The Boy (2016)

The Inhabitant (USA, původní název)
USA USA
97 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Jeho dům, jeho pravidla. Nerespektuj je a zemřeš.

Obsah

:
Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, více »« méně

Režie

:
William Brent Bell

Scénář

:
Stacey Menear

Herci

:
Lauren Cohan Rupert Evans James Russell Jim Norton Diana Hardcastle ...
Premiéra: 18. 2. 2016
Distributor: Bohemia MP

Komentáře

znaků
 • (3933 bodů)
  4. 5. 2016 14:16
  45%
  0
  0
  lamps

  Modernistická směs hororové gotiky, duchařských klišé a tuctů žánrových odkazů, která určitě neurazí a formálně se celkem bez problémů drží ve vyšší řemeslné lize (jakkoli samotný dům vypadá spíše jako útulný pohádkový palác než strašidelné sídlo s koncovkou -ville ve svém názvu), ale co do úrovně prožitku, obsahové manipulace s divákem či atmosférické gradace je film slabý a nevýrazný. První hodinu jsme sice svědky sympatické snahy o pár neotřelých lekaček a originální příběh, který slibuje velké vypointování, strach z očekávaného se ale tvůrcům nedaří stupňovat a ona pointa, která udeří jako blesk z čistého nebe, degraduje (v očích někoho jiného ale třeba posouvá) scénář do sfér ukázkové béčkovosti a vícežánrového patlalství. Nebudu spoilerovat, ale taková charakterní proměna celé výpravy, přestože obecně nejsem odpůrcem takového postupu, sem příliš nezapadá a působí jako pěst na oko. Nejpozitivnějším prvkem tak v mých očích zůstává přítomnost fajnové šťabajzny Lauren Cohan, které to k smrti vyděšené sluší snad stejně jako po horké sprše v přiléhavém ručníku..

 • (1852 bodů)
  9. 4. 2016 10:06
  55%
  0
  0
  rkotvald

  Horory moc nemusím, protože je jednak považuji za pokleslý žánr (v němž se navíc tluče jedno klišé s druhým - naprostá většina hororů jsou natočeny jak přes kopírák a je problém je vůbec od sebe rozeznat), a jednak se u nich skutečně bojím, což mi není dvakrát příjemné. U tohoto filmu ale toho strachu moc nebylo - z větší části jsem u něj pořád jen přemýšlel, jestli se mi ta Lauren Cohan líbí, nebo ne (pořád se nemůžu rozhodnout), a když se tam v závěru začne konečně něco dít, film se bohužel zvrhne ve strašnou hovadinu, u které jsem se v kině otřásal smíchy - to finále je vážně tak blbé, až je vtipné. V rámci žánru to vcelku není špatný film, ale dost ho v mých očích shazuje strašná lacinost, kterou to na mě působilo, tragické herectví Ruperta Evanse (jeho roli bych snad zahrál líp i já), a již zmíněný debilní závěr, který podle mě celý film strašně shazuje. Navíc to trpí klasickým neduhem většiny hororů, jímž je nedostatek logiky v jednání postav - většina strašidelného efektu je založena na tom, že postava ve filmu navzdory očekávání zůstává tam, odkud by normální člověk dávno zdrhnul. A marně to vysvětlovat složitými digresemi, že Greta Evans měla hluboko do kapsy a kdesi cosi (jak podotkla moje známá, na roli au-pair byla její herecká představitelka navíc trochu stará - věřte 34 leté herečce roli au-pair!).

 • (738 bodů)
  27. 2. 2016 14:04
  55%
  0
  0
  batal

  horor...

 • (207 bodů)
  29. 2. 2016 11:12
  60%
  0
  0
  byland

  Chvílemi děsivé, proběhla u mě dvakrát husina po těle a opravdu pro mě nečekané rozuzlení celého filmu. Bohužel konec pro mě nějak až moc rychle skončil.

 • (117 bodů)
  27. 4. 2016 23:28
  75%
  0
  0
  cirkusačka

  S chutí jsem si zašla na horor "The Boy", atmosféra filmu byla ponurá, mrazivá, děj měl spád a tajemství, několikrát za film se mi podařilo se pěkně a od srdce leknout a i rozuzlení bylo pak nečekané a vzrušující. Film bych rozhodně doporučila lidem, kteří si na tento žánr potrpí

56 54 ?
 • honza-bousek 0%
 • puposlav 50%
 • cirkusačka 75%
 • albert-repka 60%
 • wodmint 100%
 • ivo-mrazek 60%
 • lamps 45%
 • Mirdas 65%
 • rkotvald 55%
 • karel-servus 60%
všechna hodnocení (20)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: