Na "led" vyjede loutkový Jaromír Jágr. Vznikne celovečerák o úspěchu v Naganu.

Na "led" vyjede loutkový Jaromír Jágr. Vznikne celovečerák o úspěchu v Naganu. 5 obrázků v galerii
Olympijské hry v Japonském Naganu 1998 byly největším úspěchem pro český hokejový tým, který ve složení Růžička, Jágr, Hašek a další došel pro zlaté medaile. Český tým vypálil rybník americkým a kanadským hvězdám z NHL, které měly jasný scénář - rozdají si to ve finále o zlato. 20 let po slavném vítězství by se měl v českých kinech objevit loutkový film pojednávající o velkém turnaji a vítězství.

Scénář snímku Nagano - zrození hrdinů připravuje Petr Kolečko. Režírovat bude převážně reklamní tvůrce Pavel Sadílek. Do projektu se coby koproducent zapojí Radko Janoušek, výrobní ředitel TV Prima.

Kdo ale čeká autentický dokument, ten bude zklamán. Vidět je to ostatně již z první upoutávky, které dominuje Jaromír Jágr, desítky puků a nezbedná hokejka. Slavný křídelní útočník si není moc podobný, je pořádně napuchlý, animace obličeje je prazvláštní a celé video působí tak trochu jako smutná parodie na jednu kariéru. Na druhou stranu, na své si přijdou ti, kteří běsnění kolem sportu neberou vážně a dělají si z "hokejek" spíš legraci.

Doufejme, že celek bude dávat smysl. Tvůrci na to mají přes 2 a půl roku. A ke komediálnímu žánru dodávájí v prvním oficiálním textu: "Nagano - zrození hrdinů je strhujícím příběhem, který s humorem a nadsázkou vypráví o trnité cestě českých hokejistů za vysněným olympijským zlatem. Ale náš příběh není jen o samotném hokeji, ale i o velkém snu jednoho malého chlapce, který na chvíli zapomněl, kým skutečně je."

Film získal záštitu Českého olympijského výboru a Českého svazu ledního hokeje. Do kin by měl vstoupit v únoru 2018, tedy 20 let od slavného vítězství.

Z příprav na teaser.
Ankety
Jaká rasa Středozemě je vaše nejoblíbenější?
Hobiti
Elfové
Lidé
Trpaslíci
Skřeti
Enti
Čarodějové
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist