Láska na kari (2014)

The Hundred-Foot Journey (USA)
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
USA USA
Indie Indie
122 minut

Žánry

:
Drama, Romantický
Motto: Sto chutí, jedna vášeň.

Obsah

:
Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina více »« méně

Režie

:
Lasse Hallström

Scénář

:
Steven Knight Richard C. Morais

Herci

:
Helen Mirren Om Puri Manish Dayal Charlotte Le Bon Amit Shah ...
Premiéra: 4. 9. 2014
Distributor: Bontonfilm

Komentáře

znaků
 • (6539 bodů)
  10. 2. 2016 22:58
  75%
  0
  0
  Sheldon

  Příběh indické rodiny, která najde své štěstí ve francouzské vesnici má místy až pohádkový nádech a díky Halströmovu neobyčejnému smyslu pro pohodu a humanitu, kterou většina filmařů obětovává cynismu a neskutečnému černému humoru je velmi snesitelná. V jedné z hlavních rolí se navíc objeví Helen Mirren.

  Madame Mallory, majitelka vyhlášené venkovské restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Tento film se setkal s kladným přijetím jak u diváků, tak kritiky.

 • (2708 bodů)
  22. 3. 2016 14:32
  60%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Hallström je mistr v zachycování romantiky života v ústraní, příběhů z rustikálního světa, je neuvěřitelně silný, když chce krze plátno prodat genius loci daného prostředí. Někdo by naopak řekl, že dělá z maloměstského světa kýčovitý betlém, záleží na vkusu. Já osobně mám vždycky chuť se přestěhoval kamkoliv, kde on natáčel a česat jablka nebo vařit čokoládu nebo cokoliv, hlavně už tam být a nikdy neodejít. Nejinak tomu je i u Lásky na kari a pokud jde o vymalování francouzského městečka, jakoby zcela odtrženého od šílené civilizace všedních dnů, člověka to vysloveně pohladí po duši a začne přemýšlet, co v životě udělal špatně. Ale příběh samotný nemá tentokrát zdaleka takovou sílu. Úsměvnému, téměř pohádkovému, souboji dvou restaurací tentokrát chybí osudovost, která je vlastní hallströmovým nejlepším kouskům a ve výsledku je to vlastně taková domácí komedie, kde se vaří a která má jediné poselství v závěru, totiž že doma je doma, velký svět je hnusný a úspěch na špici své profese nestojí za šílený velkoměstský život. Celkově mi to přišlo opět sympatické příjemné, ale takové ploché.

 • (2467 bodů)
  9. 3. 2016 12:08
  75%
  0
  0
  evismaior

  Režisér mé oblíbené Čokolády se opět vrátil do jedné malé francouzské vísky, tentokrát je ale těmi ne úplně vítanými přistěhovalci indická rodina, která si otevře hospůdku naplněnou indickou hudbou a kořením naproti honosné michelinskou hvězdou oceněné restauraci stárnoucí majitelky, která získání další hvězdy zasvětila celý svůj život (výtečná Helen Mirren). A ta nakonec vezme do učení jednoho z indických synků. Je to milé, půvabné, místy dojemné, ale příběh už není tak silný jako v Čokoládě, vztahy nejsou tak komplikované a vyhrocené, jenže zároveň si člověk na Čokoládu vzpomene i přesto, že původně neví, že tahle dílka mají stejného režiséra, jenže ten pokus o návrat ke stejné atmosféře je tak viditelný, že si to divák chtě nechtě uvědomí a pak srovnávat prostě musí. Ale pravda, na tu omeletu jsem měla skoro stejnou chuť jako kdysi na tu čokoládu:-)

 • (1419 bodů)
  21. 11. 2014 22:32
  85%
  0
  0
  Jiřík54

  Velice příjemná romantická komedie o souboji dvou restaurací a dvou kultur - francouzské a indické, napsaná podle stejnojmenné knížky, po jejíž zhlédnutí dostanete chuť na ty nejlepší indické speciality. Filmu vévodí Helen Mirren v roli Madame Mallory a indičtí herci Om Puri a Manish Dayal. A teď rychle nějakou rychlovku české kuchyně. :-)

 • (825 bodů)
  13. 11. 2014 12:10
  80%
  0
  0
  salisbury

  Film z francouzského venkova provoněný vůní indického koření mě příjemně polaskal. Chuťové pohárky se mi při pohledu na neustálé kuchtění totálně splašily a žádaly něčeho obdobného. Naštěstí jsem byl sycen velmi příjemnou dávkou duševní stravy, která mé nitro zaplnila a já jsem opomněl chvílemi na žádostivost mého rozmazleného jazýčku. Málokdo by tušil, že Bibendum maskot firmy Michelin, která se zaobírá výrobou pneumatik, stojí i u zrodu průvodců nejlepších evropských restaurací, které udělují tolik žádané michelinské hvězdy, v tomto filmovém opusu nesmírně chtěné. Já tedy závěrem ohodnotím tento film čtyřmi hvězdami ač nemichelinskými i jdu si dopřáti párku v rohlíku do nejbližšího občerstvovacího kiosku.

 • (642 bodů)
  2. 3. 2016 17:11
  85%
  0
  0
  hovorkok

  Dvě hodiny pohody a krásy, okouzlující příběh a velmi sympatické obsazení. Už dlouho mě film tak příjemně nevtáhl, jako právě Láska na kari.

 • (529 bodů)
  3. 2. 2015 22:47
  100%
  0
  0
  Brcolka

  Film mě výborně pobavil. Podobnou atmosféru má i Jíst, Milovat, Meditovat. A když děláš věci které tě baví a seš v tom velmi dobrý tak se dřív nebo později ukáže jak to ve skutečnosti je. A hlavní hrdina to měl o to těžší že je cizincem v jiné zemi

 • (219 bodů)
  30. 1. 2015 12:43
  80%
  0
  0
  mkubalikova

  Pět michelinských hvězd za vůni indického koření, chuť nejlepšího provensálského olivového oleje, humor, poetiku a Helen Mirren.

 • (191 bodů)
  25. 3. 2015 21:55
  85%
  0
  0
  petas.sl

  velmi povedený film, který mne zajímal. Zas tak romantický nebyl, ale bylo to fajn shlédnutí.

 • (185 bodů)
  10. 12. 2014 12:36
  60%
  0
  0
  mil78

  Láska na kari
  Milá a hřejivá jednohubka o indické rodině ,která si otevře fastfood na francouzském maloměstě naproti Michelinské restauraci je typickou kulinářskou báchorkou, kterých se v posledních letech natočila celá řada ( Julia a Julia, Koření života, Čokoláda, Ratattouile...).
  Je z rodu filmů, ve kterých počasí i barvy vždy dokonale ladí s náladami hrdinů, kde i špína působí malebně jak z reklamní pohlednice, zápletky jsou pohádkově bezkonfliktní a naprosto předvídatelně a volně plynou k závěru plnému dojímání, mouder a šťastnému konci.
  Přesto se na tuhle letitou žánrovou konstrukci pořád dobře dívá, zvlášť když ji koření humor , šarmantní Helen Mirren a natočí ho mistr tohoto typu filmů Lasse Hallstrom.

 • (148 bodů)
  10. 12. 2014 13:25
  70%
  0
  0
  whenry

  Úžasně milý film, kde se to chutěmi a vůněmi jen hemží. Šéfka francouzské restaurace Helen Mirren toužící po druhé michelinské hvězdě je správná mrcha a přitom stejně sympatická, jako Manish Dayal, představitel indického kulinářského mistra Hassana. A to všechno rámuje velice osvěžující hudba z dílny A. R. Rahmana.

70 61 ?
 • Elizabett 100%
 • Ombak_Penari 60%
 • evismaior 75%
 • hovorkok 85%
 • Sheldon 75%
 • lucyky 75%
 • ballrog 75%
 • nejtik 70%
 • McFous 40%
 • olga-pu 75%
všechna hodnocení (48)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: