Aktuálně

15.3.2017 /16:00/

"Ant-Man" Paul Rudd v České republice natáčí válečný příběh špióna s baseballkou

Ještě dva dny se bude v pražských lokacích prohánět představitel filmového Ant-Mana Paul Rudd, hvězdný Guy Pearce, Mark Strong nebo uhrančivá Sienna Miller. Válečné drama "The Catcher Was a Spy" režíruje Ben Lewin (Ally McBeallová).

Příběh baseballového hráče, trenéra a špióna Moe Berga sepsal na základě knižní předlohy Robert Rodat, autor scénáře k filmu Zachraňte vojína Ryana (1998). Inspiroval se knihou Nicholase Dawidoffa "The Catcher Was A Spy: The Mysterious Life of Moe Berg".

Paul Rudd v Praze natáčí historické drama o špiónovi s baseballkou Moe Bergovi.

O natáčení v České republice, kde produkce utratí zhruba 100 milionů korun, informoval web Borovan.cz. Na vzniku snímku The Catcher Was a Spy se výraznou měrou podílejí též tuzemští profesionálové, ze 150 členného štábu tvoří 140 filmařů. Výkonným producentem je Václav Mottl z Czech Anglo Productions, zvuk má na starosti Petr Čechák. Členkou štábu je například též maskérka Andrea McDonald, která byla nominována na Českého lva. Práce kaskadérů koordinuje Radek Bruna.

Snímek z pražského natáčení (Czech Anglo Productions).

Václav Mottl informoval, že v České republice štáb od letošního února celkově stráví 26 natáčecích dnů. Pražské a české kulisy mají zastoupit historický Washington, New York, Tokio, Řím nebo Alpy.

Moe Berg, o jehož životě The Catcher Was a Spy pojednává, byl jedním z nejzvláštnějších lidí, kteří kdy hráli baseball. Americký Žid vystudoval prestižní Kolumbijskou univerzitu a Princeton a dal se na baseball, jemuž se věnoval jako aktivní hráč i trenér. Pro svou inteligenci si jej vybraly tajné služby. Po útoku na Pearl Harbor byl vyslán na nebezpečnou dráhu špióna, aby vypátral, jak daleko jsou nacisté s vývojem válečného jaderného programu. Za své služby byl Moe Berg vyznamenán "Medal of Freedom", kterou odmítl. Posledních 20 let života strávil v ústraní. Zemřel 29. května 1972 ve věku 70 let.

Skutečný Moe Berg. (foto: Baseball Hall of Fame)
-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Čtěte dál:

Recenze: RINO - Příběh špióna

Tento český dokument vypráví příběh Karla Köchera, kterýžto šarmantní vzdělaný Čech (připomínající sexy verzi Václava Klause) působil od 60. let v USA, kde...

Recenze: Most špiónů - Steven Spielberg se po třetech letech vrací na plátna kin

Steven Spielberg režíruje (znovu) Toma Hankse v soudně-špionážním dramatu podle skutečných událostí z 50. a 60. let minulého století.

Ant-Man and the Wasp nebo spíše The Wasp a Ant-Man? První ženská superhrdinka v hlavní roli potvrzena

Peyton Reed se s největší pravděpodobností vrátí na post režiséra Ant-Mana. První snímek dosud vydělal 517 milionů dolarů, ale i bez toho byl vznik dvojky...

Recenze: Krycí jméno U.N.C.L.E. aneb Feel good snímek plný absurdních situací, humoru, retra a odkazů na staré Bondovky

Guy Ritchie, autor kultovních filmů Sbal prachy a vypadni (1998), Podfu(c)k (2000) nebo úspěšné série o Sherlocku Holmesovi, se z viktoriánské Anglie...

Do České republiky přijede natáčet Orlando Bloom a Michael Douglas. V akčním thrilleru Unlocked bude operovat i známá hackerka Noomi Rapace.

Máme skvělou zprávu pro lovce autogramů. Letos v listopadu budou v České republice natáčet herecké hvězdy první velikosti. Michael Douglas, Orlando Bloom...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: