Jupiter vychází (2015)

Jupiter Ascending (USA)
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jonesová (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, více »« méně

Režie

:
Lilly Wachowski Lana Wachowski

Scénář

:
Lilly Wachowski Lana Wachowski

Herci

:
Channing Tatum Eddie Redmayne Mila Kunis Sean Bean Douglas Booth ...
Premiéra: 5. 2. 2015
Distributor: Warner Bros. CZ

Komentáře

znaků
 • (12392 bodů)
  10. 2. 2015 23:15
  95%
  0
  0
  sabule

  Slušná fantasy s dost předvídatelným dějem,solidní efekty a vzdušné souboje.Mila je prostě KU..S a dolby zvuk neměl chybu.

 • (7414 bodů)
  12. 8. 2015 07:53
  80%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Především se jedná o mix několika žánrů jako sci-fi, pohádka, fantasy, legenda či romance. Příběh je napsán smysluplně a srozumitelně, takže představuje vcelku jednoduchý příběh za použití velmi známých motivů. Děj se rozvíjí plynule, což přináší postupný vývoj atmosféry. Veliký přínos je hlavně netlačení v ničem na pylu. Vývoj hlavní postavy od ponurého života až po výbušnou akci si tak lze dobře vychutnat a trochu se tak j do hlavní hrdinky samolibě vcítit. Monstróznost a efektivnost překonávající veškeré dosažené klyšé nelze očekávat. Wachowští směle ubrali plyn, což je jedině dobře,protože stereotypnost tvorby a neustálé překonávání sebe sama může už jedině uškodit. Ono vše má svou hranici. Snímek se tedy nedá považovat za excelentní dílo, ale to neznamená že by bylo nějak špatné. Ba naopak. Je to snímek kouzelný, romanticko-dobrodružný a tak nějak dámský. A proč by taky ne.

 • (6552 bodů)
  13. 8. 2016 22:14
  90%
  0
  0
  Sheldon

  Film vynikne díky zručně natočeným akčním sekvencím, špičkovým trikům, vynikajícím kostýmům Kym Barret, osudové hudbě stále lepšího Michaela Giacchina a typově sourodému hereckému castingu. Pohled na krásnou Milu Kunis pohorší asi opravdu jen prince krasoně (v jedné české recenzi o ní ovšem vyšlo, že je „nadmíru nesympatická a výrazně necharismatická“) a navíc je nejen podle mě tahle krasavice velmi dobrá herečka, to samé platí o rekovi Channingu Tatumovi a aristokratickém úchylovi v podání Eddieho Redmaynea. Co filmu může uškodit je, že publikum nepochopí pohádkový žánr snímku, ale to samozřejmě ukáže až čas. S časem podle mě bude filmu hodnocení ale spíše stoupat, než klesat.

 • (5135 bodů)
  10. 5. 2016 10:11
  25%
  0
  0
  lamps

  Snímek, kde vinou naprosto nefungující příběhové kontinuity často vůbec nevíme, co na nás čeká v následující minutě (což by mohlo být dá se říci velkým plusem), ale kvůli katastroficky přeplácanému a nevyváženému scénáři, tuctovým postavám a chaotickému znázornění všeho, od samotného prostředí až po motivace hrdinů, je nám následující dění zároveň úplně ukradené.... Těžko si představit větší prasárnu, kterou Hollywood coby zprostředkovatel drahé neartové zábavy s nekonečnem vyjadřovacích možností, od vizuálních až po akustické, kdy vyprodukoval a vyprodukuje...

 • B3n
  (4030 bodů)
  5. 2. 2015 00:16
  10%
  0
  0
  B3n

  Tak to jsme nepochopil. Film docela o ničem, střih nic moc, efekty ušli ale moc z nich nebylo vidět kvůli střihu....jediná zajímavá věc byl Tančící dům na začátku :)

 • (3545 bodů)
  5. 2. 2015 23:12
  20%
  0
  0
  Tom Hardy

  Páni. Aby bylo všechno TAK špatně v projektu, na kterém se vypotilo tolik energie a peněz, to se vidí málokdy. Mé výsledné hodnocení mi až vadí, protože z principu by podobný drahý film s tolika talenty neměl dostávat podobnou "hate známku". Jenže ono to prostě jinak nejde. Příběh naprosto mimo. Sama o sobě stupidní zápletka, která navíc vykrádá Matrix, staví na nesmyslném kameni (kdyby "jí" nikdo neřekl, kdo je, tak by se vlastně nic s vlastnictvím řešit nemuselo), což poté vede k naprosto nepochopitelným motivacím všech záporných postav (i když sestra byla asi kladná… asi). Akční scény fádní a bez jiskry. Herci buď nemají co hrát (Tatum), nebo jsou prostě jen špatně obsazení (Kunis). Dlouho se mi nestalo, abych s takovým nezájmem sledoval něco tak drahého a trikového na velkém plátně a nebavila mě každá minuta (probrala mě akorát scéna na úřadě, ale to bylo spíš osobní zkušeností z podobných míst). Co jsem si odnesl? Včely VÍ. Planetu záporáka lehce odstřelíte tím, že se proletíte pár mraky. Wachowští už mají hodně vážnou tvůrčí krizi, když do jednoho filmu naplácají skřeta z Harryho Pottera, Lizarda z Amazing Spider-Man, svatbu z Hunger Games, Sloního muže, mimozemšťany z Akt X, živého Seana Beana, polovlkodlaka, andělská křídla, obří futuristické koráby, létající boty a přesto jim nic z toho nepomůže. A že tak nudnou a nezvládnutou drahou sci-fi jsme tu neměli od Žoldáka: Legie zkázy.

 • (2708 bodů)
  11. 2. 2016 11:13
  60%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Příběh je tedy poněkud plytký, opakuje se tam pořád scénář únos - setkání s únoscem - akční vložka s Tatumem při zachraňování na poslední chvíli. Akce je někdy poněkud přepálená a jde vám z toho hlava kolem, ale celek přeci jen považuji za velmi koukatelnou oddychovku. Vizuál je fantastický a představený vesmír nádherně pestrý, v tomto směru se nedá absolutně nic vytknout a zážitek z IMAXu je dokonalý. Ačkoliv se tedy nejedná o žádné scenáristické veledílo a milostná linka je snad ještě méně věrohodná než ta z Hobita, za mě celkem spokojenost a to především pro zážitek z vizuální stránky filmu. Poprvé jsem také vzal na milost Channinga Tatuma, přes mé obavy se do role hodil, Mila Kunis také nevadila. Nečekejte zázraky, ale za ten zážitek z velkého plátna ten film rozhodně stojí a nelituji peněz.

 • (2507 bodů)
  20. 2. 2015 11:55
  10%
  0
  0
  hp24

  Tak to se nepovedlo. Slibny nazev, kvalitni (nekdy az moc rychle) triky, par drobnych dobrych forku (napr. kdyz po "vesmirne" hi-tec honicce vrak kosmicke stihacky doklouze na parkovisti k osobnimu autu, tukne do nej a spusti se alarm!) - to jsou jedina pozitiva. Jinak je to des. Reziserky sice chtely vytvorit nepredvidatelny dej, ale ten byl nejenze dlouho predem predvidatelny, ale zaroven plytky. Dalsi z mnoha v rade "U.S. pohadek pro dospele" a la Spiderman, Superman a dalsi nadprirozeni ochranci lidstva. Za tenhle film nema cenu utracet penize v kine - a pomalu s nim ani ztracet cas, az pujde v TV.

 • (2009 bodů)
  12. 2. 2015 12:15
  60%
  0
  0
  stantheman

  Nádherná výprava a proti tomu stupidní scénář. Škoda , tžěšil jsem se na skvělou podívanou a čekal jsem alespon trochu přijatelný scénář . Bohužel , ale po výtvarné stránce hezký.

 • (1831 bodů)
  7. 2. 2015 22:48
  60%
  0
  0
  Larrysbride

  Při této šílenosti jsem si nemohla nevzpomenout na citát Matta Damona, ve kterém přirovnával akční filmy k pornu. Špatně napsané postavy, příšerné dialogy, o nějakých hereckých výkonech ani nemluvě. Tedy snad krom Eddie Redmaynea, kterému role slizkeho zaporáka jednoduše sedla. I zde to zachraňuje snad jen ta akce...

  • vizuál
  • hudba Michaela Giacchina
  • zaporák Eddieho Redmaynea
  • scénář
  • obsazení
  • extra mínus za Milu Kunis, která většinu filmu jen blbě čuměla nebo se nechávala zachraňovat; zatímco blbě čuměla
 • (1459 bodů)
  5. 2. 2015 23:54
  80%
  0
  0
  Riverdon

  Vizuální nářez!!! Vůbec mi nevadila podobnost s X-many, Znamením, Gravitací, faunovské uši,... a na začátku filmu jsem v Imaxu jen slintal do chvíle, než se začal děj zadrhávat...

  • masky
  • kostýmy
  • herci
  • výprava
  • scénář
 • (1114 bodů)
  27. 2. 2015 12:37
  85%
  0
  0
  Jakub.Selesi

  Parádní effekty a výprava filmy.
  Příběhová linie skvostná, jen škoda že herecký výkony byly takový.

 • (1101 bodů)
  10. 2. 2015 11:27
  60%
  0
  0
  jvempire

  Film mě bohužel nenadchl. Podle ukázek jsem měl vyšší očekávání, ale vyklubalo se z toho pouze průměrné sci-fi. Vytvořený svět ale má podle mě celkem potenciál a nebránil bych se dalším příběhům. Ovšem chtělo by to více než jen hezké pozlátko. Zvuk byl celkem povedený.

 • (986 bodů)
  7. 2. 2015 01:31
  45%
  0
  0
  Melody Harkness

  Proč? Pro boha proč? Tak moc sem se na ten film těšila, ale tohle... Uznávám, že vizuální stránka je dokonalá, úchvatná a prostě samá superlativa. Ale tím to asi tak končí. Příběh nemá hlavu ani patu, ono vlastně příběh? To je spíš cosi spatlané dohromady jen aby bylo možné použít co nejvíc efektů.
  V konečném důsledku sem půlku filmu prozívala,...
  Film měl skvělý potenciál, ale naprosto nesplnil má očekávání :/

 • (760 bodů)
  5. 2. 2015 20:23
  65%
  0
  0
  voleman

  Popravdě vážně nevím co si mám o tomhle snímku myslet. Příběhově byl pro mne zcela nezajímavý a vůbec netuším o co v tomhle filmu vlastně šlo. U Wachowskích jsem byl dosud zvyklí na příběh s poměrně inteligentním scénářem a většinou jsem k němu dostal i nějakou přidanou hodnotu, bud v podobě nějakých originálních a revolučních myšlenek nebo neokoukaným vizuálem. Jupiter vychází bohužel nic z tohoto nenabízí. Příběhově je to strašná patlanina a vizuální stránka mě také nijak zvlášt neoslnila, i když filmové triky jsou na špičkové úrovni. Někdy mi mi vizuál až moc připomínal novou trilogii Star Wars. V podstatě jde na filmu vidět že byl opravdu drahý, ale nějak moc se mu to nedaří prodat. Největší výtku bych ovšem měl k některým akčním scénám které mě připadaly hrozně nezáživné a zmatečné a tak jsem se kolikrát dostal do fáze, kdy jsem netušil jak se co ve filmu stalo, protože jsem při nich úplně přestal dávat pozor. Herci podávají standardní výkony, ale jejich postavy mi k srdci nijak nepřirostli. Naopak hudba mi přišla velmi zdařilá, i když v ní žádný motiv jenž bych pak nemohl dostat z hlavy nebyl. Prostě nějak tak vždycky pěkně pasovala na jednotlivé scény. Když bych ale nakonec film bral jen jako obyčejné Sci-Fi a možná i trochu Fantasy a nepřemýšlel při tom o příběhu a neměl od něho žádná větší očekávání, tak by šlo o poměrně zdařilou nenáročnou zábavu s prvotřídními triky, která tady s podobnými specifikami zase již dlouho nebyla, i když mi ale asi stačí vidět jen jednou. 65%

 • (747 bodů)
  4. 2. 2015 22:30
  10%
  0
  0
  Pajmen

  Zklamání! Odpad! Tenhle film by měl dostat rozšířenou verzi, kde by bylo vysvětleno, oč se tu jedná a proč ten film byl natočen.

 • (675 bodů)
  19. 2. 2015 17:01
  65%
  0
  0
  Ciiiri

  Průměrné sci-fi, chvilkami super, chvilkami nudné.

 • (653 bodů)
  20. 7. 2015 14:29
  70%
  0
  0
  martin-kubista

  Film jsem viděl až na BluRay, protože po smršti kritiky a odložení premiéry jsem se na něj neodvážil jít do kina. Asi jsem udělal i dobře. Není to špatné - akce i universum mají své kouzlo, ale je to celé takové trochu chaotické. Možná pokud vyjde nějaký rozsáhlejší DirectorsCut, tak to bude lepší. Ale i tak jsem se nenudil

 • (529 bodů)
  19. 5. 2015 10:50
  45%
  0
  0
  Brcolka

  Tento film mě moc nezaujal. Mila je milá ale striptér nic moc. Pořád kroutil ústy a nic z toho. Efekty celkem slušné ale děj o ničem. Bez nějakých návazností. Chtěl jsem na to jít do kina a ještě, že jsem nebyl. Stačilo jednou

 • (477 bodů)
  19. 2. 2015 20:53
  75%
  0
  0
  tedoun

  Kdo má rád komiks tak tento film je dělaný pro něj

1 2 3 dalsi posledni
61 47 ?
 • Sheldon 90%
 • andiepastelka 30%
 • dav.bal 70%
 • Dave5991 40%
 • gerdulka 70%
 • Liboul 65%
 • EXpenzza 15%
 • HenryCZ 65%
 • lamps 25%
 • Filmokolik 40%
všechna hodnocení (165)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
Sdílet tuto stránku:

Partneři: