Army of Darkness (USA)
« další názvy »
USA USA
81 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Komedie
Motto: Uvězněn v čase. Obklopen zlem. A dochází mu benzín.

Obsah

:
Armáda temnot je fantastický příběh meče a magie o nevyslovitelném zlu, které ohrožuje lidstvo. Příběh o starodávném Necronomiconu, knize mrtvých, která více »« méně

Režie

:
Sam Raimi

Scénář

:
Sam Raimi Ivan Raimi

Herci

:
Bruce Campbell Embeth Davidtz Marcus Gilbert Ian Abercrombie Richard Grove ...
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  10. 10. 2016
  lamps (7138 bodů)

  Sam Raimi tady vsadil už čistě na humornou stránku, a i přes absenci lekaček a potoků krve, které tak zdobily první dva filmy, udělal jedině dobře. Bruce Cambell tady vystupuje jako mnohem větší drsňák, komediální nadání mu očividně nechybí a se svou starou známou motorovkou dělá v minulosti velké divy. Děj je skutečně šílený, že by si to nikdy jiný než Raimi ani nemohl dovolit. Efekty jsou sice hodně toporné, ale nápaditost, zábavnost a rychlý sled akčních scén to vše bohatě vynahrazuje. Pravda, taková scéna jako ta s posedlou rukou tady není, ale pidi-Ashové, kostlivčí ruce na hřbitově nebo i samotný závěr také řadím k těm nezapomenutelným chvilkám.

 • 95%
  0
  0
  6. 9. 2016
  squirrelpool (4314 bodů)

  Ten nejlepší díl série. Ve dvojce se z Ashe stal ultimátní řízek, ale tímhle filmem se z něj stala legenda. O čemž svědčí pokračování(Ash vs. Evil dead), několik her a řada komiksů. Díky nim poznali ostří Ashovy pily, argumentační sílu jeho dvojky a legendární bradu Bruce Campbella i Freddy Krugger, Jason Vorhees nebo zombie marvel hrdinové.
  Pro někoho bude asi zklamání, že tady se už nedá o hororu mluvit, ale já se šíleně bavil. Je to neskutečná řada bláznivých vtipů, např. ti ukecaní kostlivci. Je to zkrátka šílená sranda.

 • 75%
  0
  0
  29. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Raimiho obdivuju.Pro mě je to tvůrce,který se rodí pouze jedenkrát za století.Ikdyž jsou předchozí díly silnější v základních stránkách hororu - ARMÁDA TEMNOT si stále drží svůj charakter a temnou stránku,kterou mám rád.

 • 75%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2774 bodů)

  Od čistokrevného hororu, přes černohumornou hororovou grotesku až k (polo)parodické fantasy komedii. Jen málokterá filmová série předvedla takto výrazný, netypický, ale přitom bezproblémový, vcelku ladný a vlastně i docela smysluplný postupný (sub)žánrový a stylistický přerod jako právě trilogie Evil Dead Sama Raimiho. Zatímco první díl se tvářil smrtelně vážně, Armáda temnot, přestože také obsahuje jisté hororové prvky, je už "pouze" řetězcem legračních, více či méně absurdních scének a momentů, z nichž ale některé jsou skutečně cool a nezapomenutelné. Ovšem nevyvíjela se jen série jako taková, ale i její hlavní hrdina a jeho představitel - v jedničce je Campbellův Ash poměrně standardní a nijak zvlášť osobitou postavou, kdežto zde už je s ním pracováno jakožto s precizně specifikovaným charakterem, ikonickým hrdinou takřka "indianajonesovských" parametrů, jemuž je film do značné míry podřízený a tudíž funguje především jako Campbellova velká (a náramně zábavná) one-man-show, kterou ze silného nadprůměru nestáhnou kvalitativně dolů ani (už v době vzniku) zastaralé triky a jednoduchoučký epizodkový (ne)děj

 • 60%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2051 bodů)

  Jednička byla celkem slušnej horor, dvojka je pro mě absolutní kult, ale tohle je už jen trapně natahovaná kaše.

 • 55%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1924 bodů)

  Už si to ani nebere jméno Evil Dead. Armáda temnot už je něco jiného než předešlé dva díly. Ale i tak si Ash dokázal udržet pozornost. Raimi ukázal, že si poradí i s trochu volnějším pokračováním svého bravurního hororu. Bohužel ale Armáda temnot není nějaký přelomový fantasy horor.

 • 70%
  0
  0
  11. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Chichichi. chachacha - to byla švanda. A jakože fakt byla, což ale nutně není dobře. Já mám Armádu temnot rád, ale první Evil dead zbožňuju. Právě proto, že se u něj člověk nesměje. A to ani divadelním výkonům herců...za to může ta naléhavost a strašidelnost. U trojky tohle prostě chybí. Tak trochu smrt tý série.

68 ? ?
 • Brenan88 80%
 • rkotvald 75%
 • Rezet 75%
 • squirrelpool 95%
 • Ombak_Penari 75%
 • lamps 75%
 • karlos-slovan-janovec 60%
 • Alanna 90%
 • HappyPiere 60%
 • Narcipes Freak 70%
všechna hodnocení (50)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 10 v žebříčku uživatele Alanna
71. místo z 95 v žebříčku uživatele Alanna
Sdílet tuto stránku:

Partneři: