Vica Kerekes zachraňuje v novém filmu, co se dá

Vica Kerekes zachraňuje v novém filmu, co se dá 6 obrázků v galerii
Pavel Nový a Vica Kerekes během natáčení Lásky na špičkách | Foto: Bohemia MP
V červenci padla na Šumavě první klapka nové české romantické komedie režiséra Petra Zahrádky (Chlap na střídačku) a scenáristky Adély Kroupové. V hlavní roli tanečnice Terezy se představí slovenská herečka Vica Kerekes.

Příběh filmové komedie nás přenese do malého českého města, kde dramatická krajina koresponduje s náladami i životními kotrmelci taneční pedagožky Terezy (Vica Kerekes). Aby vytvořila pro svou rodinu nový domov, s buldočí vůlí zvládá rekonstruovat staré stavení zděděného mlýna. Jejím hlavním posláním je ale jednoznačně tanec. V místní umělecké škole vede Tereza baletní kroužek a její plány jsou velké. Chce nejen dětem, ale i jejich zarputilým rodičům odhalit krásy tanečního umění a taky vyhrát soutěž souborů v Praze.

Vica Kerekes | Foto: Bohemia MP

Osud se však s Terezou nemazlí. Její manželství prochází krizí, přichází o taneční sál a proti jejímu úsilí se brzy staví celé město. Tereza má na svých drobných bedrech naloženo víc, než by se dalo unést. A i když se ve svém snažení rozhodně nevzdává, ten správný impuls přichází až ve chvíli, kdy se na scéně objevuje pohledný velitel dobrovolných hasičů, stejně jako dávné kamarádky z taneční akademie. Pochopí hrdá Tereza, která ze zásady o pomoc nikoho neprosí, že odtančená sóla má už dávno za sebou a že je přeci jen lepší nebýt na nástrahy života sama?

Natáčení filmu proběhne v průběhu tohoto léta, poslední scény pak štáb pořídí v květnu 2021. V dalších rolích se kromě Vici Kerekes diváci mohou těšit na Pavla Nového, Jiřího Havelku, Jitku Schneiderovou nebo Janu Strykovou.

Do českých kin uvede snímek Láska na špičkách v říjnu roku 2021 společnost Bohemia MP.


Ankety
Zajímá vás Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary?
Určitě, dokonce se tam chystám.
Zajímá, ale nejezdím.
Zajímá mě, co se tam objeví a co se dostane do distribuce.
Moc mě nezajímá.
Nezajímá, festivaly nesleduji.
Je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články