The Dark Knight (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
152 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi
Motto: Vítejte ve světě bez pravidel...

Obsah

:
Batmanův boj se zločinem je čím dál tím riskantnější. Temný hrdina se proto spojí s poručíkem Jimem Gordonem a právníkem Harvey Dentem, aby s jejich pomocí více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
David S. Goyer Christopher Nolan Jonathan Nolan

Herci

:
Christian Bale Morgan Freeman Gary Oldman Tom McComas Michael Caine ...
Přehrát online O2
Premiéra: 7. 8. 2008
Distributor: Warner
DVD: 8. 12. 2008

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  6. 1. 2014
  muzz (17575 bodů)

  Film se mi líbil, fakt pěkný, ale že by se zrodila nová legenda, to teda ani náhodou. Kdybych byl dvanáctiletý dítě anebo Američan, asi bych, pod vlivem obliby tohoto komiksu dal o deset bodů víc.

 • 100%
  0
  0
  18. 8. 2015
  martin-mickey-stusak (9034 bodů)

  Pokračování moderního zpracování Batmana předčilo veškerá očekávání. Nic se tu neponechává náhodě a jde se tvrdě k věci. Nezapomnělo se na nejslavnějšího padoucha Jokera, který v podání Heatha Ledgera dostal nový současný rozměr a který dal svým šílenostem nový směr. A je úžasný. Scénář je nad míru dokonalý, akční scény nutí tajit dech. Dlouhá stopáž filmu nijak nevadí, alespoň je vše do detailu řádně vysvětleno. Temná stránka věci je na místě a je velice podobná dnešním nejlepším komiksům. Maximální počet hvězdiček je pro tentokrát opravdu málo. Dal bych jich více.

 • 100%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6339 bodů)

  Nejlepší Batmanovský film co jsem viděl. Film je vynikající jak po vizuální či hudební stránce, tak i po herecky obsazené, což Nolan ukázal, již u svého prvního počinu na téma Batman, ale v Temném rytíři to dovršil geniálním a uchvatným Heathem Ledgerem coby Joker.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6268 bodů)

  byla stvořena nová legenda.

 • 100%
  0
  0
  6. 12. 2014
  cerfik (5649 bodů)

  Heath Ledger v roli záporáka směle trumfnul legendárního Jokera Jacka Nicholsona a jeho předčasné smrti je opravdu škoda. Další úžasná postava je skvělý Aaron Eckhart jako muž dvou tváří, jeho rozpolcenost a to jak to zahrál se vám opravdu vryje do paměti. Snad ještě lepší než první Nolanův Batman začíná. Tyhle první dva díly Nolanovy ságy o Batmanovy se nesmazatelně zapisují do dějin světové kinematografie, třetí díl mě bohužel nečekaně opravdu zklamal, tak jej nezmiňuju.

 • 95%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4420 bodů)

  Velkolepý film plný akce a drama, které dotvořilo dokonalou scenérii Gotthamu. Heat Ledger, nedá se ani vyslovit, jak nevýslovně moc se mu tato role povedla a nebojím se říci, že to byla bohužel jeho životní role. Skvělá propracovanost všech efektů, viz. třeba s tím kamionem, ale též působení tohoto filmu na mě jako diváka je naprosto nepřekonatelné...

 • 65%
  0
  0
  23. 7. 2015
  mimon (4333 bodů)

  Pekna podivana...

 • 100%
  0
  0
  19. 11. 2012
  bidlobox (3766 bodů)

  Už svým prvním batmanovským snímkem (Batman začíná) nasadil Christopher Nolan laťku hodně vysoko a sérii o netopýřím muži nasměroval úplně jinudy než Tim Burton a předchozí režiséři. Batman se najednou ocitl v mnohem plastičtějším a realističtějším světě, který je temnou alternativou toho současnoho našeho. V Temném rytíři pak rozehrál nevídaně velkolepou a přesvědčivou hru na pozadí strachu, chaosu a paranoi. Hru o životy mnoha lidí a sdrce mnoha filmových diváků. Nade vše září mrazivý, leč bravurní výkon Hetha Ledgera, který se úspěchu snímku bohužel nedožil. Ale září v něm navždy.

 • 100%
  1
  0
  8. 2. 2010
  Tom Hardy (3736 bodů)

  Nelítostný souboj + Kmotr II – neduhy předchozího dílu – Katie Holmes + Joker = neuvěřitelný filmařský zážitek, dostatečně komplexní a uvědomělý, aby nadchl filmového teoretika a současně dostatečně epický a vstřícný, aby ho docenil i řadový divák.

 • 100%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3528 bodů)

  Jeden z nejlepších filmu co sem kdy vyděl,náprostá povinost pro všechy.

 • 100%
  0
  0
  2. 9. 2013
  RolandBones (3499 bodů)

  Who so Sirious? Už od prvních minut se,díky perfektní hudbě ve které je ton zlověstnosti ocitáme v Batmanově světě.S úsměvem od ucha k uchu se nám představuje šílenec jménem Joker,jenž s precizností sobě vlastní naplánoval originální přepadení banky(naštěstí se nejedná o další Psí odpoledne).Potom přichází na řadu rychlá akce se Scarecrowem a bum,na place se představuje Harvy Dent,který by chtěl být Gothamským Bílým Ryťířem.Schyluje se k největšímu střetu velikánů."It´s simple,Kill the Batman"Tak nějak se dá popsat úvod strhujícího Temného ryťíře.Jak jenom ten pocit při sledování popsat?Bylo to prostě OHROMUJÍCÍ!!Tak moc jsem se u filmu už dlouho nebavil.S hrdiny jsem prožíval jejich výtěztví i prohry a byl jsem unešen. Takže hodnocení:Christian Bale skvěle pokračuje ve stezkách které vytyčil již v prvním díle.Aaron Eckhart svého Harvyho hraje nad míru dobře,věděl jsem že je dobrý herec ale že až tak moc?Navíc rozhodně jako Two face rozhodně vypadal líp než Tommy Lee Jones a navíc měl pro svou odplatu pěkný důvod(Maggie Gyllenhaal). Joker,případ sám pro sebe,alias Heath Ledger.Nikdy předtím jsem si nemyslel že by se vymanil ze škatulky "hezká tvářička",ale po svém mrazivém a perfekcionalisticky dokonalém výkonu který tu předvádí se musím omluvit a postesknout,že nás tak mladý opustil,neboť věřím,že by ho čekala spousta vynikajících rolí.Alespoň můžeme být rádi,že páni akademici si jeho výkonu všimly a ocenily jej po plném právu Oscarem.Heathe díky,žes mi dal naději že opravdický herci se ještě najdou nejen mezi starými veterány. Abych to za Jokera zkrátil,Nicholsonův Joker byl proti Ledgerovu mrazivému maniakovi neškodný šaškář(trik s tužkou),který by se patrně při jejich setkání rozklepal strachy a radši by to v Gothamu hned zabalil. Ostatní herci,hlavně Gary Oldman a Michael Caine jsou přesně takový jak je mám nejradši-Dokonalý.Co víc k tomu dodat? Christopher Nolan se své příležitosti natočit si Batmana podle sebe zhostil ještě líp než na poprvé(jistě si to vylepšil na dalším úžasným snímkem Dokonalým trikem),a musím říct že se jen těším na jeho další filmy nejenom pokračováním Batmana. Kamera je ve filmu dokonalá,ale nejlépe vynikne na velkém plátně(pro které je ostatně film točen),a musím opět jednoznačně říct -Dokonalé. Takže malé shrnutí na závěr:I přes větší délku než jsme u takových filmů zvyklí(mě by nevadila ještě tak hodinka navíc)musí konstatovat že jde o nejlepší komiksovou adaptaci všech dob a jednoznačně i o nejlepší film roku 2008(Indy,Tony i Sweeney snad odpustí). Kdo neviděl o hodně přichází.Kdo viděl mě jistě pochopí.A hnidopiši kteří to nechtějí uznat (nebo spíš pochopit),ať si trhnou nohou!!!Tento film je BOMBA!!!HaHaHaHaHa

 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3302 bodů)

  [ THE BEST CHRISTOPHER NOLAN ].Pokud budete mrkat,přijdete o další a další sekundové sekvence filmové dokonalosti.Hans Zimmer je mistr ve svém oboru,dodnes nedokážu pochopit,že nedostal oscara - vytvořil melodickou linku,která se na diváka blíží v dálce jakoby se snášel k Zemi zlatý déšt'.TEMNÝ RYTÍŘ je vrcholem ve svým žánru a nejlepší comicsová adaptace vůbec.Dokonalá režie Christophera Nolana,který vytvořil precizní dynamickou temnou stránku přesahující maximální limit.Dvojnásobně silnější a akčnější ultimátum než v BATMAN BEGINS.Sofistikovaný filmový monument,který navždy změnil akční žánr a posunul ho o desítky let dopředu.Postavy dokonalé Batman:Christian Bale - výborně charismatický (nejlepší Batman) a Joker: Heath Ledger - hlavní postava a vybudovaný asertivit,který je bez ohledu na předchozí desítky let zpátky ten nejdokonalejší záporák,který kdy byl na stříbrném plátně,dokonale vytvořený šílenství + dokonalý herec,který obětoval VŠE pro herectví.TEMNÝ RYTÍŘ je explicitní mainstreamová a stabilní akční seance při,které se divák ocitne v Umbram suam metuere a pořád chce být v kontaktu v plném rozsahu bez ohledu na následky.

 • 95%
  0
  0
  3. 8. 2012
  pantak (2992 bodů)

  Zase o level lepší,kam až to půjde?

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2925 bodů)

  Nejgeniálnější film všech dob! Nemusím snad připomínat jak moc inteligentní filmy Nolanovci dělají. Joker je úchylný a nadinteligentní vrah, který mi ukázal, že je Nolanovský jak jen to jde. Scénář mě uchvátil chytrostí, ale také humorem. Třeba scéna se zmizením tužky mě dostala, je sice trochu drastická, ale dobrá. Výslech Jokera byl velmi plný a jasný. Konec filmu byl tak úžasný, že jsem nevěřil, že je to film. Opravdu nejlepší Batman všech dob. Ledger byl neuvěřitelný a úžasný - toho Oscara si opravdu zasloužil. Škoda, že zemřel. Opravdu mě to zklamalo, že se toho nedočkal. Díky za každou novou Nolanovku.

 • 90%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2692 bodů)

  JOKER - kdo je víc

 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2015
  Petr Kocfelda (2585 bodů)

  Návrat Batmana a excelentní film...

 • 100%
  0
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (2105 bodů)

  Očekávání pokračování Batmana od Nolana byla obrovská, ale to co se stalo, všechny absolutně překvapilo, skvělý scénář, záporák a charismatický hrdina. Na tohle všichni tak dlouho čekali a i potěch letech film neztrácí na kvalitě.

 • 100%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2050 bodů)

  Dokonalá komiksová freska a strhující kriminální film v jednom. Šíleným Jokerem rozehraná nervydrásající hra, která přiková diváky do sedaček. Jediný film, u kterého mě doslova mrazí. A s odstupem času i vrchol Nolanovi netopýří trilogie.

 • 95%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1924 bodů)

  Epické drama. Ledger je monem lepší Joker než Nicholson a ten Oscar je plně vyslužený. Zajímavý děj se zajímavými herci. To posunulo laťku opravdu vysoko. Jonathan Nolan a Christopher Nolan jsou páni. Hans Zimmer opět přispěl skvělými skladbami. Nadchlo to diváky, je to skvělá podívaná s pěknými zvraty a občas nečekaným a příjemným dějem.

 • 95%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1653 bodů)

  Nolan opět potvrzuje, že tohle mu prostě sedlo do noty. Paradní jedničku ve 2 díle dle mého názoru ještě předčil :) Také výkon Heatha Ladgera byl fenomenální. Tak šíleného Jokera za soupeře Batman ještě neměl ... jen škoda že se to na něm tak projevilo.

 • 100%
  0
  0
  13. 12. 2012
  pokladnik (1592 bodů)

  Promiňte mi, ale u tohoto filmu nemůžu napsat nic jiného než, že pro mě navždy zůstane mementem Heatha Ledgera. Jeho Joker je naprosto nejlepším ze všech batmanovských filmů. Nebudu psát o filmu jako takovém,ten je nejlepší ze všech sérií, ale doslova mi rve srdce když si vzpomenu jak mladý Heath zemřel. Tak talentovaný.. Zřejmě opět zvítězilo to známé "Géniové umírají mladí".

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Moc pěkný film i obsazení.

 • 90%
  0
  0
  23. 8. 2010
  Krupe (1341 bodů)

  Batmana jsem nikdy nemusel, ale tenhle mne docela mile překvapil. Natočeno kameramy IMAX, na Blu-ray to fakt nemá chybu.

 • 90%
  0
  0
  26. 10. 2015
  leafroller (1243 bodů)

  Je opravdu jen velice málo postav, se kterými se mohu naprosto ztotožnit. A Ledgerův Joker je jednou z nich. Jeho dokonale anarchistické názory a zvlášť monolog o "plánu" jakoby mi vycházely přímo z duše. A fakt, že žádná lodička nevybouchla, byl jenom trapným pokusem o happyend. Ničím víc. K filmu samotnému nutno říct, že i když jsem si ho užíval plnými doušky, nikdy jsem se zcela nepřenesl přes fakt, že Gotham city až příliš připomíná reálný svět. To mi prostě vadí a Batman sám vypadá v tomto prostředí až příliš neuvěřitelně, bezmocně a možná i trochu trapně. Je zajímavé, kolik mi na 90% filmu vadí věcí. Třeba historka s Two-facem je podle mě docela nadstandardní a i když tvoří jakýsi prolog k dalšímu filmu, kazí dojem z dopadení hlavního badgue Jokera. Nehledě na to, že protáhne film o dalších 20 minut, čímž se dostane přes - pro mě dost dlouhých - 150 minut. No nic. Mohl bych toho jmenovat asi víc, ale tím si nebudeme kazit jinak dobrý dojem ze super bijáku.

 • 90%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1121 bodů)

  Povedené pokračování zachovává vše dobré z předchozího filmu.

 • 95%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Tomas_313 (895 bodů)

  Nejoriginálnější a nejlepší zpracování komiksového příběhu

 • 100%
  0
  0
  26. 7. 2015
  Innuendo (882 bodů)

  Jediny Batmanovský film od Nolana který podle mě stojí za shlédnutí.

 • 100%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (868 bodů)

  Rozsvícený symbol temného rytíře na filmovém plátně nezklamal. Byl jsem potěšen pokračováním, které opravdu bylo pokračováním kvalitního zpracování legendárního comicsového hrdiny, který v minulém příběhu začínal. Velké překvapení, že může být pokračování snad ještě lepší než díl první.

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2014
  voleman (837 bodů)

  Nejlepší komiksový film všech dob, který ovšem je komiksový opravdu jen minimálně. Film je laděn více realisticky a velmi temně než komiksově, ale to filmu spíš prospívá. Když jsem film viděl poprvé tak sem z něj byl nadšen a ani po dalších shlédnutích jsem se vůbec nenudil. Skvělý scénář, režie, akce, hudba, atmosféra a hlavně postavy v čele s Jokerem dělají z tohohle filmu pro mně nejlepší film roku, a jeden z nejlepších filmů celého desetiletí. Právě díky své realističnosti a výborným záporákům tenhle díl mnohonásobně předčí díl minulí od kterého se opravdu velmi liší. 100%

 • 100%
  0
  0
  25. 9. 2015
  Pajmen (809 bodů)

  Skoro neuvěřitelné, že se jedná o komiksový film. Protože je boží! Narozdíl od ostatních komiksových filmů je tento více dospělý. Ukazuje, že svět není jen v odstínu růžové, dokonce ani není jen bipolarizovaný na černou a bílou. Ve stejném duchu je napsaný i scénář, tedy seriózně. Především americká mládež by si totiž měla uvědomit, že střílení ze zbraní a zabíjení není zábava.

  Atmosféra je vynikajícně Gothamská. Ponurá, beznadějná, úzkostlivá a strach je cítit na každém rohu. Dosud si největší podsvětí Gothamu užívalo svobody a rozrůstajícího se vlivu, ale teď přišel skutečný ďábel. Heath Ledger. A s tím si není radno zahrávat.

1 2 3 dalsi posledni
89 98 ?
 • enrico-bonsch 75%
 • filmfanouch6 100%
 • bLaCk0uT 95%
 • ovladach 95%
 • anilam 100%
 • cinka001 90%
 • sporkaska 80%
 • muzz 65%
 • Verča Posey 100%
 • venom 100%
všechna hodnocení (515)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 22 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Absolutní megahit, který stále překvapuje.”

1. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
1. místo z 17 v žebříčku uživatele pou
1. místo z 11 v žebříčku uživatele stejskal.franti
1. místo z 10 v žebříčku uživatele Fanin
1. místo z 51 v žebříčku uživatele Lieninka
1. místo z 9 v žebříčku uživatele CrypzzXD
1. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk
1. místo z 11 v žebříčku uživatele výfuk
1. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555
Sdílet tuto stránku:

Partneři: