Nocturnal Animals (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Thriller
Motto: Láska se beztrestně zahodit nedá

Obsah

:
Susan Morrowová má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu více »« méně

Režie

:
Tom Ford

Scénář

:
Tom Ford

Herci

:
Amy Adams Jake Gyllenhaal Michael Shannon Aaron Taylor-Johnson Isla Fisher ...
Premiéra: 24. 11. 2016
Distributor: CinemArt CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 11. 2016
  Sheldon (8989 bodů)

  Noční zvířata nejsou filmem pro každého, je to opět film spíš pro náročnějšího diváka, stejně jako Single Man. Na druhou stranu je o poznání dražší a tudíž i výrazně diváčtější právě příklonem k revenge drsnému thrilleru, který přeci jen patří spíš do multiplexů, než do jednosálového kinečka k vychlazené dvanáctce z lokálního pivovaru. Mimochodem není to film vůbec levný, díky rozpočtu přes 20 milionů dolarů se nemůže ucházet o prestižní Independent Spirit Award a uvidíme, jak zabojuje na Oskarech.

  Podle mě film určitě potěší příznivce tvorby Pedra Almodóvara, který by tenhle film měli zkusit a pozornosti by neměl ujít ani příznivcům rafinovaných vizuálně vytříbených podívaných. Příznivce thrilleru může trochu odradit melodramatická část, vyjma závěru a příznivce melodramatu může zase šokovat brutalita a cyničnost některých scén. Přiznám se, že scény v Texasu mohou být pro citlivější diváky velmi zneklidňující a film rozhodně není určen pro děti a mládež.

 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2016
  lamps (6740 bodů)

  Ford mě jistým způsobem uhranul, o tom není pochyb. Režijně se jedná o skutečně prvotřídní matroš s vysokou návykovostí a dusivou atmosférou texaského buranského zapadákova, pro který mám na filmovém plátně nepopsatelnou slabost. Příběh má chvályhodné úmysly a skutečně bravurně znázorňuje kontrast bohatýrství a absurdního životního stylu L.A. s nekompromisní vyprahlou pustinou, ale přesto působí poněkud nesourodě, v jednotlivostech nedokáže přinést nic moc nového, některé dialogy by lépe napsal i Dežo z Mostu a pointa je slabá, ani ne tak významově, jako spíše tím, jak je předvedena, a to včetně závěrečné v podstatě nic neříkající pasáže (jediná přímá výtka k Fordovi). Kdo ale celou podívanou hodně pozvedá, je jednak labužnický atmosférický soundtrack, a především herci - zatímco ale Adams a Gyllenhaal jsou standardně dobří, Johnson šíleně překvapil a svého bezcharakterního burana si dává hodně na pána, stejně jako úžasný Michael Shannon coby detektiv, jenž opět ukazuje, že patří k nejzajímavějším dramatickým hercům současnosti... V jejich společnosti, a pod pevným Fordovým vedením, se už na další projekci dost těším. Tenhle film musí výrazně dozrát.

 • 85%
  0
  0
  3. 12. 2016
  marie-kolarova (912 bodů)

  Perfektně zvládnutá psychologická stránka s vynikajícími výkony Amy Adams a Jake Gyllenhaala. I když se děj odehrává v několika časových rovinách a proplétá se reálný osud s knižním příběhem, všechno perfektně sedí a divák se v jednotlivých dějových liniích neztrácí. Skvěle sedí vztah matka a dcera, ambice a zranitelnost, strach z tvorby, pokušení cynismus, touhy po luxusním životě a pocit marnosti z naleštěného života, který uvnitř vztahy ničí. Všechno zlé, co Susan provedla, se jí v jiné formě vrací. Tohle není snobárna, jen nesmíte mít představu, že jdete na akčňák, i když ani o thrillerovou stránku nebudete ochuzeni. Ale nehraje hlavní roli

 • 95%
  0
  0
  12. 12. 2016
  polopaticky (225 bodů)

  Nejvelkolepšjší zážitek roku 2016. Při lednových oscarových oceněních budu držet snímku Toma Forda pěsti, aby si nějakého toho plešouna ať už za samotný film či výkony hlavních protagonistů odnesl. Rozpad manželství jako "snová" paralela detektivního pátrání po "rodině" eskaluje finální scénou, která nabízí možnost si film v konečném důsledku vyložit po svém. Fantastická a promyšlená práce Toma Forda. 95 %!

 • 65%
  0
  0
  4. 12. 2016
  Terabithian (186 bodů)

  Noční zvířata se vyznačují podobnou povrchností jako životy Susan a jejích přátel, vůči nimž se režisér naoko vymezuje, ale s nimiž zároveň sdílí přesvědčení, že umění musí především vzbuzovat silné emoce, ne něco vyjadřovat. Film pohybující se na pomezí záměrného a nezáměrného braku.

68 74 ?
 • FiL44 75%
 • puposlav 75%
 • tom-flori-florian 10%
 • polopaticky 95%
 • lamps 70%
 • deeppool 70%
 • rip 75%
 • Terabithian 65%
 • marie-kolarova 85%
 • tastemypoop 70%
všechna hodnocení (19)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: