Premiéry

8. týden-kinopremiéry: Tom Hanks jako Walt Disney, Justin Timberlake s kytarou a druhé Babovřesky

vydáno 20. 2. 2014, 14:49
-
-
zhlédnuto
4 595 x

Přitahují vás osamocení básníci s kytarou? Leonard Cohen, Bob Dylan, Johnny Cash, Rodriguez? Potom je hudební drama V nitru Llewyna Davise určeno právě vám. Novinka bratrů Coenů vypráví příběh folkového skladatele Llewyna Davise (Oscar Isaac), který se vydává na počátku 60. let 20. století do Chicaga s vidinou, že tu najde hudebního manažera a slávu. Tím manažerem má být John Goodman, Coenovic herecký souputník.

Pochmurnou atmosféru příběhu sem tam odlehčí nějaký ten vtípek, jízlivost, na kterou jsme od Coenů zvyklí. Povedená dobovka, která zaujme spíš než příběhem  náladou, hereckými výkony, kamerou a soundtrackem. Na tom se mimochodem podíleli sami herci: Oscar Isaac, Justin Timberlake a Carey Mulligan. V nitru Llewyna Davise dáváme 85%, recenze si přečtěte zde.

Výtečný herecký koncert vás čeká i ve snímku Zachraňte pana Bankse. Walta Disneyho si zde zahrál Tom Hanks. Jedná se o zfilmování jedné epizody z života slavného tvůrce. Autor se rozhodl na popud svých dítek natočit adaptaci knihy Mary Poppins. Řekli byste si nejspíš, že hvězdě Walta Disneyho nemohlo stát v získání práv nic v cestě. Chyba! Autorka P. L. Travers (Emma Thompson) nikdy neměla pro Disneyho svět pochopení. A právě o "námluvách" těch dvou pojednává dobovka Zachraňte pana Bankse. Jde o milý film, kde na sebe strhávají pozornost hlavní herecké postavy. Dáváme 75%, recenze si přečtěte zde.

Po roce se vrací do českých kin, aby pobavil masy. Zdeněk Troška přináší Babovřesky 2. A dál? Dál to necháváme na vás. Ve filmu se objeví nynější Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický, členové olympijského hokejového mužstva i jedna babka na motorce. Všechno je zavaleno hromadou regionálního product placementu. Recenze filmu Babovřesky 2 najdete zde. Těšíte se na třetí díl?

Do kin míří i dokumentární filmu Dál nic talentovaného tvůrce Ivo Bystřičana. Ten se ve svém nejnovějším snímku zaměřil na zatím nedokončenou stavbu dálnice přes České středohoří. Bystřičan předkládá jájmy a stanoviska stavařů, místních obyvatel nebo třeba ekologa z Brna, vytrvale se snažícího dostat na svou stranu ty, kteří by dostavbu dálnice uvítali. Nic není černobílé, svět je plný rozdílných zájmů a paradoxů. A na jakém místě zájmu je příroda, nacházející se v chráněné zóně? O tom a nejen o tom pojednává Dál nic. Recenze najdete zde.

Do kin se dále můžete vydat na rodinný snímek Bella a Sebastián, kde hraje nejen malý chlapec a velký pes, ale též krásná horská příroda. A nacisti. Recenze filmu si přečtěte zde.

Na závěr představujeme snímek Má vlast. Ten pojednává o Alžířanovi, který žije celý život ve Francii, ale když jeho otec onemocní, vrací se do Alžíru. A poznává zemi svých rodičů, o které si ze začátku myslí, bůhví jak není zaostalá. Do toho musí mladík řešit nelehký právní problém, týkající se demolice rodinného domu. Tragikomický příběh na závěr.

Sledujte naše video s premiérami.

Přehled všech únorových premiér najdete ZDE.

Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku: