Nocturnal Animals (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Thriller
Motto: Láska se beztrestně zahodit nedá

Obsah

:
Susan Morrowová má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu více »« méně

Režie

:
Tom Ford

Scénář

:
Tom Ford

Herci

:
Amy Adams Jake Gyllenhaal Michael Shannon Aaron Taylor-Johnson Isla Fisher ...
Premiéra: 24. 11. 2016
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 11. 2016
  Sheldon (9300 bodů)

  Noční zvířata nejsou filmem pro každého, je to opět film spíš pro náročnějšího diváka, stejně jako Single Man. Na druhou stranu je o poznání dražší a tudíž i výrazně diváčtější právě příklonem k revenge drsnému thrilleru, který přeci jen patří spíš do multiplexů, než do jednosálového kinečka k vychlazené dvanáctce z lokálního pivovaru. Mimochodem není to film vůbec levný, díky rozpočtu přes 20 milionů dolarů se nemůže ucházet o prestižní Independent Spirit Award a uvidíme, jak zabojuje na Oskarech.

  Podle mě film určitě potěší příznivce tvorby Pedra Almodóvara, který by tenhle film měli zkusit a pozornosti by neměl ujít ani příznivcům rafinovaných vizuálně vytříbených podívaných. Příznivce thrilleru může trochu odradit melodramatická část, vyjma závěru a příznivce melodramatu může zase šokovat brutalita a cyničnost některých scén. Přiznám se, že scény v Texasu mohou být pro citlivější diváky velmi zneklidňující a film rozhodně není určen pro děti a mládež.

 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2016
  lamps (6898 bodů)

  Ford mě jistým způsobem uhranul, o tom není pochyb. Režijně se jedná o skutečně prvotřídní matroš s vysokou návykovostí a dusivou atmosférou texaského buranského zapadákova, pro který mám na filmovém plátně nepopsatelnou slabost. Příběh má chvályhodné úmysly a skutečně bravurně znázorňuje kontrast bohatýrství a absurdního životního stylu L.A. s nekompromisní vyprahlou pustinou, ale přesto působí poněkud nesourodě, v jednotlivostech nedokáže přinést nic moc nového, některé dialogy by lépe napsal i Dežo z Mostu a pointa je slabá, ani ne tak významově, jako spíše tím, jak je předvedena, a to včetně závěrečné v podstatě nic neříkající pasáže (jediná přímá výtka k Fordovi). Kdo ale celou podívanou hodně pozvedá, je jednak labužnický atmosférický soundtrack, a především herci - zatímco ale Adams a Gyllenhaal jsou standardně dobří, Johnson šíleně překvapil a svého bezcharakterního burana si dává hodně na pána, stejně jako úžasný Michael Shannon coby detektiv, jenž opět ukazuje, že patří k nejzajímavějším dramatickým hercům současnosti... V jejich společnosti, a pod pevným Fordovým vedením, se už na další projekci dost těším. Tenhle film musí výrazně dozrát.

 • 95%
  1
  0
  14. 3. 2017
  Brenan88 (5807 bodů)

  To,že je Jake Gyllenhaall skvělý herec vím už dávno,ale vůbec jsem netušil jakej je Tom Ford skvělý režisér. Věděl jsem jen,že je to modní návrhář,ale tímto mě úplně rozsekl vejpůl. Noční zvířata nejspíš nejsou filmem pro každého,ale určitě jsou pro mne. Na někoho můžou působit jako snobská záležitost s prázdným obsahem,ale nad tímto tvrzením já mávnu rukou. Miluju tento film

 • 85%
  0
  0
  3. 12. 2016
  marie-kolarova (939 bodů)

  Perfektně zvládnutá psychologická stránka s vynikajícími výkony Amy Adams a Jake Gyllenhaala. I když se děj odehrává v několika časových rovinách a proplétá se reálný osud s knižním příběhem, všechno perfektně sedí a divák se v jednotlivých dějových liniích neztrácí. Skvěle sedí vztah matka a dcera, ambice a zranitelnost, strach z tvorby, pokušení cynismus, touhy po luxusním životě a pocit marnosti z naleštěného života, který uvnitř vztahy ničí. Všechno zlé, co Susan provedla, se jí v jiné formě vrací. Tohle není snobárna, jen nesmíte mít představu, že jdete na akčňák, i když ani o thrillerovou stránku nebudete ochuzeni. Ale nehraje hlavní roli

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  salisbury (896 bodů)

  Tom Ford rozeťal mozek vedví a jeho Noční zvířata se ze všech sil do mé elektrizující hmoty zakousla i genialita díla začala proudit v mých žilách vstřebávaje tento emotivně silný zážitek. Film jenž nutí přemýšlet nad svou vícevrstvou linkou mě nenechal na pochybách, že tady se rodí úctyhodné filmové drama potřísněné stylizačním artem. Jake Gyllenhaal opět nezklamal a jsem rád, že je stále sázkou na kvalitativní jistotu, která v tomto případě naráží laťkou v strop filmových majstrštyků. Velmi rád ze zvědavosti sáhnu po předlohové knize Austina Wrighta, která mě čtivostí vrátí zpět do filmových kulis a já si to literárně prožiji bez biografických okének ještě jednou.

 • 95%
  0
  0
  12. 12. 2016
  polopaticky (243 bodů)

  Nejvelkolepšjší zážitek roku 2016. Při lednových oscarových oceněních budu držet snímku Toma Forda pěsti, aby si nějakého toho plešouna ať už za samotný film či výkony hlavních protagonistů odnesl. Rozpad manželství jako "snová" paralela detektivního pátrání po "rodině" eskaluje finální scénou, která nabízí možnost si film v konečném důsledku vyložit po svém. Fantastická a promyšlená práce Toma Forda. 95 %!

 • 65%
  0
  0
  4. 12. 2016
  Terabithian (186 bodů)

  Noční zvířata se vyznačují podobnou povrchností jako životy Susan a jejích přátel, vůči nimž se režisér naoko vymezuje, ale s nimiž zároveň sdílí přesvědčení, že umění musí především vzbuzovat silné emoce, ne něco vyjadřovat. Film pohybující se na pomezí záměrného a nezáměrného braku.

69 75 ?
 • VasaFlasa 15%
 • Brenan88 95%
 • fifek-fifi 90%
 • salisbury 100%
 • pantak 65%
 • FiL44 75%
 • puposlav 75%
 • tom-flori-florian 10%
 • polopaticky 95%
 • lamps 70%
všechna hodnocení (24)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: