30.3.2019, 06:00

Chcete se stát Batmanem? Připravte si pořádný balík peněz!

Chcete se stát Batmanem? Připravte si pořádný balík peněz!
Temný rytíř | Foto: Warner Bros.

Přeobsazení Batmana je v plném proudu a nový herec si může být jistý tím, že se před první klapkou slušně zapotí v posilovně. Podívejme se ale na celý fenomén z té druhé strany, kdy vyjma fyzičky potřebuje známý bojovník se zločinem i nemalé peníze na vybavení. Chtěli byste se stát Batmanem? Řekneme, kolik by to stálo!

Obrněné vozidlo: 18 milonů dolarů, výcvik armádního pilota: 500 tisíc. Jsou věci, které si za peníze nekoupíte. Být Batmanem mezi ně ale nepatří. Prozkoumejte netopýřího muže z perspektivy amerického dolaru.

Server MoneySupermarket.com před nějakou dobou na svých stránkách vydal kompletní finanční rozbor slavného netopýřího muže. S pečlivostí pojišťovacího agenta rozebral v současnosti nepopulárnějšího bojovníka se zločinem na jednotlivé dolary od hlavy k patě, od Batmobilu po hi-tech zbraně, od nákladů za Waynovic panství až po výplatu komorníka Alfreda.

Batman mezi ostatními superhrdiny vyniká (s výjimkou konkurenčního Iron Mana od Marvelu) svou zdánlivou obyčejností. Na stránky komiksů i do srdcí svých čtenářů a diváků se nedostal díky nadpozemskému zásahu, původu z budoucnosti či paralelní dimenze, ani neměl tu smůlu, aby ho pokousal radioaktivní pavouk. Má ale jednu výraznou přednost. Hodně peněz. Jak ale nakupuje? (Kde Batman nakupuje analýza bohužel neřeší.)

Pro neangličtináře přikládáme stručný souhrn - pod ním najdete opravdu vyčerpávající grafické zpracování od MoneySupermarket v angličtině.

Oblek: 1 067 600 USD

Vozidla (Tumbler, Batmobil a vznášedlo): 80 000 000 USD

Sídlo: 600 000 000 USD (roční náklady 37 tisíc)

Alfred - komorník/správce nemovitosti: 230 000 USD

Arsenál: 162 750 USD

Výcvik (armádní pilot / zásahová jednotka / inženýrské tituly): 1 500 000 USD

Podrtženo, sečteno: 682 451 360 USD. Nekupte to.

-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

Policisté v Kanadě stopnou klidně i Batmana

Maskovaný strážce pořádku z Gothamu má možná pověst člověka, jehož není dobré zdržovat, ale ani to policistům v Kanadě nezabránilo, aby Batmana nezastavili.

Kdy se fanoušci DC Comics konečně dočkají sólovek Flashe a Batmana?

Problematický vývoj DCEU vedl k tomu, že muselo studio přehodnotit své původní plány. Pokračování Ligy spravedlnosti rovnou padlo, Sebevražedný oddíl jde v...

Trailer: Batman konečně dostal ty nejtvrdší protivníky - Želvy Ninja!

Přesně kvůli takovým věcem existují crossovery. Zapomeňte na pošťuchování se se Supermanem (Martha!), temný rytíř se tentokrát postaví bratrům z New Yorku.

Ben Affleck už sice není Batman, to ale nutně neznamená, že v DC skončil

Ben Affleck pověsil kápi temného rytíře na hřebík, oficiálně. Role přejde na mladšího herce a znovu se tak (Po kolikáté už?) ochránce Gothamu dočká nové tváře.

Trajektorie padajícího Batmana aneb Temný rytíř by nevstal

Realita někdy bolí, říká se. V případě komiksových hrdinů to platí obzvláště. Ač se filmaři snaží přiblížit skutečnosti, jak jen to jde, z pohledu...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: