Hazel
Komentáře

 • 100%
  1
  0
  7. 10. 2018

  Za mě možná nejlepší dystopie všech dob.

  Do tohoto seriálu jsem se zcela zamilovala. Neuvěřitelně charakterní Elisabeth Moss mi brala dech při každém jejím výstupu. June, kterou ztvárnila, je hrdinka nesmírně odvážná a vy se přistihnete, jak jí držíte palce, které si zarýváte do masa, že třeštíte oči, nedýcháte a po tvářích vám kanou slzy.
  Seriál má takovou moc především proto, že je až příliš snadno uvěřitelný. Tato nechutná budoucnost plná zvěrstev je dokonalým okénkem toho, co se s naší civilizací dřív nebo později stane.
  Holokaustu byste také nevěřily a odehrál se. Tohle je snad ještě reálnější.

  Děsivý seriál se zabývá otázkami mateřství - a pro nás velmi aktuálním tématem, které by už opravdu nemělo být tabu - náhradním mateřstvím.

  Seriál je natočen půvabně a bolí o to více, že nám ukazuje, jaký byl život postav před Gileádem.

  Celé to filmové prostředí je velmi příjemné, působivé a zapamatovatelné. Hlavně jeho atmosféra.
  Kostýmům nelze vytknout nic.

  A herecké obsazení v čele s ženami Moss a Strahovski diriguje všem ostatním.


  Pro mě nesmírně aktuální a nejlepší americký seriál za poslední dobu.
  Dejte mu všechna možná ocenění, neboť mu náleží právem.
  A z toho čekání na třetí sérii už dostávám tiky.

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2018
  Pustina (2016)

  Já nemám slov...
  Seriál jsem zkoukla za dva dny, za což může vždy pár bolestně napínavých posledních minut každé epizody.

  Co se týče hereckého obsazení - nelze nic vytknout. Zuzana Stivínová je bravurní, stejně tak Noha, Benoni, Špalková, Křenková, Cina a veškeré obsazení mladých kluků, kteří opravdu umí hrát - viz Hes.

  Celé to temné dusivé prostředí láká svou autentickou depresí, která je lidem hodně blízká. A právě to dělá seriál tak excelentním počinem, který se stává závislostí.

  Podezřelých je mnoho...
  Co je úžasné je to, že se příběh zabývá aktuálními tématy. Vztahy mezi dětmi a rodiči. Zlem a jeho příčinami a počátky. Výchovou. Mládeží. A co mě zaujalo nejvíce a na co apeluji je otázka právní odpovědnosti u nás stanovená od patnácti let věku.

  Jsem pyšná na to, že takové lidské klenoty, jako jsou Alice Nellis a Ivan Zachariáš, v ČR máme.

  Tato série je nezapomenutelná - mrazivá - nevyčerpatelně lidská - monstrózně aktuální - a především extrémně znepokojivá.

 • 100%
  0
  0
  20. 4. 2018

  Přiznávám, že jsem o seriál ze začátku neměla zájem, díky knize, která byla dle mého excelentní a já si chtěla ten zážitek uchovat takový, jaký jsem si vytvořila v mé fantazii.
  Ale dívat se na tento seriál je potěšení.

  Nicole Kidman podala absolutně dokonalý výkon a svou rolí týrané ženy konečně uchopila problém takový, jakým doopravdy je. Zásluha za to patří samozřejmě i režii a scénáristovi.

  Já jsem unešená z přenádherných domů a z pláží a z celého toho australského života. Nikdy takhle žít nebudu, tak proč se na to v klidu bez závisti nedívat, že?

  Miluji ty příběhy žen a celý ten příběh, kterému mimochodem vděčíme Liane Moriarty. :)

 • 100%
  0
  0
  17. 4. 2018

  Tohle... je film..., na který nikdy... nikdy... nezapomenete!!!

  Nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem právě viděla. Jak je to vše pravdivé a "normální". A v co všechno takto prostý příběh, který může prožít každý z nás, může vyústit.

  Leonardo DiCaprio s Kate Winslet jsou tak sehraní a neuvěřitelným způsobem autentičtí a obnažení, až to bere dech a vy to sledujete s naprostým úžasem.
  Jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla.
  Velmi komorní, ale úžasně působivé a zapamatovatelné...

  "Nemůžu odjet. Nemůžu zůstat." - Kate v hospodě.

 • 100%
  0
  0
  17. 4. 2018

  V tomhle filmu je Leonardo DiCaprio zatraceně sexy. Je to jeden z jeho filmů, kdy z jeho krásy omdléváte... :)

  Ale jinak je to samozřejmě výborný film, který sice na můj vkus ukazuje až příliš surovostí z kruté války, přesto mě vždy dojme a vyděsí zároveň. Narážím na syna Solomona a na závěr filmu, který graduje v neuvěřitelné napětí... Celý film příjemně odsýpá a nikdy nenudí.

  Jennifer Connelly, coby krásná reportérka, románek s DiCapriem sice prožít nestihla, ale její působení je ve filmu velmi příjemné.

  Nádherná hudba Jamese Newtona Howarda ještě vyšperkovává film k úplné dokonalosti... :)

  Jeden z mých nejoblíbenějších a nejčastěji zkouknutých filmů s DiCapriem.

 • 100%
  0
  0
  17. 4. 2018
  Titanic (1997)

  Nikdy jsem snad žádný film nemilovala tolik, jako právě Titanic.
  Je pro mě srdcovou záležitostí, kterou mi nikdo nikdy neznechutí a neodradí mě od toho, abych si ho minimálně rok co rok pouštěla znovu a znovu.
  Nastartoval mou vášeň zajímat se o tragédii známé lodě do hloubky. A to rozhodně nejsem jediným případem. Od té doby jsem se o Titanicu dozvěděla hodně. Studovala jsem z internetu, dokumentů, naučných knih a dalších zdrojů, jakým byla třeba nedávná pražská výstava. A s každým zhlédnutím jsem si toho uvědomovala více a více.
  Mohla bych ten film dabovat, protože jsem ho viděla tolikrát, že ho umím nazpaměť.
  S tímto filmem jsem se také zamilovala do Leonarda DiCapria, který bude mou láskou už navždy. Ke konci samozřejmě přijdou slzy, jak je u tohoto příběhu klasikou...

  Miluji ten příběh. Tu atmosféru... A James Cameron dle mého stvořil něco, za co ho nejde dostatečně ocenit. Ani 11 Oscarů nevyjádří to, co pro mnohé lidi tenhle film znamená...

  "Když skočíš, já taky. Pamatuješ?" - Rose poté, co vyskočila ze záchranného člunu.

  "Máte talent, Jacku. Opravdu. Vnímáte lidi."
  "Vnímám Vás."
  "A?"
  "Neskočila byste." - Jack s Rose na palubě Titanicu.

  "Umřeš, jestli neutečeš. Možná ne hned, protože jsi silná, ale dřív nebo později ten oheň, co tolik miluju, Rose - ten oheň dočista vyhasne." - Jack Rose

  "Víte, mám čistý vzduch v plicích a skicák a papíry. Rád se probouzím a nevím, co bude, koho potkám nebo kde skončím. Nedávno jsem spal pod mostem a teď jsem tady: na největší lodi na světě a piju šampaňský s fajnovkama. Život je dar - nemám v úmyslu ho promrhat. Ať každý den stojí za to." - Jack v jídelně v první třídě.

  "Běžte pryč. Rozptylujete mne."
  "Nemůžu. Já už jsem v tom, a jestli tam skočíte, budu muset za Váma. Jak jsem řekl: nemám na výběr." - 1. setkání Jacka a Rose na zádi lodi.

  "Až připlujeme, tak odejdu s tebou."
  "To je šílený."
  "Já vím. Nedává to smysl. Proto tomu věřím." - Rose a Jack

  "Kam to bude?"
  "Ke hvězdám..." - Jack a Rose v automobilu.

  "Ty se odsud dostaneš. Ty budeš žít. A budeš mít kupu dětí. Umřeš jako stará paní v teplé posteli. Ne tady. Ne dneska. Rozumíš mi? Slib mi, že se odsud dostaneš. I když to bude beznadějný. Teď mi to slib, Rose. A na ten slib nikdy nezapomeň." - Jack v oceánu před svou smrtí.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2018

  Výborný film z prostředí americké mládeže závislé na drogách.
  Věřím, že místo zbytečných přednášek na základních a středních školách by bylo vhodné pustit dětem filmy podobného rázu. Nejen, že svou syrovostí a zobrazením kruté reality zaujmou teenagerovu pozornost, ale budou sloužit i jako odstrašující příklad.
  Leonardo DiCaprio zmítající se v abstinenčním záchvatu je excelentní a v tu chvíli může i té nejzaláskovanější fanynce přijít odporný. Dle mého jedna z jeho nejlepších scén.
  Mimo to se mi líbí, že ukazují vše okolo. Rodinu (tedy zoufalou matku), školu, basketbalové tréninky, celou tu partu kluků, kteří to jen zkouší, odreagovávají se a nakonec končí jako úplné lidské trosky.
  Drsnost příběhu podtrhuje i fakt, že je skutečný.

  Opravdu doporučuji pouštět mladým lidem. Je to přímo nutné...

 • 85%
  1
  0
  17. 4. 2018

  Tento film mne přivedl k básním Arthura Rimbauda a od té doby již uplynulo pár let a já ho viděla ještě mnohokrát. Na úchvatné scény Leonarda DiCapria se nikdy neomrzí dívat. Jak on, tak i David Thewlis se obnažili až na samotné dno lidské psychiky a vzniklo dílo, na které se nezapomíná. Ztělesnili muže sebedestruktivní, zlomené, nadané a nemocné svou lidskostí...
  Zkrátka se vzpomínka na dva prokleté básníky vsunula do podvědomí hluboko a film spustil i touhu vědět o těchto životech dvou mužů více.
  Těžké je poté rozklíčovávat, co je ve filmu pravdivé a co ne, ale ojedinělé scény vám berou dech.
  Chcete doopravdy vědět, kdo byl Rimbaud? Koukněte se na film a čtěte jeho básně. Ty si po filmu budete vykládat snadněji...
  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů...

  "Nejvíc se bojím toho, že se na mě budou ostatní dívat tak, jako já na ně." (Leonardo DiCaprio - scéna z hospody)

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita