La La Land (USA)
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Muzikál
Motto: Nebojte se snít

Obsah

:
Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný více »« méně

Režie

:
Damien Chazelle

Scénář

:
Damien Chazelle

Herci

:
Ryan Gosling Emma Stone Amiée Conn Terry Walters Cinda Adams ...
Premiéra: 5. 1. 2017
Distributor: Freeman Entertainment CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  1
  30. 1. 2017
  Sheldon (9300 bodů)

  Když si odmyslím všechen ten hype a ten lesk a hvězdný prach, který k tomuto holyywoodskému typu filmu neodmyslitelně patří zbyde mi formálně vytříbený muzikál s pro mě dokonalou filmovou dvojicí, skvělou muzikou a zejména hrou emocí, která diváka doslova vyždíme od smíchu až po slzy. Kvůli filmům jako je La La Land chodím do kina.

 • 90%
  0
  0
  26. 2. 2017
  lamps (6898 bodů)

  Lze vůbec v hektických dobách 21. století plně docenit tohle filmové zjevení? Celkové nadšení sice lehce degraduje fakt, že muzika chvílemi slouží více Chazellově platonické lásce k ní samotné než dramaturgickému vývoji příběhu (jako příklad uvádím nádherně sestříhanou scénu z kina, která je pro mne nejkrásnějším romantickým výjevem ever, ale v okamžiku jejího vyvrcholení, kdy jsem k Emičce skoro sám začal špulit pusu, je nahrazena vizuálně půvabnou, ale emocionálně ne tak silnou hudební sekvencí). ale to jsou opravdu jen malé pihy na jinak nepopsatelné dokonalosti. Damien je jeden z nejosvícenějších filmařů současnosti, který umí poskládat na pohled kýčovité ateliérové obrázky způsobem, který bere dech a ukazuje, že Mount Everest postupně uvadajícího filmového vyjadřování beze slov ještě ani zdaleka nebyl zdolán. Sněme si své sny, milujme, prožívejme každý životní okamžik - a s odstupem času se usmějme a řekněme si, že všechna námaha a oběť se vyplatila. Posledních 20 minut - Baz Luhrmann feat. Wes Anderson feat. David Lynch :))

 • 60%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Tom Hardy (3778 bodů)

  Nejslabší z oscarových adeptů na nejlepší film. Hravost a iluze vydřená bez toho, aby vytvořený svět v rámci vlastních pravidel dával smysl. Mám z toho pocit, že vypustit hudební čísla, drželo by to pohromadě lépe, což je u muzikálu dost fuck up (ale zase by tím nevynikla vpravdě fantastická kamera). Pro výborné herce a odvahu uhnout na konci od běžného konceptu to přesto v hodnocení vytlačím nad průměr, přestože jsem xkrát během projekce váhal, že to nedokoukám.

 • 45%
  1
  2
  31. 1. 2017
  FilipusMuff (3395 bodů)

  Asi nejsem cílovka., ale rád bych chtěl aby mi někdo řekl kde jsou ty emoce o kterej tu všichni píšou... / holywoodskej shit s naprosto nevyraznejma songama a skoro až dementnim.. Tyhle dvě hodiny byli hodně dlouhý teda. - snad už se k tomu znovu nikdy nedostanu..

 • 90%
  2
  1
  5. 1. 2017
  rkotvald (2702 bodů)

  Orgastické retro a asi největší, nejstylovější a nejotevřenější pocta éře klasického Hollywoodu, co jsem kdy viděl (v tom filmu snad není scéna, která by neobsahovala nějaký odkaz či narážku na díla oné doby). A po Whiplash navíc další režisérovo obří vyznání lásky a obdivu k jazzu. Bez přehánění - z tohohle bude většina cinefilních nostalgiků a milovníků kvalitní hudby omdlévat blahem. I samotná (love)story dokáže zapůsobit (obrovskou zásluhu na tom má samozřejmě i výtečné duo Gosling-Stone), vizuálně je to vypiplané k zbláznění (bože, ty technicolorové barvy!), některé scény jsou neskonale magické a finální sekvence je (stejně jako ve Whiplash) řemeslným a hlavně emocionálním vrcholem snímku. 5* (zatím) nedávám jen ze dvou důvodů - jednak mi trochu vadila délka (někdy cca v poslední čtvrtině už jsem začal pociťovat mírnou únavu) a především mi asi přeci jen o něco více sedí modernističtější (a divočejší) pojetí filmového muzikálu (viz Moulin Rouge, Sweeney Todd apod.)... Ale i tak big fuckin' like pro Chazzellea - ten kluk má nevídaný talent a pevně věřím a doufám, že nás od něj čekají ještě hodně velké věci...

 • 90%
  0
  0
  28. 1. 2017
  JosefTomas (2375 bodů)

  Krásný film, který sice neoslní příběhem, i když tomu nejde pár nápadů upřít, ale hlavně perfektním zpracováním. např.Úvodní scéna musela zabrat několik týdnů, poněvadž je natočena na jeden zátah a to už chce sakra dobré sehrání. Navíc je vše děláno s takovým nadhledem, že si tu 90 prostě zaslouží. Hodně mě film překvapil a přestože potěší zejména fandy 80. let, je to zajímavé pojetí i pro nového diváka.

 • 65%
  3
  0
  22. 1. 2017
  Tomas_313 (914 bodů)

  Režisér brilantního hudebního dramatu Whiplash Damien Chazelle natočil další snímek, který zajisté na dlouhá léta rozvíří diskuse filmových kritiků a stane se srdeční záležitostí mnoha fanoušků revolučních muzikálů minulého století. Jenže divák muzikálem nedotčený nebude nikdy plnohodnotně okouzlen a celý příběh se pro něj stane plytkým slepencem kýčovitosti. Dějově první a zároveň poslední zábavná scéna nabídne klasickou muzikálovou souhru chytlavého zpěvu a povedených tanečních kreací na rozpálené dálnici, kde stovky aut a ještě více lidí na nich poskakujících umocňují velkolepost úvodu. Další opulentnosti se už ale nedočkáme, všechna další vystoupení se snaží kvalitou vynahradit kvantitu, jenže chybí základní atributy. Ryan Gosling a Emma Stone jednotlivě předvádějí zdařilé výkony, jakmile se ale objeví oba, kvalita upadá stejně jako opravdovost jejich celoživotní lásky. Všechny písně jsou pouze nucenou výplní, neosloví a bezprostředně po filmu se zaručeně vykouří z hlavy, čímž dle některých kritiků tzv. nejlepší film roku v oblasti přesahu snímku prohrává na plné čáře i s takovou taškařicí jako je Muzikál ze střední, kde písně alespoň navždy destabilizují psychickou rovnováhu. Taneční variace zamilované dvojice by obstojně zvítězily na vesnické zábavě, tanga na národní úrovni se ale nedočkáme a bez dostatečného jiskření je to slabý odvar, který válcuje i bělostný rytíř Richard Gere a věčně polonahá Jennifer Lopez ve filmu Smím prosit. Celý snímek je poctou legendárním předchůdcům, sám ale přidává nicotně málo kreativity. Bez řádné narativní linky se děj rozplývá už během sledování a žádná scéna není natolik poutavá, aby se zaryla alespoň do krátkodobé paměti. Hodnocení zpátky do hladin snesitelnosti uvádí výjimečná práce se světlem a příjemné zakončení. Triumf se nekoná, zato přepálených reakcí je fůra. 65%

 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2017
  tedoun (639 bodů)

  A ačkoliv nemohu říct, že by mě La La Land stoprocentně dostal, ale je to skvěli muzikáloví film a bude za 10, 20 let kultovní film. Zatím můj nejoblíbenější muzikál je The Sound of Music od roku 1965. La La Land je prostě kouzelný, hravý, má krásné poselství a hlavně dokáže diváka naplnit optimismem. Dávám 95

 • 90%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Lukreczia (579 bodů)

  Sláva a pak že v dnešní době nejsou herci, co by zvládli dobře hrát, zpívat i tancovat. Navíc ústřední dvojici to spolu nesmírně sekne. Překvapivě i scénář je dobrý. Moc jsem si to užila. Přála bych tomuto filmu Oscara, aspoň by to nevyhrála nějaká plytká komerční sr..., jak je poslední roky zvykem. hlavní myšlenky filmu: Nečekej na příležitost, vytvoř si ji. Čas dospět...... Nikdy se nevzdávej svých snů.

 • 95%
  0
  0
  2. 3. 2017
  hrona (523 bodů)

  Poslední dobou jsem nějak na měkko z romantických bijáků. Nevím, jestli stárnu, bo se možná točí lepší náměty, které nemíchají tento žánr s tuctovými komediálními gagy, ale je to zkrátka fakt. La La Land je jednoznačně pohlazením, nejen v oblasti vizuální a herecké. Ryan s Emmou jsou prostě skvělí, křehkost a vcítění se do rolí u obou herců je dokonalé. Jedná se ovšem také o velice kvalitní hudební počin. Vynikající provedení na poli hudebním, ostatně co jiného čekat od tvůrců Whiplashe, Rozhodně zde zaplesá hudební cítění každého, kdo jen trošku přičichl k tak užasnému hudebnímu žánru jakým je jazz. Jedním slovem prostě parádička.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Socna (452 bodů)

  Velmi chytlavé melodie, nádherná výprava a pocta muzikálům když se točili ještě po staru. z kina jsem odcházel naprosto spokojen s pocitem, že tohle chci vidět ještě několikrát a neokouká se to. Příběh je silný až nepříjemně, tohle není film pro samotáře - je až nepříjemně pravdivý. doporučuji všemi deseti.

 • 45%
  0
  0
  21. 2. 2017
  majhan (343 bodů)

  • taková typická víkendová oddechovka, odreagovávající a čistící hlavu, nepříliš zatěžující a přemýšlivá ani nutící k zamyšlení - jen tak pobýt a zavzpomínat
  • nějaká přece jenom malinká myšlenčička k napojení duše by snad neškodila a trošku snad i neodvedla od koukatelnosti
 • 85%
  2
  1
  22. 1. 2017
  Sheemas (341 bodů)

  Řemeslně a umělecky vybarvené dvě hodiny o dvou snílcích, kde jeden chce mít jazz klub a druhý chce zazářit na prknech, která znamenají svět. Skvělá Emma Stone a snad ještě lepší Ryan Gosling, o tom co by mohlo být, může být, je a bude, aneb Hollywood je přece továrna na sny. Nádherně zpracovaný film, muzikál, ve kterém v první hodině všechno bliká, svítí, tančí a zpívá snad každý a v druhé se plní sny, i když za určitou cenu. Jediné co mi vadilo na tomto zpracování byla délka, po hodině a půl už je člověk trošku znaven celou tou barevností, ale jinak opravdu skvělá hudba, choreografie a i obsazení herců do takto svým způsoben narcistických postav.

 • 85%
  0
  0
  14. 2. 2017
  Milena107 (325 bodů)

  Opravdu skvělý muzikál, který si zaslouží své nominace na všechny Oscary a doufám, že jich i spoustu promění. Film je za pomoci hlavních hrdinů a jejich představitelů, skvělého Ryana Goslinga a ještě lepší snad Emmy Stone, úžasný a má svůj song, který neomrzí.

 • 20%
  0
  0
  14. 2. 2017
  byland (299 bodů)

  Pro mě naprostá nuda, asi 30x za film jsem chtěla odejít. Jediný co mě zaujalo byl zpracovaný konec. Viděno v kině.

 • 70%
  1
  0
  14. 2. 2017
  mil78 (262 bodů)

  Pocta klasickému muzikálu, jazzu a biografům s příjemným závanem reality v nostalgickém závěru.Bohužel bez pořádné choreografie,zpěvu i propracovanější vztahové linky, která např.autenticitě Once zůstavá hodně dlužna.Pěkné obrázky, šišlající Emma, charismatický Gosling a působivý závěr.

 • 95%
  0
  0
  4. 3. 2017
  Jana Květoňová (261 bodů)

  To je kouzelný film! Já bych mu toho Oskara nechala! :-)Emě Stone a Ryanovi Goslingovi to velice sluší, závěr filmu není happy endem, jinak oslava lásky, jazzu, tance...Divák odchází z kina rozzářený a ještě si v dopravním prostředku na cestě domů pozpěvuje jednotlivé melodie z filmu. Je to muzikál plný emocí, energie, krásné barvy, retro šatičky okouzlující Mii, Sebastian jezdí ve starém kabrioletu s dřevěnou palubní deskou, nemám, co bych mu vytkla. Každý si tam najde své. Líbilo se mi i rozčlenění filmu do několika částí, nazvaných podle ročních období. Je to prostě příjemný zážitek. TEČKA! :-)

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  mkubalikova (247 bodů)

  Damien Chazelle je zjevení. Je mu teprve 31 a už má na kontě dva vyjímečné filmy. Z La La Landu je cítit láska ke starým muzikálům, odkazy na Zpívání v dešti nelze přehlédnout v tématu, stylizaci i choreografii. V klasických muzikálových kulisách se ale odehrává příběh, který je aktuální a tak reálný. Hlavně zatraceně dobře natočený a zahraný.

 • 95%
  0
  0
  15. 2. 2017
  polopaticky (243 bodů)

  Dokonalost, dokonalost, dokonalost. Suverenne nejlepší hudební snímek s vyznenim 21. století a aktuálního životního stylu Americanu. Ze snímku je cítit energii na hony daleko, elegance, půvab. Výkony hlavních protagonistu jsou prvotřídní. Hudební složka je famózní. Predikuji 10 Oscaru.

 • 30%
  0
  0
  16. 2. 2017
  Caroila (204 bodů)

  Bohužel mě film vůbec nezaujal. Všimla jsem si několika skrytých reklam, což očekávám jen u takových věcí, jako jsou české seriály. U filmu, který má tolik nominací na Oscara, bych tyto reklamy spíše vynechala. Při scénách točených zblízka, kterých bylo opravdu hodně, mi vadil nezaostřený obraz. Jediná část, která se mi líbila, byl realistický konec ne příliš povedené pohádky. Takže za mě palec dolů.

 • 60%
  0
  0
  21. 2. 2017
  dadoool (192 bodů)

  Musím říct, že tenhle film mě zklamal. Ať opěvovaný několik dní před premiérou a nominovaný na několik cen. Mě to nechytlo. Mam tyto filmy ráda, myšleno muzikály atd, ale tady mi už první písnička přišla otravná a čekala jsem až skončí a pohneme se dál. Nevím. Nelíbila se mi ani první půl hodina filmu a to tak, že jsem měla chuť to skoro vypnout. Potom se to trochu rozjelo a film si zase získal mojí pozornost. Písničky mě zklamaly. Jen Ryan Gosling opravdu klobouk dolu. Perfektní přednes na klavír. Opravdu nádhera to co předvedl.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Sajrajt (117 bodů)

  Kdo by čekal muzikál 21.století se snahou o nejsoučasnější umělecké vyjádření, ten se pěkně napálí. O muzikál po prvních náznacích dokonce ani nepůjde, i když si hrdinové svoje odtančí a pěvecká čísla nejsou v záři reflektorů žádnou ostudou, sdělení je ale hodně recyklované z již viděného (vztah k evropské tradici je znát a těší) a je škoda, že sám se film novou klasikou nestane a odkazy na jazz zbytečně mate neznalé. Co by ale za takovou kvalitu dal Renč.

 • 10%
  1
  0
  6. 2. 2017
  radek-prokopius (113 bodů)

  Do pytle, to sem zas někam vlez... Tušil jsem předem že to bude srágora, ale mýlil jsem se. Byla to megagigaturbosrágora s odrazkama. Nudný, chatrný a totálně předvídatelný "příběh" dvou zoufalců, kteří se nechtějí, pak chtějí, pak nechtějí, pak chtějí, pak nechtějí...občas proložený ještě nudnější tanečním či pěveckým tampónem... Pomóc! Statečně jsem to dokoukal až do konce, neboť jsem tajně byť marně doufal, že to přece nemůže být taková shitmovie až do konce a že rejža se scénáristou dostanou rozum alespoň v poslední čtvrthodině filmu, přiletí ufoni, všechno to tam vypráskají anihilátorama, Sebastiána si nechají na pokusy a s Emou vyzkoušejí postupně všechny sádlomáslobrutalbizarrgangbang polohy které právě frčí u nich doma na Alfa Centauri. Též Leatherface s motorovkou by to možná v závěru jakžtakž zachránil, bohužel nedorazil, měl asi zrovna dovolenou...Dávám 10 procent s odřenýma ušima, a to za černošské (pardon, vlastně pigmentově výraznější) jazzmany v baru a New Order nebo co to bylo za kapelu na párty u bazénu.

 • 60%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Silvie_ART (106 bodů)

  Tohle asi není film pro mě, aneb míra romantiky v kině pro rok 2017 vyčerpána. Hloubka neobjevena, naopak mi to přišlo celkem ploché, předvídatelné a to, že jsou Emma a Ryan dobří herci jsme věděli už dávno. skoro jich škoda sem. A oskar? Za co?
  Muzikálové čísla a kostými stáli za podívání.

 • 50%
  0
  0
  19. 2. 2017
  ovladach (78 bodů)

  Začátek: super stylizace, krásná první scéna v zácpě. Možná je to opravdu ten úžasný film , který každý chválí. Ne. Na to kolik dobrých recenzí mi bylo zděleno, tak tento film mě ne příliš nadchnul. Nefungovala mi moc romance mezi Goslingem a Stone. Myslím, že i konec mohl být lépe zpracován. Je to velice emocionální chvilka, která však se mnou nic neudělala.

 • 90%
  0
  0
  15. 2. 2017
  martin-svab (73 bodů)

  Perfektní film ze všech stránek. Má to skvělou kameru, hudbu, choreografii, herecké výkony. Hlavní hercká dovjce má mezi sebou super chemii a Emmu si po tomto snímku ještě více zamilujete. Po celou dobu ve vás vyvolává spoustu emocí, až do toho dojmného finále. Po Whiplash si Chazelle připsal na konto další pecku.

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Chalupa (58 bodů)

  Film má v hlavních postavách skvěle zahrané party. Těším se na opakované zhlédnutí, protože jsem na něho od první muzikálové scény, odehrávající se na dálnici, trochu zanevřel. Zaskočil mě zpěv a tanec pro nic a za nic.
  Až později jsem pochopil, že jde o Hollywood!!! Děj má mnoho poloh s měnícím se rytmem, jak má správný muzikál mít. Celkový dojem ale nezůstal ve mě jasné plus. Proto se těším, že ho příště přijmu lépe. Nebude to asi jednoduché.

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Michal Kvak (57 bodů)

  bomba, klasika, kult, uzasny, bravo, budete si zpivat a cestou domu broukat uzasne melodie a pak si koupite OST a budete si to poustet na youtubu donekonecna:)

 • 90%
  0
  0
  5. 3. 2017
  buriltomas (34 bodů)

  Jednoduše a stručně: z hloubi duše odmítám muzikálové filmy, ale tento jediný mě přesvědčil o jeho kvalitě.!

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  zibyr (22 bodů)

  Neupírám tomu vnitřní energii a impozantní technické zpracování, ale při vší vůli nejsem ochoten zkousnout fakt, že muzikálová intermezza tomu vlastně škodí (druhá polovina, která se bez nich víceméně obejde, je mnohem lepší té první) a ten opulentní kýč, rámující příběh jakože naivních, ale v mnoha ohledech sebestředných narcisů, vlastně tepe v mozku do receptorů protivnosti s úderností bubeníka s aspergerem. Od Chazelleho chci jakoukoliv žánrovku, kde bude hudba pouze prostředkem, nikoliv účelem, vzhledem k věku má unikátní schopnosti.

1 2 dalsi posledni
77 84 ?
 • hanca-klimova 60%
 • leila-ahmadzai 50%
 • tomas-robovsky 90%
 • Reacherjack2016 85%
 • Brenan88 85%
 • tit3k 85%
 • buriltomas 90%
 • Jana Květoňová 95%
 • ballrog 85%
 • hrona 95%
všechna hodnocení (73)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 19 v žebříčku uživatele Žid Baribal
Sdílet tuto stránku:

Partneři: