REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

The Revenant (USA)
USA USA
156 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Historický, Thriller
Motto: Musel zemřít, aby mohl žít

Obsah

:
Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je více »« méně

Režie

:
Alejandro González Iñárritu

Scénář

:
Mark L. Smith Alejandro González Iñárritu

Herci

:
Leonardo DiCaprio Tom Hardy Domhnall Gleeson Will Poulter Paul Anderson (II) ...
Premiéra: 14. 1. 2016
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (11784 bodů)
  14. 1. 2016 10:10
  75%
  3
  0
  sabule

  Film není špatný,ale jen pro úzkou část publika.Určité pasáže jsou nudné a mohl by být tak o půl hodiny kratší,ale u filmů,které mají ambice na různá ocenění už to tak bývá.Jinak ale krásná krajina a úchvatný výkon Lea,který snad už konečně za něj dostane oscara.Zaslouží si ho!

 • (11209 bodů)
  14. 1. 2016 10:22
  70%
  1
  0
  bayern

  Slušný film,trochu drsný a hlavně pasáž s koňským spacákem není asi dobrá pro méně otrlé po dobrém jídle.Dějově v určitých chvílích jsem se bál zvrtnutí k Tanci s vlky,ale naštěstí se tak nestalo i když neustálé vzpomínky na rodinu byli dost nudné a zdlouhavé.Leo je v roli vynikající a horký typ na oscara.

 • (7129 bodů)
  7. 4. 2016 22:47
  80%
  0
  0
  Arthur Logoff

  Řeknu to hned na začátku - film je super. Rejpalové budou mít aspoň o čem mluvit. Výborné jsou všechny herecké výkony, vybrané lokace nádherné, děj drsný a počítačové triky (méďa béďa) opravdu na úrovni! A Oskár zasloužený.

 • (5897 bodů)
  10. 2. 2016 22:03
  100%
  1
  1
  Sheldon

  Zmrtvýchvstání je v distribučních plánech velkých studií nečekaný úkaz. Iňáritu povýšil filmový voyerismus na novou úroveň a jestliže P.T. Anderson šikanoval Day Lewise v Až na krev při fyzických scénách natolik, že jste v kině prožívali každý náraz krumpáče o skálu a čekali, kdy se zhroutí vyčerpáním, pak Iňáritu dokonce nechává aktéry dýchat do zmrzlého objektivu kamery. Iluze minulosti divoké Ameriky je v tomto filmu dokonalá, tady není žádný čas na sentiment, tohle je holý boj o přežití a každý kdo se tomu postaví nějakou slabostí bude takovými Fitzgeraldy bez milosti zlikvidován.

  Leonardo Di Caprio hraje v tomto filmu úplně jinak, než jsme zvyklý. Při těch málo dialogách které má, navíc hovoří i jinak posazeným hlasem. Není to ale poprvé. Di Caprio se perfektně naučil přízvuk africké angličtiny v thrilleru Krvavý diamant a i v jiných filmech měl akcent. Nikdy se ale plně neoddal fyzickému herectví jako zde. Způsob jakým zahrál souboj s medvědicí je virtuózní a ve všech scénách je naprosto přirozený a uvěřitelný.

 • (3558 bodů)
  4. 5. 2016 14:58
  90%
  0
  1
  lamps

  Dokud má film pod palcem virtuóz Lubezki, jedná se o podívanou redefinující dokonalost a emocionální hloubku vizuální výpravy. Kontaktní a vrcholně naturalistická kamera, na níž dopadají kapky vody a krve či výpary z tlamy funícího medvěda, a strhující několikaminutové expozice, které se úrovní prožitku suverénně vyrovnají úvodní půlhodince v Ryanovi, vytvářejí společně s minimalistickým hudebním doprovodem a atmosférickým prostředím přímo božský dějový opening - první hodina REVENANTU je pro mě nejúchvatnějším audiovizuálním výjevem nikoli tohoto roku, nýbrž možná celého století. Když ale ve chvíli, kdy se naštvaný a zhrzený Leo vyhrabe z hrobu vstříc pomstě, zcela převezme iniciativu tradičně přehnaně ambiciózní režisér Iňárritu, začíná dosavadní syrová a přímočará story ustupovat jeho nepochopitelnému uměleckému blbnutí se srdceryvnými flashbacky a neustále omílanými existenciálními frázemi, které celý děj nejen zásadně zpomalují ve stádiu, kdy by měl naopak emocionálně kulminovat a navázat na drtivě osobitý charakter úvodních minut, ale hlavně se svým poetismem a moudrým moralizováním absolutně nehodí do podobného filmového dobrodružství, kde jsou motivy i životní smysl hrdinů natolik primitivní a v podstatě základní...... Proč tedy přesto dávám pět hvězd? Stejně jako jsem si bezmezně zamiloval filmy Stanleyho Kubricka, protože jsou jiné, nesvázané konvencí a ostře osobité (což nemusí sedět každému a případnou kritiku chápu), tak jsem si postupně zamiloval i REVENANTA, jeho odlišný, fyzický přístup vyprávění a respekt k životu, svázaného s divokou a nádhernou přírodou stejně jako s Lubezkiho nadsmyslovou 5D kamerou a Iňárritovo přístupným filozofičnem, které možná život přespříliš natahuje, ale na atmosféře pomsty, naděje, vůle a neustálé fyzické hrozby mu nijak neubírá....A konečně, i nejdražší ozdoby celé atrakce, dva hvězdní ústřední herci, září a zápasí spolu impozantně i mimo rámec příběhu - zatímco ale přehnaně velebený DiCaprio přeci jen nemá tolik co hrát a výjimečnost jeho kreace spočívá pouze v zápolení s bezpočtem fyzických bariér, Hardy herecky kraluje a zvládá svého hajzla s takovou charakterní dominancí a přirozeností, až má jeden nutkání mu fandit. Já jsem mu, přiznám se, v koutku duše fandil, ale nikoli tak vehementně jako Iňárritovi, jako kinematografii v celé své ryzí a neposkvrněné kráse..

  • Výkon Toma Hardyho, kterým zastínil všechny ostatní
  • Obrazová syrovost a těžký naturalismus
  • Geniální kamera
  • Scény na bázi záběr - sekvence, minimum střihu
  • Nudné filozofično
  • Nesmrtelnost DiCapriovy postavy
 • (3490 bodů)
  13. 1. 2016 23:39
  80%
  4
  0
  Tom Hardy

  Pro vegetariány a milovníky koní něco jako noční můra. Pro ty, kdo si užili například Štvance od Williama Friedkina, pošušňáníčko. Formálně už to být dotaženější nemůže. Kamera, světlo, hudba, výprava, vše dotažené do nejmenšího detaily. Dějově, tady nám to trochu drhne. Odklon od původních skutečností je to nejmenší. Ale moc se tam toho upřímně nestane a co mi asi vydilo nejvíc, to je figurka Toma Hardyho. Má nevděčnou roli idiota "na první" dobrou, co se od začátku chová jako svině a nic dalšího tam bohužel není. Jen účelově jedná, aby měl hrdina motivaci. ALE výsledek mě jednoznačně bavil. Takhle špinavě a věrně by mělo vypadat víc historických filmů.

  • kamera
  • soundtrack
  • celkové nasazení štábu i herců
  • práce se světlem
  • jednodušší scénář
  • postava Toma Hardyho
 • (2965 bodů)
  14. 1. 2016 10:49
  70%
  1
  0
  Petrson

  Možná vám to přijde lehce zvláštní, ale když sečtu filmy Štvanci (zoufalství, hon), prvního Ramba (vzpoura a osamocenost), Star Wars (jak přežít zimu) a možná katastrofický film Přežít (sníme všechno), tak mi z toho vyjde Revenant Zmrtvýchvstání. Hlavní co si odnáším z filmu je bolest. Apokalypsa společnosti v dlouhých 158 minutách promítnutá v několika týdnech (?) mrazivé zimy ( jak se hodí, chvílemi to vypadá na jaro, pak zase na zimu). Surový film, kde příběh se scvrknul na pomstu plochých postav (např.hl. záporák John - Tom Hardy), což by nevadilo, kdyby to bylo více "Eastwoodovské", ale tady se hrálo na jinou notu. Za mne škoda, že se více nerozvinuly linky mystična, či existencialismu, které jsou skvěle nahozené, ale jen nahozené.

  • kamera, výprava, reálie
  • masky a vzhledem k deatilům v HD, klobouk dolů
  • neviditelné triky a souboj s medvědem
  • příběh, resp.scénář
  • plochost postav a rozkreslení jejich příběhů
 • (2888 bodů)
  7. 4. 2016 22:20
  65%
  1
  0
  Schneefee

  Urcite krasne zabery na krajinu a nechutne zabery na Lea, rozhodne to chce videt to na velkem platne jinak si to clovek moc neuzije.

 • (2568 bodů)
  14. 1. 2016 13:46
  50%
  3
  0
  HappyPiere

  Nalijme si čistého vína. DiKapr už nikoho neohromí. Před lety měly role kluka z Titaniku svoje kouzlo. Dnešní diváci berou Lea jako toho bez Oscara. To neznamená, že jsme to vzdali. Naše DNA laboratoř se snažila stvořit nového adepta na plešouna – většího, chlupatějšího a s méně zuby. Dobrou zprávou je, že naše pokroky ve spojování genů nám otevřely nové obzory. Ursus Actor Dicaprios. Náš první geneticky modifikovaný herec.

  Co si budeme, já bych mu tu sošku přál. A to dokonce za to plazení, ale ve Vlkovi. Ne v Revenantovi, kde přehrává, že scény s ním jsou to druhé nejhorší na filmu (a že je tam skoro furt). Hugh Glass je ve filmu prostě stopař, o kterém za celý film nic nezjistíme. A všechny snahy ponořit se do jeho charakteru se okamžitě pohřbí. Lepší než koukat na film o jeho boji, je přečíst si nějaký článek – je to kratší a mnohem zajímavější (fakt – byl to pirát, přežil asi milion střetů s indiány + 1 s medvědicí). Mnohem lepšími charaktery jsou Hardyho Fitzgerald i Poulterův Bridger (mimochodem taky oblíbená postava americké historie, jako Glass – čekal bych spin-off). Vlastně i Domnhall Gleeson je za tu chvíli na plátně zajímavější, než hlavní hrdina za mnohem delší dobu. A jo, je to ten generál ze sedmičky Star Wars.

  Víc než výkon DiCapria už mi vadily jen snové sekvence symbolizující jeho vůli žít. Protože jsem po hodině koukal na hodinky, tak jsem doufal, že to zabalí, my půjdeme domů dřív a ušetříme 90 minut svého času. Při odchodu z kina mě po konci dokonce zastavil pár, co šel ze sauny, s tím, jak film skončil, že odešli už po té první hodině.

  Nakonec jsem vydržel jen díky kameře, kvůli které jsem to na internetu vypnul s tím, že si na ni počkám do kina. Lubezski bude bojovat o třetího Oscara v řadě (Gravitace, Birdman). A první střet lidí a orků, ehm lovců kožešin a indiánů, je fakt lahůdka. Ale s přibývající nudou mi začalo docházet, jak mě ta krajina nezajímá. Nevím, jestli za to může využívání přírodního světla, ale ve filmu mi chyběl ten distributorem popisovaný pocit čarokrásna. Divoký západ nebyl žádný med, ale upřímně jsem se ve filmu těšil, že uvidím nějaký záběr, kdy si řeknu „páni, to chci vidět naživo“. Místo toho člověk dostává pořád drsnou, chladnou a hlavně tak nějak šedou krajinu. Naturalistické pojetí film celkově není pro nikoho se slabším žaludkem.

  Máme radost? Nemáme. Je jasné, že si film najde svoje fanoušky. Ale člověk, který půjde do kina hlavně kvůli lidem před a za kamerou může být ve výsledku zklamán. Takže nabízím pár variant na co kouknout místo toho. Chcete vidět krásnou krajinu? Určitě najdete hezký dokumentární pořad. Nebo boj o přežití? Poslouží Bear Grylls. Je libo trochu pomsty? Kill Bill, John Wick nebo Tenkrát na západě. Hrdina, který trefí každý terč a sám je nezasažitelný? James Bond. Teda před Craigem. Anebo byste rádi Terminátora? No tak to je asi jasný.

 • (2543 bodů)
  26. 2. 2016 11:02
  85%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Leo se plazí sněhem, plave v ledové vodě, žere hlínu, spí ve chcíplém koni... Už mu prosím vás toho Oscara letos dejte, ten chlapec se jinak příště fakt zahubí. Revenant je syrový film. V jistém smyslu možná nejdrsnější film, co jsem kdy viděl. Především pokud se týká realističnosti zobrazených výjevů a drsné divočiny - scéna s medvědem patří k těm, u kterých mi vyloženě spadla čelist, ačkoliv jsem věděl, že tam ten medvěd ve skutečnosti není. Ono to drsné a atypické natáčení je na snímku vážně vidět, ten pocit reality a opuštěnosti uprostřed hluboké a drsné divočiny je dokonalý. Ačkoliv naopak - ve snímku je tolik postav a setkání, že to v pralesní divočině někdy vypadá jak na jarmarku a není kam zalézt, aby někdo nebyl poblíž a nechtěl vám hned zas dát přes držku. Z dalšího vytýkání snad jen občasná filmová hloupost a neumětelství hlavního hrdiny a pár logických trhlin, ale vzal to čert, snímek je jinak prostě skvělý a s nudou jsem se ani na chvíli nepotkal. Jen nečekat žádný polopatický blockbuster, tady jsme tak trochu poblíž stylu Markéty Lazarové nebo z jiné stránky Valhalla Rising.

 • (2404 bodů)
  16. 4. 2016 16:33
  90%
  0
  0
  harry456

  Snímek REVENANT Zmrtvýchvstání je mrazivou podívanou, která nejvíce překvapuje autentickou výpravou. Režisér Alejandro G. Iñárritu odvedl dobrou práci a spolu s Markem L. Smithem připravil kvalitní scénář. Dále mohu vyzdvihnout střih, příjemně plynulou kameru, zajímavé kostýmy a mrazivé herecké výkony Toma Hardyho a Leonarda DiCapria.

 • (2173 bodů)
  14. 1. 2016 08:56
  85%
  1
  0
  evismaior

  Díky za pozvání do kina, Kinoboxe, tenhle film totiž opravdu bude bez velkého plátna a slušného zvuku jen obtížně stravitelný. Tvůrci sebrali snad všechny historky lovců kožešin z divokého západu a poskládali je do pěkně syrové honby za pomstou. Zapomeňte na plavovlasé, hladce oholené hrdiny uzavírající věčné bratrství s Indiány na pozadí prosluněných jugoslávských hor a neváhají obětovat život za lásku i kamaráda a vítejte v mrazivém světě sněhu a ledových bouří, kde vás nepřátelský šíp skolí stejně rychle jako naštvaný grizzly. A občas tady, daleko za nejzazší hranicí civilizace, najdete obyčejnou lidskou slušnost tam, kde byste ji ani nehledali. Výkon DiCapria je vskutku heroický a nejen pohled na jeho lékárničku tvořenou křesadlem a střelným prachem přiměl ze sálu odejít několik lidí. Rovněž pevně doufám, že při natáčení tohoto snímku skutečně nebylo ublíženo žádnému zvířátku. Film, který stojí za to vidět, byť zřejmě pouze jednou, neboť hlavní hrdina možná mohl přežít smrt na nejrůznější způsoby, ale divák odchází z kina notně vyvržen a sežvýkán.

 • (1989 bodů)
  1. 2. 2016 15:50
  85%
  1
  0
  stantheman

  Alejandro je borec....a je pravdou že určitě má svou laťku a jeho film vždy stojí za to... pro mne o chloupek slabší než Birdman, ale kamera úžasná....stejně tak výprava a hudba. Trochu mám problém s medvědem, který pro mne nebyl až tak úžasně tanimován , ale to je jen slabůstka...každopádně biják jaksepatří

 • (1774 bodů)
  5. 2. 2016 16:31
  60%
  1
  0
  rkotvald

  Oscaro-honičstvo-plazičství je snad u konce a Leo si toho plešouna odnese, aby podobné projekty už neměl zapotřebí, protože tahle režisérská a herecká onanie je zbytečná. Určitě se dá vyzdvihnout skvělých a strhujících 40 minut, ale zbytek filmu působí spíše jako kamerové cvičení z divočiny, které je sice naprosto dokonalé a úchvatné, ale čeho je moc, toho je příliš.

 • (1380 bodů)
  13. 1. 2016 23:10
  75%
  1
  1
  limeta

  Naturalistický, skvěle zpracovaný film.
  Jen odteď bude těžko uvěřitelné, až se Leo zase utopí v Titanicu

  • úžasný Leonardo
  • nádherné reálie
  • dlouhé záběry přetavují drama v mystiku a mystiku zpátky v drama
  • snad přece jen až moc krve, i když ta k syrovosti tohoto filmu patří
 • (1344 bodů)
  17. 1. 2016 22:43
  100%
  0
  0
  Riverdon

  Jedinečná ruční kamera, skvělá jak v detailech, tak i v širokých záběrech, ale hlavně dlouhé celky. Syrový a autentický příběh, dobrý výběr herců a nádherné záběry přírody.

 • (1214 bodů)
  15. 1. 2016 11:05
  90%
  0
  0
  VasaFlasa

  REVENANT určitě patří mezi lepší snímky, které nabízí divákům mnohem více než laciné záběry a jednoduchý děj. Příběh Hugh Glasse zaujme a rozhodně si zaslouží oněch 156 minut vyprávění a pravděpodobně i více. Film rovnou skočil do období, kdy pan Glasse měl za sebou již historii piráta a adopci do kmene Pauwnee. Pan DiCaprio si vybírá náročné role a film je díky jeho výkonu (pan Hardy ale rozhodně nezůstává v jeho stínu) jedna velká show, které opravdu stojí za shlédnutí na velkém plátně v kině. Teď už jen držet filmu pěsti, aby si z udílení oskarů odnesl co nejvíce zlatých sošek, protože si je opravdu zaslouží.

 • (949 bodů)
  8. 3. 2016 13:49
  90%
  0
  0
  Teresie

  Drsné, jdoucí do morku kosti ....
  A hurá - zase něco jiného

  • Leonardo
  • scenérie
  • (899 bodů)
   19. 1. 2016 02:08
   35%
   0
   2
   virgoii

    • Hodně slabý a nudný film.
   • (849 bodů)
    16. 3. 2016 20:49
    75%
    0
    0
    Innuendo

    Myslím, že slovo "naturalistický" v tomto filmu nabývá úplně nové obzory.

   1 2 3 4 5 dalsi posledni
   81 76 ?
   • pepatuleň 95%
   • Nikipi 70%
   • michal-bernard 95%
   • slevin 65%
   • Canis 95%
   • Tedy 95%
   • adam-ski-petr 85%
   • leah-gaynutdinova 75%
   • majk123 100%
   • Myšacie 90%
   všechna hodnocení (204)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   4. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
   5. místo z 6 v žebříčku uživatele Zuzica
   19. místo z 20 v žebříčku uživatele starskyxaj
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: