7.10.2016, 10:30

Nedělní maraton krátkých filmů v Aeru aneb Představovačka dokončených děl 48 Hour Film Projectu

Od pátku 30. září do neděle 2. října se 40 filmařských týmů pokusilo za 2 dny natočil krátký snímek v rámci šestého ročníku tuzemské obdoby 48 Hour Film Projectu. 35 týmům se úkol podařil. Zajímavý vás hotové snímky? Můžete vyrazit v neděli 9. října do pražského Aera, kde se budou, počínaje 16. hodinou, představovat jednotlivé týmy. Ceny budou předány před půl desátou večer.

Šestý ročník 48 Hour Film Projectu powered by mBank přitáhl hvězdná jména. Václav Postránecký, Jiří Bartoška a Ondřej Brzobohatý a další se představí v krátkých filmech natočených během jediného víkendu. Natáčecího maratonu se zúčastnily stovky filmařů, kteří dostali zadání na základě určené řádky dialogu, rekvizity a postavy vymyslet, natočit a sestříhat svůj film.

Z natáčení s hereckými hvězdami.

Festival se letos může pochlubit počtem 40 registrovaných týmů. Do uzávěrky stihlo svůj film dokončit a odevzdat 35 týmů, další 3 jej dodaly se zpožděním. Zajímá vás výsledek?

Projekce budou probíhat v pražském kině Aero tuto neděli 9. října v blocích od 16:00, 18:00 a 20:00 hodin. Po posledním promítání bude následovat předávání cen. Vyhlašovat se bude vítězný film soutěže, ceny budou předány i v dalších kategoriích. Afterparty se bude konat v klubu Chapeau Rouge.

Představí se i hororový žánr.

48 Hour Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film v rozsahu 4 až 7 minut. Letos dostali filmaři za úkol obsadit postavu kuchař/ka Tomáš nebo Tamara Berger, jako rekvizitu využít fotku příbuzného a ve filmu musela zaznít věta „Tobě to prostě nedochází, že ne?“. Vítězný tým se může těšit mimo jiné na zcela nový model kamery Canon, balíčky technického vybavení od partnerů festivalu a další ceny. V neposlední řadě se pak zařadí mezi nejlepší snímky z celého světa, které se budou promítat na jaře příštího roku v Seattlu v USA.

Vstupenky na promítání jsou k zakoupení online na internetových stránkách festivalu nebo přímo na pokladně kina Aero.

-
-

Související články:

Výzva: Natočte film za dva dny a vyhrajete kameru! Blíží se 48 Hour Film Project

Je to už taková tradice. Šestým rokem se na přelomu léta/podzimu v našem hlavním městě bude konat tuzemská obdoba světové filmařské akce 48 Hour Film...

Dá se natočit film za 48 hodin?

V druhé polovině září se uskutečnil pátý ročník české obdoby 48 Hour Film Projectu, největší časově omezené tvůrčí soutěže na světě. Cenu za nejlepší film...

Mel Gibson v pyžamu nevěřil, že Češi točí na klasický filmový materiál

Jaké bylo natáčení znělky pro jubilejní 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary s Melem Gibsonem?

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: