Goodfellas (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
146 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Životopisný
Motto: "Mafiáni" -- Henry Hill, Brooklyn, N.Y. 1955.

Obsah

:
Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sní o tom, že se stane gangsterem. vykonává drobné služby pro místní mafiány a když je zadržen policií kvůli pašování více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
Martin Scorsese Nicholas Pileggi

Herci

:
Robert De Niro Ray Liotta Joe Pesci Lorraine Bracco Paul Sorvino ...
Přehrát online O2
Premiéra: 10. 1. 1992
DVD: 15. 10. 2008

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2014
  muzz (17554 bodů)

  Niro a Pesci super jako vždy, ale mně se kupodivu líbil i právě ten Ray Liotta, pěkný film, takové dneska kupodivu nikdo nedokáže natočit.
  Jako perličku bych dodal, že letos chytili zbývající účastníky loupeže peněz Lufthansy, udal je ten nejméně zaplacený z nich, taky už starý dědek :)

 • 65%
  0
  0
  2. 12. 2012
  kedl (6338 bodů)

  Krásně natočený film o osudu jednoho mafiánskýho gangu... Všechno bylo perfektní až na 2 věci kvůli kterým nemůžu dát 5* ani kdybych chtěl.. takže za 1. přílišná délka a za 2. hlavní představitel Ray Liotta..Už po půl hodině jsem byl na něj alergickej..Vůbec mi tam nepasoval... ale jinak vážně supr zvlášť J.Pesci.. :-)

 • 85%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (6323 bodů)

  Mafiáni se stali legendou po právu. Scorsese nám ukazuje tehdejší zločinecké poměry bez zbytečných příkras, věrohodně, za vydatné pomoci typologicky perfektně obsazených herců a rozmanitého soundtracku, buduje dobovou atmosféru a pomáhá nám takřka dokonale porozumět specifické nátuře členů i vnějších stoupenců italské mafie. To vše pochopitelně zabaleno do formálního mistrovství, díky němuž nemá divák sebemenší možnost, aby třeba vinou vlastní chvilkové nepozornosti vypadl z perfektně sladěného rytmu, který dirigent Scorsese zkušeně diktuje prostřednictvím zmíněného soundtracku (kvůli hudbě bych chtěl tu doby tak moc zažít :), famózních herců (ústřední dvojice válí, Pesci nasazuje korunu) a skvělého scénáře, který staví hlavního hrdinu do konfliktu nejprve s morálkou (jeho otec), poté s rodinným životem a nakonec i proti svým, přičemž nepřestává gradovat a uchvacovat svou psychologickou věrohodností.. Pátou hvězdu si však nechávám pro sebe, přeci jen Casino mě coby nevinného diváka "sejmulo" ještě s daleko větší intenzitou..

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6268 bodů)

  Skvělí Oscarový výkon J.Pesciho.

 • 85%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (5525 bodů)

  Tenhle film bude vždycky tak nějak ve stínu legendárních Kmotrů, i když se jim může rozhodně aspoň vyrovnat. Joe Pesci si za jeho vynikající výkon zlatou sošku Oscara určitě zasloužil. Martin Scorsese si to pěkně napsal a ještě líp to zrežíroval.

 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3302 bodů)

  Dokonalý Scorseseho dílo a další člen do mafiánského krimi podsvětí.Takových filmů s knižní předlohy si velmi vážím a jsem ohromen tak dokonalého vytvoření(mistr Scorsese) a přesun na stříbrné plátno v tak dobrém světle.Vůni knihy nechám stranou a přejdu na herecké výkony představitelů např.vrcholné trio: Ray Liotta - zahrál velmi dobře a velmi jsem si ho oblíbil,Robert De Niro - dokonalost,bez chybičky jak vždycky a Joe Pesci - zahrál bravůrně (zasloužený oscar),ale i ostatní členy rodiného přátelství cosa nostra ve vedlejších rolích jsou na jedničku!Goodfellas patří mezi elitu v tomhle žánru a je jedním s vrcholů Scorseseho tvorby. 90%

 • 90%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (2100 bodů)

  Výborně navybíraná dobová muzika jako průvodce historií – a nenudí, i když hraje furt. A vůbec se nemusí předstírat, že hraje z rádia (srv. Hořící keř). — Neromantizovanost těší – úplně jiné kafe než pozdější Skrytá identita. Opravdu si teď umím představit, že se člověk může účastnit všeho toho svinstva a připadat si u toho jako „goodfella“. A přitom se to vůbec netváří jako nějaká smrtelně vážná zlořády tepající analýza, jako leccos, co přišlo potom. — Navedl mě sem Woody Allen - není se co divit, že je to jeho oblíbenej film, ale on sám ty typický rodinný sešlosti a židovský humory umí ještě líp.

 • 85%
  0
  0
  31. 10. 2014
  stantheman (2051 bodů)

  Scorsese si drží laťku...Mafiáni v podáni Nira a Pesciho..opět bez chyby a k tomu skvělý výkon Liotty. na délku filmu u Martina S. jsme už zvyklí a díky scénáři to ani nepřipadne. Nakonec potlesk pro Pesciho , tak vymodelovaného mafiánského burana jinde asi nenajdete.

 • 90%
  0
  0
  14. 7. 2016
  sajzo (48 bodů)

  Po Godfather moj mafinsky film c.1. A nielen mafiansky. Milujem Scorceseho styl co sa tyka spadu , kamery a strihu (velmi dobry vyber spolupracovnikov). De Niro tak ako vsetci ostatni podavaju herecky vykon bez chyby. Soundtrack je z kategorie snov a nezabudnutelne sceny patriace do zlateho fondu kinematografie. Film aj ked nie kratky tak ubehne rychlo ako jedna cast simpsnov a da sa pozerat stale a stale dokola. Kiezby takych filmov bolo ovela viac. Bomba, klenot, mustsee!

81 ? ?
 • GNR1986 80%
 • Elizabett 75%
 • Tino 100%
 • JanTung 85%
 • sajzo 90%
 • vladimir-lada-but 85%
 • divid.jh 85%
 • RoCo 75%
 • adam-ski-petr 70%
 • lamps 85%
všechna hodnocení (95)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: