Zmizelá (2014)

Gone Girl (USA)
USA USA
145 minut

Žánry

:
Drama, Thriller
Motto: Nikdy nevíš, co máš, dokud…

Obsah

:
Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se více »« méně

Režie

:
David Fincher

Scénář

:
Gillian Flynn

Herci

:
Ben Affleck Rosamund Pike Neil Patrick Harris Missi Pyle Tyler Perry ...
Premiéra: 2. 10. 2014
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (8874 bodů)
  27. 12. 2014 21:49
  100%
  0
  0
  headhunter

  Fincher prostě opět nezklamal (mě osobně nikdy ničím). Je to celkem dlouhá pecka, která nemá fakt předvídatelný konec (to se u Finchera ani moc předpokládat nedá, že jo?). Ben zahrál taky ´ok´ a jako jeho dost "noisy fucker" Rosamund Pike jako milující manželka byla taky cool*

 • (6539 bodů)
  20. 10. 2015 23:58
  100%
  0
  0
  Sheldon

  Bomba! Zmizelá rozhodně stojí za plné vstupné. Výborně vyprávěný příběh plný nečekaných zvratů, úžasná Rosamund Pike, skvělá režie Davida Finchera a je tam toho tolik, že na jedno zhlédnutí je to zatraceně málo. Tenhle film je klasika!

 • (5459 bodů)
  9. 12. 2015 20:04
  80%
  0
  0
  Standa.

  Tak tohle by si jednoznačně zasloužilo minimálně oscarovou nominaci za scénář, protože lépe zfilmovaný thriller jsem už dlouho neviděl.. Ale stejně mi furt vrtá v hlavě ten knižní konec, protože se prý zásadně liší od filmového(proto hned sousedka vyfasovala knížku k narozkám, takže čekám). Je to prostě pořád Fincherovo parketa, neříkám, že neměl lepší filmy, ale pořád je v tomhle žánru jako doma.

 • (5135 bodů)
  17. 5. 2016 12:40
  90%
  0
  0
  lamps

  Neptejme se, co jsme schopni udělat pro naši manželku, ale co je ona schopna vykonat pro nás - možná bychom byli hodně překvapeni. Nemám možnost polemizovat o tom, do jaké míry se podařilo vystihnout myšlenkovou perspektivu knihy ani jakým dojmem zapůsobila na čtenáře skutečnost, že film v druhé polovině směřuje veškeré sympatie pouze na jednu stranu barikády (v rámci spoilerování nebudu uvádět, o jakou stranu se jedná), a upřímně se o to ani nechci moc starat. Hlavní věc je, že Fincher opět dostál své kvalitě a výrazně se zasadil o to, že do zatím neexistující encyklopedie 5000 filmů, které musíte vidět si mohou připsat budoucí autoři dalších pár řádků. Nejedná se pravda zase o takový festival hutné atmosféry jako v případě Sedm nebo Mužů, kteří nenávidí ženy, ale minimálně s posledně jmenovaným snímkem spojuje letošní Gone Girl hned několik paralel svědčících o nepolevující účinnosti Fincherova specifického stylu. Přestože film od prvního pohledu působí dojmem, že každičká scéna i obraz byly rozpitvány a rozebrány do takřka picassovské dokonalosti, náročný příběh i tak neskutečně odsýpá a diváka udržuje ve strnulé pozornosti, co a jak se bude dít dále. To ale platí zhruba do poloviny. Druhá část příběhu totiž vinou stagnující mysteriózní linie, která do té doby tak perfektně fungovala, trochu postrádá jak dřívější tempo, tak hlavně ten veledůležitý prvek záhady, bez něhož nikdy nemůže Fincherův styl v tomto žánru plnohodnotně fungovat. A tady se možná dá mluvit o jisté slabině ve scénáři, který je sice zkonstruován do unikátní psychologicko-detektivní mozaiky a zaslouží si plné uznání z řad vlivné kritiky, ale paní Flynnové bych stejně do budoucna poradil "Bez Finchera ke scénáři nelez". Nikdo jiný by totiž nezvládl natočit něco natolik poutavého a inteligentně vyhlížejícího, když samotné motivace hlavních postav se mi, při vší úctě, zdají poněkud nevěrohodné a nafouknuté do přehnaně filozofických rozměrů. Ale asi je to pouze můj problém.. 80% ------- Po druhém zhlédnutí hodnocení navyšuji. Fincher opět dokázal natočit atmosférickou lahůdku, která, ač je divák již obeznámen s celým příběhem, probouzí už jen svou kompoziční výstavbou opakovaně neskonalý obdiv. Navíc se opravdu jedná o zřejmě nejlepší kritiku drtivého vlivu, jakým v současné době disponují nenasytná masová média. Klaním se v pokoře, pane Režisére..

 • (3545 bodů)
  30. 9. 2014 11:52
  100%
  0
  0
  Tom Hardy

  Těžko říct, co je na tom lepší - jestli rafinovaná detektivní hra o dvou rovinách, hrátky s úhlem pohledu, přiznaná manipulace všeho a všech nebo satirický přístup, který staví výhradně na tom horším v nás. Důležité každopádně je, že Fincher znovu dokázal natočit chytrý a audiovizuálně podmanivý film, který šlape ve všech ohledech a je vyložená radost sledovat jeho jednotlivé scény. Ben Affleck konečně dostal part napsaný na tělo (tedy postavu, která je ve svém chování nevěrohodná a trochu prkenná) a Rosamund Pike se dočkala životní role. Jeden z těch vzácných filmů, které člověk dokouká a nemůže se dočkat, až je uvidí znovu. Můj osobní horký favorit na Oscara pro nejlepší scénář.

  • scénář
  • herecké výkony
  • hrátky s úhlem pohledu
  • satira
  • možná jen záběry z kamer jako důkaz jsou sporné, ale je to jen detail
 • (3000 bodů)
  7. 4. 2016 18:58
  80%
  0
  0
  Schneefee

  Knizni predloha je sice lepsi (napinavejsi, lepe do sebe zapadaji vsechny udalosti), ale ani film neni uplny prusvih, ba dokonce velmi mile prekvapil. V podstate jedine co mi tam nesedelo byla Rosamund Pike, ale na druhou stranu potesil Ben Affleck, ktery mi zas nesedi u vetsiny jeho filmu.

  • scenar
  • (2993 bodů)
   1. 10. 2014 23:54
   80%
   0
   0
   Petrson

   Válka Roseových v novém, napjatějším, hávu se spoustou míst, kde jsem smál jak nesmyslům, tak skvěle vypointovaným společenským satirickým fórkům made in USA (smálo se více lidí v kině a nevím, jestli jsme měli). Policie je bohužel úplně tupá a přehlíží mnohé, ve scénáři jsou díry jak v kvalitním švýcarským ementálu. Přesto člověk sleduje film s napětím, je překvapován a děj se dá dopředu jen minimálně predikovat. Fincher si bohužel neodpustil scény, kdy se na plátno nejde dívat, neboť se vám udělá lehce nevolno. Po dlouhé době jsem byl ze sledování filmu příjemně (z celkového napětí a délky) unaven a pobavil jsem se. Z mého hlediska, pokud to mysleli vážně, tak trochu "sci-fi" satira ( neuvěřil jsem, že takoví lidé mohou existovat ve většině rolí), ale zdařilá! Rozhodně drama, thriller, ale taky komedie!

   • Rosamund Pike
   • scénář, který byl málo předvídatelný
   • a paradoxně scénář, který postrádal chvílemi úplně logiku hry
  • (2369 bodů)
   1. 12. 2014 14:57
   70%
   0
   0
   roque

   Mám ráda filmy s Affleckem.

  • (2247 bodů)
   6. 1. 2016 20:15
   100%
   0
   0
   guestka

   Už dlouho jsem nebyla tak napnutá a překvapená koncem jako u tohoto filmu. Ben je taky borec, když na to přijde.

  • (2049 bodů)
   24. 12. 2014 12:54
   100%
   0
   0
   farb

   Neuvěřitelně boží podívaná. Manželská satira mixnutá detektivním psychothrillerem. Sarkastická, černohumorná, velmi cynická a krutá. Skvěle napsaná, do posledního detailu famózně zrežírovaná audiovizuální bomba s nejlepší femme fatale od dob Základního instinktu, která precizně drží pozornost, neustále navozuje pocit nejistoty a do poslední minuty překvapuje. A s dokonale nepříjemným vyvrcholením, které opakovaně přináší neuvěřitelně slastné uspokojení.

  • (2009 bodů)
   14. 12. 2014 20:42
   80%
   0
   0
   stantheman

   Docela souhlasím s někteými ohlasy ...velice dobrá filmařina, Ben A. kterého moc nemusím..tady obstál na výbornou...napínavé celkem ano...ale nějak se mi to zdá bez hlubšího nápadu..bez toho drápu někde v hloubi , který nás bude ještě dva dny drásat po skončení filmu. Asi zvítězila publicita nad hodnotami snímku..což není nic neobvyklého, tak snad příště o něco zajímavěji Davide F.

  • (1974 bodů)
   4. 4. 2016 10:00
   80%
   0
   0
   rkotvald

   Fincher, který z každého, zdánlivě obyčejného, záběru na ranní předměstí těží naprosté maximum a nechává diváka tápat v chladné odtažitosti viděného světa a nejistotě předkládaného. Oscarové samozřejmě nejsou jen herecké výkony mrazivě vypočítavé Rosamund Pike a „ňoumovitého“ Bena Afflecka, který se typově do své role dokonale hodí, ale i další vnitřně pulzující soundtrack Trenta Reznora a Atticuse Rosse, kteří proměňují původně příjemné každodenní melodie v něco děsivého (inspirace v Twin Peaks?). Tohle si rád zopakuji a ne jen jednou.

  • (1807 bodů)
   1. 1. 2015 18:35
   90%
   0
   0
   limeta

   Poutavý kousek od začátku do konce. Sice otevřené konce až tolik nemusím, ale tohle byl jeden z nejlepších filmů v letošním roce. Moje oblíbená Válka Roseových má velmi zdatného, ne-li lepšího pokračovatele. A navíc - na Bena Afflecka se dobře kouká i v mnohem horších filmech :-)

  • (1419 bodů)
   14. 10. 2014 20:40
   100%
   0
   0
   Jiřík54

   Opět smekám před Davidem Fincherem a jeho nejnovějším dílkem, které je napínavé od začátku do konce a nenechá nás chvíli v klidu. Stále nás nutí přemýšlet o tom, jak to vlastně je a kudy se dál bude příběh ubírat, aby nás na konci nechal v naprostých pochybách o tom, jak skončil. Výborné výkony obou hlavních představitelů Bena Afleka (ač ho mám raději jako režiséra než jako herce) a Rosamunde Pike, která se s bravurou mění z nevinného beránka v pěknou mrchu. Úžasná je též hudba nebo spíše hudební podkres, který dotváří atmosféru každé scény. Čímpak nás pan Fincher překvapí příště?

  • (1310 bodů)
   27. 12. 2014 21:03
   90%
   0
   0
   VasaFlasa

   Pro mě je to film roku 2014. Finger prostě umí točit a nevybavuji si lepší film, který bych tento rok viděl.

  • (825 bodů)
   9. 12. 2014 20:11
   95%
   0
   0
   salisbury

   David Fincher umí točit filmy s potemnělou atmosférou snad jako nikdo. Zas jsem byl překvapen něčím s čím jsem úplně nepočítal. Rosamund Pike asi tímto filmem již trošku víc vystrčí své herecké růžky. Ben Affleck hraje tak jak jsme u něho zvyklý. Prkenně, ale tady to tak nějak nevadí. Skvělý film, u kterého se těším na opakovačku.

  • (817 bodů)
   7. 12. 2014 19:09
   70%
   0
   0
   strachovka

   Rafinovaný detektivní příběh, s velice zajímavým koncem. Nejprve jsem četla knihu a až poté viděla film a musím říct, že oboje se krásně doplňuje. Ben Affleck, kterého většinou ve filmu nesnesu, zde hrál na výbornou a dodal hlavní postavě zajímavý charakter.

  • (814 bodů)
   14. 12. 2014 20:30
   75%
   0
   0
   kamil schwarz

   Ne každý dokáže natočit kriminálku musím říct že se to povedlo.Napětí je hned od začátku a hudba je hned od začátku skvěle mrazivá.V průběhu filmu divák neví co se děje je to trošku zamotané ale o to jde.Závěr filmu je famozní a všichni si oddechnou že manžel je nevinný.

  • (744 bodů)
   4. 10. 2014 21:49
   90%
   0
   0
   marie-kolarova

   První polovina je analýzou klasických manželských problémů, hýčkaná Amy to však chce svému Nickovi osolit. Druhá část nabývá drsnější grády koketující s černou komedií. Závěr nemá happy end. Nevítězí dobro ani zlo, protože tentokrát tento souboj na programu dne nebyl. Zmizelá nastavuje zrcadlo mánii vyprávět co nejlépe vlastní příběh. Krajně nesympatická moderátorka názorně ukazuje, jak lze lehce vyrobit z jednoho přitroublého balíka vraždící monstrum. Protitahem je upřímná lítost, nasypáním si vagónu popela na hlavu a ujištění o vědomí co všechno ztrácím svým proviněním proti milované bytosti. Zmizelá není relaxační a některým povahám může navodit lehce depresívní náladu, protože volba pozlátka na vyšperkování vlastního obrazu před veřejností není zadarmo.

  • (687 bodů)
   15. 3. 2015 09:06
   100%
   0
   0
   scarecrow

   Musím říct, že se film opravdu povedl a Fincher nezklamal. Tu ženskou bych v žádném případě doma nechtěl, tu už bych dávno zakopal na dvorku.
   Hlavně dostal do ruky kvalitní předlohu. Od autorky Gillian Flynn jsem zatím četl akorát „Ostré předměty“ a už tam musel člověk čekat na rozuzlení až do poslední kapitoly.

  1 2 3 4 5 dalsi posledni
  83 86 ?
  • sheetfly 75%
  • lucie-adamcova 95%
  • ErizChan 100%
  • Jarusu 90%
  • RoCo 80%
  • wiecej 80%
  • michal-bernard 80%
  • adam-ski-petr 95%
  • mlha99 60%
  • lamps 90%
  všechna hodnocení (253)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 3 v žebříčku uživatele mr.hack
  3. místo z 30 v žebříčku uživatele hlavastatu
  8. místo z 11 v žebříčku uživatele Brcolka
  10. místo z 43 v žebříčku uživatele tomask
  10. místo z 14 v žebříčku uživatele jajatyl
  13. místo z 15 v žebříčku uživatele Anni
  11. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
  11. místo z 13 v žebříčku uživatele evana
  39. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
  46. místo z 104 v žebříčku uživatele dav.bal
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: