The Conjuring (USA)
USA USA
112 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Na základě skutečného případu Warrenových.

Obsah

:
Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první - ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „The Conjuring“, natočený podle více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
Chad Hayes Carey Hayes

Herci

:
Vera Farmiga Patrick Wilson Lili Taylor Ron Livingston Shanley Caswell ...
Premiéra: 25. 7. 2013
Distributor: Warner
DVD: 4. 12. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  17. 2. 2015
  sabule (12610 bodů)

  Je to slušná lekačka i když filmů s domem plným duchů je už spousta,ale po delší době zase novější horor u kterého se nenudíte,nebo u něj neusnete.

 • 100%
  0
  0
  1. 1. 2014
  headhunter (9051 bodů)

  ...zimomriavky... né, jedoun, ale hóóodně krát ;-)...
  Moc gut horror - duchařina... Po dlóoouhé době*

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2016
  martin-mickey-stusak (8488 bodů)

  Snímek v podstatě spojuje dvě velice známé dějové linky do sebe a tím je motiv strašidelného domu a vymítání ďábla. A nedopadlo to zle. Sice je to už po všech těch filmových zpracováních značně předvídatelné, ale proč si tím kazit zážitek. Prostě vypnout a myslet je na toto. Dějství se rozběhne nevinně a po seznámení všech patřičných postav se začne atmosféra pomalu zahušťovat a dramaticky zatemňovat, až se dočkáme nervydrásajícího finále, které pochopitelně skončí tak, jak skončit má. Příběh sleduje paranormální vyšetřovatele a oběti, čímž dosáhne úroveň intenzity a děsivosti. Snímek je na velmi vysoké úrovni a nelze tomu nic upřít. Takže zhasnout všechna světla, naprostý klid a zapnout Play. Do rozsvícení lampičky dávám dvacet minut.

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (8321 bodů)

  Démon, který se ve filmu objeví, patří mezi nejhrůznější zjevení, jež se dle mého soudu podařilo dostat na filmové plátno, a nebál bych se jít ještě dál. Wanovy režisérské schopnosti totiž film pasují mezi elitní členy horrorové rodiny tvořený snímky – „Kruh“, „Osvícení“, „Vymítač ďábla“ a „The Haunting“. Snímek má podobu moderního horroru pro současnou sekulární společnost, která velmi často zapomíná, že existují kromě stavu bankovního účtu i jiné věci mezi nebem a zemím, kterým je úplně fuk, že ráno vstáváte do práce nebo věšíte prádlo.

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2016
  lamps (6534 bodů)

  Důkladná lekce vymítání a komunikace s ošklivými přízraky po tisící prvé, tentokráte ovšem pro změnu kreativně natočená, ďábelsky dobře zahraná a místy dokonce i nefalšovaně strrrašidelná. Wan ve výsledku vlastně není nijak originální a hlavně první půlka je víceméně jen napínavým slepencem osvědčených klišé přesyceným odkazy na Dětskou hru, Hitchcockovy Ptáky a stovky filmů s vrzajícími dveřmi, posedlou noční hodinou a imaginárním kamarádem nejmladšího děvčátka. V čem však pan režisér opět triumfuje, je stejně jako v Insidious mrazivé zpracování jednotlivých bubáčích scén- žádné laciné lekačky, nýbrž trpělivě šponované napětí a brnkání na divákovy nervy, v kterém se Wan očividně vyžívá a ždímá i z nechutně ohraných momentů zcela novou krev (výborná postelová scéna). Oslavné recenze asi dohnaly má očekáváni až příliš vysoko, ale i tak musím uznat, že Wan má své řemeslo pevně v malíku a v současnosti je snad jediný, kdo dokáže soustavně natáčet zábavné a divácky úspěšné horory. Jen ať vydrží :-)

 • 80%
  0
  0
  17. 9. 2013
  Standa. (5528 bodů)

  Nejděsivější horor, co jsem za posledních minimálně 10 let viděl! Jasně, že asi víc, než půlka byla přitažená za vlasy a vycucaná z prstu, ale i tak. Po dlouhý době jsem byl v kině na kvalitním hororu. Opravdu hodně strašidelná podívaná.

 • 100%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3527 bodů)

  Skvěle povedená duchařina se skvělým obsazením.Film navíc pto člověka který miluje horory je spřekvapením jeden z(ale spoň pro mě) skvělý protože jde o duchařinu podle staré školy a umí vyděsit i po několikaté i kvůly parádní hudbě zkrátka jeden z nejlepších hororů poslední doby.

 • 100%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2427 bodů)

  Pro mě horor roku společně s ,,Mama,, (lepší jsem letos neviděl). Vše co jsem očekával bylo splněno. James Wan natočil další skvělý kousek a to že tam dosadil Patricka Wilsona udělal jen dobře... Děj byl dobře vymyšlen i dobře zpracován a zahrán. Hodně scén při kterých běhal mráz po zádech bylo, takže spokojenost. Paráda!!!!!

 • 90%
  0
  0
  18. 12. 2013
  6thSun (1150 bodů)

  Oba díly Insidious pro mě byly víc komedií než hororem, o to větší překvapením se pro mě stal tento Wanův kousek, jenž je dost možná nejlepším žánrovým počinem roku.

 • 100%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  Wan vzal atmosféru 80.-90. let s technikou 21. století a vyšla z toho absolutní bomba. Žádné potoky krve, žádné drastické scény, ale stejně je to jeden z nejsilnějších hororů poslední doby. Pro mě osobně předčilo i Wanovo Insidious. Skvělá hra zvuků, perfektní lekačky, a super Patrick Wilson , který doufám se i nadále bude objevovat ve Wanovo dalších dílech.

 • 75%
  0
  0
  20. 5. 2014
  Innuendo (882 bodů)

  Tvůrce Saw I si opět zařádil a myslím, že náhradní spoďáry potřebovala nejen "místní mládež" ale i veteráni, co už viděli ledacos. Atmosféra dokonalá, a takhle narvané kino (Světozor) jsem už dlouho nezažil. Skvělý zážitek.

 • 100%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (832 bodů)

  Byl jsem tímto filmem upranýřován do domu posedlého ďáblem, signum diabolicum vyvěralo z každé zdi dechem zkaženého masa. Chlad obestíral moje tělo rozpumpované do té doby radostným životem. Strach vibroval v každém kousku mé nicotnosti a doufal v boží zázrak. Mé modlitby byly směřovány ke svatému Michaelovi doufaje v jeho pomoc a ochranu. Mával jsem krucifixem, kropil démona svěcenou vodou i odříkal exorcistickou modlitbu Crux sancta sit mihi lux / Non draco sit mihi dux. Vade retro satana / Nunquam suade mihi vana. Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas. (Svatý kříž ať je mi světlem / a drak ať není mým vůdcem. Odstup, Satane, / nepokoušej mne marnostmi. To, co nabízíš, je zlé / sám vypij svého jedu.). Teď únavou klesl já v zem, nabíraje dalších sil neb v zajetí démonů jsem a rád bych ještě chvíli žil. Amen.

 • 90%
  0
  0
  18. 2. 2016
  Peter12 (787 bodů)

  Nič nového pod slnkom, všetko alebo skoro všetko v tomto filme už niekde bolo. Ale tu mi to vobec nevadilo, naopak krásne to zapadalo do seba. Už ten začiatok z tou hnusnou bábikou ma vystrašil, lebo filmom ako Chucky sa vyhýbam. Ale to bol iný príbeh. J.Wan je majster, z takéhoto námetu urobil veľdielo na, ktoré sa tak ľahko nezabudne. Aj lakačky boli zaujímave, hlavne ma zaujala tá čo vešala prádlo a odvialo jej plachtu a zastavila sa na nejakej osobe.Či je to podla skutočnej udalosti alebo nie to ma nezaujíma ale je to precízne natočená ducharina, ktorá poslednej dobe nemá konkurenciu.

 • 85%
  0
  0
  11. 12. 2014
  evana (682 bodů)

  Konečně po dlouhé době podařený horor. Spousty děsivých a lekavých scén, zajímavý a look 80.let, žádné zbytečné hektolitry krve, děsivost je založena naopak spíš na atmosféře, dobře natočené, místy šel mráz po zádech. Herecké obsazení slušné. Patrickovi podobné role sedí jako ulité, viz. Insidious. Skvělý hororvý kino zážitek, celý Světozor to prožíval stejně.

 • 90%
  0
  0
  21. 11. 2013
  Jiza (471 bodů)

  Já teda nechápu co je na tom filmu tak strašidelného, nebo jsem již tak otrkaná? Film se mi líbil ale jako nejstrašidelnější film bych ho asi neoznačila :-)

 • 95%
  0
  0
  6. 4. 2014
  Batista (441 bodů)

  Jelikož milovník hororů, jsem se na dílo Jamese Wana velice těšil. A V zajetí demonů bylo velmi podařené. Viděno v kině s kamarádem, který horory nemusí, ale něco slíbil, tak to musel splnit :D. Bál se...

  • Atmosféra
  • Lekačky
  • 75%
   0
   0
   9. 6. 2016
   Pája DJ (378 bodů)

   Po delší době opět horor, na který jsem se podíval až do konce. Hlavním argumentem byl reálný základ samotného příběhu i hodnocení, které si tento první díl zajímavé "duchařiny" zasloužil :o) Po pravdě řečeno, jsem čekal trochu něco jiné a určitý posun dál, ale na druhou stranu klobouk dolů, že se film drží své skutečné předlohy.

  • 65%
   0
   0
   9. 6. 2016
   Judinka (331 bodů)

   Film jsem dokoukala až na podruhé a za světla :o) vřele doporučuji, neboť je to opravdu lepší. S ohledem na mnohé komentáře a procenta uživatelů, jsem ale čekala trochu něco jiného a nikoliv tak klasický horor. Uvidíme, co přinese druhý díl.

  • 90%
   0
   0
   14. 7. 2016
   wtemplar (304 bodů)

   Pravděpodobně to nejlepší, co hororový žánr může nabídnout za posledních deset, možná dvacet let. Na rozdíl od jiných filmů v žánru zde neteče krev proudem, ale sází se na atmosféru, hudbu, střih, efekty a v neposlední řadě herecké výkony. James Wan je aktuální špička v oboru, více takových filmů.

  • 90%
   0
   0
   4. 5. 2015
   Verush (224 bodů)

   Na tenhle film jsem čekala už od té doby, co se o něm začalo mluvit a těšila se taky dost.. A právem.. Wan se opět ukázal jako horror master.. :D Skvělé lekačky, doplněné odpovídající hudbou z toho udělali prvotřídní záležitost.. Jednu* srážím za konec, to byla, podle mě, chyba.. :)

  • 95%
   0
   0
   12. 12. 2013
   navrc.007 (189 bodů)

   V současnosti nejlepší horor, příběh dle skutečnosti, hudba parádní. Doporučuju !

  • 35%
   0
   0
   16. 5. 2014
   Vitouch (147 bodů)

   Film se mi líbil, ale nebyl moc strašidelný no :(

  • 90%
   0
   0
   13. 3. 2014
   mirekvydra (100 bodů)

   Po dlouhé době horror, který se může nazývat horrorem. Pomalu houstnoucí atmosféra vyústěná v závěrečné vymítačské finále nemá chybu. Již teď jsem v napjatém očekávání druhéhu dílu. Skvěle odvedná filmová práce. Od dob Kruhu konečně horror, který tento filmový žánr zase oživil.

  • 95%
   0
   0
   14. 7. 2016
   Mikeblackie (95 bodů)

   Výborná záležitost....kdo rád horory, tak povinnost. Film se sice neobejde bez uz leta zabehnutych klise...strasidelny dum, duchove, exorcismus....ale lekacky funguji, atmosfera by se dala krajet na platky, tudiz lze doporucit ke shlednuti. Samosebou v pritomnosti lekavych dam. :)

  • 80%
   0
   0
   2. 5. 2015
   Adél (80 bodů)

   Podle mě to zas taková lekačka nebyla, i když konec byl celkem záživný. Bylo to ale skvěle natočené a námět byl taky super. Moc bych tento horor doporučila.

  • 80%
   0
   0
   10. 4. 2014
   vlastimil-burian (60 bodů)

   Velmi zajímavý film. Klobouk dolů. Doporučuji všem.

  • 90%
   0
   0
   14. 7. 2014
   Verrum (50 bodů)

   Konečne som sa dočkala hororu kde sa len nevraždý ale je to aj strašidelné. Ak by tam pridali ešte niečo s krvou, bolo by to dokonalé :) Myslím že horor nie je len o tom aby sa vyvraždilo čo najviac ľudí ale aby to bolo naozaj napínavé a hlavne STRAŠIDELNÉ tak že by ty v krku vznikla gula. Podľa toho je aj moje hodnotenie :)

  • 0
   0
   10. 3. 2014
   freerider (37 bodů)

   Po dlouhé době horror u kterého jsem se opravdu chvílemi bál.

   • Parádní lekačka
   • 75%
    0
    0
    1. 6. 2016
    petr-lahovsky (35 bodů)

    horory moc nemusím,ale u toho jsem se málem po...,po dlouhé době fakt kvalitní duchařina

   • 75%
    0
    0
    5. 6. 2016
    Deathstroke (20 bodů)

    Celkem nářez. Přiznám se, že spoustu scének mě opravdu celkem silně vylekalo. A to i přesto, že jsou témata na horory celkem vyčerpány a často se opakují. Ale v tomhle případě mi to ani tak nevadilo. První polovina měla vzestupnou tendenci čím dál víc děsit. Docela mě uklidnilo když "Warrenovi" přišli do domu, ale ani tak moje uklidnění netrvalo dlouho, protože akce po chvíli pokračovala ještě ve větším tempu. Ale pravdou je, že jsem čekal lepší konec. Nijak výrazně mě sice nezklamal, ale ani nijak nepotěšil. Podle skutečných událostí? Really? no potěš pánbůh! No jinak režie a kamera fakt skvělý.

   1 2 dalsi posledni
   82 71 ?
   • MartyBanan 95%
   • miroslava-kochlicova 100%
   • LychorindaG 100%
   • dani-deni-ulrychova 100%
   • fifek-fifi 95%
   • Tupá stará treska 75%
   • zuzka-cucu-chuchutova 95%
   • Tino 100%
   • mates-srovnal 95%
   • petra-ticha 15%
   všechna hodnocení (218)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   3. místo z 3 v žebříčku uživatele killer
   6. místo z 11 v žebříčku uživatele Peter12
   19. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
   19. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
   22. místo z 46 v žebříčku uživatele saboter
   45. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
   47. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
   207. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: