Dvouletá jízda naší redaktorky aneb Proč muži nechápou ženy?

Dvouletá jízda naší redaktorky aneb Proč muži nechápou ženy?
Kateřina Procházková: Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky | Pointa
A co na to naše bývalá redaktorka Kateřina Procházková?
"Rozhodla jsem se vydat deník. Psala jsem si ho jeden rok – od září do září – na přelomu let 2008/2009. V té době jsem řešila rozpad partnerského vztahu, ze kterého mi „na památku“ zůstala tříletá dcera. A také jsem pracovala jako redaktorka filmového portálu Kinobox. Podobná práce mi v tomto období přišla k duhu. Hned v prvním týdnu jsem byla vyslána do Stockholmu, kde probíhaly Dny českého filmu. Pobíhala jsem s mikrofonem po městě a ptala se místních, jestli znají nějaký český film. Moc toho neznali. A tím začala má dvouletá jízda s Kinoboxem. Setkala jsem se s řadou filmových tvůrců a mapovala dění převážně české kinematografie. Podařilo se mi udělat rozhovor s Milošem Formanem (při příležitosti natáčení snímku Peklo s princeznou režiséra Miloslava Šmídmajera), v rámci udílení filmových cen Český lev jsem nějakým zázrakem „lapila“ pro rozhovor ikonického prezidenta Václava Havla (byl moc milý) a minimálně dvakrát jsem byla vystavena svérázné osobnosti – herci Karlu Rodenovi (ten už tak milý nebyl). Do toho dítě, školka, nákupy a věčné stoupání do pátého patra bez výtahu – našeho nového útočiště. A taky bloky, bločky, zápisky – nutkání některé pocity a zážitky zaznamenat na papír. Jak ty filmové, tak ty intimní. Byla jsem všeho plná a potřebovalo to ven. Vznikl tak osobní materiál, často úsměvný a sarkasticky humorný, ale někdy také smutný – jako život sám.
dvouleta-jizda-redaktorky-aneb-proc-muzi-nechapou-zeny
Kateřina Procházková: Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky | Pointa
Dnes už se píše jiný rok a já jsem ochotná podělit se o svoji zkušenost s ostatními. Může pobavit, potěšit a možná i utěšit, že životem proplouváme všichni dost podobně 😊. Deník se jmenuje Páté patro bez výtahu – Rok opuštěné matky."
Knihu Kateřiny Procházkové si i s podpisem můžete koupit zde.