16.11.2020, 17:00

I události přelomového roku 1989 se dají vyprávět tak, aby zaujaly děti. Animovaný rodinný film Fany a pes je toho důkazem

I události přelomového roku 1989 se dají vyprávět tak, aby zaujaly děti. Animovaný rodinný film Fany a pes je toho důkazem 6 obrázků v galerii
Fany a pes | Foto: Pilot Film
Animovaný snímek Fany a pes vznikl v německo-lucembursko-belgicko-české koprodukci. Pohnuté politicko-společenské události roku 1989 sleduje očima dvanáctileté dívky z východního Německa. V televizi film můžete sledovat již zítra v 9.05 na Déčku.

O čem to je: Lipsko 1989. Dvanáctiletá Fany se s láskou stará o Sputnika, psa nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila, jako mnoho jiných uprchla s maminkou na Západ. Fany se odvážně vydává kamarádku hledat, chce jí vrátit psa Sputnika. Stane se tak svědkem pohnutých událostí, které změní budoucnost celé země. Příběh Fany líčí, ve shodě se skutečností, se smyslem pro detail a citem pro tehdejší atmosféru, průběh pokojné revoluce na podzim roku 1989 z pohledu dítěte. Napínavý a zároveň laskavý animovaný film o síle přátelství a odvaze změnit historii se hluboce dotkne nejen mladých diváků. (Pilot Film)

Animovaný film Fany a pes je už rok na vítězné cestě světem. Mezi nejnovější úspěchy se řadí národní nominace na Oscara za Německo, 2 ceny na mezinárodním festivalu v Teheránu, Zlatý vrabčák z nejstaršího německého festivalu filmů pro děti či cena Evropské dětské filmové asociace.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist