Assassin's Creed (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Historický, Sci-fi
Motto: Osud ti koluje v žilách

Obsah

:
Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, více »« méně

Režie

:
Justin Kurzel

Scénář

:
Michael Lesslie Adam Cooper Bill Collage

Herci

:
Marion Cotillard Michael Fassbender Essie Davis Jeremy Irons Brendan Gleeson ...
Premiéra: 29. 12. 2016
Distributor: CinemArt

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  16. 1. 2017
  martin-mickey-stusak (8937 bodů)

  Snímek dle velmi úspěšné videohry, který vizuálně a věrností hry vypadá daleko lépe, než podobný ´Princ z Persie: Písky času´, avšak po shlédnutí ponechává mnoho nezodpovězených otázek. Těžko říci jak to vnímají herní hráči, ale nezasvěcení diváci těžko pochopí mnohé dějové scény. Co vlastně znamená ten létající orel? Má to s něčím nějaké pojítko? Proč v roce 2016 nikdo nemá zbraně a bojují na pěsti? Kvůli vizuálu filmu? Atd. atd. Akčních scén je tu více než dost, ale na úkor smysluplnějšího příběhu. Ten je velice zkratkovitý a málo srozumitelný. Herní hráči snad pochopí lehčeji, ale ti, co hru neznají, poměrně těžko. Mnohé scény jsou matoucí a v podstatě nic neříkající. CGI efekty očekávaně na úrovni a kamerové nájezdy dnes snad už nijak neohromí. Jako o zábavném snímku vlivem právě těch akčních scén se dá uvažovat, ale nesmí se u toho přemýšlet co, kde a proč.

 • 5%
  0
  0
  14. 1. 2017
  Pas (4515 bodů)

  Počítačová hra přenesená na plátna kin...tušil jsem, že to bude dřina na hlavu ale až takto prostoduché zpracování jsem nečekal.Tvůrci naprosto rezignovali na nějakou dějovou línii či dokonce zápletku. Celé je to postavené na několika soubojích , pádech do "nikam" což se nám ani režiserér nesnaží vysvětlit a pár akčních honičkách. Potenciál to přitom tématicky jistě má.Střet Templářů, či jejich potomků s jejich odpůrci je jistě zajímavé a nosné téma, ovšem musel by se toho ujmout schopnější scénarista a něco jako ambiciozní režisér a nejen rutinér který sesmolí pár bojových scén a říká tomu film! Středověké kulisy části snímku jsou ještě jakž takž koukatelé a zmínka o osobě Kryštova Kolumba docela trefná , dávám tedy jednu hvězdičku .Víc by bylo skutečně čirým kacířstvím.Howgh

 • 70%
  5
  2
  3. 1. 2017
  Tom Hardy (3715 bodů)

  Jsem na vážkách. Mám k tomu hromadu výhrad - finále je jeden velký scenáristický bordel, akce by si zasloužila méně střihů a více celků, herecky to občas svou vážností pomalu klouže k parodii, konflikt je tak lehce načrtnutý, že skoro ani člověk neví, proč jdou postavy proti sobě, prostřihů na Fassyho připojeného na Animus je zbytečně moc, v supermoderním "vězení" pro asasíny nemá ochranka jedinou střelnou zbraň. ALE jako celek mě to až překvapivě chytlo. Atmosféra osobitá, v historické části správně špinavá, hudba přímo skvělá a akce strhující. Je na tom vidět, že filmaři měli vizi a šli si za ní. Škoda jen, že když už dostali k ruce správný rozpočet i šikovné herce, nenašel se nikdo, kdo by se pořádně podíval na scénář. Spálená šance roku.

 • 55%
  1
  0
  10. 1. 2017
  Arnarmo (1606 bodů)

  Hru jsem jednou zkoušel, ale rozhodně se nepovažuji za herního fandu, který o tom vše ví a má s hraním této série obrovské zkušenosti.

  Přesto mi příběh přišel srozumitelný (ze začátku sice lehce zmatečný) a neztrácel jsem se v něm. Napojení na Animus a celkově přiběh v zařízení Abstergo mě bavil vic, než části z minulosti. Taková hodně povedená virtuální realita. Co se týče bojových scén a parkouru, to mě bavilo a díky nim to utíkalo. Jinak tím bych asi skončil. Přišlo mi, že nikdo v tom filmu, až na Michaela Faasbendera, neuměl hrát a mluvit. Finále bylo lehce předvídatelné a v jistých směrech i úsměvné. Je divné, že tak moderní zařízení není připraveno na vzpouru a honit útočníky jen pomocí obušků - no, nevadí. Spousty otázek nebylo vyřčeno, ale něco si divák dokáže domyslet.

  Jen nechápu, proč měl Fassbender ty asasínské návleky na ruce, když nic jiného k propojení nepoužíval - asi pro efekt.

 • 45%
  0
  0
  20. 1. 2017
  Senn (570 bodů)

  Když jsem si vybíral zda jít nebo ne, tak mě přesvědčilo téma, které film zpracovává. Nakonec po shlédnutí jsem byl zmatený a znuděný, protože snad jen třetina filmu měla nějakou akci. Většina filmu je v ústavu a plná přesvědčování, které je nudné už po 5 minutách. Každopádně mě film vůbec nenadchl.

 • 80%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Bemiurg (471 bodů)

  Konečně začínají vznikat kvalitní filmy podle herních předloh. Nejprve úžasně vypadající Warcraft: První střet a teď o něco horší, ale také kvalitní Assassin's Creed. Já, jako fanoušek videoher, jsem spokojen. Parádní atmosféra! Doufám, že vzniknou další díly.

 • 65%
  3
  0
  1. 1. 2017
  Sheemas (239 bodů)

  Tomuto filmu jsem držela palce již od začátku jeho vzniku, jako fanoušek her jsem s AC strávila hodiny hraní, když se však začaly objevovat ne moc pozitivní recenze, i nadále jsem doufala, že to nakonec dopadne dobře. A výsledek? Takový nijaký, příběh byl poměrně dost zmatený. Že se děj odehrává více v naší době než v minulosti bylo pro mne zklamáním, ale i to se dá nějakým způsobem přežít, kdyby se ten děj někam víc posunoval. Plusy vidím v povedených bojových scénách (s kopím opravdu super) i parkour po španělských střechách byl hodně povedený, ale to prostě nějak nestačí. Ke konci filmu mě stále napadalo dost otázek, na které mi film nedal odpověď.

70 51 ?
 • fesoj1 70%
 • kendzi 80%
 • maniak 70%
 • wodmint 65%
 • Senn 45%
 • helmis 60%
 • martin-mickey-stusak 60%
 • budullin 80%
 • Pas 5%
 • tom-flori-florian 100%
všechna hodnocení (29)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: