem Smyczkem natáčejí „novou Arabelu“, seriál Špačkovi v síti času.

n. léto 2010

ZATÍM DOBRÝ

r. Tomáš Mašín

s. Jan Novák

p. Monika Kristl

Dva a půl milionu eur by měla stát filmová rekonstrukce jednoho z největších příběhů českých moderních dějin. Je říjen roku 1953 a mokřiny jižně od Berlína pročesává 25 tisíc východoněmeckých policistů a sovětských vojáků. Chtějí dopadnout „ozbrojený gang teroristických vrahů“. Onen gang tvoří pětice k smrti vyčerpaných mladých kluků, které vedou bratři Mašínové, synové národního hrdiny Josefa Mašína, jehož památku komunisté zadupali do země. „Střet jedince či jedinců s autoritářským systémem je stále aktuální,“ soudí režisér filmu 3 sezóny v pekle, který je s hlavními hrdiny ve vzdáleném příbuzenském svazku. „Myslím, že právě proto je třeba natočit tento neobyčejný životní příběh. Aby nezůstal zapomenut. Ať už se někomu líbí, či nikoliv.“

Práva k příběhu poskytli Mašínové i jinému tuzemskému producentovi, v současné době probíhají jednání, která se snaží o smír a dohodu.

n. 2011

DEN ŠTĚSTÍ

r. Ivan Fíla

s. Ivan Fíla

k. Vladimír Smutný

h. Petr Novák, Ivo Plicka

p. Viktor Schwarcz, Ivan Fíla

Příběh vášnivé a tragické lásky v dobách socialistického temna a porevolučního nadšení zasadil režisér Fíla (Lea, Král zlodějů) do koloritu dnes již zlidovělých písní Petra Nováka. Film o bohémském životě, alkoholu, zoufalství a předčasné smrti.

n. 2011

CESTA Z PEKLA

r. Tomáš Řehořek

s. Tomáš Řehořek

k. Tomáš Řehořek

hr. Rostislav Novák, Miloslav König, Štěpán Benoni, Simona Zmrzlá

p. Pavel Melounek, David Prudký

Obraz člověka, kterého osud poslal až na samé dno, ze kterého není cesty zpět. Alespoň pro většinu lidí. Pavel Gregor to ale dokázal. Vlivem okolí se v 70. letech dostal do malé komunity lidí, experimentující s omamnými látkami, které tehdy v Československu oficiálně neexistovaly. Později stál u zrodu krystalické formy pervitinu, kterým Češi obohatili světovou drogovou scénu. Nepřímo tak připravil o život statisíce lidí po celém světě. Tomáš Řehořek, režisér Proměn, slibuje „nejen tematicky atraktivní a poutavou podívanou, ale také atmosfericky silný a výtvarný zážitek“.

p. 16. září 2010

ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE

r. Michal Žabka

s. Josef Lamka, Hana Lamková

v. Jaroslav Němeček

ml. Tereza Bebarová, Karel Heřmánek, Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Dalimil Klapka, Jan Přeučil, Pavel Kříž, Kryštof Hádek, Petr Nárožný, Vladimír Javorský, Martha Issová, Ota Jirák

p. Miloslav Šmídmajer

Populární komiksové postavičky ožívají v animovaném filmu. Kvůli rozepřím mezi císařem Rudolfem II. a zrádným alchymistou Kellym a kvůli jednomu neuváženému královskému slibu budou Fifinka, Myšpulín, Pinďa a Bobík muset zachraňovat nejen Svatováclavskou korunu, ale i blaho celého království.

pr. 10. listopadu 2011

VŠIVÁCI

r. Roman Kašparovský

s. Roman Kašparovský

k. Antonio Riestra

h. Jan P. Muchow

hr. Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Iva Janžurová, Tatiana Vilhelmová

p. Karla Stojáková, Filip Čermák

Příběh rodiny Rohanů začíná na konci 70. let minulého století, vrcholí v současnosti a žánrově osciluje mezi tragédií a černou komedií. Tvůrci slibují explozivní finále (prý doslova), v němž se „naposledy a neodvratně zkříží cesty našich (anti)hrdinů“.

n. léto 2010

MUŽI V NADĚJI

r. Jiří Vejdělek

s. Jiří Vejdělek

p. Tomáš Hoffman, Jiří Vejdělek

Divácky mimořádně úspěšné Ženy v pokušení, které se přehouply už přes sedm set tisíc návštěvníků, by měly dostat svůj mužský protipól. „Muži v naději budou popisovat mužské trapasy a chyby v milostných vztazích a budou se zabývat hledáním mužské role v dnešním světě,“ říká režisér Vejdělek.

n. nejdřív konec letošního léta

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

r. Robert Sedláček

s. Robert Sedláček

k. Petr Koblovský

hr. Eva Vrbková, Igor Chmela, Jiří Vyorálek, Simona Babčáková

p. Radim Procházka

Čtvrtý celovečerní film Roberta Sedláčka (Pravidla lži, Muži v říji, právě dokončovaný Největší z Čechů) má být komediální road movie o třicátníkovi Liborovi, otci dvou dětí a bývalém učiteli, jehož firma zkrachovala, protože vyšly najevo podvody manažerů banky. Vyšetřovatelé nabízejí Liborovi shovívavost výměnou za spolupráci, přitom jasně naznačují, co všechno o něm vědí a že je to na kriminál. Libor si vezme čas na rozmyšlenou a přesvědčí svoji manželku, aby na pár dní odjeli. Prchá před spravedlností nebo jen oddaluje okamžik, kdy ženě řekne, že bude muset do vězení? Nebo je tu ještě všechno nějak jinak?

n. od května 2010

NA PŮL ÚVAZKU

r. Jan Prušinovský

s. Jan Prušinovský

k. Petr Bednář

p. Ondřej Zima

Příběh o mladíkovi, který ne a ne zasunout. Jeho příběh se odehraje během jediného dne, kdy se zoufale pokusí se svým „problémem“ skoncovat. Ovšem čím víc se snaží, tím dál od vysněné vagíny je. Režisér filmu František je děvkař a seriálu Okresní přebor, který televize sice ještě nevysílala, ale na Facebooku už se pomalu ale jistě stává kultovní záležitostí, slibuje poetiku a humor blízký filmům Woodyho Allena.

n. léto 2011

MŮJ PES KILLER

r. Mira Fornay

s. Mira Fornay

h. Peter Groll

p. Viktor Schwarcz

Režisérka Lištiček se z irského Dublinu tentokrát vydá na moravsko-slovenské pomezí, aby vyprávěla klasické antické drama, takto příběh dvacetiletého skina Marka, který žije se svým nezaměstnaným otcem. „Nechci skiny kritizovat, spíš se je snažím pochopit,“ říká autorka.

n. od března 2011

AUTOPOHÁDKY

r. Břetislav Pojar, Michal Žabka, František Váša, David Súkup, Libor Pixa

s. Jiří Marek, Břetislav Pojar, Michal Žabka, František Váša, David Súkup, Libor Pixa

k. Ivan Vít

v. Pavel Koutský, Michal Žabka, Barbora Dlouhá, David Súkup, Libor Pixa

p. Michal Podhradský

Projekt vychází ze stejnojmenné knihy Jiřího Marka z roku 1958. Hlavními postavami příběhů jsou lidé, kteří přicházejí do kontaktu s auty, a auta tvoří i spojující prvek jednotlivých epizod. „Snažíme se zachytit atmosféru dávných dob, kdy auta byla miláčkem rodiny a všechno okolo aut v sobě neslo jistou poetiku,“ říká producent Podhradský.

pr. jaro 2011

KRÁSNO

r. Ondřej Sokol

s. Ondřej Sokol, Martin Finger, Petr Vydra

k. Tomáš Sysel

h. Jan P. Muchow

hr. Ondřej Sokol, Ivana Chýlková, Martin Finger, Jaroslav Plesl, Ondřej Vetchý, Marek Taclík

„Je to příběh dvou idiotů, kteří se rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou, a od osudu dostanou přes prsty,“ tak charakterizuje svůj filmový debut, který se nechal inspirovat skutečnými událostmi, ceněný divadelní režisér (a herec) Ondřej Sokol. Svůj název získal film od jezera Krásno, které leží nedaleko Šumperka, a kam hlavní hrdinové, Martin a Ondřej, přijíždějí vypátrat vraha Martinovy matky.

n. jaro 2011

KDE NEŠTĚKAJÍ PSI

r. Karel Spěváček

s. Karel Spěváček

h. Ondřej Gášek

hr. Radim Schwab, Ivan Lupták, Vladimír Škultéty, Roman Kroutek

p. Karel Spěváček

Režisér Braku o svém druhém filmu říká: „Jeden z mála českých snímků odehrávajících se v současnosti a reflektujících aktuální problematiku celosvětového násilí u mládeže, k čemuž přidává ještě téma přiměřené obrany, která se tentokráte mění ve mstu.“

n. od září 2010

LABYRINT

r. Tomáš Houška

s. Tomáš Houška

k. Martin Matiášek, Michal Gahut

h. Filip Goméz

hr. Lucie Vondráčková, Jan Zadražil, Mary Coronado, Martin Zbrožek, David Steigerwald

p. Štefan Voržáček

Na počátku příběhu se ambiciózní novinářka Renata seznámí se svou novou spolubydlící Kostaričankou Keirou. V závěru jednoho vydařeného večírku se vydá jedna z Renatiných kamarádek hledat svého žárlivého přítele, aby se s ním udobřila. Posledním místem, kde zanechala stopy, než zmizela, je sklep domu. Od té doby se začínají dít podivné věci. Vypadá to, jakoby se v podzemí domu něco probudilo…

pr. 7. října 2010

KAJÍNEK

r. Petr Jákl

s. Marek Dobeš, Petr Jákl

k. F. A. Brabec

h. Václav Noid Bárta

hr. Konstantin Lavroněnko, Tatiana Vilhelmová, Boguslaw Linda, Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý, Werner Daehn, Václav Noid Bárta, Deana Horváthová-Jakubisková, Ken Duken, Alice Bendová

p. Petr Jákl, Igor Konyukov

Příběh nejznámějšího vězně u nás, příběh dvojnásobné vraždy, příběh obhájkyně hledající nové důkazy, příběh podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběh manipulace. Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Režijně debutující herec a kaskadér mluví o „thrilleru se spoustou napínavých akčních scén a silných emocí“.

pr. 5. srpna 2010

HLAVA – RUCE – SRDCE

r. David Jařab

s. David Jařab

k. Marek Jícha

h. Petr Haas, Ivan Acher

hr. Viktorie Čermáková, Roman Zach, Martin Finger, Ivana Uhlířová, Jiří Schmitzer, Oldřich Vlach, Alois Švehlík

p. Viktor Schwarcz

Na pozadí příběhu Kláry Kabelové a jejího vztahu ke třem důstojníkům rakousko-uherské armády se odvíjí podobenství o rozpadu starého světa tradičních hodnot a počátku bujení nových (ne)řádů. 1. světová válka se stává spouštěcím mechanismem pro líhnutí temných iracionálních sil. Jediným, kdo může z tohoto tavícího kotle vyjít s čistým štítem, je silná a charismatická žena. Režisér Jařab debutoval filmem Vaterland – lovecký deník.

pr. 18. listopadu 2010

LAJKA

r. Aurel Klimt

s. Aurel Klimt

k. Radek Loukota

h. Miroslav Wanek

v. Martin Velíšek, Aurel Klimt

Loutkový sci-fi muzikál svede dohromady všechnu zvířenu, kterou kdy vědci a inženýři vystřelili do vesmíru. Novým domovem Lajky a dalších se stane malá planeta na rohu galaxie. Po dlouhé době jejich harmonického, nikým nerušeného soužití dorazí první kosmonauti, jako vůbec první Jurij Levobočkin. Poklidný i ten holý život zvířat je vážně ohrožen.

n. od září 2010

POUPATA

r. Zdeněk Jiráský

s. Zdeněk Jiráský

k. Vladimír Smutný

p. Viktor Schwarcz

Sociální drama ze současnosti zasazené do industriální krajiny severních Čech. Příběh Agáty, Honzy, Kamily a Jardy vrcholí ve chvíli, kdy se ženy rozhodnou znovu nacvičit spartakiádní skladbu z roku 1985, kterou cvičily jako malé holky. „Když se podaří, co se dařit má,“ začíná znovu zpívat Michal David.

n. od ledna 2011

MODRÝ TYGR

r. Petr Oukropec

s. Tereza Horváthová, Petr Oukropec

k. Klaus Fuxjäger

h. Jakub Kudláč

hr. Zuzana Stivínová, Jan Hartl

p. Kateřina Černá, Pavel Strnad

Producent Gedeonova Návratu idiota chystá režijní debut! Tady je popis děje: V botanické zahradě, která je rajským ostrovem uprostřed bujícího města, naleznou dvě děti přátelství. Ve chvíli, kdy situace kolem nich vypadá neradostně, naleznou i modrého tygra.

n. červenec 2010 až květen 2011

HUS I TI HUSITI

r. Pavel Koutský

s. Martin Čáp, Martin Jaroš, Pavel Koutský

k. Milan Rychecký

v. Pavel Koutský

p. Tomáš Rychecký

Animovaná komedie o dvou fiktivních hrdinech, Zábojovi a Mlhošovi, kteří procházejí obdobím husitských nepokojů a ovlivňují nejdůležitější události doby. Ovšem v protikladu k tomu, jak nám byla tato historie interpretována.

n. od dubna 2010 do ledna 2012

HEART BEAT

r. Jan Němec

s. Václav Havel, Jan Němec

h. Midi Lidi

hr. Jan Budař

p. Jan Němec, Iva Ruszeláková

Jediná spolupráce Václava Havla s filmem mimo jeho divadelní hry, hlásá slogan. Remake filmu, který nikdy nebyl natočen, křičí další. Místy drama, místy černá komedie popisuje vzestup a pád doktora B. Z malých českých poměrů to díky manipulaci s lidskými orgány, buňkami a genetikou dotáhl až do světové elity mocných.

n. 2010

DŮM

r. Zuzana Liová

s. Zuzana Liová

k. Juraj Chlpík

h. Walter Kraft

hr. Miroslav Krobot, Taťjana Medvecká, Judita Bárdos, Ester Geislerová, Marián Mitaš, Marek Geišberg, Lucia Jašková

p. Michal Kolár, Viktor Tauš

Film vypráví příběh otce, který pro každou ze svých dvou dcer staví dům. Do stavby domů projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Poté, co z domu vyžene starší dceru, která ho „zklamala“, soustředí veškerou sílu na budování domu pro mladší Evu. Konflikt mezi generacemi se vyostřuje v okamžiku, kdy i Eva začne proti otci a jeho snu nečekaným způsobem protestovat. Jakou cenu zaplatí všichni zúčastnění, až všechna skrytá tajemství vyplují na povrch?

n. jaro-léto 2010

FIMFÁRUM – DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO

r. Vlasta Pospíšilová, Kristina Dufková, David Súkup

s. Jiří Kubíček, Martin Vandas

k. Hubert Hesoun

h. Karel Holas

První český animovaný 3D stereoskopický film, který navazuje na předchozí Fimfára. Proporčně ale bude tentokrát všechno jinak, jedna pohádka bude mít klasických 25 minut, druhý bude stopáží takřka dosahovat na celovečerní film (45 minut) a třetí by měla být jen kratičkou anekdotou (6-8 minut).

pr. 11. února 2011

VLCI A PSI

r. Jiří Vejdělek

s. Marek Epstein

p. Jaroslav Bouček

Film inspirovaný knihou Jana Tichého Třicet dva hodin mezi psem a vlkem se odehrává bezprostředně po konci 2. světové války v severních Čechách. Osvobozený český národ za souhlasu své politické reprezentace se na nevinném německém obyvatelstvu mstí za léta okupace. Ti nepraví po válce trestají ty nepravé…

n. 2011

TEREZÍNSKÝ PROJEKT

r. Vojtěch Jasný

s. Vojtěch Jasný, Randy Gardner, John Wohlbruck

p. Randy Gardner, Karla Stojáková

Epická milostná sága z doby okupace Československa fašisty, tedy od konce 30. let do poloviny 40. let.

n. 2010-2011

HURVÍNEK VE FILMU

r. David Havel

s. Petr Nepovím, Přemysl Dvořák

p. Martin Kotík

Animovaný 3D stereoskopický film má být dobrodružnou rodinnou komedií, v níž Spejbl s Hurvínkem zažívají neuvěřitelná dobrodružství ve světě fantazie po vzoru Barona Prášila. Při svém putování se ocitnou na dvoře Sultána, na Sýrovém ostrově, uvíznou v břiše velryby či bojují s měsíčními piráty. Snímek má vzniknout ve čtyřech jazykových verzích: české, slovenské, anglické a německé.

pr. léto 2012

HANA

s. Jan Jelínek

k. Jakub Šimůnek

h. Tadeáš Věrčák

hr. Jan Pohan, Jarek Hylebrant, Andrea Kerestešová, Tomáš Töpfer, Jaromír Dulava, Miroslav Táborský

p. Lukáš Kaplan

Láska může propuknout, i když je vám osmdesát a mysleli jste, že už nic nového nepřijde. Dva životy rozdělené válkou, emigrací, vzdáleností a časem se znovu spojí. Z Liberce se může příběh přesunout do Izraele, z unavené důchodkyně se může stát šarmantní dáma, od předsudků se lze dostat ke svobodě.

n. podzim 2010-jaro 2011

FAUSTRIÁDA BOHEMICA 1956 ANEB HERCI

r. Miloš Zábranský

-
-

Související články:

Nové české filmy 2011, 2012, 2013... - 2. část

Druhá část exkluzivního výhledu právě dokončovaných, natáčených a připravovaných českých filmů. Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý po čtyřiceti letech...

Nové české filmy 2011, 2012, 2013...

Teenagerovské komedie, historické velkofilmy, osudová dramata, romantické snímky i roztančené muzikály. Pokračování i první díly (!) úspěšných snímků. V...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: