Liška na babetě, Krobot mezi mrkvemi. Čeští herci jsou pro každou legraci

Liška na babetě, Krobot mezi mrkvemi. Čeští herci jsou pro každou legraci 7 obrázků v galerii
TvMiniUni a zloděj otázek - Miroslav Krobot | Foto: Evolution Films
Po 144 odvysílaných dílech pořadu TvMiniUni se na přání dětských diváků rozhodli jeho tvůrci přesunout televizní pořad na plátna kin a napsali originální scénář, který propojuje loutkové postavy s herci jako je Bára Poláková, Pavel Liška, Jiří Havelka či Miroslav Krobot.
TvMiniUni a zloděk otázek - herec Sebastian Pöthe a Barbora Poláková | Foto: Evolution Films

„Tenhle scénář je výjimečný svou hloubkou a poselstvím. Přiznávám se, že mě hned po prvním přečtení rozplakal,“ svěřila se herečka Bára Poláková. „A taky je to moje první role maminky v životě. Začínám si tak už pomalu připouštět, že jsem se svým věkem přehoupla od princezen k maminkám,“ dodala herečka, jejíhož syna hraje devítiletý Sebastian Pöthe a jeho tatínka Jiří Havelka.

Film TvMiniUni a zloděj otázek se posunul od seriálového pojetí drobných příběhů k jedné hlavní dětské postavě a jejímu okolí. „Film představí ´velký´ příběh hlavního hrdiny, kterým je kluk Pavlík, jemuž parta postaviček TvMiniUni všechno nejprve zkomplikuje, aby mu nakonec naopak vše pomohla vyřešit,“ dodává producent Pavel Berčík.

TvMiniUni a zloděk otázek - Pavel Liška na babetě | Foto: Evolution Films

Celý film vzniká ve zlínských filmových ateliérech. „Dá se říct, že kromě zvukové postprodukce vznikne celý film ve Zlíně. Natáčíme v nejstarším ateliéru na kudlovském kopci, tedy v tom původně baťovském, a ve Zlíně také proběhne obrazová a triková postprodukce a animace. Zázemí, které máme ve Zlíně pro natáčení, je přesně to, co potřebujeme. Navíc spolupráce s místními filmaři, studenty a zlínskou filmovou kanceláří je báječná,“ řekl Ondřej Zima, další z producentů filmu.

TvMiniUni a zloděk otázek - režisér Jan Jirků a herec Sebastian Pöthe | Foto: Evolution Films

Autor námětu, scénáře a režisér filmu Janek Jirků měl o projektu jasnou představu už od začátku. „Chtěl jsem, aby se před divákem na plátně pořád něco dělo, aby ho neustále překvapoval humor v dialozích, gagy našich postav a skryté vtipy animovaných prostředí. Moc se těším na dialogy loutkových postav s živými herci, které skýtají prostor pro nezvyklou komiku. Chceme diváka bavit každou vteřinu filmu a na konci mu dát povznášející pocit, že všechno dobře dopadlo a že ze všeho nejcennější je čas strávený s nejbližšími, který trávíme společně s našimi dětmi.“

Film TvMiniUni a zloděj otázek vzniká v produkční společnosti Evolution Films. Koproducenty je Česká televize a společnost Sleepwalker. Do kin vstoupí snímek v létě roku 2019 pod hlavičkou distribuční společnosti Bontonfilm.

TvMiniUni a zloděk otázek - z natáčení | Foto: Evolution Films
TvMiniUni a zloděk otázek | Foto: Evolution Films
Ankety
Byla omluva Evangeline Lilly namístě?
Ano
Ne
Nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist