O2TV

O2 TV doporučuje: Strom života Terrence Malicka

vydáno 29. 5. 2012, 00:01
-
-
zhlédnuto
4 433 x

Jsou projekty a vize, které přebijí nespočet ostatních autorských děl. V případě scenáristy a režiséra Terrence Malicka můžeme mluvit o Tenké červené linii (1998), nicméně od loňského roku je to Strom života (2011). Ten sice nezískal tolik oskarových nominací jako válečná fraška z roku 1998, obsah a poselství Stromu života nicméně veškerou ostatní autorovu tvorbu převyšuje. Bodejť by ne, když jde o uměleckou vizi, o níž Malick uvažuje již od 70. let.

Drama Strom života je příběhem rodiny O´Brienových, především otce (Brad Pitt) a syna Jacka (Sean Penn). Tím cloumá puberta, ovšem kdysi pozorný a ohleduplný otec svému synovi neumí pomoci. A tak dojde ke sváru, který je však lemován mnohem obecnějšími civilizačními otázkami. A dojde i na dinosaury a vznik planety Země!

Snímek se stal velkou událostí na loňském karlovarském festivalu. Pro mnohé ovšem bude podobným strastiplným zážitkem jako sledování Kubrickova filmového eposu 2001: Vesmírná Odysea (1968). Kdo ale takovéto filmy vidí, rozšíří mu to nebývale obzory. Jedná se totiž svého druhu o klenoty přesahující rámec filmové tvorby. A na své si přijdou i milovníci klasické hudby, ve snímku je citována i část Smetanovy Vltavy.

Více informací o O2 TV naleznete zde.

Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král
Související filmy: Strom života

Nejnovější články:

Načíst další články

Ankety

Zaujal vás Shang-Chi?
  • Ano
  • Ne