Kong: Skull Island (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi
Motto: Všichni vítají krále

Obsah

:
Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby více »« méně

Režie

:
Jordan Vogt-Roberts

Scénář

:
Dan Gilroy Max Borenstein Derek Connolly John Gatins

Herci

:
Tom Hiddleston Samuel L. Jackson Brie Larson John C. Reilly John Goodman ...
Premiéra: 9. 3. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  3
  1
  9. 3. 2017
  Sheldon (9341 bodů)

  Roberts si pro svůj velkofilm vzal jako vizuální vzory válečné snímky, zejména Apocalypse Now, takže nechybí řada citací zpomalených listů vrtulí, specifické průlety krajinou ála Vittorio Storaro a dojde i na připomínku, byť nedotaženou, se slavným Kongovým trháním čelistí, ale tady je Jackson nepřekonatelný.Výborným nápadem je použití dobového rock and rollu, takže když se sálem rozezní hudba Iggy Popa, Creedence Clearwater Revival, Davida Bowieho nebo Black Sabath, vše duní tím správným způsobem. Atmosféra snímku je naprosto vynikající.


  Ale abychom jenom nechválili. Trochu jsem očekával větší prostor pro herce, zvláště pak Toma Hiddlestonea, ale na druhou stranu všichni přesně pochopili v jakém žánrovém snímku hrají. Samuel L. Jackson je pro tento druh rolí samozřejmě stále nejlepší volba, John Goodman jakbysmet a Brie Larson ve filmu řekne asi tak dvě věty, ale prakticky nesleze z plátna, takže musí všechno odehrát v detailech obličeje, což není vůbec žádná sranda. Skutečnost, že to nepůsobí nepatřičně jde na vrub jejímu nepopiratelnému talentu a velkému charisma, i když to není prototyp klasické krasavice.

  Vynikající pop cornovka!

 • 80%
  0
  0
  10. 3. 2017
  lamps (6987 bodů)

  Dobrodružná pastva pro oči, k níž nedokážu cítit navzdory primitivnímu scénáři a neserióznosti žádné negativní emoce. Velký náhul, který se s ničím nemaže a každičký investovaný dolar dokáže zužitkovat do ohromujícího vizuálu a impozantního sedmdesátkového feelingu. Škoda poněkud nevyužitých hvězdných herců (vyjma Jacksonova pomstychtivého magora a hláškujícího Reillyho v jeho životní úloze) a příliš zkratkovitého vyprávění, ale tolik čistokrevného a majestátně inscenovaného blockbusterového materiálu zkrátka jinde nenajdete a přijde mi trestuhodné odstřelit Konga jen proto, že bylo příliš mnoho ukázáno v trailerech a že nevykresluje postavy s precizností filmů, které na psychologickém vykreslení stojí. Áčková guilty pleasure, na kterou se rozhodně s radostí podívám ještě několikrát.
  Více na našem blogu: http://subsvet.blogspot.cz/2017/03/recenze-kong-ostrov-lebek-zabavny.html

 • 70%
  2
  0
  9. 3. 2017
  Brenan88 (6892 bodů)

  Tak zaprvé, soundtrack je nejspíš to nejlepší na celém filmu. Zadruhé,některé záběry byly přímo geniální např,zjevení konga u slunce,nebo pohled Jackson kontra Kong atd... I když scénář není žádný kandidát na Oscara,tak to podle mě nebylo zas tak zlé jak se často píše. Přece jen je to blockbuster s velkou opicí v hlavní roli a to si je třeba uvědomit. Kong je udělanej parádně a to platí i o akčních sekvencích. Film utekl jako voda aniž by nudil a to je přece hlavní. Co se týče herců,tak bych hlavně vyzdvihl Reillyho,kterej byl opravdu skvělej. Vřele doporučuju všem co se chtějí v kině bavit.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017
  HappyPiere (2730 bodů)

  Mega. Obrovský. A při pohledu zblízka hrozná blbůstka. Ale s nadhledem fajnový. Lepší by asi bylo, kdyby prohodili linky a místo zaměření na jednotku z dob vietnamu, se příběh točil kolem ztroskotance z druhé světové, který by potkal v průběhu nové přeživší. Ale divácky stravitelnější, jak nová Godzilla.

 • 35%
  1
  2
  9. 3. 2017
  Riverdon (2000 bodů)

  Po nadupaném traileru jsem očekával skvělý film. Nevěřil jsem, jak moc se tvůrcům vymstilo mít bombastický a velkolepý film. Spousta nejasností už od začátku, kdy na jediné lodi plují 4 vrtulníky. Pak jich nejednou vzlétne 10 a Kong jich zničí tak 12. Tom Hiddleston má ve vrtulníku tmavé vlasy a po zřícení má blond přeliv. Asi ho to pěkně ošlehlo. I prehistorická zvířata jsou přehnaně mega obrovská. Prostě nacpat tam toho co nejvíc, až to začne nudit.

 • 95%
  0
  0
  20. 3. 2017
  fido68 (980 bodů)

  Nové zpracování King Konga se povedlo.Z příběhu se na plátno dostalo skoro vše.Bezva efekty a pár drobností nad kterými se nesmí přemýšlet.Kong ve velikosti věžáku a nová monstra z hlubin země byli pěkným zpestřením.Děj filmu položen do 7O desátých let v pořádku.Hledači chyb ve filmu si smlsnou.Super zvuk.Doporučuji zhlédnout na filmovém plátně.Dle dodatku za titulkama předpokládám alespoň dvě pokračování příběhu.

 • 40%
  0
  0
  18. 3. 2017
  davsuch (866 bodů)

  Typická béčková záležitost. Došel jsme k názoru, že u některých scén se tvůrcům povedlo posunout některé filmové klíše o kousíček k absurditě. Možná kdyby si daly více záležet a zamyslely se nad tím jak skvěle se jim povedlo dostat do jednoho filmu snad všechny filmové kliše, tak by se z toho dala udělat pěkná parodie. Takto z toho vyšlo akorád trapná bečková záležitost.

  • slavné tváře herců
  • příběh
  • samé kliše
 • 70%
  0
  0
  16. 3. 2017
  Fxxx (831 bodů)

  Kdybych někdy točila King Konga, vypadal by hodně podobně. Moje krevní skupina. Samozřejmě, scénář by se dal pilovat, postavy prohlubovat, ale o to v těchhle monster bijácích moc nejde a tady je to taktéž vedlejší kolej. 70´s nejvíc. Spousta záběrů (ba celých pasáží) vypadá fantasticky a daly by se okamžitě rámovat, prostě vizuál (i hudba) dle mého gusta a přes ně se moc chyb neprolne na povrch. Kongův Ostrov bavil a klidně chci víc

 • 70%
  0
  0
  19. 3. 2017
  martin-kubista (692 bodů)

  King Kong byl již natočen tolikrát, že očividně začíná být problém ho uchopit nějak nově, neotřele, překvapivě. Ve filmu není prakticky skoro nic překvapivého. To ale neznamená, že je to fim špatný. Rozhodně vizuální a zvuková stránka je velmi dobrá, některé scény jsou i docela originální (souboj s vrtulníky). Problémem bude vážně jen ten scénář a trochu rozpor s fyzikálními zákony (ale kdo by se v tomhle nimral :) ). Takže vev výsledku, kdo se chce jen bavit bez nějakého přemýšlení nad složitou zápletkou, nechť zavítá do kina.

  Ps: Počkejte si na potitulkovou zcénu :)

  • vizální stránka
  • zvuk a hudba
  • horší scénář
 • 75%
  3
  0
  8. 3. 2017
  Punisher (691 bodů)

  Kong: Ostrov lebek nebyl rozhodně zklamáním. Neustále přetáčení filmů a tvoření remaků má za následek porovnání s předchozími verzemi. Za mě pořád vede Jacksonův KingKong, nicméně Kong: Ostrov lebek je zas trochu něco jiného, díky čemuž se nedá úplně přesně odhadovat co se asi za chvilku stane. Stopáž fimu mi také přišla adekvátní, film měl příjemné tempo.

  • parádní soundtrack
  • Badass pohledy Samuela L. Jacksona
  • 85%
   0
   0
   12. 3. 2017
   tedoun (639 bodů)

   Předem děkuji Kinobox za pozvání, byl to docela hezký film i když místníma mi připomíná Miss Saigon. Ale pozor...těch pár velkolepých soubojů monstru ale za návštěvu kina stojí....ale opravdu....z kina znudění rozhodně odcházet nebudete.

  • 75%
   0
   0
   20. 4. 2017
   Sheemas (404 bodů)

   Efekty, samotný Kong a další obludy, především pak pavouk, se povedly na jedničku. Bitky mezi jednotlivými mostry jsou skvěle vizuálně zvládnuté a velmi efektní. Co týká herců, ti se v tomto filmu moc nepředvedou, nebo spíše nemají tolik prostoru, především pak od Toma Hiddlestona jsem očekávala více. A přestože na toto téma bylo natočeno již mnoho filmů, vizuálně se řadí k tomu lepšímu, dolů jej však sráží scénář, který je místama nedotažený, ale i tak je to nakonec slušná práce.

  • 70%
   2
   0
   9. 3. 2017
   Ghost Dog (243 bodů)

   Nová verze legendárního King Konga získává kladné body za vynikající vizuál, výpravu, akci i šlapající hudbu, ale pokulhává ve scénáři a i když je to místy odlehčené a člověk se i pousměje, nelogičnosti a mělký příběh to neschová. Samozřejmě jsem nečekal intelektuální drama, takže ve výsledku spokojenost (viděno ve 2D s Atmosem, na 3D jsem slyšel stížnosti).

  • 75%
   0
   0
   28. 3. 2017
   Reacherjack2016 (240 bodů)

   Já osobně jsem byl na Kongovi a mě se líbil. Tenhle film nenavazuje na ten starší z roku 2005. Vizuální efekty byly úžasné. Museli do toho vložit hodně peněz. Velká škoda je ,že film nebyl v naší zemi dabovaný. Nejvíce se mi líbil John Goodman nebo Samuel L. Jackson. Pokud se zajímáte o filmy tak víte ,že producenti filmu Godzilla(2014)jsou producenti i filmu Kong: Ostrov lebek(2017). Mě se osobně víc líbil Kong. Za mě dávám filmu 75%.

  • 85%
   0
   0
   12. 3. 2017
   dadoool (211 bodů)

   Tohle byl můj první film o Kongovi, takže nebudu srovnávat s žádným jiným předchozím filmem. S příběhem jsem byla dříve trochu seznámená, ale to pouze z doslechu a jen malé ústřižky. Nevím tedy jak jiná zpracování, ale film se mi moc líbil. Moc pěkné kamerové záběry, příroda Vietnamu je opravdu dechberoucí. Jackson byl skvělý jako vždy a Hiddleston to také zahrál moc pěkně. Určitě se vyplatilo to vidět na velkém plátně.(Děkuji Kinoboxu za parádní promítání! :) )

  • 60%
   1
   0
   15. 3. 2017
   carloss (167 bodů)

   Bohužel jsem čekal něco víc. Hvězdně nabité obsazení si zasloužilo alespoň o kousek lepší scénář. Možné zápletky či zádrhely zcela neprozkoumány, občas nelogické závěry při rozhodování. Kong samotný se vyřádí slušně, pěkně vytvořené scény. Také velmi pěkné prostředí ostrovů. To samotné ale nestačí.

  • 65%
   0
   0
   13. 3. 2017
   bLaCk0uT (145 bodů)

   Takto má vypadat oddechové Béčko. Postavy jsou schematické, ale vtipné. Je tam sexy fotografka v proklatě těsném tílku. Je tam banda psychicky narušených veteránů z Vietnamu včetně velitele, který to miluje.. Kompozice záběru je až umělecká pocta všem možným slavným akčňákům. A příšerky jsou radost pohledět a řada jich překvapí. Vyplatí se počkat, až za titulky.

  • 85%
   0
   0
   8. 4. 2017
   louluk (133 bodů)

   Abych řekl pravdu, filmy typu Godzilla či King – Kong jsem nikdy nemusel. Přišli mi dost nudné a fádní. Ale toto zpracování velkého opičáka vrátilo tento svět do hry. Zajímavé prostředí, hezká i když smrtonosná opice a akční děj. Co víc si přát? Navíc Samuel L. Jackson, což je pro mě pan herec.

  • 90%
   0
   0
   10. 3. 2017
   Hencen (115 bodů)

   Už od trailerů a samotného úvodu filmu je zcela zřejmé, že se nová adaptace King Konga nebude brát extra vážně, spíše vůbec. Humornou linku skvělým způsobem táhne John C. Reilly, který je naprosto úžasný a druhá polovina filmu stojí prakticky z poloviny na něm. Tu druhou si samozřejmě ukrajuje samotný opičí vládce ostrova, který od minula (2005), malinko povyrostl a hlavně získal nějaký ten detail navíc.
   Ono celkově všechno vypadá absolutně perfektně, zvláště když se do záběru dostanou společně zapadající slunce, letící helikoptéry a pěkně naštvaný Kong k tomu. Po audiovizuální stránce se tak filmu nedá vůbec nic vytknout. Škarohlídi nejspíš dvakrát nepochválí dialogy a zbytečné množství postav, z nichž většina nedostane moc prostoru, avšak jako zábava, při které člověk vypne a užívá si souboje obřích monster, funguje Kong na výbornou.

  • 65%
   1
   0
   13. 3. 2017
   Pepazdepa (78 bodů)

   Jako one time only oddechovka proč ne, ale něco světoborného určitě nehledejte. Kong se nám ukáže až překvapivě brzy a scénář by vymyslel každý do 10 minut, navíc si po filmu budete pokládat otázky, na které prostě nenaleznete odpověď (proč tam vůbec byli ti rádoby domorodci??) No každopádně, když tohle všechno pominu, tak Jackson slušnej šílenec a parádní Tom Hiddlestone s Brie Larson tomu dodávali alespoň nějakou tu atmosféru. Vizuálně taky super a bitky s Kongem se prostě musí líbit. Čisté 3*

  • 90%
   0
   0
   13. 3. 2017
   tomas-robovsky (52 bodů)

   Neskutečná pastva pro oči. Vizuální efekty jsou tak fascinující až to takřka bere dech. Na druhou stranu musím říct, že mě moc neoslnili herecké výkony, ale největším problémem byl scénář, který měl spousty prázdných nebo trapných míst. I to všechno mi, alerozhodně nezkazilo krásný pohled na film, takže za mě si 90% zaslouží

   • Soundrack
   • Vizuální efekty
   • Scénář
  • 80%
   0
   0
   15. 3. 2017
   BaBuKirchner (40 bodů)

   V první řadě děkuji Kinobox.cz za možnost předpremiéry. Za druhé chci vyzdvihnout soundtrack,který byl po celý film vynikají a často krát dal vzpomenout filmům minulým. Občasné pomrkávání na kultovní kousky viz. zpomalené záběry na vrtule helikoptéry,také potěšily. Samotného Konga se jim podařilo tentokrát přivést na platno na jedničku a jeho akční sekvence patří podle očekávání mezi to nejlepší co ve filmu uvidíte. Doporučuji

  • 75%
   1
   0
   17. 3. 2017
   atam (30 bodů)

   Godzilla mě nadchla o něco víc, ale to neznamená, že by byl Kong špatnej monster film. Právě naopak. Ty málo propracovaný charaktery postav jsem naopak s povděkem uvítala, jelikož ve dvouhodinovém, příšerami nabušeném spektáklu na ně zkrátka nezbývá čas a místo. A stejně tu jde hlavně o opičáka. A ten si to tu dává opravdu velkolepě: ať už si hraje s helikoptérami nebo svádí souboje s chobotnicí a lebkoještěry, vždycky to vypadá úchvatně.

  • 85%
   0
   0
   19. 3. 2017
   medulka7 (20 bodů)

   Byla to paráda. Krásná příroda, parádní akční scény, nádherný záběry kamerou i hudba dodávala dokonalou atmosféru. Tom byl k sežrání a Jackson perfetkní jako obvykle. Moc jsem se bavila až na scénu s pavoukem, to jsem se musela od plátna odvrátit, jinak pecka :D 85 %

  72 66 ?
  • Riverdon 35%
  • puposlav 70%
  • pantak 60%
  • Sheemas 75%
  • Tom Hardy 70%
  • tomas-mach 80%
  • ferry-farka 75%
  • Siddharta 60%
  • HappyPiere 70%
  • Alanna 95%
  všechna hodnocení (57)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: