Life (USA)
USA USA
96 minut

Žánry

:
Sci-fi, Thriller
Motto: Dejte si pozor, po čem pátráte.

Obsah

:
Snímek Život vypráví příběh šestičlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice, která se ocitá na samotném pokraji jednoho z nejdůležitějších objevů lidských více »« méně

Režie

:
Daniel Espinosa

Scénář

:
Rhett Reese Paul Wernick

Herci

:
Rebecca Ferguson Jake Gyllenhaal Ryan Reynolds Hiroyuki Sanada Olga Dihovichnaya ...
Premiéra: 23. 3. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  3
  0
  16. 4. 2017
  Brenan88 (9612 bodů)

  Solidní scifi thriller s parádním hereckým obsazení. Hned,když jsem viděl ukázky v kině tak jsem si říkal,že tu máme další verzi vetřelce a vlastně jsem měl i pravdu, i když se spíš jedná o takový mix Gravitace/Alien. Příběh je velice jednoduchý a účelný bez špetky překvapení. Se samotným Calvinem si mohli tvůrci více pohrát a darovat mu přece jen děsivější vzhled. Life ve výsledku beru jako takový překrm před hlavním chodem,kterým bude Alien:Covenant.

 • 75%
  0
  0
  2. 4. 2017
  Sheldon (9539 bodů)

  Danielu Espinosovi se povedlo velmi solidně ukočírovat herecký ansámbl, dokonce i Ryan Reynolds tak strašně nepřehrává, jak má poslední dobou zvykem a potěší i absence romantické linky, ke které to docela svádělo. Díky scénáři nemají všichni herci stejný prostor, takže pokud chcete jít na film se svou oblíbenou hvězdou, budete nejspíš zklamáni. Herci totiž slouží příběhu a to je oproti comicsově jednoduchým příběhům a hereckým superegům hodně vítaná změna.  Suma sumárum je Život solidní žánrová jednohubka, která si na nic nehraje a divák skutečně dostane za co si zaplatil, sci-fi horror z vesmíru s řadou výborných vizuálních nápadů a slušným castingem.

 • 60%
  1
  0
  26. 3. 2017
  Tom Hardy (3863 bodů)

  Těšil jsem se na pořádný béčkovo-hororový výplach (s občasným pomrknutím, když to spíchli kluci od Deadpoola), výsledek je ale poměrně standardní žánrovka bez osobitějšího podpisu. Co dělá, to dělá víceméně dobře, jenže vždycky opisuje, takže úvodní nepřerušovaná jízda dech nevyrazí, protože jsme jí měli (a epičtější) už v Gravitaci a totéž platí pro naháněčky s Calvinem. Sunshine se mohl opřít o vypiplaný audiovizuál, Horizont události měl charismatické kulisy a odvahu jít v nechutnostech za "příjemnou mez", první Vetřelec se chytře držel ve stínu. Život nezakrývá, že všechny jmenované filmy zná, ale nepřinese nic vlastního (snad vyjma správně cynického konce, který jakoby vypadl z nějaké epizody Krajních mezí). Nemluvě o nevyužitém potenciálu, pokud jde o Calvina. Z poloprůhledné mořské hvězdice vážně moc respektu nesálá. Škoda, že se to celé bere tak vážně. Kdyby se tvůrci nebáli větších absurdit a hnusáren, mohla by vzniknout novodobá klasika. Takhle je to jen fajn žánrovka, která svou existenci obhájí hlavně tím, že podobných filmů vzniká zoufale málo.

 • 75%
  0
  0
  11. 4. 2017
  evismaior (3044 bodů)

  Parádně napínavé sci-fi, až jsem nemohla odlepit oči z plátna, a to i při těch nejnechutnějších scénkách. Přestože jde jen o další filmový střet člověka s pekelně vychytralou a vražednou mimozemskou entitou, líbilo se mi tady to realistické podání - vzorek z Marsu přiletí na ISS, tam se podaří zprovoznit jednu buňku a pak to začne. Není to nějaký Star trek nebo Vetřelec, co se odehává za stovky let, tohle by klidně za pět-deset let mohla být krutá realita. Přesto ten film jako celek není zas taková pecka, abych hodnotila výš, ale vzhledem k tomu (celkem předvídatelnému) zakončení napjatě čekám, jestli bude nějaké pokračování.

 • 60%
  1
  0
  25. 3. 2017
  marie-kolarova (1007 bodů)

  Nejlepší na tom celém počinu je Gyllenhaal, který ovšem hrál v mnoha zajímavějších filmech. Po infantilním začátku, kdy se všichni rozněžňují nad probouzejícím se životem, ačkoliv je jasné, co z toho vzejde, se dočkáme klasických akcí, kdy posádku ohrožuje nezničitelná agresívní potvora. Což je jako oddechovka přijatelné, ale kdyby se aspoň občas pokusili udělat si ze sebe srandu. Nejlepší nás čeká nakonec, ale zase to není nic objevného, co by muselo mít pokračování.

 • 55%
  0
  0
  7. 4. 2017
  dadoool (303 bodů)

  Bylo to ze začítku zajímavé, pak už jen děsívé :D. Některé scény mi ve filmu moc nedávaly smysl a to byla trochu škoda, protože to připomínalo takové ty klasické nesmyslné horory. Jinak pěkné záběry, zahrané velmi dobře, ale už bych se na to znova nekoukla, na mě až moc děsivé :D

69 64 ?
 • Filmokolik 70%
 • Mirdas 85%
 • Metrofil1 50%
 • Alanna 60%
 • fifek-fifi 100%
 • mondak 80%
 • Bemiurg 65%
 • pantak 75%
 • Riverdon 70%
 • Brenan88 65%
všechna hodnocení (26)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: