Trailer: Nejoriginálnější machr? Československý malíř Alfons Mucha

Trailer: Nejoriginálnější machr? Československý malíř Alfons Mucha 12 obrázků v galerii
Svět podle Muchy | Foto: Bontonfilm CZ / trailer
Režisér Roman Vávra dokončuje práce na snímku Svět podle Muchy, který by měl být kombinací hraného a animovaného filmu využívajícího exkluzivních archivních záběrů Jiřího Muchy, syna malíře Alfonse Muchy.

O čem to je: Syn Alfonse Muchy Jiří hledá ve vzpomínkách, korespondenci a pamětech osudy svého otce, geniálního kreslíře a selfmademana, jehož sláva se zrodila takřka přes noc díky spolupráci s hereckou hvězdou tehdejší Paříže Sarah Bernhardt. Jeho plakáty, užité umění a obrazy se staly světoznámé. Přesto neváhal opustit Paříž na vrcholu svého úspěchu, aby uskutečnil svůj umělecký sen – Slovanskou epopej – monumentální dílo pro svůj národ. Film kombinuje archivní záběry, animaci, hrané scény a výpovědi současných umělců, kteří popisují svoji fascinaci a inspiraci Muchou. Dozvíme se mimo jiné, jak se stalo, že se Muchův obraz stal prvním plakátem zpěvačky Janis Joplin. (Bontonfilm CZ)

Svět podle Muchy | Foto: Bontonfilm

Jak se zdá, není odkaz Alfonse Muchy živý jen pro movité sběratele umění a vyznavače umělecké historie předchozích dekád, ale i současné aktivní výtvarníky. Respekt. Kdy se snímek Svět podle Muchy podívá do distribuce? Vzhledem k aktuální situaci kolem koronaviru těžko domýšlet, v plánu má Bontonfilm premiéru na 30. dubna. Snímek bude distribuován též prostřednictvím internetu.

Ankety
Vadí vám homosexuální polibky v popkultuře?
Vůbec ne.
Jsem rád/a, když tam jsou!
Je mi to jedno.
Z nějakého důvodu mi vadí.
Nemám na to žádný názor.
Nejnovější články:
Načíst další články