Kinotip: Příběh 70letého indického muže, který se bez peněz vydal na "západ" a položil základy hnutí Hare Krišna

Kinotip: Příběh 70letého indického muže, který se bez peněz vydal na "západ" a položil základy hnutí Hare Krišna 8 obrázků v galerii
Hare Krišna! Mantra, hnutí a Svámí, který to všechno začal | Foto: trailer
O členech hnutí Hare Krišna máme jakés takés povědomí. Občas se tihle rozjaření extatici projdou městem za doprovodu hudby a zpěvu, aby do svých řad přivedli další vyznavače východních filosofií a přístupu k životu. Guruem všech Krišnovců je Šríla Prabhupáda, který v USA 60. let rozpoutal duchovní revoluci.

Hare Krišna! Mantra, hnutí a Svámí, který to všechno začal je filmový dokument o životě Šríly Prabhupády – 70letého indického Svámího, který přijel do Ameriky bez podpory a peněz v bouřlivých šedesátých letech a zažehl celosvětovou kulturní revoluci duchovního vědomí známou jako hnutí Hare Krišna. Bylo to v době, kdy USA bojovaly ve Vietnamu a hnutí květinových dětí vzdorovalo zaběhnutým "pořádkům". Prabhupáda ovlivnil řadu obyčejných lidí i významným myslitelů a umělců své doby (Beatles, Allen Ginsberg, Miloš Forman a muzikál Vlasy, atd.) a právě o tom pojednává dokumentární film, na který můžete tuto neděli odpoledne vyrazit do pražské Lucerny.

První slavnostní veřejná premiéra snímku se uskutečnila v červnu 2017 v New Yorku a od té doby film naplňuje kinosály po celém světě tisíci a tisíci lidmi, kteří jsou fascinováni osobností a životním příběhem Šríly Prabhupády, zakladatele hnutí Hare Krišna.

Hare Krišna!: Trailer

K dnešnímu dni byl snímek promítán ve více než 35 zemích více a již loni obdržel hlavní cenu na severoamerickém festivalu Illuminate. Pražská projekce filmu Hare Krišna! se uskuteční v neděli 9. prosince od 18:00 v Lucerně.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist