26.3.2020, 12:33

Nezastavila je malárie, nezastaví je ani koronavirus. Šílenci na Pionýrech mají filmovou premiéru

Nezastavila je malárie, nezastaví je ani koronavirus. Šílenci na Pionýrech mají filmovou premiéru 10 obrázků v galerii
Afrikou na Pionýru | Foto: Bontonfilm
Cestovatelský dokument Afrikou na Pionýru měl vstoupit do českých kin ve čtvrtek 26. března. Svou plánovanou premiéru nakonec dodrží, jen namísto do zavřených kin se jeho uvedení přesouvá na internet do digitální distribuce. Film bude k dispozici on-line v rámci VOD služeb.
Afrikou na Pionýru | Foto: Bontonfilm

„V Africe nás nezastavila malárie, tak jsme si řekli, že teď premiéru nezastaví ani koronavirus,“ říká s nadhledem dobrodruh Marek Slobodník. Premiéru navíc stihne načas, hned od 26. března nabídne Afriku na Pionýru videotéka O2TV, Aerovod a Starmax.

„Brzy bude k dostání i jinde, vše jde strašně rychle. Původně jsme premiéru filmu v kinech posunuli, rozhodnutí, že ho nakonec uvedeme online, padlo na konci minulého týdne,“ říká Martin Palán, ředitel distribuční společnosti Bontonfilm.

Afrikou na Pionýru: Trailer

Afrikou na Pionýru je jedním z prvních filmů vůbec, který díky situaci s epidemií koronaviru zrušil své uvedení v kinech a distribuci přesunul z kina na internet. A to nejen u nás, ale i v celosvětovém měřítku, kde se zatím do VOD služeb ve zrychleném režimu uvádí filmy, jež měly svou premiéru v kinech v nedávné době.

Celovečerní road movie Afrikou na Pionýru ukazuje odvážnou a bláznivou výpravu napříč celou Afrikou na stařičkých motorkách Jawa Pionýr. Duše a vedoucí výpravy Marek Slobodník se účastnil i expedice žlutých trabantů a právě díky jejich popularitě měla kina o uvedení snímku zájem. Podle Palána ho mělo v plánu nasadit do programu na 20 multikin a až 150 jednosálových kin.

Pionýr s rouškou | Foto: Bontonfilm
Afrikou na Pionýru | Foto: Bontonfilm
Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist