Že zůstala paní Columbová v seriálu divákům skryta? Kdepak, stačí se jen pořádně dívat

Že zůstala paní Columbová v seriálu divákům skryta? Kdepak, stačí se jen pořádně dívat 7 obrázků v galerii
Columbo | Foto: NBC
Přestože jsme v detektivním žánru, tvůrci legendárního Columba měli v seriálu hned několik oblíbených vtípků, k nimž se pravidelně vraceli. Za ten nejslavnější nepochybně platí paní Columbová, tajemná manželka, o které se toho hodně napovídá, ale nikdy není vidět.

A skutečně, pokud se budeme bavit o seriálové paní Columbové, tu autoři opravdu nechali schovanou za oponou. Zato skutečná paní Columbová, tedy manželka herce Petera Falka, ta se naopak v seriálu objevila mnohokrát.

Falk potkal Sheru Danese v roce 1976 při natáčení filmu Mikey and Nicky, o rok později se vzali a zůstali spolu až do Falkovi smrti v roce 2011. V Columbovi se Danese objevila hned v šesti epizodách (Posvítit si na vraždu, Smrt ve sklence vína, Vražda jako autoportrét, Columbo a vražda rockové hvězdy, Columbo v přestrojení a Vražedné stopy) a pokaždé hrála jinou roli.

Danese a Falk v epizodě Smrt ve sklence vína | Foto: NBC
Danese v epizodě Vražda jako autoportrét | Foto: NBC
Danese v epizodě Columbo a vražda rockové hvězdy | Foto: NBC
Danese a Falk v epizodě Columbo v přestrojení | Foto: NBC

Falk přirozeně kariéru své ženy podporoval, jednou jedinkrát si však dupl a to když se ucházela v případě Vraždy rockové hvězdy o postavu rockové hvězdy, která se měla před kamerou milovat v posteli s mladším mužem. Danese se tak musela spokojit "jen" s rolí právničky, ale zase šlo o spolupachatelku a navíc nazpívala pro epizodu úvodní a závěrečnou píseň.

A ještě zpátky k seriálové paní Columbové. Televize dostala bláhový nápad, že by ji nakonec přeci jen ukázala. Ovšem ve vlastní show. V roce 1979 tak vyšel seriál Mrs. Columbo, v němž naopak absentoval slavný poručík.

Mrs. Columbo | Foto: NBC

Nepřekvapivě se tenhle pokus o dojení Columba nesetkal s nadšením, pro druhou sérii byl změněn název show na Kate Loves a Mystery, z Columbové se stala Callahanová, odkazy na poručíka zmizely a po osmi epizodách druhé řady zmizel i celý seriál, protože o něj stále diváci nejevili zájem.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist