tindersticks
Komentáře

1 2 3 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  1. 11. 2022

  Politický thriller pro milovníky akce. Na Jackie ho Chana, který mi nikdy osobně nepřirostl k srdci, se může dívat i divák, očkávajcíí revenge akci, tak jak ji zná, do Bronsona přes Gibsona po Willise a nebude zklamán. Příběh zasazený do prostředí IRA ale udrží u obrazovky i diváka čekajícího vhled do politického zákulisí. Zmíněné složky jsou velice zručně namíchána a výsledkem je solidní podívaná s chatismatickým předákem IRA (!) Brosnanem

 • 65%
  0
  0
  1. 11. 2022

  Mám Buscemiho rád, ale na Trees Lounge (název Muj nejmilejší bar je lehce zavádějící, žádný jiný bar totiž ve filmu není) je vidět, proč je tak oblíbený herec do vedlejších rolí. Na tu hlavní, a to i v případě nezávislé produkce, je toho na něj trochu moc. Film se tak dá brát hlavně jako takovou odměnu Buscemimu, který napsal sénář, hraje hlavní roli, režíruje a navíc obsadil do role svého bratra..svého bratra. Producenti navíc s malým rozpočtem 1,3 mil usd utržili 2,3 mil usd, takže Buscemi může být spokojen. Film mi před lety přišel jako takové milé potácení se Tommyho-losera po čtvrti, ted se mi zdál víc smutný než komický a jako sonda do života místních níkam nevedoucích osudů vlastně zbytečný.

 • 75%
  0
  0
  31. 10. 2022
  Na houby (2011)

  Poměrně solidní procházka houbami, rostoucími v českých lesích. Nic proti veselé dvojici Goldflam-Polášek, mají viditelně plnit zábavnou funkci, ale kvůli nim se na pořad cenu dívat nemá. To zajímavé sdělují mykologové a přírodovědci, Holec, Šutara, Borovička (ten i komentuje na FCB houby, obsahující psilocin a psilocybin:)). Jako základ pro amatérské houbaře dobrý počin. Viděny téměř všechny díly.

 • 70%
  0
  0
  31. 10. 2022

  Před lety 80, dnes 70, tak to chodí. Už v době vzniku byly některé efekty komické a pro Bonda nedůstojné (nejvíc surfování na vlně a vůbec řada dalších akcí, odehrávajících se na Jökulsárlónu). S odstupem let dvojsmyslné dialogy spíš k smíchu a je dobře, že došlo k restartu, v nastaveném trendu by asi celá Bond story skončila nevalně. Obě hlavní dívky kolem Bonda (Berry i Pike) patří k nejhezčím bond girls vůbec a M se s Bondem vůbec nepáře, Cleesův Q (resp scénář) to naopak s neviditelným autem přehnal. Craig je už jiná liga.

 • 75%
  0
  0
  31. 10. 2022

  Gabina a Delona bych jakožto Sicilány nikdy nehádal, jsou to prostě Francouzi tělem i duší, což je filmu trochu na škodu. U Delona, který jinak vypadá výtečně, pak navíc nevěřím, že šlo o mazaného zabijáka, je prostě na tyhle role moc jemný. Scénář je jinak, hlavně v první polovině poctivě (z dnešního pohledu) staromodni a pokud je na plátně někdo ze tří hlavních hvězd (Gabin! + new yorský mafián) tak je to pořád pěkná podívaná. Závěr trochu přitažený za vlasy (a to beru, že tenkrát se cestovalo letadlem volněji), ale na nedělní odpoledne dobrá volba.

 • 65%
  0
  0
  31. 10. 2022
  Ruby Sparks (2012)

  K Ruby Sparks jsem si pustil kvůli Miss Little Sunshine, který natočili stejní režiséři (jinak hlavně tvůrci hudebních videoklipů) s představou, že půjde o podobně uvolněný film. A nebylo to vyložené zklamání, i když Miss Little Sunshine byl mnohem povedenější kousek. Na Ruby Sparks bylo zábavné sledovat, do jakého žánru se nakonec posune a co z toho všeho bude a celkový dojem vypadá jako kdyby měl Charlie Kaufmaun nápad, ale nedal si moc práce s jeho rozvinutím. Režiséři dokonce sáhli po x krát použité vypalovaččce Ca Plane pour Moi a závěr se jim nejprve přiostřil a nakonec trochu rozplyznul do malého kýče.

 • 60%
  0
  0
  26. 10. 2022

  Nezapomenutelné prázdniny měl být filmem, který hladí po duši, navíc je u něj anotace komedie. Rovnou řeknu, že pro mě byl trýznivým zážitkem, ve kterém jsem v nezávisle natočeném (je to nezávislý film? nevím) sledoval těžkou situaci celkem nesympatického teenagera, kterého dusí jeho vlastní rodina (Carell, Collette), kteréžto scény odlehčuje návštěva blízkého Aquaparku (Rockwell, jediná skutečná zábavná figura Jim Rash). Je občas život těžký? Jasně. Ale tenhle film ně ho lehčím neudělal.

 • 70%
  0
  0
  24. 10. 2022

  Vžycky jsem si myslel, že Columbo ženu neměl a jen o ní mluvil, ale v téhle epizodě jsem byl nalomen. Že by svojí ženu hledal, i když ho nikdo nevidí, to by bylo na pováženou. On se nakonec v jednom dílu objevila, ale to jsem tenkrát nevěděl. Jinak Vaughn, který velmi záhadně hraje vraha ve dvou colubombovských epizodách, je šarmantním, ale průměrným protihráčem, i když, pravda, Columbovi přálo hned zpočátku trochu štěstí.

 • 70%
  0
  0
  24. 10. 2022
  Syriana (2005)

  Rád bych dal víc než 70 pct, ale obávám se, že z předlohy Simona Baerse See No Evil šlo, obzvlášt s tímhle obsazením, vytežit víc. Clooney, ketrý do role mohutně přibral byl sice oceněn (Zlatý globus, Occar, Bafta), ale i jakožto velký příznivec politickýh thrillerů jsem se nedokázal nadchnou, nebo aspon znepokojeně naštvat nad prohnilým světem, i když chápu proplétající se dějové linky k obému vybízejí. Lepší průměr.

 • 85%
  0
  0
  24. 10. 2022

  Případ diplomatické imunity nabízí věšechno, čím je Columbo Columbem. Lehké asociální chování (setkámí s králem, kuchyně), nešikovnost (v tomto případě padající předměty), zdání prostáčství, na které reaguje okolí s přezíravým pochopením a současně houževnatost a svkělé kriminalistické schopnosti. K dopadení použije Columbo lest, protože přímých důkazů se nedostává, ale to se taky počítá.

 • 50%
  0
  0
  24. 10. 2022
  Já, pomsta (2016)

  No jo. I am Wrath byl propadák (2,5 mil usd tržeb vs 18 mil budget) a to zaslouženě. Travolta v tomhle béčku hraje jako by se mu nechtělo (doopravdy se nechtělo ani Cageovi, který ji měl hrát původně), role mu dvakrát nesedí a za celou dobu se nesetkáme s ničím, co by vyčnívalo nad průměr. V tomhle žánru je mnoho mnoho lepších kousků.

 • 100%
  0
  0
  21. 10. 2022

  Tak, přátelé, celou divadelní hru dokážu odříkat slovo za slovem, což by u Cimrmanů nebylo nic divného, ale v tomto případě to dokážu i v těžkých sněhových podmínkách ve skutečném Laponsku. Severní pol je dobyt!

 • 95%
  0
  0
  21. 10. 2022

  Lahůdka pro ekonomy, politické ekonomy, tradery a vlastně všechny, kteří se pohybují na finančním trhu. Pochybuji, že si film užije někdo, kdo nesleduje pravidelně, co se dějě na Nasdaqu a nemá otevřené overnight pozice, spíš bych řekl, že ne. Ovšem pro dříve zmíněné je čirá radost sledovat chování výherců hypotéčního krachu v roce 2008 z neobvyklého pohledu portfolio managerů. Obsazení je famozní (třeba Brad Pitt jako Ben Rickert) speciálně na autistického Balea (v reálu Michale Burry) a naštvaného Carella (v reálu Mark Baum) je radost pohledět. Pro českou distibuci neobvykle dobrý dabing, který si neplete pojmy.

 • 85%
  0
  0
  21. 10. 2022
  Columbo (1974)

  Poručík Columbo ve svém Peaguotu 403 patří mezi klasické detektivy televizní zábavy. Díly se, s přestávkami, natáčely od roku 1971 do 2003 a Falk za ně dostal 4* Emmy a Zlatý Globus. Jeho postava má svůj styl - staré auto, lehce zmačkané, neladící oblek, pomalý, výrazově přihlouplý až autitický styl vyšetřování, plný omluv, protahovaných návštěv a jednoduchých otázek, který ovšem nezadržitelně směřuje k vyřešení případu. Nastavená struktura - téměř vždy vidíme nejprve vraždu a pak jen sledujeme pátrání, založené na detailech se může někomu omrzet..nebo si v něm múže divák lebedit. Columbo udělal z tohoho schématu někokrát úkrok stranou, vzhledem, chováním, vždy se ale nakonec vrátil zpět. Mám tenhle seriál rád, včetně všech těch opakovaných postupů , které dělají Columba Columbem..

 • 75%
  0
  0
  21. 10. 2022

  Poručík Columbo ve srovnání s rigidním plukovníkem Rumfordem působí až prehnaně asociálně a vyústění je lehce komické, tady detaily a náhody byly na hraně. Ovšem jinak jako vždy radost pohledět. V závěru si Columbo plukovníka pátravě prohlíží, ten chlapík skutečně moc emocí neukázal.

 • 95%
  0
  0
  21. 10. 2022
  Wind River (2017)

  Syrový, drásavý a výtečně natočený krimi thriller, za který zaslouží Sheridan velkou pochvalu. Scénář je skvělě vystavěný, uvěřitelný, napínavý a přítom je prost veškerých obvyklých klišé, patostu a obvyklých cituplných scén, nebýt jasně amerického obsazení mohla by to být severská detektivka jako vyšitá. Režie je přitom v nejlepsím slova smyslu hollywoodská, se zapamatovatelnými záběry (celky wyominské krajiny, střety s podezřelými, zejména ten poslední). Paráda.

 • 75%
  0
  0
  14. 10. 2022

  Milá žánrovka, ve které leccos skřípe a kromě Russela Crowea nikdo nestojí za větší zmínku, ale vlastně to nevadí. Scénář dovede vzbudit napětí a přirozeně působící Crowe sám film v pohodě utáhne a to je to nejdůležitější. Typický film pro muže, který zůstal večer sám doma, na spaní brzo a chce tedy z křesla jesště dvě hodiny sledovat někoho, kdo se rve za spravedlnost.

 • 40%
  0
  0
  10. 10. 2022

  Předpokládám, že film měl být poctou italským westernům, ze kterého se bere režijní, hudební i scénaristické zdroje a tento přenos se bohužel vůbec nepovedl. Pompa a patos tak blízké italské škole působí v americkém podání směšně, Sharon Stone nevěřím ani vteřinu, že vůbec umí nasednout na koně, všechny postavy jsou klišoidní a na hrana parodie, případně za ní. Herci (kromě Stone) to ale není, za směšnou podívanou, kterou drží jen vždy atraktivní formát vyřazovací soutěže může naprosto tupý scénář a ještě tupější režie. Druhou možností je, že nejde o poctu žánru a pak by to byla jen škoda slov.

 • 95%
  0
  0
  5. 10. 2022

  První shlédnutí serie bylo bez debaty na sto procent, všechny tři díly. Po dvaceti letech i s rozšířenou verzí se toho mnoho nezměnilo, stále jde o tak povedené zpracování, že si těžko lze představit lepší - bylo velké štěstí, že se adaptace ujal fanda žánru a nadaný a současně precizní režisér Peter Jackson. Trochu zastarale po té době působí ovšemže triky, za to pšt procent dolů. I když, to není chyba ani jednoho ze zúčastněných, že.

 • 80%
  0
  0
  4. 10. 2022

  Prvních 90 minut je famózních. Výborná zápletka a živoucí postavy v čele s Balem a Crowem, kteří se rázem vyšvihli mezi westernovou elitu. Závěr je ovšem jako z jiného filmu, uspěchaný, nedůvěryhodný, nepravděpodobný. Nicméně i tak, řadím si minimálně mezi westernové Top 20.

 • 70%
  0
  0
  3. 10. 2022

  Nekomplikovaná, přímočará jednohubka, ve které režisér nemohl pracovat s okamžiky překvapení (trailer obsahuje všechno zásadní z děje) a místo toho prostě vsadil na akci a relativně střídmé rozhovory. Motivace obou stran vyhrát hru byly, jak se ukáže, poměrně značné, palce bude každý solidní divák držet nevěstě, takže hlavním úkolem tvůrců je nedopustit, aby se divák nezačal nudit a neodešel z kina (od TV).A to se, alespon u mě, povedlo.

 • 90%
  0
  0
  22. 9. 2022

  Kmotr 1 a 2 jsou dokonalé počiny, Kmotr 3 je jen nadprůměrný. První dva brilatnně převyprávěly Puzovu předlohu, ve 3 sledujeme Michaleovu přeměnu v odosobněné psychické monstrum bez jakéhokoliv citu. Za mě nejlepší mafiánský příběh.

 • 75%
  0
  0
  22. 9. 2022

  V rámci žánru asijských bojových umění pro neasijského diváka je to ovšemže za plný počet, pro diváky, které ostré údery do protivníkovi hlavy nezajímá tam v podstatě nic zajímavého k vidění není. S nostalgií ocenuji pro sebe na 75, protože, přiznávám, v pubertě jsem mírně strašidelný výraz van Damma ze závěrečného souboje měl i chvíli vysřižený na plakátku z Brava. Tam tedy bývaly k vystřižení i zajímavější fotky, když už jsme u toho.

 • 70%
  0
  0
  22. 9. 2022

  Vysoká hra patriotů je natočená přesně tak, jak se točili thrillery v devadesátkách a Harrison jako člověk osudově se střetnuvší se zločinem zase hraje přesně tak, jak to měli v oněch časech diváci rádi (zde po 418 hodin v Paříži a před Urpchlíkem). Protivníkem v oněch blahých dobách byla IRA s naštvaným a opovrženihodným Seanem Beanem a Ford si vystačil s pistolí a rychlějším během.

 • 75%
  0
  0
  20. 9. 2022

  Poctivě odvyprávěný western s výbornou hlavní dvojicí (Kirk Douglas, Anthonny Quinn) a zajímavou zápletkou. První půlka slibuje ultimátní souboj, případně změnu charakterů, druhá, trochu natahovaná půlka očekávané splní jen částečně. Na jedno shlédnutí to byl příjemně strávený čas.

 • 65%
  0
  0
  20. 9. 2022

  Pátý Potter je dosud zdaleka nejslabším dílem, což ostatně platí i pro knižní předlohu. Jedinou zapamatovatelnou postavou je profesorka Umbridgeová, pohádková to parafráze vrchní sestry Ratchedové a Siriusovo "We’ve all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That’s who we really are." Zbylý děj, poskládaný do již únavně se opakujícího se mustru, nestojí za valnou zmínku. Stačilo by zmínit, že v Bradavicích přituhuje a zkusit rovnou další díl.

 • 75%
  0
  0
  20. 9. 2022

  Druhý film s Harry Callahanem jakoby vysvětloval publiku, že ostrý detektiv je sice neortodoxní, ale současně zákonů dbalý chlapík a že terčem levicových kritiků (Harry je fašistická propaganda, pravili) je zbytečně. Scénář je spíše průměrný, ale je to pořád Harry Callahan z prvního dílu "Co je špatného na střílení..pokud jsou terčem správní lidé?"), který potěší každého příznivce klasického kriminálního vyprávění.

 • 25%
  0
  0
  6. 9. 2022
  Hranaři (2011)

  Scénář velmi slabý, herecké výkony na hranici parodie (Langmajer), scény nesourodé,plné klišé (prostitutky, whisky), chaotická nepřehlednost, podivný střih. Konspirativní pomrkávání bylo zřejmě Tomášovi Zelenkovi málo, takže sdělení naservíroval dvojicí Třiska/Pavlata po lopatě na konci filmu, aby i váhajícímu divákovi došlo, v jakém světě to žijeme. Nehezký a zbytečný film.

 • 85%
  0
  0
  5. 9. 2022

  Obecně je tenhle Allenův film braný jako jeho nejlepší v novém mileniu a určitý díl na tomhle hodnocení má zřejmě i fakt, že tenhle film se klasickým allenovským filmům nepodobá a jeho fanoušci mají nelíčenou radost, že umí nejen natočit krimi thriller (i když, pravda, vychází ze ryze vztahového příběhu, který se rozvíjí dvě třetiny filmu), ale navíc natočit ho výborně. I bez nadržování režisérovi je ovšem zřetelné, že si Allen hraje velice zdařile s motivem zločinu a trestu (podruhé, a ne naposledy v kariéře), chytře variuje motiv principu štěstí a hlavně má v ruce výborný scénář s životnými a prokreslenými postavami (obzvlášt oba dva hlavní protagonisté - Rhys i Johansson jsou perfetkní).

 • 90%
  0
  0
  1. 9. 2022

  Čtyři sezony, vždy po 8 dílech, viděl jsem kompletní 1.serii. Nathan Fielder radí podnikatelům, jak zlepšit jejich podnikání, ale rozhodně nejde o další Ano, šéfe. Pro lepší objasnění, o co jde viz třeba https://www.youtube.com/watch?v=BNuuiydKlI0, kde Nathan jako vždy s vážnou tváří radí, jak prodat dětem nesmyslnou hračku. V jiném díle navrhne podnikateli, aby prodal jogurt s čůrankovou příchutí nebo aby majitelka butiku dovolila hezkým lidem krást. Někdy je to k popukání, někdy trapné, někdy není jasné, jestli je to celé hrané nebo dokument, ale osobité to je určitě.

1 2 3 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita