4.11.2020, 16:19

3KinoFest: Slepota, alkoholismus a dívka, která nepláče na festivalu pro náročné diváky

3KinoFest: Slepota, alkoholismus a dívka, která nepláče na festivalu pro náročné diváky 7 obrázků v galerii
Ikarus. Legenda o Mietku Koszovi | Foto: Next Film
To nejlepší z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky přináší každoročně soutěžní festival 3KinoFest. Letos začíná dnes v online podobě a probíhat bude až do 15. listopadu. Rozhovory mezi tvůrci a diváky se uskuteční ve dvou studiích ve Varšavě a v Praze.

7. ročník soutěžního filmového festivalu 3KinoFest měl původně proběhnout v Pražských kinech Atlas a v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí, což vzhledem k omezení není možné. Diváci ale o filmové zážitky nepřijdou, naopak budou mít možnost filmy vychutnat z bezpečí domova a během delšího času. Filmy budou na webu 3KinoFest přístupné až do 15. listopadu 2020.

I Never Cry | Foto: archiv

Festival otevře premiéra filmu I Never Cry polského režiséra Piotra Domalewského (Tichá noc). Za všechny další filmové novinky jmenujme například film Supernova nebo příběh slavného jazzového pianisty Ikarus. Legenda o Mietku Koszovi.

Ikarus. Legenda o Mietku Koszovi | Foto: Next Film

3KinoFest letos uvede přes 30 filmů z Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky. Podrobný bude zveřejněn na oficiálním webu.

Všechny filmy budou postupně zpřístupňovány a zůstanou aktivní až do konce festivalu. Diváci se také mohou těšit na doprovodný program v rámci kterého proběhnou dva workshopy s legendou dabingu, režisérkou Miriam Chytilovou na téma překlady, dabing, titulky? Příjemným zpestřením bude také virtuální prohlídka výstavy filmového plakátu studentů ateliéru grafického designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Organizátoři festivalu 3Kino: „Polské filmy zaujmou přímočarostí, přesvědčivostí, skvělými herci a aktuálními tématy.“ Organizátoři festivalu 3Kino: „Polské filmy zaujmou přímočarostí, přesvědčivostí, skvělými herci a aktuálními tématy.“

Ve čtvrtek 30. října bude v pražském kině Atlas zahájen festival 3Kino. Potrvá do neděle 2. listopadu a představí snímky polsko-slovensko-české...

3KinoFest od prvopočátku klade důraz na setkávání a propojování středoevropské kultury. S každým dalším ročníkem roste a upevňuje svoji silnou pozici nejen na pražské filmové scéně, ale i mezi respektovanými mezinárodními filmovými festivaly. 3KinoFest je zárukou kvalitně stráveného času pro filmové nadšence, studenty, tvůrce, distributory, zkrátka pro všechny diváky.

3KinoFest nabízí divákům desítky filmů na předem stanovené téma, retrospektivy světově známých filmových tvůrců a výběr toho nejlepšího z partnerských festivalů. Mezinárodní odborná porota uděluje ceny ve dvou kategoriích, za nejlepší hraný celovečerní snímek a za nejlepší debut („Nejlepší středoevropský film" a „Zlatý debut").

Ankety
Co říkáte na blížící se konec seriálu Ordinace v růžové zahradě?
To to trvalo!
Štve mě to, Ordinace neměla nikdy skončit!
Ono to pořád ještě běží?!
Ani nevím, že takový seriál existuje
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist