Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

The Mortal Instruments: City of Bones (USA)
« další názvy »
USA USA
NSR NSR
Německo Německo
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Mysteriozní, Romantický
Motto: Dva světy se střetnou.

Obsah

:
Zdánlivě obyčejná patnáctiletá Clary (Lily Collins) žije se svou matkou Jocelyn a většinu času tráví s nejlepším kamarádem Simonem (Robert Sheehan). Její více »« méně

Režie

:
Harald Zwart

Scénář

:
Cassandra Clare I. Marlene King Jessica Postigo

Herci

:
Lena Headey Lily Collins Jamie Campbell Bower Jonathan Rhys Meyers Robert Sheehan ...
Premiéra: 12. 9. 2013
Distributor: Bontonfilm CZ

Komentáře

znaků
 • (2543 bodů)
  4. 2. 2016 19:12
  50%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Tohle bylo o ničem. Sice příběh není úplně k zahození, ale scénář je děravý a nezáživný. Krom toho jsem při sledování měl pocit, že už jsem všechno jednou viděl - počínaje Twilightem a Harry Potterem konče... Hlavní hrdinové naprosto nezajímaví, jediný Jonathan Rhys Meyers jako záporák herecky zaujal, ale prostoru měl pramálo, zbytek celkem nudil. A ačkoliv sledování filmu celkově není takové utrpení, tak ale není vlastně ani důvod ho shlédnout.

 • (2404 bodů)
  14. 9. 2013 13:56
  85%
  0
  0
  harry456

  Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která vede celkem poklidný život v New Yorském Brooklynu, až do doby, kdy navštíví večerní klub Pandemonium. Stane se tu svědkem vraždy a je jediná, kdo ji viděl. Později se dozví, že její matka patří k Lovcům stínů, kteří zabíjejí démony, aby ochránili svět.
  A ona je jedním z nich.

  Tento film vznikl na motivy knih americké spisovatelky Cassandry Clare, jenž napsala zatím celkem pět dílů ze série Mortal Instruments, která se stala světovým bestsellerem. Režisérem se stal Harald Zwart, jenž nemá ve svém žebříčku zrovna nejpovedenější filmy ani nemluvím o Růžovém panteru 2. Ale jestli jde říci o nějakém režisérovi, že dokáže svoji techniku změnit, pak se to Zwartovi opravdu povedlo. Natočit dobrý film pro dnešní teenagery je poněkud těžká záležitost, leč ne nemožná. Dnešní diváci očekávají od filmu vždy originalitu, perfektní herecké obsazení a zábavu, zde se mu dostane všeho dost, ale pár chybek se tu také najde.
  Osobně si myslím, že je báječné vidět ve filmu pohromadě vlkodlaky, démony, upíry, čaroděje a obyčejné smrtelníky.
  Jde vidět, že si filmaři dali s triky a masky velkou práci, jelikož konečný výsledek je nadmíru uspokojující. Například upíři se tu opravdu povedli, myslím dokonce, že jsou nejlepší, jaké jsem, kdy viděl nebo Mlčenliví bratři, z nichž šla přímo hrůza.
  Pár triků je tu však přehnaných. Hned první nestvůra vypadá hrozně, ale takových případů je tu minimum.
  Celkový dojem je perfektní. Filmový příběh plynule navazuje, dokáže diváky překvapit a doslova vtáhnout do děje, ale občas to vypadá jako kdyby si režisér dělal z diváků srandu. Scénář je psaný výborně, každá postava má své místo, ale dává jim i prostor pro vlastní rozvoj a toho si u filmu vždy cením.
  Najdete tu i romantické scény a zvraty, ale scénář nevysvětluje celkové vzájemné vztahy postav, což mě trochu mrzí.
  I když se mi ze začátku herecké obsazení moc nelíbilo, po skončení jsem změnil názor.
  Jamie Campbell Bower (Jace Wayland) je herec, který hraje poněkud tajemným dojmem a nejde si ho, v některých filmech nevšimnout, i když v nich hraje jen malou roli. Má sice obvykle kamennou tvář, ale chtě, nechtě dokáže diváka opravdu pobavit. Jeho charisma je uklidňující a velice se mi líbilo, jaký důraz kladl na svou roli Lovce stínů (napůl anděl, napůl člověk).
  Další, kdo mě překvapil byla Lily Collins (Clary), která na sebe normálně žádnou pozornost neupoutala, zde však ukázala svou světlou stránku, a že umí hrát důrazně a přesvědčivě. Tato herečka se parádně hodí hlavně do romantickým filmů a nyní si říkám, proč nehraje častěji, jelikož v má v sobě talent.
  Jonathana Rhyse Meyerse (Valentine) znám jen ze seriálu ,,Tudorovci," což je škoda, jelikož on umí hrát doopravdy skvěle.
  Kdo mi však ve filmu hodně vadil byl Kevin Durand, který hrál jednoho z Valentinových poskoků. Tento herec je mi velice nesympatický, i když většinou hraje záporné postavy, nedokážu ho brát vážně, což je i jeho nevýhoda, on se do svých rolí nedokáže dostatečně vžít.

 • (2320 bodů)
  20. 9. 2013 10:47
  100%
  0
  0
  roque

  Konečně nějaký film, na který bych i docela ráda šla.

 • (1774 bodů)
  10. 12. 2015 08:03
  50%
  0
  0
  rkotvald

  Je to sice hrozná splácanina ze všech možných i nemožných dark, teen, fantasy, punk, vampire a já nevím jakých ještě motivů, ale ze všech Twillightů a jeho pohrobků byly pro mě Mortal Instruments nejsnesitelnější. A jelikož občas dokázaly navodit slušnou atmosféru a nechtělo se mi u nich permanentně blejt, tak dávám střídmou trojku. Jen nechápu dvě věci: 1) jak mohlo člověka obstarávajícího casting napadnout, že padesátikilovému hlavnímu hrdinovi s pochcanou slámou na palici může kdokoliv uvěřit uber deamonkillera a 2) jak mohl Robert Sheehan pro tohle opustit Misfits. Jinak si ale myslím, že vrámci tohoto upadlého žánru se jedná o v klídku snesitelnou záležitost. Jo a nakonec by byla chyba nezmínit další velmi povedený soundtrack od Atli Orvarssona.

 • (1577 bodů)
  31. 1. 2016 00:50
  100%
  0
  0
  Elizabett

  Krásný film (miluju ho)

 • (1214 bodů)
  11. 3. 2014 15:49
  0%
  0
  1
  VasaFlasa

  Po 10 minutách sledování tohoto filmu si budete chtít vydrápat oči a po dalších následujících 15 minutách to opravdu uděláte. Asi film pro cílovou skupinu Twilight fanynek.

 • (485 bodů)
  1. 5. 2014 11:13
  100%
  0
  0
  foxina-beier

  Obsazení herců v tomto filmu mě milé překvapilo.Taktéž jejich herecký výkon.Byla jsem absolutně spokojená,i když mi připadal děj trochu odbyt.Je však jasné,že se vše do filmu z knihy ani dostat nemůže.Tak jako všude byly změněny některé scény,ale to mi zase tak nevadilo.Proto se v mém žebříčku tento film posunul na vysokou příčku.Ráda bych i dodala,že rekvizity a kostýmy se taktéž povedly.Takže jednoznačně 100%

 • (452 bodů)
  11. 12. 2013 14:21
  100%
  0
  0
  Percabeth

  Film byl skvělý od začátku do konce. :D Vůbec jsem nevěděla, že je kniha :) ale teď už to vím a plánuji si to přečíst :) je fajn, že druhý díl bude natočený už v roce 2014, aspoň nemusím čekat tak dlouho :) pokud bych měla ohodnotit soundtrack, byl skvělý :D sice jsem instrumentální neslyšela, ale se zpěvěm mi stačí :D třeba song "Start a Riot" je bezva, nebo "Strange Days" či "17 Crimes" :D

 • (290 bodů)
  10. 2. 2014 19:04
  35%
  0
  0
  roxet

  Co ten New York ještě vydrží. Snímek těžící z vlny kterou zažehla Twilight sága. Blábol který ocení asi poze teenageři. A vlastně jo, ždyť je to přesně proně určeny. Clary, šedá myška, která se přes noc stane hodně cool, něco jako bojovnice, jeden dlouholetej kámoš, krasavec s brýlemi co na ní tajně myslí, a samozdřejmě je tu i novej týpek, pokérkovanej bloňďák. A že jich teda na sobě má. A teď koho si Clary, cool myška vybere. A do toho se motají vlci, duchové a další havěť.
  No rozhodně jednou vidět stačilo a už nikdy více.

 • (241 bodů)
  3. 4. 2014 16:44
  55%
  0
  0
  TerkaCZ

  Film se mi celkem líbil. Byl ale horší jak knížka (ale to tak u filmů často bývá). Přesto se velice těším na filmové pokračování. Strašně jsem si oblíbila píseň Heart by heart, která zde zazněla. Herecké obsazení vyšlo krásně (krom toho, že tedy nenašli někoho se světlými vlasy, kdo by hrál Valentina).

 • (215 bodů)
  30. 1. 2015 22:27
  0
  0
  keddie

  Další teenagerský film podle knižní série. Film je takový nemastný neslaný, nedokáže úplně vtáhnout do děje. Škoda.

  • triky a masky
  • scénář
 • (135 bodů)
  2. 2. 2015 10:22
  85%
  0
  0
  Ľubinka

  Dúfam, že bude ďalšia časť a že bude lepšia ;)

  • skvelé obsadenie (Aidan Turner, Jonathan Rhys Meyers, Jamie Campbell Bower, Lena Headey)
  • na teenagerský film celkom dobré
  • miestami veľká nuda
 • (84 bodů)
  29. 10. 2014 19:12
  100%
  0
  0
  iris-brucinka

  Ačkoli jsem různě četla mnoho záporných komentářů, mě se film velmi líbil... Trošku mě mrzí smysl nedávájící scény a oproti knize, kdy má být Jace za frajírka, s pořádnou vyřídilkou a super hláškami, je spíš cukroušek typu Edward Cullen... Já mám Twilight ráda, ale do tohoto filmu to moc nepatřilo... Nicméně na pokračování se velmi těším, protože má být oproti Mortal instrument mnohem lepší :) Uvidíme.... ;)

67 41 ?
 • Riverdon 65%
 • dreamer21 100%
 • FiL44 30%
 • kiki.sedlackova 70%
 • Ombak_Penari 50%
 • Jiří Vacek 20%
 • ballrog 55%
 • samuela93 100%
 • Psisko59 70%
 • olga-pu 50%
všechna hodnocení (82)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 23 v žebříčku uživatele Elizabett
5. místo z 6 v žebříčku uživatele iris-brucinka
6. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
Sdílet tuto stránku:

Partneři: