ZaS
Komentáře

 • 75%
  0
  0
  26. 9. 2020

  Jedna z nejznámějších knih světové sci-fi je sama o sobě zárukou kvality. Autoři poslední verze sice překopali děj k obrazu svému a potřebám seriálu, ale i tak jde pořád o dívatelnou záležitost.

 • 25%
  0
  1
  3. 6. 2020
  Bez soucitu (2010)

  Pro mě velké zklamání. Besson býval zárukou kvality, ale tohle je totální odpad, který nezachrání ani Travolta.

 • 90%
  0
  0
  27. 1. 2020

  Příběh nepatří k nejsilnějším stránkám filmu (což se nakonec od komixu ani nedá čekat), ale přesto patří mezi to nejlepší co bylo ve sci-fi za poslední roky natočeno. Nejen efekty samotné ale i atmosféra filmu je vynikající. A podobně jako u Matrixu se na pozadí vznáší silné filosofické téma.

 • 60%
  0
  0
  12. 1. 2020

  Seriál na téma MeToo, který je svým tématem zjevně určený američanům. Pro zbytek světa jsou některé pasáže jen těžko pochopitelné. Co je ale dobře popsané je rivalita lidí, kterým se podařilo protlačit na vrchol showbusinessu.

 • 50%
  2
  1
  10. 1. 2020
  Na nože (2019)

  Pro mě vcelku zklamání. Hvězdné obsazení, zajímavá upoutávka a výsledek - nuda. Ani drama. Ani komedie. Jen to "krimi" sedí. Film je parafrází na Poirota, ovšem daleko méně zábavnou.

 • 15%
  0
  0
  8. 9. 2019

  Velmi zajímavé téma zpracované bohužel nanejvýš amatérsky - od špatného scénáře až po velmi chabé výkony herců.

 • 55%
  0
  0
  2. 9. 2019

  Čím víc jsem se na film těšil, tím větší bylo mé zklamání. Z mého pohledu jde o nejslabší Sorrentinův film.
  Asi je to obecný problém - kdykoliv se umělec vyjadřuje k politice, jde o střet dvou naprosto odlišných chápání světa a tudíž 'ohňostroj marnosti'. V kontrastu s předchozí větou se na filmu ale dá najít i pár pozitivních pasáží. Především dialog s mladou návštěvnicí vily na téma "trapnost" včetně doplňujícího monologu o pár scén dále a potom nádherná scéna s prodejem neexistujícího bytu, u které je těžko říct co měla demonstrovat. Jen díky těmto dvou pasážím se u mě film přehoupl přes 50%, což je ale pro jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů tristní výsledek.

 • 90%
  1
  0
  26. 8. 2019

  Podle mého názoru je Jackie Brown to absolutně nejlepší co Tarantino kdy natočil.

 • 10%
  2
  3
  26. 8. 2019

  Pokud má tento film nějakou aspiraci na 'top' umístění, tak jedině v kategorii promarněná šance. Řemeslně je sice celkem dobře zpracovaný a hvězdně obsazený, ale to je jen skořápka obsahující prázdno. Naprosto chybí nějaká nosná myšlenka. Přitom vraždění na Cielo Drive, je velmi silným tématem, které by i průměrný režisér dokázal přetavit ve velmi zajímavý film a to bez ohledu na žánr - dá se z toho vytřískat mysteriózní linka stejně jako hororová o životopisném pohledu nemluvě. Co vypadlo z Taranina? Lejno!
  Pokud mě tedy film vůbec něčím oslovil, pak je to téma kariérní krize, kterou celkem dobře vystihli oba hlavní hrdinové. V tomto ohledu je Tarantino uvěřitelný, protože se stejnými pocity se zjevně potýká.

 • 75%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Tlumočník (2018)

  Šulík je slovenský Sorrentino a tímto filmem to opět potvrdil. Poetický film o nanejvýš nepoetických věcech. A jako vždy je na vás abyste přemýšleli co tím básník chtěl říct.

 • 50%
  0
  0
  15. 3. 2019

  První díl je velmi dobrý, ale potom to jde z kopce dolů a zachránit to nemůžou ani vynikající herecké výkony. Děj se stává stále více nepravděpodobnější a ironicko-humorné dialogy hlavních hrdinů, jakkoliv vtipné,začínají být vůči ději spíše kontraproduktivní. Přesto je nutno ocenit velmi otevřenou kritiku současných společenských klišé.

 • 75%
  0
  0
  15. 3. 2019

  První díl mě nadchl. Potom to mělo spíše sestupnou tendenci, ale to je asi obecně úděl seriálů. Závěr bombastický, ale s masivním využitím "deus ex machinaů, což efekt silně sráží. Za hlavní ale považuji to, co je ve scénáři napsáno mezi řádky - popis krize demokracie v době Výmarské republiky, který vedl až k tehdy obecně přijaté a dokonce prostým obyvatelstvem vítané totalitě.

 • 55%
  0
  0
  15. 3. 2019
  Hastrman (2018)

  Vizuálně precizní, ale bohužel potopené castingem. Podle mě se žádný z herců do své role nehodil.

 • 90%
  0
  0
  15. 3. 2019
  Kandidát (2013)

  Podle mě jeden z nejlepších filmů v české i slovenské produkci za posledních 20 let. Jen moc nerozumím zařazení mezi komedie. Ne že by tam nebyly vtipné dialogy (obzvláště Dlouhý opět exceluje), ale to přece ještě z filmu nedělá komedii. Podstata je spíše tragická - mediální manipulace, která je dnes tak propracovaná, že tvoří největší ohrožení demokracie. Stejně jako v Římě na sklonku republiky. Tohle by měli povinně dávat v prime time před každými volbami!

 • 0%
  0
  0
  1. 1. 2019

  Smutný závěr kariéry. Je jasné, že Svěrák starší už nic nenapíše. Prvoplánová slátanina, kterou nezachrání ani hvězdné obsazení.Pokud Tmavomodrý svět patří k nejlepšímu v české kinematografii posledních let, pak tohle je jeho pravý opak.

 • 50%
  0
  0
  22. 10. 2018

  Vizuálně velmi zajímavé, ale obsahově i herecky slabé. Ergo průběrná produkce

 • 60%
  0
  0
  22. 10. 2018

  Donekonečna ždímané téma už neosloví ani v režii génia typu Ridley Scotta. Trochu mi to připomíná cimrmanovskou "neschopnost opustit myšlenku".

 • 60%
  1
  0
  22. 10. 2018
  Rašín (2018)

  Tenhle počin je asi potřeba hodnotit ve dvou rovinách - z uměleckého hlediska je celkem slabý. Přes hvězdné obsazení jsou výkony všech hlavních postav hodně nevýrazné. Ani v jednom případě se nedá rozhodně mluvit o životní roli. Spíše je tomu přesně naopak. Z hlediska historického je ale dobře že vznikl a naboural 100 let starý mýtus o tatíčku Masarykovi. Za vznikem republiky stály i jiné osobnosti a jejich přínos (mnohdy důležitější a nebezpečnější než Masarykův) byl od samého počátku záměrně zamlčován. Takže z hlediska historického rozhodně doporučuji shlédnout. Musíte se ale přenést přes celou řadu aktuálních vlivů - především neustále vysmívaný příklon Kramáře k Rusku, reflektující spíše současné než tehdejší politiky. Stejně tak mi vadilo vakuum mezi vyhlášením republiky a Rašínovou smrtí, jelikož jeho přínos pro republiku v té době se minimálně vyrovnal práci v době monarchie.

 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2018

  Velmi specifický film. Můžete se na to dívat jako na béčkové sci-fi nebo jako na vynikající sociálně kritický film. Záleží jen na tom, jestli budete děj chápat doslova nebo jako nadsázku kritizující to co už tu reálně máme.

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2018

  Velmi zvláštní film. Námětem na pomezí kategorie B a C, ale atmosférou kultovní záležitost.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2018

  Bohužel se domnívám, že tenhle film má v sobě víc reality než si je dnes kdokoliv ochotný připustit. Z tohoto pohledu by to klidně mohl být skoro-prequel k Terminátorovi :-)

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita