20.9.2018, 08:00

Mini vládne: po NES a SNES přichází "prcek" PlayStation Classic

Jako pařan jsem se v devadesátkách něco nahrál a nejsem sám, kdo se ke starým hrám rád vrací. Že nostalgie táhne, to nám názorně předvedlo Nintendo v minulých letech, kdy slavilo úspěch s mini verzemi svých klasických konzolí NES a SNES.

Fanoušci her brzy začali mluvit o tom, že by chtěli i mini verzi úplně první konzole PlayStation. A v Sony je vyslyšeli. Tento týden byl oznámen příchod nové (respektive "nové") konzole PlayStation®Classic, která vychází v designu originálního PlayStation z roku 1994 a bude uvedena na trh 3. prosince 2018, přesně 24 let od uvedení první konzole PlayStation. Ke konzoli budou 2 původní ovladače a bude mít 20 předinstalovaných her.

V tuhle chvíli víme, že klasiky zastoupí hry Final Fantasy VII, Jumping Flash!, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 a Wild Arms. Další hry budou teprve oznámeny. Fanoušky "péeska" vyjde konzole na 2.690,- Kč. Konzole je po stranách o 45 % menší a celkově se její rozměry zmenšily o celých 80 % v porovnání s původním PlayStation. Níže se podívejte na oznamující trailer:

-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

8 exkluzivních pecek pro PlayStation 4, které by si milovník filmu neměl nechat ujít

Již zítra vychází dlouho očekávaná hra pro PlayStation 4 Days Gone, která se pokusí navázat na silnou linii exkluzivních titulů konzole od Sony. Přestože...

Sony slaví 5 let od vydání PS4 a hráči to mohou oslavit vlastními úspěchy

Respektive Vaše statistiky, podle kterých se vytvoří zajímavě stylizované video o délce 50 vteřin, v němž uvidíte své největší herní úspěchy.

Microsoft má velké oči - plánuje prý hned čtyři nové konzole Xbox

Netřeba si nic nalhávat. Tuhle generaci válku konzolí vyhrála Sony se svou krabičkou PlayStation 4 - oproti Microsoftu prodala hráčům více než 2x tolik...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: