Profilový obrázek

Jana Květoňová

Jana Květoňová

Komentáře 1 033

Od nejnovějších
  1. Běžná selhání
    Běžná selhání (2022)
    6
    No, čekala jsem od toho víc. Zvlášť když jsem viděla, že tam hraje Táňa Medvecká. Ale ono to moc o ničem nevypovídalo. Tak jako obvykle. A taky to vlastně nemělo žádný závěr. Divák si může udělat závěr podle svého založení či momentálního rozpoložení. Je to zas takového cosi "na půl cestě". My bychom rádi k nebesům, a jsme zde zemí spjati. Rumunsko-maďarská režisérka. Hmmm... :-)
  2. From Hell to Texas
    From Hell to Texas (1958)
    8
    Nešťastná událost z něj udělala štvanou zvěř. Typický klasický western z konce padesátých let.

    Tod Lohman (D. Murray), naivní mladík, zato ale výtečný střelec, je na útěku před skupinou šesti mužů bohatého chovatele dobytka Huntera Boyda (R. G. Armstrong), kterému Tod nešťastnou náhodou v sebeobraně zabil syna Shortyho. I když mu jde o holý život, díky své dobrosrdečnosti se snaží za každou cenu své pronásledovatele přesvědčit o své nevinně, spíše než by se snažil o aktivní odpor. Má ale v sobě něco, díky čemuž mu jsou ostatní ochotni pomoci na jeho strastiplné cestě.
    Za mne velmi dobrý western, jakých ve své době vzniklo více. Člověk si při jeho sledování uvědomí, jaký je rozdíl mezi klasickým americkým westernem a tak zvaným "spagetti westernem". Zpracování příběhu vyznívá totiž až uměleckým dojmem. Netlačí se tu v ničem na pilu jen proto, aby se tu neustále střílelo, děj je pomalejší, ale o to víc dává možnost se plně rozvinout a vybudovat tak tu správnou westernovou atmosféru. Není nouze ani o výborné kaskadérské kousky, jako třeba ve scéně, kdy indiáni přepadnou povoz a jeden z prchajících mužů se za velmi rychlé jízdy snaží uvolnit zapřáhnuté koně. Takové scény se ve své době objevovaly velmi často a i dnes vzbuzují velký obdiv. Dokonalá kamera, krásné přírodní scenérie, to vše charakterizuje tento snímek režiséra Henryho Hathawaye. Film s českým názvem "Z pekla do Texasu" by mohl patřit ke klenotům westernové tvorby, protože je radost se na něj dívat.
  3. Zámek
    Zámek (1968)
    7
    Bezútešnost, absurdita. Čistý Kafka. Film vykresluje byrokratický aparát, ale má příliš depresívní atmosféru. Nevím, jak se do tohoto filmu dostala mladá Iva Janžurová, své role se zhostila nicméně na jedničku. A zapadla sem skutečně skvěle. Člověk by věřil tomu, že je to místní německá dívka. A o čem film podle nedokončeného románu Franze Kafky je? Zeměměřič K. přichází do vesnice, které dominuje silueta záhadného zámku. Jeho zdi jsou naplněny podivnými činovníky, kteří jsou vázáni striktními pravidly a ovládáni nevysvětlitelnými změnami nálad a kteří navíc vyžadují bezmeznou poslušnost. Ukáže se, že zeměměřiče zde nikdo nepotřebuje. Že došlo k omylu. Tak se zeměměřič K. stane místním školníkem. Pořád doufá, že se dostane nakonec do zámku, protože na něj kouká jen z vesnice. Nestane se tak. Nakonec umírá, je zde pohřben a tím tento mimořádně zvláštní film končí. Maximilian Schell, který se s režisérem (Rudolf Noelte) podílel i na scénáři, se mi velmi líbil. Frieda naprosto bez emocí je rovněž skvěle ztvárněna německou herečkou a režisérkou Cordulou Trantow.
    Všude je zima, sníh, mráz. To ještě přidává tomuto mysterióznímu snímku na tajemnosti. A i když Němci byli rovněž třeba Goethe, nebo Beethoven, marná sláva, ta němčina k té mrazivé, těžké atmosféře ještě přispívá. Kdyby všichni mluvili třeba česky, nebylo by to ono. Kdo knihu četl, je možná jako obvykle znechucen. Já ji nečetla, neviděla jsem ani jiný film "Zámek" rovněž vynikajícího režiséra Michaela Hanekeho (k porovnání by mne to docela zajímalo), takže byla jsem na jedné straně překvapena, ale na druhou stranu musím ocenit sílu tohoto filmu. A oceňuji ji sedmičkou.
  4. Svatá
    Svatá (2024)
    7
    Nemám ráda "pánbíčkáře" Stracha a na jeho filmy a pohádky se zásadně nedívám. Ale chtěla jsem vidět výkon Jiřiny Bohdalové. Na její věk byl vynikající. I Lenka Vlasáková podala úžasný výkon. Ale ten scénář dokonalý rozhodně nebyl. A hudba nebyla nic jiného než depresívní záležitost. (Mimochodem mohli za ten týdeník zvolit nějaký vymyšlený název. Nikoli konkrétní.) Sedm bodů dávám výhradně dvojici Bohdalová-Vlasáková.
  5. Vytoč mého agenta
    Vytoč mého agenta (2024)
    7
    Seriál mi připadal velmi nevyrovnaný. Některý díl mě potěšil, že jsem se začala těšit na nový, ale ten se mi zas nelíbil vůbec. Nebo málo. Poslední díl byl dobrý. Zuzana Kronerová s psíkem Gabinem. Rovněž Martha Issová zde zazářila. Ale některé postavy byly tak nevýrazné, že si na ně po odvysílání už ani nevzpomenu. Třeba Táňa Pauhofová. Ale vzhledem k tomu, že na romantické komedie Tv Prima téměř nikdy nekoukám, tak tohle byla docela příjemná změna. Ovšem ten 8. díl jsem si musela pustit z Prima+. Zjistila jsem, že další týden už jde něco jiného a neměla bych ten seriál ucelený, s posledním dílem.
  6. V karavanu po Polsku (2024)
    7
    Mám Zibiho ráda. I tento seriál se mi líbí. Je vidět, že vlastenectví se u Poláka nezapře, ale na druhou stranu už je patriotem Lanškrouna, kde působí jako kněz. Nemá Pána Boha v každé větě. To je mi sympatické.
  7. Přání k narozeninám
    Přání k narozeninám (2022)
    6
    Eva Holubová dobrá jako vždycky. Ale jinak celkem slabota! Gayové, módní téma dnešní doby, ztracená děcka, docela nepřehledná spousta různých postav, no taková běžná česká komedie, jaké se teď točí. Něco i vtipného, ale jinak scénář nic moc. Je to taková komedie, při které se dá třeba žehlit nebo luštit sudoku, ... Není to film, který by bylo potřeba sledovat s očima upnutýma na obrazovku. Kdepak jsou ty české komedie jako byla "Vesnička má středisková", "Na samotě u lesa", "Marečku, podejte mi pero", atd , atd., atd., atd. Ale zaujala mě ta rybí dodávka, která měla vzadu i ocasní ploutev! Koho to asi napadlo?! :-)
  8. Srdce na dlani
    Srdce na dlani (2022)
    7
    Nemám moc ráda ty romantické komedie, co chodí na Primě. No, spíš vůbec ne. Ale tohle se mi docela líbilo. Všichni herci hráli dobře a přirozeně, humor nebyl trapný, dala bych tomu pěkných sedm bodů z deseti. A nejlíp hráli ti baseti! Ani toto psí plemeno zrovna nepreferuji. Ale když jsou ti Váleček se Šalinou tak dobří herci, tak musím být spravedlivá! No ale je to zajímavé, jak ti tvůrci těchto komedií dokážou všechny spárovat. I ten vozíčkář si hned našel milou. Dokonce učitelku!! V životě to tak jednoduché tedy není. Bohužel!
  9. Valčík
    Valčík
    7
    Je to velmi zvláštní psychologický film, ale má svou hodnotu a hlavní představitelka Assunty Valeria Solarino je pěkná žena, která dobře hraje. Ovšem temperament Italů je tak výrazný, že přečíst vždy všechny titulky byl docela problém. Film plyne v rytmu valčíku, začíná v hotelu a v hotelu také končí. Mnoho liských příběhů, mnoho pravd, smutku, radosti i zklamání, tohle všechno se zde prolíná naprosto přirozené, z jedněch dveří do druhých. Nechybí tu žádné téma: fotbal, korupce, politika, láska, touha, beznaděj, tohle vše ja tady zastoupeno naprosto věrohodně a přirozeně. Tento film režiséra Salvatora Mairy s příjemnou hudbou Nicoly Campograndeho a kamerou Maurizia Calvesiho z roku 2007 byl poprvé představen na 64. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde po právu získal Zvláštní uznání Národního syndikátu filmových novinářů, a i jinde ve světě si vysloužil uznání za umělecký přínos. Celý film by se dal označit za vizuální tanec, i když je rovněž pár věcí, které by se mu daly vyčíst a proslov protřelého fotbalového bafuňáře byl dost náročný na pochopení.
  10. Jackie Brownová
    Jackie Brownová (1997)
    6
    Dva a půl hodiny nudy. Téma mě absolutně nezaujalo, milostná romance mezi černoškou a bělochem mě nedojala, podivné, že policie nepoznala, že černoška je vodí za nos a chce peníze pro sebe. Samuel L. Jackson mi byl nesympatický (byl to ovšem zločinec, tak proč by měl?!), Robert De Niro neměl moc příležitost se projevit. Pam Grier byl pěkná a hrála dobře, přirozeně. Za zmínku stojí ještě Bridget Fonda v roli Melanie ze známé herecké rodiny Fondů ( dědeček Henry Fonda, otec Peter Fonda, teta Jane Fonda,...) Celkově to ovšem tak zvaně nemělo šťávu. Hudba nevýrazná, že není třeba chtít si zapamatovat, kdo ji spáchal. A hláška, která mě poněkud zaujala, padla prakticky hned zkraje:
    Louis Gara (Robert De Niro) při pohledu na mrtvolu v kufru auta: „Kdo je to?”
    Ordell Robbie (Samuel L. Jackson): „To je Beaumont.”
    Louis Gara: „Kdo je Beaumont?”
    Ordell Robbie: „Zaměstnanec, kterého jsem musel propustit.”
  11. Ona
    Ona (2013)
    5
    Pro někoho to není ztracený večer, pro mě ano. Nejspíš to není film pro důchodce. Každopádně bych se takových "vztahů" nechtěla v životě dožít. Stačí mi ta současná umělá inteligence. Vždycky řvu do telefonu, že chci mluvit s živým člověkem!
  12. Vynálezce
    Vynálezce (2023)
    8
    Zajímavý film. Ale rozhodně ne pro malé děti! Viděla jsem ho v kině Kotelna v Odoleně Vodě, ale moc jsem z toho neměla. Byly tam i tříleté děti, které tam pobíhaly a křičely, protože tak malé děti mohou zvládnout tak maximálně večerníčkovou pohádku, ne vic jak hodinový filozofický a historický animovaný film, v němž se navíc pitvá třicet mrtvol a neustále se hledá duše! Dvanáctileté dítě by mělo s jeho pochopením problémy, každopádně bych tam dala "od dvanácti let". Ale dokonalá animace! Jen jsem si myslela, když jsem četla, že jde o životopisný film o Leonardovi da Vincim, tak že ho uvidíme i malého, nebo alespoň mladého. To bohužel ne. Líbila se mi i hudba Alexe Mandela a kamera, za kterou stála Marijke Van Kets. Ovšem i když režisérem "Vynálezce" je slavný Jim Capobianco, který je jedním ze scenáristů úžasného animovaného filmu "Ratatouille", nedá se v tomto případě mluvit o rodinné pohádce. Určitě ne! To je značně zavádějící!
  13. Sedm schodů k moci
    Sedm schodů k moci (2023)
    8
    Poměrně dobře zpracovaný politický seriál, na Primu, kde dávají povětšinou romantické komedie nevalné úrovně, docela překvapivé. Všichni herci hrají dobře. Rozesmálo mě akorát, že Eva Podzimková a Jiří Vyorálek měli pro milostné scény dubléry. Problém je, že Anna je jakožto postava zcela nezajímavá a dosti monotónní. Máme sledovat její vzestup a morální pád, nicméně už od druhé epizody je naprosto jasné, že je ochotná udělat pro svou kariéru prakticky cokoliv. Přesto stále nemůže uvěřit špíně, která se okolo ní děje.
  14. Černý déšť
    Černý déšť (1989)
    6
    Možná bych dala víc bodů, kdybych bezprostředně před tímto filmem neviděla horor Alfreda Hitchcocka "Ani stín podezření", který neměl hluché místo. Tato problematika japonských padělatelů peněz a japonské mafie mě zas tolik přece jen nedokázala oslovit jako několikanásobný vrah z dobré americké rodiny. Michael Douglas je zde ještě mladý, Jiří Štěpnička ho pěkně namluvil, ale bohužel to není "moje parketa", jak se říká. Zaujalo mě akorát snad, že Američané nazývali japonského mafiána Sata Seit. Říkala jsem si, jak by asi říkali třeba Lada. Leid? Nebo Leide?! Takže Ridley Scott sice odvedl dobrou práci coby režisér, ostatně jako vždy, ale po obsahové stránce nic moc, řekla bych. Ani hudba Hanse Zimmera mě nijak nezaujala. Ovšem záleží i na tom, v kterou hodinu se divák na film dívá. Když už je moc pozdě a zavírají se mu oči, nedovede si určité partie patřičně vychutnat.
  15. Ani stín podezření
    Ani stín podezření (1943)
    8
    Filmu z r. 1943 by se dalo ledacos vytknout. Ale "rukopis" Alfreda Hitchcocka se nezapře. Nakonec mi běhal mráz po zádech a v tom vlaku na závěr jsem si stahovala peřinu přes hlavu. Oceňuji práci kameramana Josepha A. Valentineho i hudbu Dimitri Tiomkina (kromě Franze Lehára), která navozovala dramatické části přímo perfektně. Joseph Cotten v roli tajemného a sebevědomého strýčka Charlieho je hlavním tahounem filmu, který se v podstatě celý točí kolem jeho osoby. Hitchcock vytváří atmosféru mnohem pomaleji než ve svých pozdějších hororech. Někoho by to mohlo třeba i trošku nudit. Ale o to jsou pak vypjaté chvíle dramatičtější. Rovněž si říkám, že divák místy úplně zapomíná, že film byl natočen v roce 1943. Klidně bych ho považovala za film 60. let. Nadčasové, "koukatelné" dílko, založené předevsím na psychologii.
  16. Deník Anne Frankové
    Deník Anne Frankové (2016)
    8
    Dávám o stupínek méně než stejnojmennému dvoudílnému americkému televiznímu filmu z r. 2001, který byl emocionálně silnější. Kdo zpracování tohoto příběhu ale viděl poprvé, ten musel být jistě uchvácen výkony herců i prací všech, kteří se na filmu podíleli. Anna tu byla víc ukázána jako dívka v pubertě, ale to zas bylo správné. Jistě nebyla bez chyb. Rovněž ta "ponorková nemoc" osmi lidí na malém prostoru, kde se nedalo ani větrat, byla skvěle vystižena. Když se do toho člověk vcítil, musel si říct, zda by to vůbec vydržel. I když v tak vyhrocených situacích člověk, jak známo, vydrží všechno možné. Není na škodu, že se filmy o Anně Frankové točí, i když už byly natočené. Tohle téma je natolik nosné a stále aktuální, že je potřeba pořád připomínat, co to byl nacismus a zamýšlet se nad jeho současnými podobami.
  17. Alfa a Omega 3D
    Alfa a Omega 3D (2010)
    6
    Nebyla jsem zrovna nejlépe na takový dětský animák naladěna. Nemyslím si, že ta animace byla až zas tak špatná. Podle mě se docela vyrovnala třeba Lvímu králi z r. 2019. Spíš scénář byl slabší. Ale dalo se vidět! Oba dva "ústřední vlci" byli celkem roztomilí. Ovšem pochybuji, že by nějakým alfám a omegám děti rozuměly a pro dospěláky to zas nebylo zrovna nosné téma. I když některé momenty byly docela vtipné a tudíž zábavné. Pobavila mě kupříkladu husa hrajíci golf, a kačer, který jí nosil golfové hole.
  18. Fontána
    Fontána (2006)
    5
    Přechválený a nadhodnocený film, který je daleko prostší než jak se tváří. Nenazvala bych ho ani filozofickým. Spíš mystickým. Především za vizuální stránku dávám 5 bodů. Fascinující obrazy a zvuky složitě odvyprávěného mýtu směřují nakonec k poměrně obyčejnému závěru. Mám pocit, že režisér Darren Aronofsky je velký excentrik se spirituálními sklony a dost možná, že svou fantazii "přikrmoval" nějakými psychotropními látkami. Herce jsem obdivovala. Brad Pitt, který byl původně vybrán do hlavní role, by se mi zas až tak nelíbil jako Hugh Jackman. I když ale mám dost vysoké vzdělání, nikdy jsem neuznávala tak zvané "umění pro umění", jak se tomu v dobách mého mládí říkalo. Když stojí taková podívaná milióny, měla by oslovit víc než jen hrstku podobně excentrických lidí.
  19. Nikdy není pozdě
    Nikdy není pozdě (2015)
    7
    Není to špatný film. Ovšem Meryl Streep v něm vyloženě exceluje. A jak jí ty copánky v 66ti letech sluší!! Příjemně jsem se u filmu bavila. Příběh není nijak převratný, ale díky vynikajícímu hereckému obsazení je uvěřitelný. Nedovedu si představit jinou herečku v hlavní roli. Navíc která by tak výborně zpívala. A byla jsem ráda, že jsem viděla i její skutečnou dceru, která by maminku rozhodně nezapřela. Příběh o ženě, která celým svým srdcem dělá to, co ji v životě baví nejvíc a upřednostňuje to před rodinou, mě kupodivu opravdu zaujal. A to až do samotného konce.
  20. Let číslo 93
    Let číslo 93 (2006)
    5
    Já nevím. Tento film má oficiálně docela vysoké hodnocení, 85%, ale mně se příliš nelíbil. Samozřejmě že když si představím, že bych v tom letadle seděla sama nebo někdo z mých blízkých, tak by to byla hrůza. Ale dívat se v televizi na to, jak únosci ohrožují posádku i pasažéry, a jejich rodiny, zejména manželky, se doma hroutí, modlí, nevědí, co mají dělat, to je dost slabý scénář, řekla bych. A takový ryze americký přístup prakticky ze všech těch katastrofických filmů. Mám pocit, že konkrétně Američané se vyžívají v podobných situacích a v "rýpání se v ranách". Už mě to vyloženě unavovalo. Když si čtu hodnocení jiných, málem si o sobě začínám myslet, že jsem necitlivá a nic mě nedojme. Vim ale, že to není pravda. Jen si spolu s jiným divákem (opravdu jedním z mála!!) myslim, že jde o takový typický americký katastrofický film s tou výjimkou, že jde o skutečnou událost. To je vždycky zajímavé. Ale mohlo to být natočeno jinak. Film "Let 93" o stejné události, ale natočený jiným režisérem a s jinými herci, jsem neviděla, takže nemohu hodnotit, který z těch filmů je lepší. Na tento film jsem se dívala jako na historický dokument, ale nedojal mě. I když konstatuji s povděkem, že na závěr nevlály americké vlajky, ani nezaznívala americká hymna.
  21. Juno
    Juno (2007)
    9
    Film měl přítel nahraný, pustil mi ho, a já si říkala, že tohle tedy rozhodně není film pro mě, ale pro nějakého mladého diváka. Dívala jsem se ovšem dál a musím napsat, že nakonec mne film vtáhl do děje a docela dost se mi líbil. Byl i vtipný, ale neměl tu přemrštěnost a vyumělkovanost těch amerických komedií. A dějové zvraty byly naprosto nečekané, obvykle u takovýchto filmů člověk už de facto od začátku tak nějak tuší, jak to asi skončí. Skončilo to zcela jinak, než jsem předpokládala, ale zcela přirozeně. A oba mladí lidé, Juno i Paulie, byli sympatičtí a moc dobře své role hráli.
  22. Oppenheimer
    Oppenheimer (2023)
    9
    Ač nejsem žádná odbornice přes fyziku, film se mi velmi líbil a vydržela jsem sedět celé tři hodiny na židli v kině a sledovat jej. Představitel Oppenheimera, irský herec Cyllian Murphy, podal vynikající výkon, všechna čest. Co nás ale s přítelem zaujalo (a nikde jsem se nedočetla, že by to zaujalo ještě někoho jiného, že by se nad tím někdo pozastavil) byla akce Trinity Test, pokusný výbuch v poušti v Novém Mexiku o půl šesté ráno 16. července 1945. Sice celou noc silně pršelo, déšť ustal až k ránu krátce před výbuchem, nicméně taková "egyptská" tma v červenci o půl šesté ráno přece už není. Vypadalo to, že je hluboká noc. Ale čas 5.30 tam byl výrazně zmiňován. Každopádně i když v některých případech byla skutečnost jiná, Nolanův film vyznívá obdivuhodně pravdivě, je silný a dlouho zůstane v paměti vnímavého diváka. Klade si také nejednu otázku. Sledovat příběh J. Roberta Oppenheimera znamená v úžasu sledovat destrukci, jaké je schopna lidská inteligence.
  23. Il Boemo
    Il Boemo (2022)
    9
    Velice dobrý film, krásná hudba, nádherné kostýmy, výborný výkon Vojty Dyka. I ta jeho maska byla úžasná. Toto se skutečně povedlo. Všechna ocenění si rozhodně zaslouží. Velmi se mi líbila ta scéna s malým Mozartem. Vůbec si myslím, že Formanův "Amadeo" je hodně přeceňován. Tady takové "seky" nebyly, film působil skutečně hodnověrně.
  24. Perinbaba
    Perinbaba (1985)
    6
    Souhlasím s panem Brenanem88. Jednou se to vidět dá. Ale že bych se na to chtěla dívat každý rok o Vánocích, to tedy rozhodně ne.
  25. Lautrec
    Lautrec (1998)
    7
    Film plyne přirozeně, lehce, řekla bych, že pro milovníky umění bonbónek. Dala bych tomuto filmu 74%. Vynikající herecký výkon Régise Royera, skvělá práce režiséra Rogera Planchona. Elsa Zylberstein jako matka Lautreca je rovněž vynikající a přesvědčivá herečka. Nádherná atmosféra, krásný příběh, Montmartre 19. století ožívá na plátně a celý film jakoby voněl malířskými barvami. A ten úžasný kankán! Paráda! "Svět, který nosil van Gogha,nemůže být tak špatný." (Lautrec)
  26. Betlémské světlo
    Betlémské světlo (2022)
    4
    To byla komedie?! Proboha, vždycky jsem měla ráda humor Zdeňka Svěráka, ale tohle předčilo veškerá moje očekávání.
    Divně pojatý film, v němž hlavní hrdina (Zdeněk Svěrák) rozmlouvá coby spisovatel s imaginárními postavami, kdy každý má nějaký svůj příběh, takže jde vlastně o film povídkový. Spisovatel Karel Šejnoha upravuje charaktery postav podle jejich přání, je už vidět poměrně vysoký věk Zdeňka Svěráka, a jeho žena Helenka v podání Dany Kolářové rovněž už není ta manželka z Vratných lahví. I na ní se podepisuje její věk. (Nebo ne zrovna moc povedený scénář?!) Z Jana Svěráka se stává nudný rutinér. Kde je jeho obrovský talent z předchozích let? Kam vyprchal?! Asi už by neměl spoléhat na svého kdysi tak vtipného otce! Nikdo ze známých (a dobrých!) herců v tomto filmu neoslnil a neoslovila mě vůbec ani hudba Ondřeje Soukupa, která je jindy skvělá.
  27. Wall Street 2: Peníze nikdy nespí
    Wall Street 2: Peníze nikdy nespí (2010)
    6
    Tento druhý díl mi připadal podstatně horší a nesrozumitelnější. Nudil mě a ani zestárlý Michael Douglas mě nezaujal. Ale zajímavé bylo, že Zürich se natáčel v Praze. To by snad nemělo být, i když se to děje běžně. Moc se mi to ale nelíbí. Když jde jen o krajinu, třeba nějaké hory, tak prosím. Ale známá města? Nevím!
  28. Střídavka
    Střídavka (2022)
    7
    Samí vynikající herci, též vynikající režisér, který "umí", ale film víceméně zacílený na ženy. No ale dalo se vidět. Eva Holubová jako babička Olga, která už se potýká jasně s demencí, i Martin Hofmann jako trojnásobný otec, který omdlí, když má přestřihnout po porodu pupeční šňůru, byli dobří a uvěřitelní. Ze začátku jsem se ale v těch propletencích dost špatně orientovala.
  29. Ostrov
    Ostrov (2023)
    7
    Není to žádný zázrak, ale jako víceméně nemilovnice českých romantických komedií jsem byla docela spokojená. Taková celkem vtipná konverzačka a na oba hlavní představitele, jak Janu Plodkovou, tak Jiřího Langmajera, se příjemně koukalo, i když se hádali. No - především když se hádali! To byli nejlepší!! A velkou část filmu měl Richard v podání Jiřího Langmajera velkou díru na zadku, než mu ji Alice v podání Jany Plodkové zašila, takže to bylo i sexy! :-)
  30. Wall Street
    Wall Street (1987)
    8
    Ne že bych se vyznala ve finančních a burzovních záležitostech v Americe, ale film to byl velice dynamický, měl spád a oba dva hlavní představitelé, Michael Douglas a Charlie Sheen, hráli skutecně skvěle a uvěřitelně. Ostatně jméno režiséra Olivera Stonea mluví za všechno. Takže i když to byl film starý 36 let a mnohé se za tu dobu jistě změnilo, pořád se na něj dá dívat, i se z něho poučit.
  31. Největší dar
    Největší dar (2022)
    8
    Jako Moravačka se mi pohádka zdála zajímavější než když je tam klasický Pán Bůh, Anděl, atd. Pak miluji skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, vždy jsem milovala frgály, velmi příhodná je hudba bohužel již nežijícího Davida Stypky. Pohádka se asi nelíbí hlavně Čechům. Já byla spokojena i s kostýmy a hereckými výkony. Příjemná podívaná.
  32. Jan Žižka
    Jan Žižka (2022)
    5
    Film jsem v televizi nestihla, velmi mě to mrzelo, tak jsem si ho pustila z íčka Primy. A bylo to pro mě velké zklamání. Jen řev, řežby, nikdo neví "kdo s kým o čem pro koho". Tolik negativního jsem četla o trilogii Otakara Vávry Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem z 50. let, jak to bylo všechno deformováno, podle Jiráska, takže nepravdivé,.. Tam jsem rozuměla ale všemu! A tohle je jako pravdivé. Ano?! Já nevím, co si z toho může vzít dnešní mládež. Jinak když se tam neřve a nevraždí, tak je to koncentrovaná nuda!!
  33. Tajemný střelec
    Tajemný střelec (1995)
    7
    Není to špatný western. Takový trochu romantický. S nezvyklým dějem. Ale právě tím je zajímavý. Ony jsou ty westerny obvykle všechny tak říkajíc "na jedno brďo". Tento je tedy poněkud jiný. Hlavní představitel má krásný, nezapomenutelný pohled, ženské představitelky jsou půvabné, hudba pěkně dotváří děj. Kdo má rád "střílečky", moc si jich v tomto filmu neužije. Ale může si zas užít jiné věci. Třeba krásnou přírodu.
  34. Poslední ostří hoši
    Poslední ostří hoši (1976)
    9
    Velmi dobrý western, který mě zaujal jak příběhem, hudbou (stejný hudební motiv byl použit ve filmu 100 pušek), tak hereckými výkony. Drsný westernový "vyvražďovák" dalo by se říci. Andrew V. McLaglen, jeden z předních westernových tvůrců, zde skutečně prokázal své kvality. Přestřelky jsou hodně uvěřitelné. Do hlavních rolí obsadil dva hollywoodské nestory - Charltona Hestona coby ochránce zákona Samuela Burgadea a Jamese Coburna coby chladnokrevného zabijáka Prova. Skvělý kousek. Ani chvíli jsem se nenudila. A to zpomalení v jedné dramatické situaci bylo více než zajímavé. S tím jsem se ještě u žádného westernu nesetkala. Jen mě zaujalo, proč je ten komentář o filmu tady ve slovenštině. Nemám vůbec nic proti slovenštině, ale jsme v České republice! Slováci už mají dávno vlastní stát!
  35. Grande duello, Il
    Grande duello, Il (1972)
    6
    Nic moc. Líbila se mi jen hudba. Místy jsem ani nechápala, oč vlastně jde. Ty italské westerny mě moc prostě neberou. Jinak český název je "Velký souboj", no a Lee Van Cleef je správně drsný a do westernů se hodí jak poklice na hrnec. Každopádně Giancarlo Santi není Sergio Leone, i když si myslím, že ho dost kopíruje. Poměrně velká nuda i přes řadu přestřelek.
  36. Andula vyhrála
    Andula vyhrála (1938)
    8
    Myslela jsem si, že tahle komedie z roku, kdy mé už nežijící mamince bylo 8 let, bude působit značně vyčpěle a směšně. Nakonec jsem zůstala u televizní obrazovky až do konce a vůbec jsem se nenudila. Věra Ferbasová byla vždycky takové rozverné děvče. Tedy v těch prvorepublikových komediích. Nakonec zemřela v pouhých 62 letech v osamění, že ani není přesně známo datum její smrti. A Hugo Haas? Ten vždycky vtipný představitel hlavních rolí? Druhá světová válka ho jako Žida vyhnala do emigrace a do vlasti už se nikdy natrvalo nevrátil. Člověk si rád připomenul film na prahu válečného konfliktu, kde všechno bylo dosud zalito sluncem.
  37. OKTOPUS
    OKTOPUS (2023)
    6
    Jeden z mnoha kriminálních seriálů, nic nového nepřináší, kriminalisté iptem naštvaní, bez nálady, no, divák nakonec taky. Průměr až podprůměr. Škoda času se na to dívat.
  38. Eliška a Damián
    Eliška a Damián (2023)
    0
    Věděla jsem, že to bude velmi nenáročná zábava. Ale že to nebude vůbec žádná zábava, jen "trapárna", to jsem si přece jenom nemyslela. Je to snad to nejhorší, co Prima dosud vyprodukovala. Měli by to stáhnout z hlavního vysílacího času. A ta Smetana je příšerná herečka! Opravdu nekoukatelné!!
  39. Tanec v temnotách
    Tanec v temnotách (2000)
    9
    Nemyslela jsem si, že mne toto dánské drama až tolik zasáhne. Bohužel zasáhlo. Možná bohudík. Protože hned tak na ně nezapomenu. Björk byla vynikající. Ale i Catherine Deneuve a vůbec všichni. Pořád jsem věřila tomu, že nakonec k trestu smrti nedojde. Ale nešlo to udělat jinak. Zaplatit dobrého advokáta a ještě operaci synovi. Zajímavé bylo, jak četli v Americe tu Ježkovou. A pak ten Oldřich Nový. Já čekala toho NAŠEHO známého Oldřicha Nového z Kristiána aj., a ono ne. Přišel jakýsi nenápadný bělovlasý stařík bez charismatu. No, nakonec docela dobrý vtip v tomto srdceryvném dramatu! Zavřete oči, odcházím!! :-)