Když se nikdo nedívá. Dvojí tvář celebrit v jedinečné fotogalerii

Když se nikdo nedívá. Dvojí tvář celebrit v jedinečné fotogalerii 51 obrázků v galerii
Vídáme je v kinech, na televizních obrazovkách, v talkshow. Ačkoliv jsme je nikdy osobně nepotkali, často máme pocit, že je vlastně známe. Ve svém soukromí jsou samozřejmě hvězdy - ať už ty filmové nebo hudební - někým, koho znají jen ti nejbližší. Následující fotogalerie je proto zajímavým tvůrčím experimentem - ukazuje hvězdy tak, jak se samy vnímají v momentech, kdy se nikdo nedívá.

Každá celebrita se nějakým způsobem chová na veřejnosti a v soukromí. Ve vzácných chvílích může jít o toho samého člověka, obvykle ale veřejná tvář vyžaduje jistou míru přetvářky. Fotograf Andrew H. Walker se toho chytil a známé hvězdy poprosil, aby mu v rámci jedné fotografie ukázaly obě tváře. Někdy se výsledek moc neliší, jindy se skoro zdá, že jde o dvě různé osoby.

Sigourney Weaver na hlavní fotce svým postojem přiznává, že zatímco veřejnosti dává široký úsměv, mimo kamery je raději neviditelná. Tenhle prvek ostatně provází celou galerii. Nicméně, fotografie se dají číst různě, proto interpretaci necháme raději na vás. Výsledek ale jednoznačně stojí za zamyšlení a je skvělé, že se do projektu zapojilo tolik známých tváří.

Ewan McGregor
Maria Bello
Richard Gere
Jeremy Renner
Amy Adams

Zaujati? Více fotek najdete v galerii článku.

Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist