Vlk z Wall Street (2013)

The Wolf of Wall Street (USA)
USA USA
180 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Životopisný
Motto: Víc peněz není nikdy dost.

Obsah

:
Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
Terence Winter Jordan Belfort

Herci

:
Leonardo DiCaprio Margot Robbie Matthew McConaughey Jonah Hill Jon Bernthal ...
Premiéra: 16. 1. 2014
Distributor: Bontonfilm

Komentáře

znaků
 • (5897 bodů)
  10. 2. 2016 22:19
  100%
  0
  0
  Sheldon

  Martin Scorsese natočil pěknou řádku filmů, kde dobré PR převýšilo, že film má své mouchy. Tím je pro mě třeba jeho opus Prokletý ostrov, který s odstupem času jeví stále více znaky filmové pocty, než skutečného autorského díla hodné jeho jména. Vlk z Wall Street je ale něco úplně jiného. Je to živý film, moderní, který skvěle popisuje dekadenci, ve které žijeme a hnus, jež nás denně obklopuje. Scorsese je navíc mistr v barvitém prokreslení charakterů a v počtu drog, které během života zkonzumoval. Nebojte se tedy na první pohled dlouhé stopáže, na kterou jsme si zvykli spíš u půlčiků Petera Jacksona a směle do toho! Vzhledem k nemalému počtu diváků, kteří kino během projekce opustili si však dovoluji jen suše konstatovat, že to úplně není podívaná pro každého.

 • (5381 bodů)
  8. 12. 2015 12:32
  80%
  0
  0
  Standa.

  Jo, tak tohle já můžu. Scorsese a jeho nejoblíbenější dostihový kůň Leo. Tahle kombinace na mě platí a rozhodně funguje. Při sledování filmu si člověk musí párkrát říct, že to prostě není možný, aby tohle bylo podle skutečných událostí, ale tak jak je vidět tak Amerika je stále země neomezených možností. Leova oscarová jízda, která opět neskončila onou zlatou soškou. No a? Vždyť ona se příležitost určitě ještě najde.

 • (3709 bodů)
  27. 11. 2014 23:34
  90%
  0
  0
  bidlobox

  Scorsese válí, DiCaprio válí, McConaughey válí! A je to právě Scorsese, kdo by vám prodal i omšelé psací pero. Vždyť wallstreet už tu byl několikrát a že by takhle bavil, to si nepamatuju. A o to tu jde hlavně. Zaujmout. Film na nás dokáže hovořit svým kouzelným jazykem a to Scorsese ví, to Scorsese umí. Ať už k tomu použije příběh Ježíše, Huga Cabreta nebo právě zhýralého makléře s tváří DiCapria.

 • (2965 bodů)
  15. 1. 2014 23:34
  85%
  0
  0
  Petrson

  Kloubouk dolů, co natočil Martin Scorsese v 71 letech. Skvělý Leonardo DiCaprio, zejména co předvedl, když dostal "obrnu" (škoda že délka schodů byla z každé kamery tak rozdílná). Vynikající, "na zabití" Jonah Hill a epizodně vtipný Matthew McConaughey. Martin Scorsese vydal další rukopisně přesný film, jako když vyjde další deska AC/DC. Tentokráte se pustil i do žánru grotesky, která fungvala bezvadně s nadšením první hodinu, druhou vydržela a třetí už toho bylo moc : Sex, drogy a peníze a nic dál. Hrdinou zůstává podvodník, sexuální maniak a mega fetka. Leonarda budete mít v tomto filmu rádi, i kdyby to byl seběvětší grázl a možná vás naučí milovat peníze a lhát jako standard. Je to vlastně velká zábava. Prostě tak trochu chybí malinko hloubka, co proč, kam, jak, ale to většinou groteska nevyžaduje a toho se asi tvůrci drželi. Povrchu. Vtipný drogový film se prostě do poslední minuty řídil heslem: "In Dollar, Sex and Cocain we trust" a to stačí.

 • (2888 bodů)
  21. 12. 2015 12:46
  70%
  0
  0
  Schneefee

  Prijde mi, ze misty ztraci film tempo, mozna by neskodilo ho jeste trochu prostrihat...jinak DiCaprio opet vali, zejmena v drogovych a frackovitych scenach...

 • (2568 bodů)
  17. 4. 2016 22:35
  90%
  0
  0
  HappyPiere

  Boží, boží a ještě jednou boží. Když jsem slyšel prvně o Scorsesovi, DiCapriovi a Vlkovi z Wallstreet, tak jsem se těšil snad víc jak na návrat do Středozemě. A jako takový očekávaný film je to jeden z mála, kde jsem se těšil právem. Některý scény jsou legendární a osobně si myslím, že Leo měl dostat sošku raději za plazení ve Vlkovi, než ve sněhu...

 • (1774 bodů)
  8. 12. 2015 13:33
  95%
  0
  0
  rkotvald

  Nádherně zpracované tříhodinové nic. Leo DiCaprio si jeho one man show patřičně užívá a docela bych mu oscárka přál. Film je samozřejmě brutálně cool a s přibývající stopáží více a více. Vůbec se nedivím, že přitáhl do kin tolik lidí a je zde na csfd tak vysoko. Zde není vhodné smekat před prodejním umem Lea DiCapria v roli frajera, jehož jméno jsem asi 15 minut po skončení filmu dokonale zapomněl. Tady je třeba smeknout zejména před prodejním umem Martina Scorseseho. Natočil tři hodiny trvající snímek, kde se neustále opakuje to stejné, tedy neustále smilnící nahé kurvy, spousty drog, nejpoužívanější slovo v americe a hlavní cool postava, přičemž nějakých zvratů, či napínavých situací je tam absolutní minimum. Natočil to ovšem tak, že jsem tři hodinky nehybně čuměl a jistě bych si od něj koupil i to vypsané pero. Mohl bych tu samozřejmě napsat pár řádku moralistických keců, protože film celkem zřetelně glorifikuje veškeré zločince, podvodníky, a dokonce i braní drog a rozhodně to nezachrání pár závěrečných minut natočených ve stylu ,,Kdo seje vítr, sklízí bouři".

 • (1214 bodů)
  11. 3. 2014 15:50
  95%
  0
  0
  VasaFlasa

  Délky filmu se vůbec nelekejte, protože se rozhodně nudit nebudete. Herecké výkony DiCapria a Hilla byly na oskara. Oba si natáčení určitě užili a jejich výkony pak diváky baví. Tenhle film si zaslouží 5 hvězdiček a určitě si zaslouží i stálé místo v kinematografii. Inu pan Scorsese umí a zná svoje řemeslo.

 • (1048 bodů)
  16. 5. 2014 21:54
  90%
  0
  0
  katarinaa

  nikdy mě moc nabavilo cokoliv se točilo kolem ekonomiky a peněz. přesto, že jsem ekonomiku vystudovala, obyčejný člověk si myslí, že je to nuda a já ostatně taky. jenže tenhle film změnil můj názor. a to několikrát. přesvědčil mě Leo, kterého jsem měla zaškatulkovaného už jako stárnoucího titanikového hezounka, který už to nejlepší předvedl a samozřejmě pan režisér.

  • spousta scén, které se nebojí ničeho a které by ostatní režiséři ani netočili a když už tak vystřihli
  • bavilo mě to. fakt.
  • (949 bodů)
   6. 3. 2015 14:39
   90%
   0
   0
   Teresie

   Tenhle film od pána v letech bych nečekala - bravo pane Scorsese. Ani minuta nudy, film přímo válcuje.

   • LEONARDO
   • + plazící se Leonardo
   • (765 bodů)
    3. 11. 2014 09:30
    100%
    0
    0
    salisbury

    Vlk z akcionářské ulice otevřel svou hamižnou tlamu a ukázal světu své chtivé zoubky lačnící po bankocedulích. Marnotratný život pln drogové závislosti či užívání si života všudepřítomným sexem nabírá obrátky, které na otáčkoměru jdou až za hranici únosnosti a svět takto stvořený se začne v základech rozkmitávat s pomalým narušováním statiky. Leonardo DiCaprio opět předvedl herecký majstrštyk neb film je postaven hlavně na jeho bedrech a dokonale tam drží aniž by jakkoliv zavrávoral. Matthew McConaughey sic v menší roli, ale rozhodně obstál též na výbornou. Jeho vplutí na scénu je nezapomenutelným zážitkem a jeho hrdelně brumlavé pobroukávání s rytmickým tlukotem pěsti o hrudní koš mi stále ještě v hlavě zní a doufám, že jen tak nepřestane.

   • (729 bodů)
    13. 4. 2014 22:54
    95%
    0
    0
    Pajmen

    Skvěle zvládnuté dílo.
    Že filmy Martina Scorseseho nejsou pro širokou masu lidí, tento kousek jenom potvrzuje. Vlk z Wall Street patří mezi biografickou tvorbu tohoto nestárnoucího režiséra, jehož um zraje jako víno a dle mého názoru je to vůbec jeho nejpovedenější biografický snímek podpořený excelentními hereckými výkony v čele s Leonardem Dicapriem a Jonahem Hillem. Poprvé jsem se chtěl podívat jen na první scénu, abych zjistil, jestli se mi film bude líbit, ale pak jsem se nedokázal odtrhnout. A že má film skoro tři hodiny? Kdo se dobře baví, čas ho netrápí.

     • Málo sošek od Akademie (nebyla žádná!!!)
    • (676 bodů)
     16. 3. 2014 16:59
     100%
     0
     0
     voleman

     Tak jsem si začínal myslet, že takovouhle skvělou filmařinu od Martyho už ani neuvidím, a on ted přišel s takovouhle strhující a podstivou podívanou, to je opravdu velmi milé překvapení. Mistr Scorsese se vrací ke svým kořenům a stvořil snímek, který hravě překonává jeho nedávnou tvorbu a konkurovat může dokonce i takovým klasikám jako je Casino nebo Mafiáni. Dokonce tyhle klasiky v určitých ohledech i překonává, například ve vtipnosti jednotlivých scén. U tohohle filmu se opravdu hodně nasmějete a přitom skvěle pobavíte a to vše při skvělém příběhu s dokonalou a zcela jistou režií. DiCaprio je opravdu skvělý a hraje jako o život. Znovu jen potvrzuje, že v současné době je asi nejlepším hercem. Vlk z Wall Street je pro mě určitě nejlepší film tohohle roku a dokonce několika let posledních. Jeden z absolutně nejlepších snímků co Martin Scorsese kdy natočil, a to ho mám jako režiséra hodně rád. 100%

    • (598 bodů)
     6. 1. 2016 15:43
     90%
     0
     0
     martin-kubista

     Dlouho jsem odkládal tento film asi hlavně kvůli jeho délce, ale nakonec jsem se dobře bavil. Film mi trochu připomínal Chyť mě když to dokážeš - z neznámého kluka se stane ne zcela čestným způsobem k spoustě peněz a nechce se jich vzdát, až skoro o vše přijde. Ale i zde je happyend :). Jestli to v tédobě na Wall Street vážně takhle vypadalo, tak to musela být jízda :)

     • Leonardo DiCaprio
     • scény bez zábran :)
     • (583 bodů)
      1. 4. 2014 21:19
      0
      0
      Morena

      Leonardo DiCaprio je prostě skvělý herec, už jen kvůli jeho výkonu to za shlédnutí stojí.

     • (485 bodů)
      1. 5. 2014 11:32
      55%
      0
      0
      foxina-beier

      Tak čekala jsem teda víc.Tento film mě opravdu zklamal a to nejen obsahem ,ale hereckými výkony a pro mě tedy nuda.Nepřišel mi teda vtipný což se ani nedivím,protože se poslední dobou komedie moc nedaří.Spíš bych řekla,že v akčních filmech je více vtipných scének a hlášek než v celé komedii.Což mě opravdu mrzí ,protože komedie byla vždy můj oblíbený žánr.Na druhou stranu nedivím se,že se film může i zalíbit. Proč taky ne.ode mě však dostává 55%

     • (460 bodů)
      2. 2. 2015 19:15
      85%
      0
      0
      pateta

      Leonardo DiCaprio opět předvedl herecký majstrštyk neb film je postaven hlavně na jeho bedrech a dokonale tam drží aniž by jakkoliv zavrávoral. Matthew McConaughey sic v menší roli, ale rozhodně obstál též na výbornou. Marnotratný život pln drogové závislosti či užívání si života všudepřítomným sexem nabírá obrátky, které na otáčkoměru jdou až za hranici únosnosti a svět takto stvořený se začne v základech rozkmitávat s pomalým narušováním statiky

     • (355 bodů)
      15. 5. 2014 21:53
      65%
      0
      0
      Alienka2014

      Tak tenhle film mi hodně hnul žlučí... Vyrazila jsem na něj po několika doporučení od kolegů a s hrůzou sledovala, co to proboha je. Ano, musím uznat, že film je působivý a rozděluje lidi na dva tábory - buď jsou návštěvníci kina nadšení (většina) nebo zděšení (můj případ). Filmu dávám 65% pouze za výkon Leonarda, je perfektní. Když konečně nastal konec (po dlooouhém čekání), vstřebávala jsem dojmy z filmu s výrazem WTF?!

      • na film rozhodně jen tak nezapomenete, Leo exceluje jako obvykle
      • zvrácenost scénáře, úmorná délka filmu
     • (318 bodů)
      11. 3. 2014 07:59
      90%
      0
      0
      TemnýProrok

      U filmu jsem se bavil, přestože mi dochází, že jde o film na základě skutečných událostí a chování hlavních hrdinů je v tomto kontextu velmi amorální.

     • (295 bodů)
      30. 3. 2016 09:18
      100%
      0
      0
      jirka-knobloch

      Šlapky, orgie, koks, prášky, chlast, auta.... aneb hýřivý život makléřů v praxi v nesmírně živelném filmu, který dokáže svou opojnost velmi lehce přenést skrze plátno. Nejzábavnější scéna desetiletí (mozková obrna aneb kterak maniak Belfort objevil novou úroveň účinků drog), geniálně hysterický DiCaprio, Hill hrající konečně burana, co k němu sedí, skvělá hudba… Celkově neskutečně nabitý epos (za 3 hodiny se nestihnete nudit!) moderní filmařiny, který nestojí na kdovíjak geniálním scénáři, ale mistrném fyzickém herectví s různými úšklebky, vzdechy nebo prskáním, ale i přímých promluvách vypravěče k obecenstvu (viz např. House of Cards). WoWS je podle mě z části přiznaná oslava vychcanosti, což se v Hollywoodu často nevidí. Scorsese tak rozhodně vybízí k podrobnějšímu čtení filmu, byť po prvním zhlédnutí působí téměř jako čirá komedie bez nadstavby. A i kdyby tomu tak bylo, je to monstrózní zábava (mimochodem neskutečně vulgární), kterou by od tohoto velikána čekal asi málokdo, takže já si jeho akcie rád koupím znovu.

     1 2 3 dalsi posledni
     81 90 ?
     • Liboul 90%
     • wiecej 90%
     • michal-bernard 95%
     • adam-ski-petr 80%
     • jakub-cesek 85%
     • kapibara 90%
     • lukas-hubalek 85%
     • lamps 80%
     • zdenda-subrt 90%
     • jirka-knobloch 100%
     všechna hodnocení (295)
     jak hlasovat?

     V žebříčcích uživatelů

     10. místo z 35 v žebříčku uživatele voleman
     22. místo z 54 v žebříčku uživatele Fricino
     30. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
     32. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
     34. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
     37. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
     75. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
     90. místo z 99 v žebříčku uživatele Mirandela
     99. místo z 122 v žebříčku uživatele Crreed
     Sdílet tuto stránku:

     Partneři: