Fargo (1996)

Fargo (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
98 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller

Obsah

:
Cynický thriller FARGO hvězd amerického nezávislého filmu, bratrů Joela a Ethana Coenových je dalším inteligentním diváckým filmem vzniklým mimo Hollywood. více »« méně

Režie

:
Ethan Coen Joel Coen

Scénář

:
Ethan Coen Joel Coen

Herci

:
William H. Macy Steve Buscemi Frances McDormand Peter Stormare Kristin Rudrüd ...
Premiéra: 10. 7. 1997

Komentáře

znaků
 • (17510 bodů)
  6. 1. 2015 20:36
  90%
  0
  0
  muzz

  Coeni a jejich zvrhlý smysl pro černý humor. Jejich oblíbení výborní herci, skvělá režie i scénář, a kdyby to nebylo tak smrtelné, tak i dost srandy. Nevinný obličej mého oblíbeného herce, strkajícího mrtvolu do drtiče větví (Peter Stormare) nemá chybu :)

 • (5897 bodů)
  23. 10. 2015 22:10
  100%
  0
  0
  Sheldon

  Film je tak originálním mixem, který si bere to nejlepší z žánru film noir, thrilleru, detektivky a zároveň díky svým zdánlivě banálním dlouhým dialogům zůstává v bezpečných vodách nezávislé produkce. Coeni opět míchají promyšlené bizarní figurky a postavičky, které však dávají do přímého kontrastu s pro ně nepříliš typickými zcela obyčejnými dobrými lidmi. Zároveň však dodržují svou zálibu ve vymýšlení neuvěřitelných situací, kdy se drží starého známého hesla, že pokud se má něco podělat, tak se to zaručeně podělá a to jako obvykle obyčejnou lidskou hloupostí.

  Na filmu spolupracovali osvědčení tvůrci většiny filmů bří Coenů – kameru měl Roger Deakins, hudbu složil Carter Burwell a herecké obsazení je sázkou na jistotu. Prakticky všechny postavy v tomto filmu se v průběhu let staly kultovními.

  Film s rozpočtem 7 milionů dolarů vydělal celosvětově jenom v kinech 60,7 milionů dolarů a v anketách se pravidelně umisťuje mezi nejzásadnějšími díly kinematografie.

 • (2920 bodů)
  13. 3. 2013 20:29
  0
  0
  výfuk

  Je až neuvěřitelné, že se něco takového opravdu může stát. Úžasně převyprávěný příběh, kteří perfektně vytvořili bratři Coenové. Akorát jen, že příběh někd yvychází z cesty což může diváka zmást. Druhá zkušenost s Bratry dopadla dobře, ale Tahle země se mi líbila více.

 • (2551 bodů)
  4. 3. 2016 17:59
  80%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Pojetí kriminálního případu je dokonale originální až karikaturní, což platí i pro výčet hlavních postav, které působí, že by zkazili i nákup mrkve a celeru. Vykreslení nedomyšleného plánu únosu, který jeho pachatelé navíc na každém sebemenším kroku neuvěřitelně packají, se postupně stává více a více groteskní a činí ze zprvu celkem vážné kriminální zápletky absurdní příběh, postupem času nabírající stále krvavější a syrovější kontury. Scénář dokonale zachycuje nesmyslnost a zbytečnost celé záležitosti, která se zintenzivňuje s každým dalším krokem. Všechny vyobrazené násilnosti představují jen ledabylou snahu pachatelů uhasit jeden průšvih ještě vetším průšvihem a rozjetý kolotoč zbytečných událostí nekontrolovatelné zrychluje až k závěrečnému finále, kde už je absurdita celého jednání tak vyhrocená (zejména ve scéně zatýkání přeživšího únosce při jeho snaze zahladit stopy), že osoba stojící celou dobu mimo dění (v tomto případě vyšetřující kriminalistka) není schopna podobné jednání vůbec racionálně pochopit. Oscar za scénář tedy jednoznačně zasloužený, ovšem Oscar za hlavní roli je i pro mě záhadný, nebyl důvod ho zde udělit...

 • (1592 bodů)
  12. 12. 2012 17:26
  100%
  0
  0
  pokladnik

  Poprvé viděno bylo pro mě jako zjevení. Všehovšudy pár postav, neskutečná zima a těhotná šerifka, no kdoby čekal takové drama. Z ničeho vzniklo něco a velmi mě to zasáhlo. Co těm Coenům dávali do kaše, že jsou tak kreativní a neustále drží laťku hodně vysoko.

79 ? ?
 • lamps 95%
 • adam-ski-petr 85%
 • michal-bernard 85%
 • karlos-slovan-janovec 80%
 • Ombak_Penari 80%
 • Gruman 90%
 • ballrog 90%
 • olga-pu 70%
 • McFous 65%
 • sporkaska 85%
všechna hodnocení (86)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 21 v žebříčku uživatele pokladnik

„Poprvé viděno bylo pro mě jako zjevení. Všehovšudy pár postav, neskutečná zima a těhotná šerifka, no kdoby čekal takové drama. Z ničeho vzniklo něco a velmi mě to...”

8. místo z 13 v žebříčku uživatele evismaior
14. místo z 14 v žebříčku uživatele jajatyl
34. místo z 365 v žebříčku uživatele Psisko59
61. místo z 68 v žebříčku uživatele evismaior
Sdílet tuto stránku:

Partneři: