T2 Trainspotting 2 (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
117 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Na počátku byla příležitost...a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) více »« méně

Režie

:
Danny Boyle

Scénář

:
John Hodge

Herci

:
Ewan McGregor Robert Carlyle Steven Robertson Ewen Bremner John Kazek ...
Premiéra: 16. 2. 2017
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  19. 3. 2017
  Schneefee (3188 bodů)

  Trainspotting je moje srdcovka, na jeho pokracovani jsem se proto tesila jak mala, i kdyz trochu obav z toho jak se dvojka povede tam bylo, ale nakonec jsem z kina odchazela vylozene nadsena, film ma svizne tempo a neztraci vtip, nastesti ani moc nesklouzava do sentimentality. Tohle se proste povedlo.

  • nezmenene obsazeni
  • hudba
  • 85%
   0
   0
   10. 4. 2017
   evismaior (3044 bodů)

   Těžká nostalgie. Hlavně tedy pro nás, kdo jsme zhruba ve věku hlavních hrdinů a byli jsme v jejich tehdejším věku, už když jsme koukali na Trainspotting z roku 1996. Jasně, člověk kolem čtyřicítky už prostě není takovej pařmen, je tak trochu unavenej a zkrouhlej životem, který se vůbec nevyvedl tak, jak si kdysi možná představoval (pokud o tom teda vůbec tehdy přemejšlel), takže to prostě není taková jízda, jenže o to je to právě pravdivější. A to i přesto, že hrdinové jen pokračují tam, kde skončili před 20 lety, příliš nových motivů film nerozjíždí a o to víc se rochní v těch starých (novodobý spisovatel starých historek Spud je prostě k sežrání:-D). I když teda Begbie a jeho studovaný synek jsou taky boží:-) Hudba z toho, co se v současnosti hraje, vytřískala asi naprosté maximum a zkrátka, já se klidně s klukama ještě za nějakou tu dekádu znova potkám, pokud tedy Danny Boyle udělá ještě nějaké pokráčko:-)

  • 80%
   0
   0
   12. 6. 2017
   leafroller (1573 bodů)

   Nejde zde ani tak o pokračování jako spíše o jakýsi epilog a je znát, že si autoři dali záležet nejen na uchování atmosféry, ale i na realistickém zpracování vývoje osudů jednotlivých postav. Bohužel první film byl především o heroinu a proto jsem ho i zbožňoval. Tento modus operandi ve dvojce citelně chybí a to i navzdory kilogramům kokainu, které se v něm vyšňupají. Nutno také poznamenat, že bez znalosti prvního filmu se nejspíš nebudete bavit vůbec. A tu máme mojí 20% námitku: Proč je ve filmu, který nelze vidět bez znalosti předchozího dílu, tolik retrospektiv? Retrospektiv, díky kterým se stopáž blíží ke dvěma hodinám, což rozhodně není k dobru. Bez nich to mohla být podobná jízda jako v jedničce. Až na ten herák.

  • 80%
   0
   0
   18. 2. 2017
   Fxxx (851 bodů)

   Trainspotting je kultovní záležitost a proto jsem šla na pokračování s velkejma obavama. Malou útěchou mi bylo, že se kormidla opět ujal Danny Boyle a že na natáčení kejvli všichni stáří známí. Potěší i mikroštěk Renton(ovi) i Spud(ovi) bejvlky, ale hlavně mikroštěk autora knižní předlohy Irvina Welsh(e) v roli Majkýho Forestra. Je jasný, že T2 s kultovní jedničkou prohrává ( což je pochopitelný a očekávaný ), ale i tak se s tím D. Boyle popasoval mistrovsky a jsem rád, že jsem se s touhle Renton(ovou) partičkou mohla zase setkat. Zub času je na hercích samozdřejmě znát, ale to nic nemění na tom, že opět řádí jako zamlada. T2 je po audiovizuální stránce na špičkové úrovni, samotnej příběh ani dialogy nenudí a tak tohle druhý ( a nejspíš i poslední ) setkání s touhle partou uteče jako voda.

  • 65%
   0
   0
   22. 2. 2017
   lukas (827 bodů)

   Hudba šlape, chlápci vypadají úměrně věku, místy se to rozjede a fungují všechny složky (hlavně improvizovaný výstup Rentona a Sick Boye s písní 1690 na srazu antikatolíků). Chce to být jako jednička ve formě klipů, ale občas to dost usne. Ale oceňuju, že nejde o nostalgii a nápodobu jedničky, ale převládá smutek a zmar čtyřicátníků, kteří stále nevědí, co se životem. Trochu nevyužitý příběh Begbieho a jeho syna. Největší zoufalec Spud.

  • 100%
   0
   0
   21. 2. 2017
   tedoun (639 bodů)

   Ano asi se divíte ale dávám 100% a to nemám rád drogy. Je to zkrátka kultovní film jako byl Pulp Fiction. Trainspotting je 20 let stará , která funguje, jak má a pořád je to parádní film. Naprosto skvělý film a navíc jako první díl má super hudbu a super herci

  • 70%
   0
   0
   22. 2. 2017
   Lukreczia (580 bodů)

   Co si budeme povídat, 20 let je 20 let. Asi jsem čekala víc, ale za mě spíše nostalgie a málo drog ;) :D Jinak se mi moc líbila předělávka hitu Born slippy!

  • 85%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Bemiurg (536 bodů)

   T2 se sice kultovnímu Trainspottingu nevyrovná, ale z kina jsem odcházel spokojen. Po hudební stránce opět kvalita, některé pecky už mi rotují v mp3 přehrávači. Některé postavy by si imho zasloužily mnohem více prostoru, ale to je tak to jediné, co bych filmu vytknul.

  • 80%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Pegas1632 (264 bodů)

   K pokračováním většinou přistupuji dost skepticky, a bylo to tak stejně i v tomto případě. Byla jsem však velmi mile překvapena. Film krásně šlape, už jen kvůli Rentonově monologu o životě to stojí za to. Hudba dost těží z jedničky, a za mě naprostá spokojenost. Sem tam je pár hluchých míst, ale rozhodně se povedlo.

  • 95%
   0
   0
   7. 5. 2017
   Eyesight (90 bodů)

   Tak především - i když se v tomto případě jedná o "volné" pokračování, vřele doporučuji vyhrabat někde dvacet let staré DVDčko a pustit si předchůzce, na který tento film navazuje. Divák se "chytí" i bez toho - je ale absolutně super podívat se, kam se hlavní protagonisté dostali za těch 20 let!!! Z Ewana McGregora je jeden z nejlepších divadelních herců ve VB, Ewen Bremner po 10 letech (Horší než smrt, 2007) opětovně září a Robertovi Carlylovi role Sick Boye sluší - ani se na ní díky dlouholetému angažmá v roli současného Sherlocka Holmese moc nenadřel ;-) Super!!!

   • herecké obsazení
   • 70%
    0
    0
    18. 3. 2017
    nanab (46 bodů)

    Povedený návrat po 20 letech, který nabízí o dost víc, než by člověk asi čekal. To co se povedlo v prvním díle se rozhodně nikam neztratilo. Skvělá hudba a skvělí herci. Snad jen těch odkazů na jedničku bylo možná až moc a T2 si tak úplně nevypracoval svou vlastní image, ale nějak zvlášť to nevadí, protože přesně tohle fanoušci přece chtěli.

   80 73 ?
   • tomas-mach 30%
   • Mirdas 90%
   • JanTung 80%
   • leafroller 80%
   • ferry-farka 80%
   • Hare77 75%
   • Eyesight 95%
   • evismaior 85%
   • karel-servus 75%
   • king-kurt 75%
   všechna hodnocení (31)
   jak hlasovat?
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: