Hraje se o 100 tisíc korun! Cena Neuron Prima ZOOM hledá nejlepší video o vědě.

Hraje se o 100 tisíc korun! Cena Neuron Prima ZOOM hledá nejlepší video o vědě. 6 obrázků v galerii
Nadační fond Neuron na podporu vědy ve spolupráci s Prima ZOOM i letos odmění autora nejlepšího vědeckého videa částkou 100 tisíc korun. Pospěšte si. Uzávěrka přihlášek je už 15. února 2016.

Už Komenského učebnice Orbis pictus ukázala, jak obrazy pomáhají porozumět světu kolem nás. Audiovizuální forma je tím nejlepším nástrojem pro přiblížení nových objevů a zákonitostí – práce s emocemi a vyprávěním podněcuje divákovu zvědavost a touhu poznávat.

Cílem soutěže Cena Neuron Prima ZOOM je formou krátkého srozumitelného videa představit vědecké téma nebo vědeckou optikou rozkrýt obecné fenomény světa okolo nás. Nezáleží na tom, zda ve vašem videu půjde o medicínu, chemii či zkoumání starých národů. Důležitější než technická kvalita provedení je důvtip a smysl pro popularizaci vědy. Přihlásit do soutěže se mohou jednotlivci i týmy. Autor nejlepšího popularizačního videa převezme 18. května na Cenách Neuron 100 tisíc korun.

Zleva: ředitelka Neuronu Monika Vondráková, vědec Petr Tauš, režisér vítězného videa Šimon Štefanides, zástupce Prima ZOOM Tomáš Karlík a filmová produkční Kateřina Traburová s šekem pro nejlepší video za rok 2015.

Více informací a přihlášku do soutěže naleznete na webových stránkách. Do soutěže je možné se přihlásit do 15. února 2016.

Rozhovor s loňskými vítězi si přečtete zde. Jejich video si přehrajete níže.

Ankety
Chtěli byste, aby Diesel natočil Poslední lovec čarodějnic 2?
Určitě!
Vůbec.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist