17.6.2016, 17:00

Tvůrci Lesapána představí první sběratelskou sochu inspirovanou českým filmem

Většina zajímavých věcí se děje stranou hlavního proudu. Formulka platí i v případě tuzemského filmu. Ambiciózní tvůrci netočí nutně pro klasickou kinodistribuci, na snímky se skládají v crowdfundingových kampaních a promítají na netradičních místech.

Lesapán (2015) Pavla Soukupa se také vymyká. Krátký hraný film o Hejkalovi vznikl jako absolvenťák na UMPRUM a již zítra jeho autor představí lahůdku pro všechny maniaky a sběratele archiválií.

Sedmdesáticentimetrovou "postavičku" Hejkala, který byl hlavním (anti)hrdinou Lesapána, si budete moci naživo prohlédnout v pražském herním centru Warboss. V sobotu 18. června v 15:00 bude pokřtěna socha, kterou navrhl režisér filmu. Promítat se bude Lesapán a točit se bude pivo.

Kdybyste někdo měli o sochu Hejkala zájem, vězte, že vyjde na 8 tisíc korun. V rámci sběratelství to není vůbec přepálená cena. Jde o první sochu inspirovanou českých filmem, vznikala díky poctivým českým ručičkám a série sestává z pouhých 20 kusů tajuplného lesního tvora.
 

Rozhovor s režisérem Pavlem Soukupem

Režisér a výtvarník Pavel Soukup.

Proč jste nechali vyrobit sochy Lesapána?
Nabídlo nám to studio Fat Monster poté, co si všimli naší crowdfundingové kampaně a propagace na sociálních sítí, především ukázek přípravy masky. Proč nás napadlo uspořádat slavnostní odhalení? Je to okamžik, kdy socha oficiálně vstupuje do prodeje a odhalujeme její podobu veřejnosti. I sociálním sítím.

Už jsou zájemci, kteří si sošku zamluvili?
Skoro všichni, co ji zahlédli. Já, velmistr obrazu Patrik Velek a kameraman Václav Tlapák. Prototyp zůstává klukům z Fat Monster.

Jakou sbírkou podobných exemplářů disponuješ?
Sochu nemám zatím žádnou, pouze figurky. S těma se dalo totiž hrát a polohovat je a to mi přišlo v dětství zábavnější. Dneska už bych naopak kupoval sošku. Figurek mám několik desítek. Drtivá většina jsou hrdinové a záporáci DC a Marvel univerza, především pak Batmani a můj nejmilejší  - Stříbrný Batman v rytířské zbroji, jakožto má vůbec první figurka. Druhým nejoblíbenějším skvostem je oficiální pixarovská replika Buzze Rakeťáka 1:1, včetně stejného obalu jako ve filmu.

Co chystáš po Lesapánovi dál v rámci filmové tvorby?
Teď si brousíme zuby na takový odlehčený scifi kraťas. Podrobnosti zatím znají jen ti nejpovolanější, ale zatím můžu říct, že sháníme do týmu designéra robotů.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král
Související filmy: Lesapán
Související osoby: Pavel Soukup, Václav Tlapák, Patrik Velek

Související články:

SOUTĚŽTE s filmem Assassin´s Creed o sběratelskou sošku asasínky Marii

Filmový rok 2016 uzavřela premiéra snímku Assassin´s Creed (2016) s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli, který se inspiroval kultovní počítačovou hrou...

Fat Monster Studio představilo sběratelskou sochu Lesapána a poodhalilo nenápadnou světovost

V sobotu se v pražském herním klubu Warboss představila první sběratelská socha inspirovaná tuzemských snímkem. Hejkala z absolventského filmu studenta...

KINOBOX na HororKempu aneb Na tohle léto nezapomeneme (SOUTĚŽ)

Fanoušci filmu dělají ledacos. Traktoristé si promítají přímo na poli. Amatéři točí a pořádají vlastní festivaly. Jiní organizují pochody Zombiewalk. Když...

První hračky k novým Star Wars odhaleny. Impérium se vrací!

V září letošního roku zamíří do obchodů nová várka hraček a reklamních předmětů souvisejících s premiérou snímku Star Wars: Síla se probouzí. Kompletní...

Ambiciózní studentský film Lesapán shání peníze na prvotřídní masku Hejkala

Zajímavé projekty nevznikají pouze v rámci tvorby celovečerních snímků. Stále častěji se objevují zprávy o "neznámých" studentech, kteří zaujali svými...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: