King Arthur: Legend of the Sword (USA)
USA USA
Austrálie Austrálie
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy
Motto: Zrozen být králem

Obsah

:
Novinka režiséra Guye Ritchieho osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh jako nové akční fantasy. Když je ještě v Artušově dětství zavražděn jeho otec, více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Joby Harold Guy Ritchie Lionel Wigram

Herci

:
Aidan Gillen Charlie Hunnam Annabelle Wallis Tom Wu Djimon Hounsou ...
Premiéra: 11. 5. 2017
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  7
  0
  12. 5. 2017
  Brenan88 (9579 bodů)

  Kdybych měl k popsání filmu použit jedno slovo bylo by to slovo - Nářez !! Guy to natočil stylem sobě vlastním, což každému nemusí byt po chuti. Ja si, ale na tomto snímku pochutnal do sytosti. Už od začátku je nastolené zběsilé tempo vyprávění a jeste zběsilejší střih, který filmu náramně sluší. Celkově to modernější pojetí filmu prospívá a aspoň vybočuje ze zajetých kolejí podobných snímku. Akce je požehnaně až toho někdy bylo příliš. Kolikrát se v té záplavě všemožných soubojů a digitálního guláše člověk začne ztrácet a dostaví se bolest hlavy. To je ale tak vše co bych mohl vytknout. Králem má být sice Artuš, ale v mých očích je Jude Law korunovaný vládcem tohoto snímku. Jakožto správný Badass pořádně zatápí hlavním hrdinům a navíc u toho vypada sakra dobře. Dvě hodiny utečou jako voda a pokud film uspěje, tak bych si klidně poručil i druhý díl. PS: Soundtrack doprovázející film je ale prvotřídní a já se už těším až si ho pořídím.

 • 85%
  5
  0
  12. 5. 2017
  Sheldon (9539 bodů)

  Král Artuš mě vrátil do dětských let a přiznám se, že si dovedu představit, že bych jako třináctiletý u tohoto filmu hýkal stejným blahem jako před mnoha a mnoha lety u Barbara Conana. Když si vzpomenu, jak jsem jako malý žral ty příšery v podzemí, útočící vlky nebo monstrózní hady, tak mě král Artuš naplňuje blažeností. Přesně to Guy Ritchie do krále Artuše vecpal.

 • 55%
  4
  1
  13. 5. 2017
  fido68 (1019 bodů)

  Pro někoho možná dobrý,ale v půlce filmu jsem chtěl odejít,ale zvědavost mi nedovolila-byl jsem zvědav jestli druhá půlka bude stejně tak slabá jako první..Zbytečně moc akce a určitě bych zpomalil..No a s těmi monstroznímy zvířaty to pomalu s příběhem Krále Artuše nemělo nic společného.Zlatej Excalibur.

 • 80%
  3
  0
  12. 5. 2017
  marie-kolarova (1007 bodů)

  Nejdříve je přijmout fakt, že Guy Ritchie natočil fantazy, ve kterém vystupují postavy z artušovské legendy. Což není žádné rouhání, jelikož Artuš nejspíš není historickou postavou. Jako fantazy funguje velmi vydařeně, byť některé pasáže jsou dosti neurotické. Ritchiův Artuš není mýtem z dávných dob, ale klukem s chudé čtvrti, vyrostlým na ulici. Nebojí se prát a k penězům přichází silou. Jeho přerod v bojovníka proti zlu je střízlivý a věrohodný. Filmu ovšem dominuje vynikající Jude Law v roli dokonale temného zabijáka. Záleží na osobním vyladění. Někomu král Artuš funguje výborně, jiní hořce litují ztraceného času.

 • 65%
  1
  0
  1. 6. 2017
  Ciiiri (839 bodů)

  Od filmu jsem čekala více. Byla tam super na magie. Ta se mi moc líbila. Konec filmu je zajímavý a úplný konec by si mohl otevřít pro druhý díl... Nemyslím si, ale že nějaký další díl bude. Myslím, že se to až tak nepovedlo. Bylo to drobnosti, co to pokazili... no, ale jukněte sami...

 • 85%
  1
  0
  21. 5. 2017
  Sheemas (569 bodů)

  Akční stylovka na motivy slavné legendy o Králi Artušovi, je sice pravda že ze zmíněné legendy toho moc nezůstalo, ale i tak je to jednoduše pecka. První půl hodina filmu je velmi rychlá a zábavná gangsterka podložená vynikající hudbou, v druhé půlce filmu se pak začíná objevovat více fantasy prvků a trochu více i meče. Celý film má velmi rychlý střih, který je provedený na jedničku a k tomu opravdu dobrá hudba, která v kině dovede zrychlit tep. Charlie Hunnam jako král Artuš vypadá dobře a Jude Law si svoji roli záporáka velmi užívá. Přestože trailery nevypadaly nic moc, film se ve skutečnosti povedl a jen je škoda že návštěvnost asi nebude taková, jakou by si Guy Ritchie a jeho nový film zasloužili.

 • 90%
  3
  0
  11. 5. 2017
  Chimpanzee21 (324 bodů)

  Film naplnil mé očekávání. Né jen, že měl skvělý příběh a skvěle zapadající herce do rolí, ale on byl skvělý i z ze stránky efektů a k tomu všemu úžasný soundtrack, který dodával filmu tu středověkou atmosféru. Jediné co by se dalo filmu snad vytknout je přehnaná moc kouzelníka na začátku filmu, která mu vlastně je úplně k ničemu.

 • 70%
  3
  0
  14. 5. 2017
  zzepto (31 bodů)

  Z prvniho pohledu namet filmu je tezko pochopitelny kvuli slovnimu spojeni ktere se obcas vznika pro vyprovovani. Asi pulka filmu je rychla pro namet, druha pro dokonceni samotheho kina. Prvni pokus o nataceni fantazy je nic moc ale celkove vse ve stilu Guye Ritchie coz je plus

 • 40%
  1
  0
  4. 6. 2017
  Memento (29 bodů)

  Pán prstenů mixnutý se zběsilým videoklipem a moudrým samurajem. Guy Ritchie mi už zkazil mého milovaného Sherlocka Holmese a teď své dílo zkázy dokonal Artušem.

 • 100%
  2
  2
  10. 2. 2017
  terkanazir (21 bodů)

  To vypadá zajímavě. Tak uvidím snad to bude dobrý. Už se těším.

76 66 ?
 • vladimir-lada-but 85%
 • tastemypoop 70%
 • debil 70%
 • TedBear2002 70%
 • Memento 40%
 • Kelok 70%
 • Ciiiri 65%
 • Standa. 60%
 • mondak 80%
 • Jouda 70%
všechna hodnocení (35)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: