Televize a seriály

17.1.2015 /21:00/

Hra o trůny mine Evropu. IMAX kina ji neuvedou.

Zatímco Američané si budou moci vychutnat oblíbený seriál i v kinech IMAX, do evropských kin se oblíbená Hra o trůny nedostane. Ale není třeba si zoufat, protože i v USA se bude Hra o trůny promítat pouze ve vybraných kinech a státech. Kromě toho se na stříbrných plátnech objeví jen poslední dva díly z dosud poslední čtvrté série. Tedy nic, co by fanoušek neviděl.

I přes zřejmě velkou vybíravost tvůrců seriálu jim mohou fanoušci ruce utrhat. Dokonce se kvůli přílišné horlivosti muselo vysílání o jeden týden odložit, došlo také k rozšíření seznamu kin, kde se bude Hra o trůny promítat. To ale nikomu - tedy dle reakcí na twitteru - nevadí. Mnoho diskutujících totiž na svých účtech píše, že nejde ani tak o IMAX, jako spíše o trailer, který při této příležitosti prvně spatří světlo světa. Bude totiž vytvořený přímo pro výše zmiňovaný typ kina.

Lístky jsou v prodeji od 16. ledna a vypadá to, že všechny budou vyprodané. Tvůrci seriálu se totiž vytasili s esem v podobě plakátů, které byly hitem již v loňském roce. Edice ‘beautiful death’ (‘krásná smrt’) šly i loni na dračku. Letos poputují do rukou prvních 300 šťastlivců, kteří si pořídí lístky do kina.

Otázkou ale stále zůstává: proč jen Amerika? Tento dotaz padl na sociálních sítích více než tisíckrát. A přesto ho nikdo z IMAXu ani tvůrců nezodpověděl. Vysvětlením může být nižší počet IMAX kin v Evropě. Například v České republice je takové kino jediné. “Nemám důvod chodit do IMAXu, je to zbytečně drahé, na 3D můžu jít i do normálního kina,” tvrdí Luboš Buršík, student mediálních studií.Zřejmě to tedy producentům nestojí za námahu.

Speciální plakát z edice "beautiful death" obdrží prvních 300 platících IMAX diváků.

V Praze bude nejspíš probíhat "jen" Game of Thrones Maraton, tak, jako tomu bylo už před lety. O jeho konání a termínu ale ještě není rozhodnuto. Pokud proběhne - a my doufáme, že ano - budeme mít oproti Američanům výhodu. Na minulých maratonech tvořila třešničku na dortu projekce jednoho nebo dvou dílů z nové řady seriálu. To je upřímně mnohem více, než dvouminutový trailer. Obzvlášť jestli maraton proběhne tak jako loni dva týdny před oficiálním vysíláním páté řady Hry o trůny na HBO. Pokud by k maratonu tedy opravdu došlo, konal by se zřejmě někdy na začátku dubna, protože pátá série Hry o trůny má premiéru 12. dubna. Ale jelikož jde o seriál, který trhnul rekordy v ilegálním stahování, zřejmě to tou dobou už tak horké nebude.

-
-
Související filmy: Hra o trůny

Čtěte dál:

SOUTĚŽTE s Audiotékou a vyhrajte namluvené knižní předlohy oblíbených filmových děl

Léto, slunce, nějaký ten příjemný koutek na lenošení. A kniha. A proč by to nemohla být audiokniha. Navíc s titulem, podle kterého byl natočen oblíbený...

Co zatím víme o páté sérii Hry o trůny?

Teprve nedávno skončila čtvrtá série našeho oblíbeného seriálu. Přesto tvůrci nelení a tvrdě pracují na dalším pokračování této úspěšné televizní série. A...

Hra o Trůny se oficiálně vyšplhala na první místo v popularitě mezi HBO seriály

Hra o trůny je oficiálně tím nejpopulárnějším seriál v HBO historii - překonal rekord ve sledovanosti, který předtím držel mafiánská Rodina Sopránů.

Hra o trůny se přesunula ze středověkého Západozemí do české Secese

A pak, že "umění není, co bývalo, lidská představivost a tvořivost upadá". Kdepak! Máme tu další ukázku úžasného a originálního nápadu. Inspiraci se meze...

Ankety

Zasloužily by si Krotitelky duchů ještě jednu šanci?
 • Určitě, byly vtipné.
 • Ne, nedaly to.
 • Nemám názor.
více k tématu:
Kdy se do kin podívají animovaní Krotitelé duchů?
Těšíte se na reboot Matrixu?
 • Rozhodně!
 • Nejsem si jistý.
 • Ano, ale jen v případě, že půjde vlastní cestou.
 • Ne, původní trilogie reboot nepotřebuje.
více k tématu:
Jednou na to dojít muselo - chystá se reboot Matrixu
Jaký je váš nejoblíbenější kumpán z původního Trainspottingu?
 • Begbie
 • Renton
 • Sick Boy
 • Spud
 • Tommy
více k tématu:
Vybrali si život. Fenomén Trainspotting se po 21 letech vrací
Který díl Pirátů z Karibku se vám líbil nejvíce?
 • Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly
 • Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže
 • Piráti z Karibiku - Na konci světa
 • Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
více k tématu:
Zápletka Pirátů z Karibiku 5 konečně prozrazena!
Sdílet tuto stránku:

Partneři: