20.9.2018, 08:00

Mini vládne: po NES a SNES přichází "prcek" PlayStation Classic

Jako pařan jsem se v devadesátkách něco nahrál a nejsem sám, kdo se ke starým hrám rád vrací. Že nostalgie táhne, to nám názorně předvedlo Nintendo v minulých letech, kdy slavilo úspěch s mini verzemi svých klasických konzolí NES a SNES.

Fanoušci her brzy začali mluvit o tom, že by chtěli i mini verzi úplně první konzole PlayStation. A v Sony je vyslyšeli. Tento týden byl oznámen příchod nové (respektive "nové") konzole PlayStation®Classic, která vychází v designu originálního PlayStation z roku 1994 a bude uvedena na trh 3. prosince 2018, přesně 24 let od uvedení první konzole PlayStation. Ke konzoli budou 2 původní ovladače a bude mít 20 předinstalovaných her.

V tuhle chvíli víme, že klasiky zastoupí hry Final Fantasy VII, Jumping Flash!, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 a Wild Arms. Další hry budou teprve oznámeny. Fanoušky "péeska" vyjde konzole na 2.690,- Kč. Konzole je po stranách o 45 % menší a celkově se její rozměry zmenšily o celých 80 % v porovnání s původním PlayStation. Níže se podívejte na oznamující trailer:

-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

8 exkluzivních her pro PlayStation 4, které by si milovník filmu neměl nechat ujít

Ve své recenzi jsem sice nového herního Spider-Mana nešetřil, to ale neznamená, že neoceňuji jeho filmovost, která jednoznačně předčila všechny předchůdce...

Ankety

Je Kevin Hart dobrá volba na roli moderátora Oscarů?
  • Rozhodně ano
  • Vůbec, to bude propadák
  • Nemám názor

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: