Zmizení (2013)

Prisoners (USA)
« další názvy »
USA USA
146 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller

Obsah

:
Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Aaron Guzikowski

Herci

:
Hugh Jackman Jake Gyllenhaal Viola Davis Maria Bello Terrence Howard ...
Premiéra: 10. 10. 2013
Distributor: Bontonfilm

Komentáře

znaků
 • (6559 bodů)
  20. 10. 2015 12:02
  85%
  0
  0
  Sheldon

  Přiblížit jakýkoli zvrat po expozici snímku se rovná připravit diváka o momenty nečekaných překvapení. Na druhou stranu, ačkoli jsem pachatele odhalil v první třetině snímku, slyšel jsem, že je závěrečné odhalení překvapilo, takže to může jít na vrub skutečnosti, že už jsem thrillerů asi viděl už opravdu dost. Musím ale říct, že když jsem film napodruhé v klidu opravdu dokoukal, zůstalo mi po jeho sledování chvění v žaludku, takhle sugestivní snímek se totiž ani v rámci žánru příliš často neobjevuje a kromě herců je třeba vychválit zajímavého kanadského režiséra Denise Villeneuva, kterému do hlavy tedy rozhodně vidět nechci.

 • (5460 bodů)
  4. 5. 2014 13:50
  80%
  0
  0
  Standa.

  Myslím, že už jsem toho za svůj život viděl poměrně dost, ale tohle pro mě byla novinka. Protože jsem v životě neviděl, aby si někdo bral reflexní vestu na lov, tak to mě fakt poser. To bylo fakt jak pěst na oko. Jinak jen tak okrajově k filmu- nejlepší krimithriller letošního roku, to by mohlo stačit.

 • (5148 bodů)
  18. 7. 2016 14:52
  90%
  0
  0
  lamps

  Film roku? Nerad bych předbíhal, ale v brilantně vystavěném Zmizení se nám pomalu rýsuje aspirant nikoliv na oscarové hody, v nichž porota beztak upřednostňuje silně vlastenecká díla od profláklých tvůrců, nýbrž na nejpoctivější, nejvybroušenější a nejnapínavější "nefincherovskou" adaptaci vynikajícího detektivního scénáře, jaká v posledních letech v USA vznikla. Jinými slovy, máme tu slušně zaděláno na nový kult, kterému oficiální ocenění od přírody nevím proč nepřísluší, avšak bystří fanoušci by ho neměli opomenout stejně jako třeba loňský Atlas mraků. Nevzpomínám si, kdy měla americká kriminálka naposledy tak hustou atmosféru, kdy samotné prostředí plnilo dokonale režisérovu představu o pochmurném příběu a kdy byl divák tak dlouho úspěšně držen v nejistotě, kdo je pravý viník a jak vše nakonec dopadne. Pointa sice není zdaleka na úrovni té v Sedm a neudeří s takovou intenzitou, jak by si film vzhledem k předchozímu drtivému průběhu zasloužil, ale přesto srazí do kolen alespoň vědomím, jak do sebe náhle všechno krásně zapadá a jak scénář podal na hromadu otázek tak seriózní a kvalitní odpověď. Zkrátka nelze než chválit, o Jackmanovi a Gyllenhaalovi ani nemluvě.

 • (3011 bodů)
  10. 10. 2013 23:37
  65%
  0
  0
  Petrson

  Pokud máte rádi napětí z Mlčení jehňátek, "milión" vedlejších stop, či se vám dělalo špatně ze starého Texaského masakru motorovou pilou (nový jsem neviděl a doufám neuvidím), máte rádi, když vás ždímou přes děti, mentálně postižené lidi, máte rádi mučení a přistoupíte na hru, že kdokoliv je vlastně úchyl a nevadí vám díry ve scénáři a že policie je úplně dementní, pak je to v pořádku, jste na správném filmu. Je potřeba jen dobře vnímat, abyste pochopili hned kdo je kdo a proč je to zrovna tak a ne onak. Na tu délku škoda, málo rozkreslené postavy. Musíte si hlídat dobře všechny souvisloti i při poměrně malém počtu postav, včetně těch mrtvých a zmíněných v novinách, aby byly jasné motivace v jednání. Filmu ale dominují skvělé herecké výkony, civilnost a napětí postavené na vydírání citů přes děti, co se stane s malými holčičkami. Nejsem příznivec těchto filmů, nálad a pocitů, že svět je úplně v háji a bojíte se pustit dítě na dva metry od sebe. Budu si muset dávat větší pozor, na co mám jít:). Chápu, že film může mít v dnešní době mnoho zastánců, zejména v oblastech, kde letí horrory a vše, co náhaní pocity strachu a bolesti.

 • (2929 bodů)
  7. 12. 2013 05:08
  95%
  0
  0
  pantak

  Film mě vůbec nezklamal ba naopak a proto po jeho shlédnutí už vůbec nechápu nekteré negativní recenze.

 • (2921 bodů)
  31. 12. 2013 00:39
  90%
  0
  0
  výfuk

  Ani nevím jak jsem si to barvil, ale rozhodně ne takto... tento film je tolik dlouhý a až usínající, že se od něj nemáte šanci odtrhnout. V celku jasný příběh doplnění touhou a beznadějí, že ani nevíte co si o tom myslet. I když je film v celku dlouhý, tak je ale v celku také plně zaplněn srozumitelným a jasným dějem. Očekával jsem toho hodně, ale tohle opravdu ne! Rozuzlení děje je naprosto epické a originální až z toho mrazí. Posledních třicet minut před koncem jen zíráte a nemrkáte (mimochodem určitě ne jako Gyllenhaal, jehož mrkání je trochu znervózňovalo). Říkejte tomu originál roku 2013!

 • (2708 bodů)
  22. 3. 2016 14:00
  80%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Kvalitní kriminálka. Ponurá, depresivní, dobře vymyšlená, skvěle rozuzlená...a to je asi tak všechno co bych k tomu chtěl říct. To stačí. Krásné 4 hvězdičky, možná i pět by přišlo, kdybych se nad tím chtěl ještě chvíli zamýšlet. Ale mě se nechce.

 • (2503 bodů)
  9. 3. 2016 12:37
  80%
  0
  0
  evismaior

  Hugh Jackman jako otec zmizelé dívky, který je ochotný pro její znovunalezení udělat do slova a do písmene vše a jakoukoli informaci o tom, kde by se mohla necházet, získá od kohokoli a jakýmkoli způsobem. Jake Gyllenhaal jako detektiv, který po dívce a její kamarádce pátrá z pozice policisty a zároveň ho jímá podezření, že s tím údajným chlastáním jejího otce to nebude tak žhavé. Dost děsivé a ptám se sama sebe, kam až bych byla ochotná jako rodič zajít. A jsou to úvahy opravdu na tělo.

 • (2049 bodů)
  28. 12. 2014 15:13
  85%
  0
  0
  farb

  Dvě a půl hodiny jsem seděl, užívaje si tu skvostnou atmosféru, napnutý jak struna do poslední sekundy a tetelil jsem se blahem. Tohle je prostě ta správná - na scénář, herce (všichni do jednoho famózní, ale Jackman s Gyllenhaalem těžce vládnou) a na promyšlenou režii (ten film je skvěle poskládanej, s ničím se nezdržuje a skvěle udržuje napětí / pozornost) sázející - pecka, vedle které většina (nejen) letošní produkce bledne závistí. Jo, a taky to má skvělou kameru.

 • (2009 bodů)
  1. 8. 2014 15:57
  80%
  0
  0
  stantheman

  Od začátku do konce napětí...výborný Jake Gyllenhaal...zastínil hlavní hvězdu filmu Hugh Jackmana. Je to jeden z těch filmů , který nedostanete tak rychle z hlavy i díky zakončení...i kdyžkaždé zlo musí být nějak potrestáno.

 • (1982 bodů)
  9. 12. 2015 18:19
  85%
  0
  0
  rkotvald

  Výborný scénář, výborné herecké výkony. Jednalo by se o jeden z nejlepších dramatických počinů od dob 21 gramů či Babelu... kdyby to nebylo tak strašně dlouhé. Neuběhlo ani 120min a já se začínal trochu nudit a ztrácet zájem. Taková to stopáž se prostě nehodí pro takový děj s pár postavami. Navíc pasáž a pátraní kolem "sebevraha" mi přišla v celém případu poněkud zbytečná a kdyby se právě ona trochu zkrátila, nebo celá smazala, dostaly by jsme se na cca 100 min a dostaly tak výborně vygradovanou temnou kriminálku s dějem, který by málokdo z nás chtěl zažít - troufám si tvrdit, že nikdo. Jinak potlesk ve stoje pro pana Jackmana. Tady totiž bravurně dokazuje, že není pouhým akčním hrdinou.

 • (1851 bodů)
  6. 3. 2016 12:51
  80%
  0
  0
  miza

  Skvělý film od začátku do úplného konce.Skvělá podiváná.

 • (1822 bodů)
  11. 1. 2015 18:09
  90%
  0
  0
  limeta

  výborný. Napětí dobře dávkované po celou stopáž, všeho tak akorát, ponurá atmosféra, přívaly deště, zavádějící stopy, no zkrátka 100 % naplnění žánru drama-krimi-thriller. Za mě tedy naprostá spokojenost

 • (1328 bodů)
  15. 10. 2013 00:07
  70%
  0
  0
  Siddharta

  Drama, krimi, thriller, ale příběh se ne úplně povedl, možná to vypadá napínavě, možná se budete strachovat o děti, ale je tam tolik vedlejších motivů, že jsem se v tom malinko ztratil a to mě přestalo bavit. Nebudu prozrazovat, kdo je zatím vším, ale vypadá to, že v té vesnici není nikdo normální, včetně detektiva, či soudce. Za to je tam hodně duševně vyšinutejch. Ponurou zimní, či podzimní atmosféru strachu nelze filmu upřít, stejně skvělým hereckým výkonům.

 • (1197 bodů)
  13. 1. 2015 11:19
  60%
  0
  0
  ladynka

  Pozor, možné spoilery: Zpočátku solidně vystavěná detektivka, která nejvíce boduje atmosférou a ke konci začíná selhávat rozuzlováním případu, když dostaneme vágní vysvětlení kdo a zčásti proč, ale přitom vedlejší postavy zapojené do zločinu nemají dostatečné opodstatnění. Rozuzlení se tak jeví jako podřízené zakončení ve smyslu záchrany obětí, nikoli ve smyslu osvětlení detektivní linie. Pokud jde o osobní rovinu příběhu (morálku postav) nedojde k nejednoznačnému řešení. Nevinní jsou zachráněni, postavy jsou za svá selhání a špatné skutky potrestány. Překvapivě na to, o kolik více prostoru má osobní rovina příběhu (rodina, její stav apod.), mi přijde výraznější a zajímavější detektivní linie, byť její pokračování (postup ve vyšetřování) zajištují spíše drobné náhody než sbírání stop a důkazního materiálu.

 • (1031 bodů)
  21. 11. 2013 15:42
  95%
  0
  0
  michaela159

  Zmizení je podle mého nejlepší thriller, jaký jsem v životě viděla a určitě stojí za podívanou. Možná, když se kouknete do programu a uvidíte, že film má 150 minut, nebude se vám chtít jít. Jedno vám k tomu řeknu, stopáž filmu je tak akorát a ničemu to neubírá. Herecké obsazení je perfektní a každé slovo je přesvědčivé.

 • (881 bodů)
  8. 12. 2013 18:00
  90%
  0
  0
  puposlav

  Jeden z TOP filmů letošního roku. Vynikající drama, výborné herecké výkony, pořádně hutná atmosféra. Takto si představuji thriller s velkým T a vůbec, bych se nebál přirovnání ke kultovnímu Sedm.

 • (775 bodů)
  21. 2. 2016 23:55
  40%
  0
  0
  Peter12

  Keď vidím tieto hodnotenia,tak nechápem. Mňa to ináč nebavilo.Silné téma to filmu neberiem,keď zmiznú deti a nik nevie, kde sa stratili,alebo kto ich uniesol.Ale tiesnivá a napínavá atmosféra bola až vtedy,keď som sa išiel po tomto filme vysr....Dve scény ma zaujali:Keď mu dala dole to vrece alebo čo to bolo,tak bol riadne dobití,tam som pociťoval skľúčenosť a tých hadov v bedniach som tiež nečakal. J.Gyllenhaal tam mi strašne nesedel a ako detektív bol nepresvedčivý.A ten koniec mi potvrdil,že tvorcovia sa snažia prekvapiť niečím originálnym,ale vobec sa im to nepodarilo.Pre niekoho kvalitná kriminálka,ale pre mňa len ďalší s filmov,ktoré má nemá čím prekvapiť.

 • (751 bodů)
  27. 7. 2014 22:34
  80%
  0
  0
  marie-kolarova

  Pomýlený text distributora. Dover nebere spravedlnost do vlastních rukou, jen se snaží vymlátit informace ze sprostého podezřelého. Slušná studie chlapíka, který je přesvědčený o své pravdě, a to doslovně hlava nehlava. A pochopitelně zasahuje těsně vedle. Tohle není kontrast mezi bojem spravedlivého a laxní nebo prohnilé policie. Vyšetřovatel se snaží, co to jde, ještě chvíli a bude také magořit. Villeneuve velmi slušně pracuje s psychologickou stránkou příběhu, umí udržet napětí, a v podstatě nenudí, což je slušný výkon vzhledem ke stopáži.

 • (642 bodů)
  2. 3. 2016 17:42
  80%
  0
  0
  hovorkok

  Hned, jak se únosce objevil na scéně, mi bylo jasné, že to byl on. V průběhu filmu se ale vše tak motalo, že si člověk chvíli myslí, že to udělal ten a pak vlastně že by to mohl být i ten a tak dále... pořád jsem si ale trvala na svém a taky k tomu došlo. Bohužel hlavní padouch se mi vůbec nelíbil, co se týče hereckého výkonu. Stejně mě ale Zmizení vtáhlo a herecké výkony byly obdivuhodné (až na padouchův, jak jsem již psala).

1 2 dalsi posledni
79 80 ?
 • lucie-adamcova 95%
 • JanTung 80%
 • wiecej 90%
 • michal-bernard 85%
 • dagmar.gallyasova 100%
 • lamps 90%
 • Filmokolik 80%
 • kubi.sarka 55%
 • Ombak_Penari 80%
 • evismaior 80%
všechna hodnocení (147)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 7 v žebříčku uživatele Fanin
64. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
74. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
164. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
Sdílet tuto stránku:

Partneři: