La La Land (USA)
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Muzikál
Motto: Nebojte se snít

Obsah

:
Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný více »« méně

Režie

:
Damien Chazelle

Scénář

:
Damien Chazelle

Herci

:
Ryan Gosling Emma Stone Amiée Conn Terry Walters Cinda Adams ...
Premiéra: 5. 1. 2017
Distributor: Freeman Entertainment CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  1
  30. 1. 2017
  Sheldon (8989 bodů)

  Když si odmyslím všechen ten hype a ten lesk a hvězdný prach, který k tomuto holyywoodskému typu filmu neodmyslitelně patří zbyde mi formálně vytříbený muzikál s pro mě dokonalou filmovou dvojicí, skvělou muzikou a zejména hrou emocí, která diváka doslova vyždíme od smíchu až po slzy. Kvůli filmům jako je La La Land chodím do kina.

 • 45%
  1
  1
  31. 1. 2017
  FilipusMuff (3380 bodů)

  Asi nejsem cílovka., ale rád bych chtěl aby mi někdo řekl kde jsou ty emoce o kterej tu všichni píšou... / holywoodskej shit s naprosto nevyraznejma songama a skoro až dementnim.. Tyhle dvě hodiny byli hodně dlouhý teda. - snad už se k tomu znovu nikdy nedostanu..

 • 90%
  2
  1
  5. 1. 2017
  rkotvald (2495 bodů)

  Orgastické retro a asi největší, nejstylovější a nejotevřenější pocta éře klasického Hollywoodu, co jsem kdy viděl (v tom filmu snad není scéna, která by neobsahovala nějaký odkaz či narážku na díla oné doby). A po Whiplash navíc další režisérovo obří vyznání lásky a obdivu k jazzu. Bez přehánění - z tohohle bude většina cinefilních nostalgiků a milovníků kvalitní hudby omdlévat blahem. I samotná (love)story dokáže zapůsobit (obrovskou zásluhu na tom má samozřejmě i výtečné duo Gosling-Stone), vizuálně je to vypiplané k zbláznění (bože, ty technicolorové barvy!), některé scény jsou neskonale magické a finální sekvence je (stejně jako ve Whiplash) řemeslným a hlavně emocionálním vrcholem snímku. 5* (zatím) nedávám jen ze dvou důvodů - jednak mi trochu vadila délka (někdy cca v poslední čtvrtině už jsem začal pociťovat mírnou únavu) a především mi asi přeci jen o něco více sedí modernističtější (a divočejší) pojetí filmového muzikálu (viz Moulin Rouge, Sweeney Todd apod.)... Ale i tak big fuckin' like pro Chazzellea - ten kluk má nevídaný talent a pevně věřím a doufám, že nás od něj čekají ještě hodně velké věci...

 • 90%
  0
  0
  28. 1. 2017
  JosefTomas (2073 bodů)

  Krásný film, který sice neoslní příběhem, i když tomu nejde pár nápadů upřít, ale hlavně perfektním zpracováním. např.Úvodní scéna musela zabrat několik týdnů, poněvadž je natočena na jeden zátah a to už chce sakra dobré sehrání. Navíc je vše děláno s takovým nadhledem, že si tu 90 prostě zaslouží. Hodně mě film překvapil a přestože potěší zejména fandy 80. let, je to zajímavé pojetí i pro nového diváka.

 • 65%
  3
  0
  22. 1. 2017
  Tomas_313 (894 bodů)

  Režisér brilantního hudebního dramatu Whiplash Damien Chazelle natočil další snímek, který zajisté na dlouhá léta rozvíří diskuse filmových kritiků a stane se srdeční záležitostí mnoha fanoušků revolučních muzikálů minulého století. Jenže divák muzikálem nedotčený nebude nikdy plnohodnotně okouzlen a celý příběh se pro něj stane plytkým slepencem kýčovitosti. Dějově první a zároveň poslední zábavná scéna nabídne klasickou muzikálovou souhru chytlavého zpěvu a povedených tanečních kreací na rozpálené dálnici, kde stovky aut a ještě více lidí na nich poskakujících umocňují velkolepost úvodu. Další opulentnosti se už ale nedočkáme, všechna další vystoupení se snaží kvalitou vynahradit kvantitu, jenže chybí základní atributy. Ryan Gosling a Emma Stone jednotlivě předvádějí zdařilé výkony, jakmile se ale objeví oba, kvalita upadá stejně jako opravdovost jejich celoživotní lásky. Všechny písně jsou pouze nucenou výplní, neosloví a bezprostředně po filmu se zaručeně vykouří z hlavy, čímž dle některých kritiků tzv. nejlepší film roku v oblasti přesahu snímku prohrává na plné čáře i s takovou taškařicí jako je Muzikál ze střední, kde písně alespoň navždy destabilizují psychickou rovnováhu. Taneční variace zamilované dvojice by obstojně zvítězily na vesnické zábavě, tanga na národní úrovni se ale nedočkáme a bez dostatečného jiskření je to slabý odvar, který válcuje i bělostný rytíř Richard Gere a věčně polonahá Jennifer Lopez ve filmu Smím prosit. Celý snímek je poctou legendárním předchůdcům, sám ale přidává nicotně málo kreativity. Bez řádné narativní linky se děj rozplývá už během sledování a žádná scéna není natolik poutavá, aby se zaryla alespoň do krátkodobé paměti. Hodnocení zpátky do hladin snesitelnosti uvádí výjimečná práce se světlem a příjemné zakončení. Triumf se nekoná, zato přepálených reakcí je fůra. 65%

 • 90%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Lukreczia (556 bodů)

  Sláva a pak že v dnešní době nejsou herci, co by zvládli dobře hrát, zpívat i tancovat. Navíc ústřední dvojici to spolu nesmírně sekne. Překvapivě i scénář je dobrý. Moc jsem si to užila. Přála bych tomuto filmu Oscara, aspoň by to nevyhrála nějaká plytká komerční sr..., jak je poslední roky zvykem. hlavní myšlenky filmu: Nečekej na příležitost, vytvoř si ji. Čas dospět...... Nikdy se nevzdávej svých snů.

 • 45%
  0
  0
  21. 2. 2017
  majhan (323 bodů)

  • taková typická víkendová oddechovka, odreagovávající a čistící hlavu, nepříliš zatěžující a přemýšlivá ani nutící k zamyšlení - jen tak pobýt a zavzpomínat
  • nějaká přece jenom malinká myšlenčička k napojení duše by snad neškodila a trošku snad i neodvedla od koukatelnosti
 • 85%
  0
  0
  14. 2. 2017
  Milena107 (307 bodů)

  Opravdu skvělý muzikál, který si zaslouží své nominace na všechny Oscary a doufám, že jich i spoustu promění. Film je za pomoci hlavních hrdinů a jejich představitelů, skvělého Ryana Goslinga a ještě lepší snad Emmy Stone, úžasný a má svůj song, který neomrzí.

 • 20%
  0
  0
  14. 2. 2017
  byland (288 bodů)

  Pro mě naprostá nuda, asi 30x za film jsem chtěla odejít. Jediný co mě zaujalo byl zpracovaný konec. Viděno v kině.

 • 70%
  1
  0
  14. 2. 2017
  mil78 (262 bodů)

  Pocta klasickému muzikálu, jazzu a biografům s příjemným závanem reality v nostalgickém závěru.Bohužel bez pořádné choreografie,zpěvu i propracovanější vztahové linky, která např.autenticitě Once zůstavá hodně dlužna.Pěkné obrázky, šišlající Emma, charismatický Gosling a působivý závěr.

 • 85%
  2
  1
  22. 1. 2017
  Sheemas (241 bodů)

  Řemeslně a umělecky vybarvené dvě hodiny o dvou snílcích, kde jeden chce mít jazz klub a druhý chce zazářit na prknech, která znamenají svět. Skvělá Emma Stone a snad ještě lepší Ryan Gosling, o tom co by mohlo být, může být, je a bude, aneb Hollywood je přece továrna na sny. Nádherně zpracovaný film, muzikál, ve kterém v první hodině všechno bliká, svítí, tančí a zpívá snad každý a v druhé se plní sny, i když za určitou cenu. Jediné co mi vadilo na tomto zpracování byla délka, po hodině a půl už je člověk trošku znaven celou tou barevností, ale jinak opravdu skvělá hudba, choreografie a i obsazení herců do takto svým způsoben narcistických postav.

 • 95%
  0
  0
  15. 2. 2017
  polopaticky (225 bodů)

  Dokonalost, dokonalost, dokonalost. Suverenne nejlepší hudební snímek s vyznenim 21. století a aktuálního životního stylu Americanu. Ze snímku je cítit energii na hony daleko, elegance, půvab. Výkony hlavních protagonistu jsou prvotřídní. Hudební složka je famózní. Predikuji 10 Oscaru.

 • 30%
  0
  0
  16. 2. 2017
  Caroila (204 bodů)

  Bohužel mě film vůbec nezaujal. Všimla jsem si několika skrytých reklam, což očekávám jen u takových věcí, jako jsou české seriály. U filmu, který má tolik nominací na Oscara, bych tyto reklamy spíše vynechala. Při scénách točených zblízka, kterých bylo opravdu hodně, mi vadil nezaostřený obraz. Jediná část, která se mi líbila, byl realistický konec ne příliš povedené pohádky. Takže za mě palec dolů.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Sajrajt (117 bodů)

  Kdo by čekal muzikál 21.století se snahou o nejsoučasnější umělecké vyjádření, ten se pěkně napálí. O muzikál po prvních náznacích dokonce ani nepůjde, i když si hrdinové svoje odtančí a pěvecká čísla nejsou v záři reflektorů žádnou ostudou, sdělení je ale hodně recyklované z již viděného (vztah k evropské tradici je znát a těší) a je škoda, že sám se film novou klasikou nestane a odkazy na jazz zbytečně mate neznalé. Co by ale za takovou kvalitu dal Renč.

 • 10%
  1
  0
  6. 2. 2017
  radek-prokopius (113 bodů)

  Do pytle, to sem zas někam vlez... Tušil jsem předem že to bude srágora, ale mýlil jsem se. Byla to megagigaturbosrágora s odrazkama. Nudný, chatrný a totálně předvídatelný "příběh" dvou zoufalců, kteří se nechtějí, pak chtějí, pak nechtějí, pak chtějí, pak nechtějí...občas proložený ještě nudnější tanečním či pěveckým tampónem... Pomóc! Statečně jsem to dokoukal až do konce, neboť jsem tajně byť marně doufal, že to přece nemůže být taková shitmovie až do konce a že rejža se scénáristou dostanou rozum alespoň v poslední čtvrthodině filmu, přiletí ufoni, všechno to tam vypráskají anihilátorama, Sebastiána si nechají na pokusy a s Emou vyzkoušejí postupně všechny sádlomáslobrutalbizarrgangbang polohy které právě frčí u nich doma na Alfa Centauri. Též Leatherface s motorovkou by to možná v závěru jakžtakž zachránil, bohužel nedorazil, měl asi zrovna dovolenou...Dávám 10 procent s odřenýma ušima, a to za černošské (pardon, vlastně pigmentově výraznější) jazzmany v baru a New Order nebo co to bylo za kapelu na párty u bazénu.

 • 90%
  0
  0
  15. 2. 2017
  martin-svab (73 bodů)

  Perfektní film ze všech stránek. Má to skvělou kameru, hudbu, choreografii, herecké výkony. Hlavní hercká dovjce má mezi sebou super chemii a Emmu si po tomto snímku ještě více zamilujete. Po celou dobu ve vás vyvolává spoustu emocí, až do toho dojmného finále. Po Whiplash si Chazelle připsal na konto další pecku.

 • 60%
  0
  0
  21. 2. 2017
  dadoool (68 bodů)

  Musím říct, že tenhle film mě zklamal. Ať opěvovaný několik dní před premiérou a nominovaný na několik cen. Mě to nechytlo. Mam tyto filmy ráda, myšleno muzikály atd, ale tady mi už první písnička přišla otravná a čekala jsem až skončí a pohneme se dál. Nevím. Nelíbila se mi ani první půl hodina filmu a to tak, že jsem měla chuť to skoro vypnout. Potom se to trochu rozjelo a film si zase získal mojí pozornost. Písničky mě zklamaly. Jen Ryan Gosling opravdu klobouk dolu. Perfektní přednes na klavír. Opravdu nádhera to co předvedl.

 • 50%
  0
  0
  19. 2. 2017
  ovladach (51 bodů)

  Začátek: super stylizace, krásná první scéna v zácpě. Možná je to opravdu ten úžasný film , který každý chválí. Ne. Na to kolik dobrých recenzí mi bylo zděleno, tak tento film mě ne příliš nadchnul. Nefungovala mi moc romance mezi Goslingem a Stone. Myslím, že i konec mohl být lépe zpracován. Je to velice emocionální chvilka, která však se mnou nic neudělala.

73 84 ?
 • majhan 45%
 • dadoool 60%
 • ovladach 50%
 • FiL44 85%
 • Caroila 30%
 • Sajrajt 75%
 • polopaticky 95%
 • premontgomery 75%
 • martin-svab 90%
 • Milena107 85%
všechna hodnocení (49)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 17 v žebříčku uživatele Žid Baribal
Sdílet tuto stránku:

Partneři: