Vica Kerekes zachraňuje v novém filmu, co se dá

Vica Kerekes zachraňuje v novém filmu, co se dá 6 obrázků v galerii
Pavel Nový a Vica Kerekes během natáčení Lásky na špičkách | Foto: Bohemia MP
V červenci padla na Šumavě první klapka nové české romantické komedie režiséra Petra Zahrádky (Chlap na střídačku) a scenáristky Adély Kroupové. V hlavní roli tanečnice Terezy se představí slovenská herečka Vica Kerekes.

Příběh filmové komedie nás přenese do malého českého města, kde dramatická krajina koresponduje s náladami i životními kotrmelci taneční pedagožky Terezy (Vica Kerekes). Aby vytvořila pro svou rodinu nový domov, s buldočí vůlí zvládá rekonstruovat staré stavení zděděného mlýna. Jejím hlavním posláním je ale jednoznačně tanec. V místní umělecké škole vede Tereza baletní kroužek a její plány jsou velké. Chce nejen dětem, ale i jejich zarputilým rodičům odhalit krásy tanečního umění a taky vyhrát soutěž souborů v Praze.

Vica Kerekes | Foto: Bohemia MP

Osud se však s Terezou nemazlí. Její manželství prochází krizí, přichází o taneční sál a proti jejímu úsilí se brzy staví celé město. Tereza má na svých drobných bedrech naloženo víc, než by se dalo unést. A i když se ve svém snažení rozhodně nevzdává, ten správný impuls přichází až ve chvíli, kdy se na scéně objevuje pohledný velitel dobrovolných hasičů, stejně jako dávné kamarádky z taneční akademie. Pochopí hrdá Tereza, která ze zásady o pomoc nikoho neprosí, že odtančená sóla má už dávno za sebou a že je přeci jen lepší nebýt na nástrahy života sama?

Natáčení filmu proběhne v průběhu tohoto léta, poslední scény pak štáb pořídí v květnu 2021. V dalších rolích se kromě Vici Kerekes diváci mohou těšit na Pavla Nového, Jiřího Havelku, Jitku Schneiderovou nebo Janu Strykovou.

Do českých kin uvede snímek Láska na špičkách v říjnu roku 2021 společnost Bohemia MP.


Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist