Sexy hlupačka, profi hráčka pokeru i oscarová herečka. Tahle oslavenkyně je plná překvapení

Sexy hlupačka, profi hráčka pokeru i oscarová herečka. Tahle oslavenkyně je plná překvapení 8 obrázků v galerii
Jennifer Tilly | Foto: 1998 Universal Pictures
Jennifer Tilly dnes slaví 62 let a na rozdíl od jiných hereček se nikdy nestyděla využít své předností k tomu, aby se prosadila v Hollywoodu (a nejen tam).

Pokud jste někdy na Jennifer Tilly ve filmech či seriálech narazili, nezapomenete jí. Obvykle hraje vyzývavé a lehce přihlouplé dívky, které nějakým způsobem zamotají hrdinům hlavu. Čeští fanoušci si ji snadno vybaví z komedie Lhář, lhář, kde hrála po boku Jima Carreyho. V roce 1998 se nečekaně stala jednou z legend hororového žánru, když svým specifickým projevem napomohla k oživení slavné série s vraždící hračkou Chuckym.

Lhář, Lhář | Foto: Universal Pictures

Své fanoušky také překvapila, když se vydala na dráhu profesionální hráčky pokeru. Nejenže platila za ozdobu každého stolu, ale vypracovala se i na jednu z nejznámějších tváří pokerové scény. Poprvé o sobě dala vědět v roce 2005 a to hned tím nejlepším možným způsobem – vyhrála na World Series Of Poker v Ladies Event, kde překonala neuvěřitelných 600 soupeřek a na své konto si připsala $158,625 (jako bonus ještě vyhrála zlatý náramek).

V rámci bohaté filmografie nejednou dokázala, že není jen hezká tvářička s bujným dekoltem. Ostatně, v roce 1995 byla za Výstřely na Brodwayi nominována na Oscara pro nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Výstřely na Broadwayi | Foto: Miramax Films

Tilly se narodila 16. září 1958 v americko-čínské rodině. Po rozvodu svých rodičů se se svou matkou a sestrou Meg (také herečka) přestěhovala do Kanady. Později se nicméně do USA vrátila a vystudovala dramatické umění na Stephens College. Jak skončila v Hollywoodu? "Každý říkal, že pokud chcete být skutečný herec, máte jít do New Yorku. Pokud se chcete umět prodat, jděte do Los Angeles. A já si pomyslela 'Já se chci prodat!'".

Bez zajímavosti není také, to že právě Tilly vděčíme za vznik Úžasňákových. Když v dabingu natáčela Příšerky s.r.o., podstrčila lidem z Pixaru scénář jednoho kamaráda svého exmenžela. A tím kamarádem byl Brad Bird.

A její největší osobní vášeň? Boty. Vlastní přes čtyři stovky párů!

Chuckyho nevěsta
Ankety
Těšíte se na pokračování Ant-Mana?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist